Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Dolaplar Ne Kadar Derin?

Bir dolabın derinliği ve boyutu ile ilgili kesin kurallar yoktur, ancak depoya göre değişir. Farklı dolapları ve her biri için önerilen boyutları sınıflandırdık. Kapsamlı bir yeniden modelleme yapıyorsanız ve bacak çalışmasının çoğunu kendiniz yapıyorsanız. Depolamayla ilgili birkaç soru olabilir. Bir odayı yeniden biçimlendiriyor ve yeni bir dolap koyuyorsanız veya bir ön odaya bir vestiyer ile […]

24 Ekim 2020 - 16:00 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi. A+A-

Dolaplar Ne Kadar Derin?

Beyaz gömme ahşap dolaba bir bakış.

Bir dolabın derinliği ve boyutu ile ilgili kesin kurallar yoktur, ancak depoya göre değişir. Farklı dolapları ve her biri için önerilen boyutları sınıflandırdık.


Kapsamlı bir yeniden modelleme yapıyorsanız ve bacak çalışmasının çoğunu kendiniz yapıyorsanız. Depolamayla ilgili birkaç soru olabilir.

Bir odayı yeniden biçimlendiriyor ve yeni bir dolap koyuyorsanız veya bir ön odaya bir vestiyer ile daha fazla saklama alanı eklemeye çalışıyorsanız, standart boyutları merak ediyor olabilirsiniz.

Belki dokunulmamış eski bir ev satın aldınız, modern standartlara hiç uymayan minik dolaplarla uğraşıyor olabilirsiniz.

Bunları ister bir kar elde etmek için eklemeye çalışıyor olun, ister kullanılabilir alana ihtiyacınız olduğu için, dolaplar için standart ölçüleri bilmek nereden başlayacağınızı bilmenize yardımcı olacaktır.

Bir dolap sistemi için alışveriş yapıyorsanız, dolap boyutlarını bilmek yararlıdır. Dolabınızın standart ölçüleri olduğunu biliyorsanız, neye uyacağına dair bir fikriniz olacaktır. Tabii ki, bu siparişi vermeden önce iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Standart boyutlar yoktur, ancak giysi ve ayakkabı gibi öğeleri saklamak için gereken yaklaşık oda miktarına dayalı önerilen boyutlar vardır.

Bir keten dolabın, giysi veya ceket dolabından farklı genel boyutları olacaktır ve bir ceket dolabının, hacimli katları barındırması için tipik olarak daha derin olması gerekecektir.

Dolaplar ve boyutları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Erişim Dolapları

Bir çocuğun ulaşabileceği dolabın içine yakından bakış.

Her evde bir gömme dolap bulunamaz ve herkes bir tane istemez. Ulaşılabilir bir dolap, bir odada nispeten az yer kaplarken bol miktarda saklama alanı sağlayabilir.

Tipik erişilebilen dolabınızın, giysilerin yanlara doğru asılması için yeterince derin olması gerekir ve uzun elbiseler ve paltolar gibi daha uzun eşyaları asabilecek kadar uzun en az bir askı çubuğuna ihtiyacınız vardır.

Uzanma dolabı için uygun derinlik en az 24 inçtir. Bu, kıyafetleri asmak için yeterli alan sağlar ve doğrudan duvarlara çarpmamaları için boşluk sağlar. Daha hantal öğeleri barındırmak veya biraz daha derinlik eklemek için 28 inç uygun olacaktır. Ceket dolapları, katları yerleştirmek için tipik olarak 28 inç derinliğindedir.

Dolap kapısının her iki yanındaki kısa duvarlara dikkat edin. Bunların, dolabın kenarlarına kolay erişim sağlamak için yeterince dar olması gerekir. Bunlar yaklaşık 12 inç veya daha az olmalıdır. Dolap en az 6 fit uzunluğunda olmalı ve yüksekliği genellikle tavan yüksekliğinizle aynı olmalıdır

Yalnızca bir çubuklu bir dolabınız varsa, yerden yaklaşık 68 inç (yaklaşık 5 fit 6 inç) yukarıda olmalıdır. Birden çok çubuğa sahip bir sistem kuruyorsanız ve biri diğerinin üzerinde olan 2 kısa çubuğa sahip bir bölümünüz varsa, birini yerden yaklaşık 84 inç, diğeri yaklaşık 42 inç yukarıda asılı tutmalısınız.

Uzun eşyalar için bir çubuğunuz varsa ve bir tanesi pantolonu yerleştirmek için biraz daha alçakta asılıysa, uzun olan 68 inç yüksekliğinde kalmalıdır. Daha kısa olan yanına yerleştirilmeli ve yaklaşık 50 inçte asılı olmalıdır.

Gömme Dolaplar

Bu, duvarlarında yerleşik raflar, çekmeceler ve raflar bulunan geniş bir gömme dolaptır.

Gömme dolaplar lüks bir üründür ve tek gibi boyutlandırılmalıdır, Giysilerinizin yayılması için yeterli alana sahip olmalısınız ve raflar için yeriniz olmalı ve dolabınızı temiz tutmak için kullanışlı olabilecek her türlü dolap aksesuarı.

Her giriş, vitrin rafları veya oturma yerleriyle donatılmayacak ve yine bu her ev sahibinin istediği bir şey değil. Yeterli depolama sağlayacak kadar büyük olmalıdır.

Bir gömme dolap, gerçekten yürümek için yeterince büyük olmalıdır. Sadece yüceltilmiş bir gömme dolap değil, gerçek bir giriş oluşturmak için, 4 fit genişliğinde ve 4 fit derinliğinde olmalıdır. Raflar ile dolap çubuğu arasında yaklaşık 2 fit olmalıdır.

Bu büyüklükteki bir dolap, içeri girmenize izin verir, ancak yalnızca kıyafetleri iki duvara asmak için yeterli boşluk bırakacak kadar yer sağlar. Genişliği 6 fit’e çıkarmak, depolama için 3 tarafı kullanmanıza izin verir.

Ortasına oturma ekleyerek dolabınızda son derece lüks bir his yaratmaya çalışıyorsanız, bu, dolabın genişliğini en az 10 fit artırarak gerçekleştirilebilir. Dolabın ortasındaki yapıların her tarafta en az 2 fit açıklığa ihtiyacı vardır.

Çubuk yükseklikleri, erişilebilen dolap bölümünde belirtilen yüksekliklerle aynı olmalıdır. Uzun bir asma çubuk için 84 inç, orta yükseklikteki bir çubuk için 50 inç ve çubuk üzerinde bir çubuk asma bölümü için sırasıyla 84 inç ve 52 inç.

Keten Dolaplar

Keten dolaba yerleştirilmiş havlu yığınları.

Bir keten dolap tipik olarak bir erişimdir, ancak asılı kıyafetleri barındırması gerekmediğinden daha sığ olabilir. Standart bir keten dolap yaklaşık 15 inç ila 24 inç derinliğindedir. Genellikle 30 ila 36 inç genişliğindedirler.

Bir keten dolabındaki raflar, 84 inç yükseklikten başlayarak ve 15 inç aralıklarla standart yükseklikte asılacaktır.

Dolapların boyutu, orada depolanacak eşyaların boyutuna bağlıdır. Yükseklik ve genişlikte farklılıklar olabilir, ancak bunlar en yaygın kullanılan boyutlardır.

Bir dolabı kendiniz için özelleştiriyorsanız, çubuk ve rafları ihtiyaçlarınıza göre hareket ettirin. Her ev sahibinin farklı depolama ihtiyaçları ve mükemmel bir dolabı neyin oluşturacağına dair farklı beklentileri vardır. Dolaplarınızı yaşama tarzınıza göre tasarlayın ve sorun yaşamayın.

Raflar

Ahşap rafların içeriğini organize eden bir kadın.

Dolabınıza çubukların yanı sıra raflar da yerleştiriyorsanız, raflarınız da belirli yüksekliklerde asılı olmalıdır. En yüksek raflar 84 inçte asılmalıdır.

Yeterli depolama sağlamak için raflar en az 16 inç derinliğinde olmalı ve birden fazla rafınız varsa yukarı ve aşağı 15 inç aralıklarla yerleştirilmelidir.

Ayakkabılar için raf eklemeye çalışıyorsanız, çift başına 7-10 inç boşluk bırakmaya çalışın. Bu, raflarınız kalabalık görünmeden onları saklamanız için yeterli alan sağlar.

Düzenlemeye çalışıyorsanız, dolabınız sadece ilk adımdır. Daha fazla dolap ve depolama ilhamı için buraya bir göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Sürgülü Kapı Fikirleri En İyi Sürgülü Kapı Fikirleri

İç mekanlar için sürgülü kapılar – yeni trendler ve tasarım fikirleri Sürgülü Kapı Fikirleri sürgülü oda bölme , pvc sürgülü kapı...

5 Eşsiz Klozet Kapak Alternatifi 5 Eşsiz Klozet Kapak Alternatifi

Geleneksel dolap kapısını benzersiz alternatiflerle değiştirerek gömme veya uzanma dolabınızı süsleyin. Dolabınızda denemek için bu şık...

Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Hangisidir? Dolaplar İçin En İyi Aydınlatma Türü Han...

Dolabınızı yeniden düzenlediniz ve güzel ve düzenli görünüyor. Yine de bir şeyler yanlış görünüyor. Yeni armatürleriniz öne çıkmıyor ve...

Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur? Örümcekler Dolaptan Nasıl Uzak Tutulur?...

Örümcekler, dolabınızın zararlılarıdır, yalnız bırakıldıklarında giysilerinize zarar verebilir ve aynı zamanda boşlukları ağlarla doldu...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ