Döşenmiş Buharlı banyo modelleri

Burada, buharlı duşun artıları ve eksileri ve banyo tasarım fikirleri dahil olmak üzere faydalarını paylaşıyoruz.Buhar duşlu çağdaş banyo

Ev tipi buhar duşu, evinizin konforunda rahatlamanın ekonomik bir yoludur ve potansiyel olarak çok iyi sağlık yararları vardır. “Spa Günü” yeniden tanımlanıyor.

Buhar Duşu Nedir? Buharlı duş, küvetsiz bir banyonun tipik özelliklerini sunan, camla kapatılmış bağımsız bir duraktır. nemin duş kabinini terk etmemesi için kapatılmıştır. Buhar duşu, su hattından geçen ve bir buhar jeneratörü aracılığıyla ıslak ısı üreten soğuk su üzerinde çalışır.

Jeneratörün elektrikli ısıtma elemanı daha sonra suyun sıcaklığını 118 derece Fahrenheit’te bir kaynamaya yükseltir. Kaynar sudan gelen buhar, jeneratörden gelen bir boru vasıtasıyla yönlendirilir ve yanma riski olmaksızın buhar başlığı vasıtasıyla duş kabinine verilir.

Üretilen buhar, uzun süre sıcak su akıtmadan gevşeme, sert kasları rahatlatma ve yorgun vücutları canlandırma şansı sağlayan yatıştırıcı, sıcak ve nemli bir ortam yaratır.

Buhar duş kabininiz için doğru boyuttaki buhar üreticisini belirlemek önemlidir. Buhar duşu alanı için çok küçük bir jeneratör, mükemmel bir sürükleyici buhar deneyimi yaratmayacaktır. Ek olarak, jeneratör çok büyükse, israf da olabilir.

Buhar Duşunun Faydaları

Oturma banklı kapalı buhar duşu

Herkes özellikle uzun ve yorucu bir günün sonunda – bu ağrılı kasları gevşetmek ve yatıştırıcı bir buhar bulutuna erimek istediğinizde; ve yenilenmiş hissi ortaya çıkar. Bir sağlık spasına gitmek zorunda kalmak yerine, sıradan banyo duşunuzu buharlı duşa dönüştürerek evinizin rahatlığında bu tür şımartmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Buhar kan dolaşımını teşvik eder. Sıcak buhar ve terlemenin artması, küçük kan damarlarının açılmasına yardımcı olur ve vücuda kolayca oksijen veren ve kan basıncını düşüren ve kalbi daha sağlıklı tutan kan akışını iyileştirir. Ayrıca kırık cilt dokusunun onarılmasına da yardımcı olur.

Buhar cildiniz için iyidir. Gözenekleri açarak terin serbest kalmasını sağlayarak buhar, sıkışmış sebumu serbest bırakırken dış cildi temizlemeye yardımcı olur. Cildi buharlayarak ısıtmak, gözenekleri açarak kirleri, ölü deri hücrelerini, bakterileri ve gözenekleri tıkayan diğer yabancı maddeleri yıkayarak uzaklaştırır.

Buhar kuru cildi nemlendirir ve cildi yağlar. Sıcaklık ve nem, cildi doğal olarak nemlendiren yağ üretimini artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda daha sıkı ve daha genç görünen bir cilt ile sonuçlanan kolajen ve elastin üretimini destekler. Buhar saç köklerini kolay ağdaya hazırlar ve aynı zamanda tıraşı kolaylaştırır.

Buhar, özellikle egzersiz yaptıktan sonra kasları gevşetir. Buhardan gelen ısı kas dokusuna derinlemesine nüfuz edebilir ve kas ağrısını azaltmaya ve sinir uçlarını yatıştırmaya yardımcı olabilir.

Sert eklemleri gevşetmeye yardımcı olabilir. Antrenmandan önce buharlı duş kullanarak ısınma, yaralanmayı önlemeye yardımcı olur ve sert eklemleri gevşetmeye yardımcı olarak antrenman aktiviteleri sırasında maksimum hareketliliğe ulaşmanızı sağlar.

Buhar stresi azaltır. Isı, gerginliğin erimesine neden olarak vücudun endorfin salgılamasına ve kortizol seviyesini düşürerek kendinizi rahat ve gençleşmiş hissetmenize neden olur. Ayrıca derin, dinlendirici uykuyu teşvik etmeye ve doğal uyku düzeni potansiyelini artırmaya yardımcı olabilir.

Buhar, toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. Buhar banyosu, vücuttaki fazla toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir ve vücudun fazla sodyumdan kurtulmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Vücuttaki metabolik atık ürünlerin azalmasını sağlar.

Buhar, solunum sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Sinüslerdeki ve akciğerlerdeki tıkanıklığı giderir, tıkalı burun yollarının temizlenmesine ve bronşiyal salgıların gevşemesine yardımcı olur. Buhar boğazı rahatlatır ve doğal bir balgam söktürücü görevi görebilir. Buhar, soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabilir ve solunum semptomlarında geçici bir rahatlama sağlayabilir.

Buhar kilo vermeye yardımcı olabilir. Buharlı duş, sağlıklı bir diyet ve egzersizin yanı sıra 114 ° F sıcaklıkta 15 dakikalık bir seansta ekstra kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Terleme, vücudu canlandırabilir ve fazla su ağırlığını kaybetmenin yanı sıra sağlığı artırabilir. (Sağlığınız ve buhar odasında geçirdiğiniz süre konusunda doktorunuza danışın)

Buhar Duşunun Maliyeti

Duvara monte püskürtücü ve yağmur duşu başlığına sahip buharlı duşta yürüyün

Ortalama 3 fit x 3 fit x 7 fit muhafaza için bir prefabrik buharlı duş eklentisinin ortalama maliyeti yaklaşık 4,350 $ ‘dır. Bu, 3.810 $ ‘a mal olan tüm gerekli donanımlarla birlikte 3 kilovatlık bir jeneratörle birlikte gelir. Ayrıca, kurulum için işçilik maliyeti yaklaşık 540 $ ‘dır; bu, sahanın hazırlanması, ünitenin montajı, sıhhi tesisat tedariki, kanalizasyona boruların bağlanması ve jeneratörün 220 voltluk elektrik kablosuna bağlanması gereken elektrik kabloları ve dijital kontrolleri içerir.

Özel bir buhar duşunun maliyeti ortalama 4.000 ila 14.200 ABD doları olurken; duş kabininin boyutuna ve özelliklerine bağlı olarak ücret değişecektir. Buhar jeneratörü dahil malzemeler 3.000 $ ile 8.200 $ arasında değişebilir. Döşeme makineleri, cam tesisatçıları, tesisatçılar ve elektrikçi dahil olmak üzere kurulum için işçilik maliyeti ek olarak 1.000 ila 6.000 ABD dolarıdır.

Buhar Duş Kapısı ve Cam Muhafaza Maliyeti

Çift kapılı buharlı duş

Kullanılacak camın kalınlığının ve cinsinin dikkate alınması önemlidir. Yarım inç cam veya 3/8 inç kalınlığında cam önerilir. Şeffaf cam, yağmur camından daha ucuzdur. Cam duvar muhafazası yaklaşık 700 ila 1.900 $ ‘a mal olacak ve cam duş kapıları 500 ila 1.300 $’ a mal olacak.

Duvar Karosu Montajı

3 fit x 3 fit x 7 fitlik bir muhafaza için, 12 x 12 inçlik duvar karosu takmanın maliyeti yaklaşık 640 ila 1.300 dolar olacaktır.

Buhar jeneratörü

Buharlı duş ve koyu ahşap pencere kapı çerçeveleri ile beyaz makyaj masası içeren ana banyo

4,5 ila 12 kilovatlık 90 ila 450 fit küp kapasiteli bir jeneratör ünitesi için, güç ve hacme bağlı olarak yaklaşık 500 ila 2.000 $ ‘a mal olur. Piyasada kontrol paneli, basınç tahliye vanaları ve buhar başlıklarını bir arada içeren paketler de mevcuttur.

Aydınlatma, kontroller, malzemeler, yıkama ve ses sistemleri, oturma ve aromaterapi yağı kuyuları gibi diğer ekstralar gibi dikkate alınması gereken başka fiyat faktörleri de vardır.

Buhar Duş Artıları ve Eksileri

Kavisli cam kapı buharlı duşBuhar Duş Artıları – Bu makalede daha önce tartışıldığı gibi, buhar banyosu stresi azaltır, vücudunuzu iyileştirir, standart bir küvete göre yerden tasarruf sağlar, para ve zamandan tasarruf sağlar. Buhar Banyosu ayrıca su tasarrufu sağlar; Su tasarrufu sağlayan bir duş başlığı kullanan normal bir duş, 20 dakika kullanıldığında 50 galon su tüketirken, 20 dakikada sadece 2 galon su kullanılır.

Daha fazla ev alıcısı, üst düzey özelliklere sahip evler satın almayı düşünüyor, bu da buhar duşlarının eklenmesinin emlak satış değerinde bir artışa neden olacağı anlamına geliyor.

Spa’da bir gün geçirmek, üyelik ücretleri ve seyahat süresi için ekstra masraf anlamına gelir; Spa’nın aynı unsurlarını eve getirerek, ev sahipleri kendi evlerinde bir spa gününün tüm avantajlarından yararlanabilecekler. Pek çok mahfazada, tıpkı bir spa beldesi gibi dinlenmenizi ve eğlenmenizi sağlayan banklı duşlar vardır.

Buhar duşları sauna veya buhar odasından daha az yer kullanır; ve bu üniteler daha küçük olduğu için ev sahipleri için minimum temizlik ve bakım vardır.

Tezgahlı buhar banyosunda yürüyünBuhar Duş Eksileri – Dışarı çıkıp banyonuz için buhar duşu satın almadan önce dikkat etmeniz gereken buharlı duşlarla ilgili riskler de vardır.

Buhardan gelen ısı, dehidrasyon riski olabilir ve bu nedenle, buhar duş kabini içinde 20 dakikadan fazla kalmamanız şiddetle tavsiye edilir. Buharlı duş kabinine girmeden önce bol su içmeniz tavsiye edilir.

Aşırı sıcaktan dolayı, hamile kadınlar, kalp hastalığı olan kişiler, çok düşük veya yüksek tansiyonu olanlar, şeker hastalığı olanlar, epilepsi olanlar, antibiyotik kullananlar ve zihin değiştiren kişiler gibi bazı tıbbi durumları olan kişilerin bunlardan kaçınmaları tavsiye edilir. uyarıcılar, sakinleştiriciler veya alkol gibi ilaçlar. Bu kişiler önce doktora danışmadan buhar duşu kullanmamalıdır.

Buharlı duş kabininin sağladığı ideal ortam sayesinde sıcak ve nemli koşullarda gelişebilen mantar enfeksiyonları gibi belirli bakteri ve mikrop türleri büyüyebilir ve yayılabilir. Buharlı duşun içindeyken havlu ve duş ayakkabısı giymeniz tavsiye edilir.

Buharlı duş, kullanım sırasında kesinlikle su tasarrufu sağlarken, suyu ısıtarak buhar üretmek için elektrik tüketimini artırır.

Kurulumu ucuz olmadığından buharlı duşunuzu günlük olarak ne kadar kullanacağınızı değerlendirin ve düşünün ve sonuçta alacağınızdan daha fazla para harcayabilirsiniz.

Cam kapılı kapalı buhar duşu

Son olarak, deneyimli buharlı duş müteahhitleri ile çalışmıyorsanız, buhar duşunuzdan gelen büyük miktardaki nemden kaynaklanabilecek her türlü suyla ilgili hasarla ilgili bakım sorunları olabilir.

Kapanış notunda, buhar banyosu genellikle büyük bir yatırımdır ve evin öz sermayesini artırabilir. Ancak buhar, fiziksel sağlık açısından birçok fayda sağladığından lüks bir duştan daha fazlasıdır ve buharın dikkate değer iyileştirici nitelikleri olduğundan çeşitli rahatsızlıkları iyileştirmek ve tedavi etmek için etkili bir araç olabilir. Buhar duşları normal duşlara benzemez; sonraki deneyim dinlenme ve rahatlamanın ötesine geçer; kişinin fiziksel sağlığını ve zihinsel sağlığını iyileştirir.

Evinizin rahatlığından ayrılmadan spa benzeri bir deneyim yaşamanızı ve buhar duşlarının faydalarını elde etmenizi mümkün kılan modern teknolojiye çok fazla kredi gidiyor. Banyo ile ilgili daha fazla içerik için duşakabin tasarımları hakkındaki makalemize bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir