Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Hangisidir?

Bu, gömme dolabın raflarındaki organize kıyafetlere bir bakış.

Dolabınızı yeniden düzenlediniz ve güzel ve düzenli görünüyor. Yine de bir şeyler yanlış görünüyor. Yeni armatürleriniz öne çıkmıyor ve her şey hala yumuşak görünüyor. Yine de tasarımın en önemli unsurlarından biri olan aydınlatmayı eklemeniz gerekiyor.

Aydınlatma sadece mekanınızı aydınlatmak için önemli değildir. Aydınlatma, bir ruh hali yaratmaya ve bir alan hissini belirlemeye yardımcı olur. Sabah kıyafetlerini bulabilmek istiyorsun ama aynı zamanda gününün tonunu da belirliyorsun.

Büyük bir gömme dolabınız varsa, onu giyiyor bile olabilirsiniz, bu yüzden sizi memnun edecek ve giysilerinize nasıl göründüğünüzü görmenize yardımcı olacak bir aydınlatma istersiniz.

Erişilebilen bir dolap faydacı ve sıkıcı olabilir. Bir şeyler bulmak da zor olabilir çünkü küçük bir alan olsa da köşeler ve raflar çok karanlık olabilir. Doğru aydınlatma onu çekici ve kasıtlı gösterebilir ve uygun şekilde yerleştirilirse her köşeyi aydınlatabilir.

Neden gününüze mekânınız ve kendiniz hakkında iyi hissetmenizi sağlayacak ışıklandırma ile başlamayasınız?

Peki dolabınız için hangi armatürler ve ampuller doğru? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Eviniz kaç yaşında?

Dolabınız için aydınlatmayı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Dolaplarınız yakın zamanda yeniden mi modellendi, yoksa hala orijinaller mi?

Evin kaç yaşında? Tadilat yapılmamış dolapları olan eski evlerde hala kodlara uygun olmayan aydınlatma armatürleri olabilir. Güncellenmemiş eski evlerde, mevcut kodlara uymayan bazı şeylere eski babalık yapılabilir ve incelemeden geçmelerine izin verilebilir.

Dolaplar yeniden yapılmış olsa bile, bu doğru şekilde yapıldığının garantisi değildir. Herkes müteahhit çağırmaz veya bina kodları konusunda endişelenmez.

Ampuller açıkta mı? Bu, kurallara aykırıdır ve bir tehlike oluşturabilir, ya ampulün üzerine sığacak bir küre bulmanız ya da yeni bir armatür takmayı düşünmeniz gerekecektir.

Tavan dışında herhangi bir yere veya doğrudan kapının üstüne monte edilmiş (girintisiz) armatürler var mı? Varsa, yeni aydınlatma düşünülmeden önce bu konu ele alınmalıdır.

Akkor ampullere sahip tüm gömme ışıklar, raflardan veya dolap armatürlerinden 6 inç uzakta mı? Akkor lambalı yüzeye monte armatürler herhangi bir depodan en az 12 inç uzakta mı? Eğer değilse, onları taşıma zamanı.

Bina kodları keyfi ve can sıkıcı görünebilir ancak güvenlik için gereklidir. Aydınlatmayla ilgili kodlar, evinizin alev almasını önlemek içindir.

Doğru Fikstür Seçimi

Aydınlatma stratejiniz, dolabınızın boyutundan ve düzeninden etkilenecektir. Kullandığınız armatürler ve optimum ışık sayısı, içeri girip girmediğiniz veya uzanmanız durumunda ve dolabınızda ne kadar doğal ışık bulunduğuna göre kare metraj tarafından belirlenir.

Reach-In Klozet Aydınlatması

Sunco Lighting 12 Pack 6 Inch Slim LED Downlight, Bağlantı Kutulu, 14W = 100W, 850 LM, Kısılabilir, 6000K Daylight Deluxe, Gömme Jbox Armatürü, Basit Güçlendirme Kurulumu - ETL ve Energy Star
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Küçük bir gömme dolabınız varsa, aydınlatmanın çoğunlukla bir kıyafet seçerken düzgün görmek için kullanıldığını düşünebilirsiniz. Dolabınızın küçük olması, aydınlatmaya dikkat etmemeniz gerektiği anlamına gelmez.

Stratejik olarak yerleştirilmiş ışıkları kullanarak dolabınızın görünümünü iyileştirebilirsiniz. Boşluğunuz varsa, gömme ışıklar dolabınızı aydınlatmaya yardımcı olur ve karanlık ve kirli görünmesini engeller. Raflarınızın altında veya çubuğun arkasında bant ışıkları çalıştırmak, arkadan aydınlatma sağlar ve dolabınıza iyi düşünülmüş, yüksek kaliteli bir görünüm kazandırabilir.

Tavan Işıkları LED Tak Airand 2ft Gömme LED Tüp Işık 5000K Bağlanabilir Garaj Işık Fikstürü 18W Sarma Tavan Lambası Yardımcı Mağaza Işık Kabine Altında Kabine Işığı Açma / Kapama Anahtarı
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Aydınlatma armatürleri için kabloyla bağlanmış bir dolabınız yoksa, elektrikçi çağırmanıza gerek kalmadan mekanınızı aydınlatmak için puck ışıkları ve pille çalışan LED’ler bulabilirsiniz. Bu gömme dolaplar için de geçerlidir. Tüm gömme dolaplar, tek bir tavan armatüründen daha fazlası için büyük veya kablolu değildir

Gömme Dolap Aydınlatma

DLLT Modern LED 4 Işık Parça Aydınlatma Kiti, Gömme Montajlı Duvar veya Tavan Spot Işık Fikstürleri, Mutfak için Esnek Olarak Ayarlanabilir Dekoratif Aksan Lambası, Oturma Odası, Yatak Odası, Koridor GU10 Ampuller Dahil
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Bir gömme dolap, özellikle aynası olan bir dolap, yumuşak iltifat aydınlatmasından faydalanacaktır. Büyük bir dolap, tüm köşeleri aydınlatmaya yardımcı olmak için stratejik olarak yerleştirilmiş aydınlatmaya ihtiyaç duyar ve özellikle süslü bir ayakkabı veya çanta koleksiyonunuz varsa, onu gören tek kişi siz olsanız bile sergilemek isteyebilirsiniz.

Stratejik olarak yerleştirilmiş gömme ışıklar, köşeleri aydınlatmaya yardımcı olur ve ray aydınlatması, dolabınızın her alanını vurgulamak için kolayca hareket ettirilebilen hedefli aydınlatma sağlar. Sağlam raflarınız varsa, tezgah LED’lerinin altında çalışan bir pille çalışan bir bant kullanmak, raflarınızı hem estetik olarak geliştirmek hem de eşyaların görülmesini kolaylaştırmak için aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Dolap İçin Hangi Ampuller Uygun?

Satco S8202 11 Watt (40 Watt) 650 Lümen Mini Spiral CFL Yumuşak Beyaz 2700K GU24 Baz Ampul
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

O kadar çok ampul türü var ki, doğru olana karar vermek büyük bir girişim gibi görünebilir.

Halojen ampuller, dolapta güvenle kullanılmak için çok fazla ısı yayar. Kompakt flüoresan ışıklar, akkor aydınlatma için iyi bir alternatiftir, Enerji tasarrufludurlar ve uzun süre dayanırlar ve ayrıca oldukça soğuk çalışırlar.

Sonunda yanacaklar ve onları atmak için bir yer bulmanız gerekecek. İmha sorunları bir yana, hala iyi bir seçenektir. Floresan lambalarla gitmeye karar verirseniz, en güzel ışığı elde etmek için tam spektrum çeşitliliğini seçin.

Biraz daha pahalı olan başka bir seçenek de LED ampul. Renklerin soluk görünmesini engeller ve küçük ve büyük alanlar için bol miktarda aydınlatma sağlarlar. Fazla ısı üretmezler, bu nedenle yangın tehlikesi oluşturmazlar. Tercihlerinize göre sıcak veya soğuk aydınlatma sağlayan LED’ler bulabilirsiniz.

İhtiyacınız olan watt miktarı, dolabınızın boyutuna ve doğal ışık miktarına bağlıdır. Tipik olarak yaklaşık 150 watt’a eşdeğer bir ampul en iyisidir, ancak kişisel tercihiniz değişiklik gösterebilir.

Armatürün çoğu boyutu için LED ampullerin yanı sıra disk ışıkları ve pille çalışan ışıklarda bulabilirsiniz. Pille çalışan ışıklar, çok fazla ışık yaymadıkları için küçük dolaplarda veya küçük alanları aydınlatmada en iyisidir.

Dekoratif Armatürler

PAPAYA Kristal Mini Avize Aydınlatma 1 Hafif Krom Avizeler Demir Tavan Armatürü
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Büyük veya küçük bir gömme dolabınız varsa, sadece görev aydınlatmasına odaklanmayın. Sadece çekici bir tavan armatürü ekleyerek dolabınızın görünümünü ve hissini yükseltebilirsiniz. Sadece düz kolye ışığı atıp buna bir gün demeyin. Dolabınızı aydınlatmak için küçük bir avize veya zarif bir özel kolye bulabilirsiniz.

LB72121 LED Gömme Montaj Tavan Lambası, 12 inç, 15W (150W Eşdeğeri) Kısılabilir 1200lm, 4000K Soğuk Beyaz, Mutfak, Koridor, Banyo, Merdiven Boşluğu için Yağlı Bronz Yuvarlak Aydınlatma Armatürü
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Bir avize veya kolye ucu için boşluğunuz yoksa, dolabınızı zenginleştirecek gömme montaj lambaları için çarpıcı seçenekler de vardır. İnternet çekici ve benzersiz aydınlatma seçenekleriyle doludur.

Ray aydınlatma armatürleriniz bile çekici olabilir. Ray ışıkları uzun bir yol kat etti ve yalnızca tasarımınızla kusursuz bir şekilde uyum sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda dolabınızın görünümünü de iyileştiren bazılarını bulabilirsiniz.

Denemekten korkmayın. Biraz gösterişli, ancak dolabınız için mükemmel boyutta bir armatüre aşık mısınız? Maceracı olun ve bir deneyin. Onu görecek tek kişi sizsiniz ve bu sizi mutlu ediyorsa ve kodla karşılaşırsa neden cüretkar olmuyorsunuz?

Hala istediğiniz görünümden emin değil misiniz? Aydınlatma ilhamı için hayallerinizdeki giyinme odasını inşa etme konusundaki ipuçlarımıza bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir