Dış Aydınlatma İpuçları ve Püf Noktaları

Muhtemelen gündüz ve gece dışarıda dinlenmeye ve eğlenmeye hazırsınız. İkincisi için, güvenlik nedeniyle stratejik olarak yerleştirilmiş aydınlatmaya ihtiyacınız olacak. Ancak aydınlatmanızın hem işlevsel hem de şık olmaması için hiçbir neden yok.

Matt Blashaw.  Fotoğraf kredisi Chaz Curr

TV sunucusu, peyzaj uzmanı ve emlakçı Matt Blashaw. Fotoğraf: Chaz Curr

Matt Blashaw, popüler HGTV ve DIY sunucusu Yard Crashers, Para Avcıları ve Bedava Tatil Evi, Philips Hue akıllı aydınlatma üreticileriyle işbirliği yaptı. Freshome, Blashaw’dan (aynı zamanda bir peyzaj uzmanı ve emlakçı) dış mekanlarınızı bugün mevcut olan en son aydınlatma ile dönüştürmenize yardımcı olacak bazı ipuçları istedi.

Işıklar mükemmel ambiyansı yaratmaya yardımcı olabilir.  Resim: Travis Wolfe / Shutterstock

Işıklar mükemmel ambiyansı yaratmaya yardımcı olabilir. Resim: Travis Wolfe / Shutterstock

Doğru aydınlatmayı seçin

“Öğelere dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir aydınlatma kullandığınızdan emin olun. Açık havada derecelendirilmelidir, ”diyor Blashaw, Freshome’a. Pek çok farklı dış mekan aydınlatması vardır, peki hangisinin hangi uygulamalarda kullanılması gerektiğini nasıl anlarsınız? Blashaw hızlı bir kılavuz sunuyor.

Yol ışıkları çeşitli işlevlere sahiptir.

Philips Hue Calla Outdoor Bollard gibi yol lambaları çeşitli işlevler sunar. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Blashaw, “Ön kapınıza kadar davetkar bir yol oluşturmak için yol aydınlatmasını, yapıları geliştirmek için spot ışıkları ve alanı mükemmel bir eğlence alanına dönüştürmek için gölge yapılarınızın altında ince ruh halleri ve ışık şeritleri oluşturun” diyor Blashaw. Ayrıca, renk ve drama eklemek için dış duvar ışıklarınızı değiştirmenizi önerir.

“Araba yolundan ön kapıya ve arka bahçenizdeki verandaya kadar, evinizin ne tür bir ışık gerektirdiği önemli değil, aydınlatma, alanınızı dönüştürmek için harika bir yoldur.”

Mükemmel sonucu elde etmek için çeşitli ışıklar kullanın.  ben

Mükemmel sonucu elde etmek için Philips Hue Calla Outdoor Bariyer gibi çeşitli ışıklar kullanın. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Yol aydınlatması

Blashaw, “Yol aydınlatması, yürüyüş yollarını tanımlamak, güvenlik eklemek ve dış mekanlarınızı görsel olarak bağlamak için mükemmeldir” diyor. “Uygun miktarda kapsama alanı elde etmek için yol aydınlatmanızı boş bırakın. Işıklar arasında yaklaşık 6 fit bırakmayı seviyorum. “

Philips Hue Lily.

Philips Hue Lily Spotlight’ı duvarda veya çiçek tarhınızda kullanın. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Sahne ışıkları

Blashaw, “Bir avluya yerleştirmek için en sevdiğim aydınlatma öğelerinden biri spot ışıkları, ancak yerleştirme konusunda dikkatli olmalısınız” diyor Blashaw. Aydınlatmak için görsel olarak en ilginç bitki veya ağaçlardan birkaçını seçmenizi tavsiye ediyor. Ardından, etkiyi dengelemek için saksılarda diğer aydınlatma türlerini kullanın. “Bu, alanınıza görsel bir tanım sağlayacak ve bahçenizin sunduğu tüm ayrıntıları temizlemeyecek.”

Philips Hue Lily Spotlight ile odak noktaları da oluşturabilirsiniz. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Projektörlerin manzaradaki ağaçların önüne veya arkasına yerleştirilebileceğini söylüyor. Blashaw, “Her pozisyon tamamen farklı bir etki yaratır” diyor. “Önden aydınlatma, bitkilerin doğal dokusunu güçlendirecek ve daha da fazla görsel ilgi için arkalarındaki herhangi bir yapıya bir siluet oluşturacak.”

Philips Hue Lily Spotlight’ın entegre renkli ampulleri, ambiyansı değiştirmenize olanak tanır. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Blashaw, “Her iki tarafında iki spot ışığı bulunan bir ağacı önden aydınlatmak, ağaç kabuğunun ve yaprakların dokusunu güçlendirecektir” diyor. “Arazinin geri kalanından ayırmak ve dramatik bir ruh hali yaratmak için bazen projektörü ağacın arkasına yerleştireceğim.”

Blashaw, büyük bir avluyu daha rahat göstermek istiyorsanız, yalnızca yaşam alanına daha yakın olan öğeleri aydınlatmanız gerektiğini söylüyor. “Çok uzaktaki ağaçları ve çalıları, yaşam alanı arasına herhangi bir ışık eklemeden yakmayın” diye tavsiye ediyor. “Ana yaşam alanımla yakından etkileşime giren yol üzerindeki dikme yataklarında ve direklerde spot ışıkları kullanmayı seviyorum.” En iyi etkiyi elde etmek için, çimlerinizin bakımını da uygun şekilde yaptığınızdan emin olun.

Philips Hue Dış Mekan Işık Şeritleri bükülebilir ve dayanıklıdır. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Işık şeritleri

Blashaw, “Işık Şeridi, bahçenizde yılın 365 günü benzersiz bir etkinlik oluşturmanın mükemmel bir yoludur” diyor. Işık şeritlerinin bir avantajı, Blashaw’ın bahçenizdeki herhangi bir bahçe yatağının veya tanımlanmış alanın dış hatlarına uyacak şekilde şekillendirilebileceğini söylemesidir.

Dağınık ışık oluşturmak için Philips Hue Dış Mekan Işık Şeritlerini kullanın. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

“Eşsiz bir görünüm katmak ve ışıltı vermek için onları ekicilerime doğru yerleştirmeyi seviyorum” diyor. “Kaldırım çekiciliğini artırmak ve manzaranızı tanımlamak için bunları evinizin önündeki ekme yataklarına da ekleyin.”

Evinizi hoş bir manzara haline getirin.

Evinizi hoş bir manzara haline getirin. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Duvar lambaları

Blashaw, “Evinizin cephesini vurgulamak için doğru ışığı bulmayı unutamazsınız” diyor.

Geleneksel duvar fenerler de evinizin dış cephesine ilgi katabilir.

Philips Hue Inara Dış Mekan Duvar Lambası gibi geleneksel duvar fenerleri de evinizin dış mekanına ilgi katabilir. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Blashaw, “Konuklarınıza hoş bir giriş sağlamak için herhangi bir ön kapı girişinin her iki tarafına ışık ekleyin,” tavsiyesinde bulunuyor. Güvenlik sağlamanın yanı sıra istenilen ambiyansı yaratmak için duvar lambaları da kullanılabilir. Burada renk seçimleriniz önemlidir.

Arka bahçenizi yumuşak renklerle döşeyin.

Philips Hue Discover Dış Mekan Projektörünü kullanarak arka bahçenizi yumuşak renklerle döşeyin. Görüntü Philips Hue’nun izniyle kullanılmıştır.

Bu aydınlatma ipuçları, dış mekan alanlarınızı hayata geçirmenize yardımcı olabilir. Ancak eviniz yaza hazır değilse, en kısa zamanda halletmeniz gereken iç ve dış bakım görevlerinin listesine göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir