Döner koltuklar veya evden çıkmadan evin içinde nasıl dolaşılır

koltuklar dekorasyonda en çok yönlü yardımcı mobilyalardan biridir. Hiç şüphe yok ki sandalyelerle birlikte ikonik öğe tüm zamanların tasarımcıları için.

Koltuklar, birçok oda tipine uygun olup, oturma odası, genellikle kanepenin yanındaki yaşam alanını tek tek veya çift olarak kapattıkları, ancak aynı zamanda yatak odasıGiyinme, kıyafet bırakma veya ayakkabı giyme desteği olarak, teras, rahatlama planında güneşlenmek veya uzanmak için ve tabii ki herhangi bir Okuma köşesi Ö şömine köşesi tuzuna değer. Ayrıca çok sayıda ofisler, otel lobileri, restoranlar ve bekleme alanları sonsuz yerlerden. Bir erdem örneği, vay canına.

Ofislerde döner koltuklar

Rağmen koltuklar ve koltuklarBu blogda uzun uzadıya konuştuk, bugün özel ve karakteristik bir tipolojiye odaklanacağız: döner sandalyeler. Ve şu ki, koltuk vicdanlarımızda rahatlama ve rahatlık ile ilişkilendirilmişse, kendi başına dönme olasılığı bu harika parçaya ekstra bir rahatlık katıyor.

Doğru, aradığınız tek şey biraz kestirmek için uzanmaksa, bulabileceğiniz kanat sandalyelerama çok yönlülük ararken, yani artık TV seyretmek istediğinizde, şimdi ailenizle veya arkadaşlarınızla sohbet etmeyi tercih ediyorsunuz veya şimdi pencereye doğru dönüp doğal ışıkla okumak istiyorsunuz. döner sandalye senin için mükemmel olacak.

Döner koltuklar

Taşıyanları bir kenara bırakarak tekerlekler, bir evi dekore ederken oldukça çirkin olan, en yaygın olanlara, yalnızca merkezi bir eksen etrafında dön.

işleyen bu tür koltukların her zaman aynı olması: Yerlerinde sabit kalırlar, ancak ayakları bir tarafa veya diğerine hafifçe iterek sağa, sola dönebilir veya hatta tam bir dönüş (kasaya bağlı olarak) yapılabilir. Oluşurlar şaftın döndüğü merkez nokta (genellikle görülen bir tüp, ancak her zaman değil) ve yere oturan taban ve farklı formatlara sahip olduğunu.

Bu durumda, farkın gerçekte estetik olduğu bu durumda, hem koltuk şeklinde (yüksek, alçak, kollu veya kolsuz, döşemeli veya deri) hem de taban tipi.

1. temel

Sorunların geri kalanı geleneksel koltuklara daha çok benzediğinden ve bu nedenle daha çok duracağımız yer bu tür koltukların ayırıcı noktasıdır.

Düz dairesel taban

Dönen sistem, dairesel, geniş ve çok düz bir taban üzerine oturan bir tüpten oluşur. Bu taban diğerlerinden daha soğuk olduğu için otel ve ofisler için daha tipiktir, ancak koltuk alçak ve taban gizli olduğunda koltuklar çok estetik olabilir.

Döner koltuklar

Aşırı doldurulmuş döner koltuk

Silindirik dairesel taban

Düz tabandan daha estetik ve zarif bir versiyon, özellikle krom kaplama olmadığında silindirik tabandır. Bu durumda sandalye boruya değil doğrudan tabana dayanır ve onun etrafında döner.

Döner koltuklar

Konik dairesel taban

Konik olanlar gibi farklı şekillere sahip başka dairesel taban türleri de vardır. Bu durumlarda tam olarak amaçlanan, tabanın öncü rolüne sahip olması, öne çıkması ve bu nedenle genellikle tüm gözlerin odak noktası olan pirinç, altın veya siyah gibi malzemelere girmesidir.

Rahat döner koltuklar

Gizli taban

Tabanı herhangi bir şekilde görmemeyi tercih edenler için bazı koltuklar var, tabana o kadar yakın ki, neredeyse hiç fark edilmiyor, normal bir yükseklikten fark edilmiyor.

Öyle görünmeyen döner koltuk

Bacaklı taban

Bu tip bir koltuk için diğer standart taban tipi bacaklar içindir. Tüp genellikle zemine oturan modele bağlı olarak ağırlığın 4 veya 5 ayak arasında dağıldığı bir noktaya iner.

Metal ayaklı döner koltuklar

2. Yükseklik

Koltuğun yüksekliği hemen hemen her zaman aynı olsa da yere çıkan sandalyeler ve yüksekliği yükselen sandalyeler vardır.

Zemine döner koltuklar

Döşemeleri neredeyse tabana kadar ulaşan ve genellikle mümkün olduğu kadar gizlemeyi amaçlayan koltuklardır, böylece döner sistemin aşırı fark edilmemesi sağlanır.

Yuvarlak döner koltuk

Koltuk yüksekliği

Eğer tam olarak kastedilen, koltuğun daha hafif olması ve zemine ulaşmaması ise, hem ayakların hem de dairesel tabanın ve borunun açıkça takdir edildiği, yüksekliği görülen tabanı olan döner koltuklar buluyoruz.

Döner koltuk

3. Malzeme

Döner sandalyelerin ayrıcalıklı mirası olmasa da estetik ve konforuna katkı sağlar.

Var döşemeli farklı kumaş türlerinde (kadife, pamuk, kanvas vb.), ciltte (doğal veya sentetik) ve hatta Odun.

Metal ayaklı döner koltuklar

Ahşap alçak sandalye

İlki tüm mevsimler için daha rahat, ikincisi daha zarif (kanepelerde olduğu gibi kışın biraz soğuk ve yazın yapışkan olsalar da) ve üçüncüsü çok orijinal (neredeyse heykelsi) ancak saatler harcamak pratik değil. gibi aksesuarlar eklenmedikçe, sertlikleri için içlerinde koyun derisi veya yastıklı koltuk ve sırt.

Döner yüksek sırtlı ahşap koltuk

4. Sırtlık

Ağırlığa değil, elde etmek istediğimiz estetiğe bağlı olduğu için sırtlık tipi de dönüşle ilgili değildir.

Bel

Bu tür sandalyeler daha hafiftir ve canlı sohbetlerin yanı sıra ofisler, ofisler ve bekleme odaları için daha uygundur.

Metal ayaklı döner koltuklar

Sırt üstü

Onların adına, Sırt üstü Başınızı dinlendirmek için idealdirler (şekerleme için kulaklıklar bile vardır).

Döner koltuk

5. Sabit veya eğimli

Döner sandalyelerin içinde, tamamen sabit (dönme dışında hareket etmeyen) veya eğilme, yani geriye doğru belirli bir esnek yaslanma sağlar (ikincisi genellikle dinlenmeye daha uygundur).

Düz tabanlı döner koltuk

Yüksek sırtlı döner koltuklar

6. Serbest veya ayaklıklı

Standart koltuklarda olduğu gibi, döner koltuklar ayaklı, yani herhangi bir dış aksesuarı olmadan veya ayaklıklarla dinlenmek için ideal şekilde yerleştirilebilir.

Döner koltuklar

Ayak dayama yeri ile döner rahat koltuklar

Tabii ki, bu durumda ayak dayama yeri genellikle dönmezyerine sabittir, bu nedenle koltuk pozisyonunu değiştirirse, aynı şekilde kullanmak istiyorsanız ayak dayama yerinin manuel olarak hareket ettirilmesi gerekecektir. Bu nedenle, bu durumlarda, bu tür sandalyeler genellikle konumlarını fazla değiştirmezler ve çok özel durumlar haricinde döndürmeyi kullanmak pek mantıklı değildir.

Daha fazla ilham mı?

Gördüğümüz gibi, aynı zamanda estetik olan bir döner sandalye seçerken birden fazla olasılık var, ancak yeterince örnek bulamadıysanız, işte sizinkini bulmanıza yardımcı olacak diğer modeller. Mutlu hafta!

Kolçaklı döner koltuklar

Beyaz döner koltuk

Aşırı doldurulmuş koltukları döndürme

Döner okuma koltuğu

Rahat döner koltuklar

Eğimli döner koltuklar

Ayak dayama yeri ile döner rahat koltuklar

Yüksek sırtlı döner koltuklar

Ayak dayamalı döner koltuk

Yuvarlak tabanlı döner koltuklar

Üzerinden: archiexpo.es | archiexpo.de | arhiproduct.com | boconcept.com | cdl-lifestyle.com | connox.es | cucinelissone.it | idfdesign.com | interiorliving.ca | møbel-kogler.at | pinterest.com | qingmang.me | sohoconcept.com | westelmworkspace.com | zenithinteriors.com

Bir Cevap Yazın