Depo Aydınlatma Sistemleri İçin 10 İpucu

Depo odaları ve dolaplar, ev sahiplerinin evlerinde daha fazla yer olmasını diledikleri bir numaralı alan. Depolama ve eşya biriktirme yeri, ev inşaatçıları için her zaman bir zorluk olacaktır. Ev sahiplerini rahatsız eden bir başka faktör de, ‘çok küçük’ dolaplarını nasıl yakacaklarıdır. Bazıları için gömme dolaplar giyinme odası haline gelir, ancak aydınlatma iyi görmeyi zorlaştırır. Küçük dolaplar ise mekanın kullanılabilir olması için yeni aydınlatma kaynaklarına ihtiyaç duyar. Saklama odanızı ve dolap alanlarınızı aydınlatmanıza yardımcı olacak 10 ipucu:

1.) Daha parlak aydınlatma armatürleri kurun: Dolabının içinde mevcut bir aydınlatma armatürü olanlar için, daha fazla ışığı yansıtmak için daha parlak ampuller takmayı düşünün. Enerji tasarrufu ve daha parlak bir ışık yaymak için CFL (Kompakt Floresan Ampuller) kurmayı düşünün.

2.) Pille çalışan ışıklar: Daha küçük dolaplar için pille çalışan bir aydınlatma armatürü iyi bir seçenektir. Çeşitler duvara monte armatürler ve tavana monte çeşitler halinde gelir. Bu depolama alanındaki kullanım sıklığını düşünün. Kendinizi pillerle dolaşırken bulursanız, dolaba bir aydınlatma kaynağı bağlamak daha iyi olabilir.

3.) Bir pencere ile alan açın: Dolabınız dış duvarda ise, doğal ışık almak için bir pencere eklemeyi düşünün. Bir pencere kurmanın maliyeti, 20 yıllık bir armatürle aydınlatmanın enerji maliyetlerinden ağır basabilir!

4.) Güneş tüpleri kullanın: Güneş tüpleri, güneş ışığını çatıdan aşağıya ev alanınıza veya dolaba yansıtmak için metalik ve yansıtıcı yüzeyler kullanır. Bu tüp, ABD’deki bazı ev alıcılarını evde enerji verimli vergi teşvikleri için uygun hale getirebilir ve aydınlatma için doğal güneş ışığı kullanımı nedeniyle enerji faturanızı düşük tutabilir.

5.) Daha fazla aydınlatmaya izin vermek için dolapları temizleyin: Kabul edelim, dolabınızda daha az eşya olsaydı, daha fazla ışığa ihtiyaç duyulmayabilir. Dolabınızın envanterini alın ve tüm içeriğe ihtiyacınız olduğundan emin olun. Yapmazsanız, onları temizleyin ve dolabınızı olabildiğince basit hale getirin. Her köşeye yayılabilen aydınlatma büyük bir değerdir.

6.) Dolap düzenleyicileri arasında aydınlatma kurun: Dolaplarınız dolap düzenleme sistemleri kullanıyorsa, içlerine aydınlatma taktırmayı düşünün. Mutfaklarda kullanılan dolap altı aydınlatmasına benzer şekilde, klozet düzenleyicileri arasına aydınlatma monte edilebilir. Aydınlatma, dolap düzenleme sistemleri arasında puck ışıkları veya akkor kutu ışıklarının eklenmesiyle bir ebeveyn yatak odası dolabını daha lüks hissettirebilir.

7.) Koy aydınlatması güzeldir: Dolap alanının yukarısındaki bir koy veya alt alana dolaylı aydınlatma eklemeyi düşünün. Bu, özellikle doğrudan aydınlatmanın zor olabileceği yüksek tavanlarda güzel görünüyor.

8.) LED sensör ışıkları: Bir dolap kapısının açılıp kapanmasında manyetik şerit ile çalışan sensörlü ışıklar, eviniz için mükemmel bir seçenek olabilir. LED lambaların çalışması ve daha parlak bir ışık yayması akkor lambalardan daha ucuzdur. Piyasada bulunan yeni aydınlatma seçeneklerini görmek için yerel bir aydınlatma mağazasını ziyaret etmeyi düşünün.

9.) Profesyonellerden yardım alın: Kendi aydınlatma ikileminizi çözme konusunda kafanız karıştıysa, aydınlatma kaynaklarınızı en üst düzeye çıkaracak ve mevcut zorluklarınızı değerlendirecek profesyonel bir ışık tasarımcısı tutmayı düşünün. Genellikle zaman tasarımcıları, yenilikçi ürünler ve ipuçları ile tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

10.) Bir dolap üreticisi showroomunu ziyaret edin: Öneriler için bir model eve bakmaya benzer şekilde – aydınlatma fikirlerini görmek için dolap üreticisi teşhir salonlarına gitmeyi düşünün. Dolap organizasyonundan akıllı depolama fikirlerine kadar, ilham almak için bu hedefleri kullanın! Klozetler, genellikle bir evin ekstra boşluk nişlerinde tasarlanacak son alanıdır. Aydınlatma söz konusu olduğunda, genellikle dolap ve depolama alanlarında zayıftır. Işıklandırma fikirlerinde size yardımcı olması ve dolabınızı girmek için hoş bir yer haline getirmek için bu 10 ipucunu kullanmayı düşünün. Ayrıca dergileri ve çevrimiçi dekor web sitelerini de kontrol edin, en yenilikçi fikirler de orada bulunur! Freshome okuyucuları evinizde iyi aydınlatılmış saklama alanlarınız var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir