Deri veya suni deri koltuğunuzu nasıl temizlersiniz

Deri koltuk temizleme, araba deri koltuk temizliği püf noktaları , deri sandalye temizliği , beyaz deri koltuk temizleme , nubuk koltuk temizleme , deri koltuk renkleri , nubuk kumaş koltuk temizliği , süet koltuk temizliği , nubuk koltuk yıkama , evde deri koltuk temizleme , alcantara koltuk temizliği,

Kanepeler bir oturma odası, bekleme odası veya ofiste vazgeçilmez dekoratif unsurlardır; deri koltuk temizleme,bu nedenle, her zaman temiz ve bakımlı görünmeleri idealdir. Deri bir kanepeyi nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız , bu SIL Temizleme makalesinde , size süreci göstererek evde veya ofiste temizlik ve bakım görevlerinizi kolaylaştıracağız .

 • 1 Deri bir kanepeyi temizlemek için adımlar
  • 1.1 1. Kanepeyi temizlemek için köpüğü hazırlayın
  • 1.2 2. Temizlemeye başlayın
  • 1.3 3. Bölümlere göre temizleyin
  • 1.4 4. Kuru bir bez kullanın
  • 1.5 5. Kanepenin cilalanması
 • 2 Deri kanepenin bakımı ve temizliği için ipuçları
  • 2.1 Lekeleri çıkarmak için ıslak mendil kullanın
  • 2.2 Emdirilmiş lekeleri temizlemek için alkol kullanın
  • 2.3 Parlatmak için terebentin ve balmumu ile talk pudrası kullanma
  • 2.4 Açık renkli kanepelerden lekeleri çıkarmak için yumurta akı kullanın
  • 2.5 Her 15 günde bir tozu ve artıkları temizleyin
  • 2.6 Kanepeyi yılda en az 2 kez temizleyin
  • 2.7 Kanepenin güneşe, ısınmaya veya güçlü lambalara yakın olmasını önleyin
 • 3 Bir profesyonelin yardımına mı ihtiyacınız var?

Deri bir kanepeyi temizleme adımları

Deri bir kanepenin nasıl temizleneceğinden bahsederken asıl mesele şu ki, bu tip mobilya temizlik ürünlerini uygulamaya başlamadan önce , içinde bulunan tozu ve kiri vakumlayacağız.

Bu tür deri mobilyaların hassas yüzeylerini korumak için en elverişli olduğu için yumuşak fırçalı bir elektrikli süpürge kullanın ve bunlar artık kalmadığında, aşağıdaki adımları izleyerek derinlemesine temizliğini gerçekleştirebilirsiniz:

1. Kanepeyi temizlemek için köpüğü hazırlayın

Deri bir kanepeyi temizlemenin birkaç yolu vardır, ancak bu köpük ile oldukça basit olabilir; Sadece bir kova suya yüz veya vücut sabunu püskürtmeli, köpük elde edene kadar bileşenleri elle karıştırmalısınız.

2. Temizlemeye başlayın

Temizlemek için önceden hazırladığınız sabunlu su ile nemlendirilmiş yumuşak bir bez kullanmanız gerekir; Daha sonra, tam bir mobilya temizliğine başlamadan önce iyice boşalttığınızdan ve kanepenin küçük bir alanında test ettiğinizden emin olmalısınız.

3. Bölümlere göre temizleyin

Deri bir kanepenin nasıl temizleneceğine dair bir başka seçenek, bölümler halinde temizlik yapmak , her bir parçasında sabun karışımı ile bez kullanmak ve mobilyanın bir alanını her bitirdiğinizde bu maddeyi damıtılmış suyla çıkarmaktır.

Deri sandalyenin temizlik işlemi sırasında, temizlenmiş yüzeydeki sabun kalıntısını çıkarmalısınız ; Bu, herhangi bir bölümde biriken kirin, temizlenecek mobilyanın diğer alanlarına yapışmasını önleyecektir.

4. Kuru bir bez kullanın

Mobilya temizlendikten sonra, kanepenin yüzeyinde kalan nem izlerini gidermek için kuru bir bez kullanın .

5. Kanepenin cilalanması

Kanepe tamamen kuruduğunda, bu tür yüzeyleri temizlemek için deri koruyucu veya özel saç kremi eklenecek başka bir temiz bezle cilalamanız gerekir .

Bu ürünlerle temizlik , deri koltuğunuzdan parlaklık almanıza ve yeni gibi bırakmanıza yardımcı olacaktır .

Deri kanepenin bakımı ve temizliği için ipuçları

Deri bir kanepenin nasıl temizleneceği ile ilgili olarak , yukarıdaki prosedür mobilyalarınızı derinlemesine temizlemenize izin verse de, aşağıdaki ipuçlarını dikkate alırsanız, onu temizlemek ve orijinal görünümünü korumak için daha az zaman ve çaba harcarsınız .

Lekeleri çıkarmak için ıslak mendil kullanmak

Yiyecek veya içecek lekesi olan bir deri kanepenin nasıl temizleneceğinden bahsettiğimizde, genellikle bu tür yüzeyler için aşındırıcı ürünler olmadıklarından bebek mendilleriyle yapılabileceğini ve bu nedenle çıkarılması şiddetle tavsiye edildiğini açıklıyoruz hasara neden olmadan kanepeye düşen moloz .

Emprenye lekeleri temizlemek için alkol kullanın

Bir leke emdirildiğinde deri bir kanepenin nasıl temizleneceğiyle ilgili olarak , alkollü bir pamuklu çubuk kullanarak lekenin bulunduğu yüzeye sürün .

Ayrıca, lekenin kanepede daha fazla yayılmaması için diğer alanlara yaymaktan kaçının.

Parlaklık eklemek için terebentin ve balmumu ile talk pudrası kullanmak

Talk pudrası, derin bir temizlikten sonra koltuğunuzu cilalamada çok yardımcı olabilir . Orijinal görünümünü geri kazanmanın yollarından biri, bir bezin üzerine biraz pudra koyup tüm yüzeyine sürmeye başlamaktır.

Bundan sonra biraz balmumu ve terebentini karıştıracak , karışımı kanepeye uygulayacak ve kurumaya bıraktıktan sonra kuru bir bezle silip deri mobilyalarınızı cilalayacaksınız.

Açık renkli kanepelerden lekeleri çıkarmak için yumurta beyazı kullanın

Lekeli açık renkli deri bir kanepenin nasıl temizleneceğine gelince, onları çıkarmak için yumurta beyazı kullanmayı seçmek gerekebilir. Bunlar lekeli bölgede kullanılmadan önce kar noktasına kadar çırpılmalı ve tamamen çıkıncaya kadar bir bezle ovulmalıdır.

Her 15 günde bir tozu ve kiri temizleyin

Deri bir kanepenin temizlenmesi, üzerinde artıkların birikmesini ve yüzeylere yapışmasını engelleyen seçeneklerden biri de mobilyaların yaklaşık 15 günde bir vakumlanması ve üzerine su ile nemlendirilmiş bir bezin silinmesidir.

Bu, kanepenin temiz kalmasına yardımcı olarak uzun vadeli derinlemesine temizliğinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır .

Kanepeyi yılda en az 2 kez temizleyin

Her ne kadar önlem alıp deri koltuğunuzu sık sık temizleseniz de, koltuk derisine yapışmış ve üzerinde bırakılırsa leke bırakabilecek tüm kalıntıları gidermek için yılda en az iki kez derinlemesine temizlik yapmanız önerilir. uzun zaman.

Kanepeyi güneşin, ısıtmanın veya güçlü lambaların yakınında kullanmaktan kaçının

Yukarıda tavsiye edilen özene ek olarak, kanepenin rengini kaybetmemesi ve bulunduğu yerin dekorasyonunu etkileyecek ihmal edilmiş bir görünüm kazanmaması için dikkate alınması gereken başka öneriler de vardır.

En önemlileri arasında, doğrudan güneşe maruz kalmalarını, güçlü lambalara yakın olmadıklarını ve ayrıca yarım metreden fazla ısınmadan uzakta olmalarını her ne pahasına olursa olsun önlemeyi düşünmeliyiz .

Bir profesyonelin yardımına ihtiyacınız var mı?

Öte yandan mobilyalarınızın bakımını ve ofis veya ticari kuruluşunuzun temizliğini uzmanların eline bırakmayı tercih ederseniz, Limpiezas Sil gibi size yardımcı olamayacağımız bir firmanın hizmetlerini kiralayabilirsiniz. çevrenizi daha temiz ve sağlıklı hale getirerek bunalmak.

Farklı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , bizimle iletişime geçin ve size yardımcı olmaktan ve farklı sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız, böylece en çok ihtiyaç duyduğunuz yerde kusursuz temizliğe sahip olabilirsiniz