Duvara asarken artık yapmayacağınız 5 hata daha & Ev dekorasyonu

Daha önce bahsettiğim ilk 5 hatayı yapıp yapmadığını bilmiyorsan git bir kontrol et, tamam mı? Çünkü bugün duvara asarken bir daha yaptığını görmek istemediğim 5 hatadan daha bahsedeceğim, tamam mı? Öyleyse onlara gidelim:

Resimleri duvara asarken 5 hata daha

Çerçeveler arasındaki mesafe / yükseklikler:

Çerçeveler arasındaki mesafeyle ilgili olarak 2 durum gördüm: Çerçeveler olması gerekenden daha uzak veya çok yakın:

çerçeveler çok uzak

Soldaki fotoğrafta, dikeydeki çerçeve çiftleri çok uzak ve tüm set biraz yüksek. Resimler olması gerekenden daha uzak olduğunda, “lig eksik” gibi hissediyorum, anlıyor musunuz? Doğru mesafe yoktur, ancak grubun grup olmaktan çıktığı bir mesafe vardır – arkadaşların uzun süre uzak durması ve sonra artık arkadaşlıklarına devam edememesi gibi (zaten rüya görüyorum, değil mi? Kkkk ). Pekala, yapmanız gereken şey çok test etmek.

hata - çerçeveler çok uzakta

Burada (soldaki fotoğraf), biraz rastgele mesafelere ek olarak, beyaz duvardaki beyaz çerçevelerin resimleri vurgulamadığını görün (aşağıda bahsedeceğim hata). Tümünün veya çoğunun çerçevenin bazı ayrıntıları daha koyu bir tonda olsaydı (en üstteki ilk 3’te yaptığım gibi) bu, bütünü geliştirirdi.

yanlış zamanlarda çerçeveler

Soldaki fotoğrafta tüm çerçeveler çok yüksek. Ayrıca herkes mesafelidir ve farklı zamanlarda rastgele ve sebepsizdir. Sağdaki fotoğrafta kanepenin üstündeki 2 resme yaklaşıp bir set oluşturarak indirdim. Küçük çizgi roman onlarla aşağı yukarı merkezi bir yükseklikte idi. Ve diğer duvardaki resmi daha aşağıya koydum. Ve aradaki farka bakın!

Yükseklikle ilgili olarak: Bunu yapmamak için bir neden yoksa, aynı ortamdaki resimlerin bir yükseklik oranını korumaları daha iyidir – ya aynı, ya en büyüğüne göre ortalayarak ya da onları aynı “düz “Yukarıdan veya aşağıdan, kısaca bir ilişki.

farklı yüksekliklerdeki hata çerçeveleri

Bu çok güzel odada bana öyle geliyor ki sağdaki küçük resim yan sehpalı bir set yapmak için oraya yerleştirildi. Ama perdeye sıkıştı ve – kanepenin üzerindeki büyük resme yakın olduğu için hizası bozuk, biraz tuhaf görünüyor. Sağdaki fotoğrafta, daha küçük bir çerçeve ve altta hizalanmış, daha büyük çerçeveyle setin çok daha az garip olacağını düşündüm. Katılıyor musun?

Duvara asarken artık yapmayacağınız 5 hata daha

Bu fotoğrafta, duvarın “dişi” üzerindeki grup, diğer grubun oldukça altında, kanepenin üzerinde ortalanmış. Hepsini ortalayarak aynı yüksekliğe yerleştirdiğimde setlerin nasıl daha uyumlu göründüğüne bakın.

Duvara asarken artık yapmayacağınız 5 hata daha - 2

İlk fotoğrafta ne kadar çılgınca bir bakın: Sanırım resimlerin hacmini dengelemek için küçük resmin altına 2 yastık koydular! Ve bu hiç mantıklı değil! Aşağıdaki fotoğraftaki gibi 2 kare koymak daha iyi olur, değil mi? (Tabii ki aynı resim değil, ama anlıyorsunuz, değil mi?) Yukarıdakinin sağdaki aynanın üst kısmı ile aşağı yukarı aynı hizada olduğuna dikkat edin. Ve bu bütüne uyum verir.

Güneşli pencerelere bakan sıradan camlı çerçeveler

hata- çok parlak pencerelerin önünde camlı çerçeveler

Çok fazla ışığın geldiği bir pencereye bakan bir çerçeve yerleştirmeyi düşünüyorsanız, camlı çerçevelerden kaçının veya yansıma önleyici cam kullanın. Bu tür durumlarda camsız resimleri tercih ederim.

Yanlış aydınlatma:

Bir resim iyi aydınlatıldığında, aydınlatma düzgün, homojendir ve resim boyunca dengeli bir şekilde dağılmıştır. Resimde parlama ya da gölge yok.

Bununla birlikte, hangi çerçeve fotoğrafı grubunun iyi aydınlatıldığını görün… Sorunuz var mı?

Grup 1:

hata - çerçevelerde yanlış aydınlatma

Grup 2:

iyi aydınlatılmış çerçeveler

İyi aydınlatma, dikkatinizi aydınlattığından daha fazla çekmeyen bir ışıktır. Bunu düşün.

Kontrasttan yararlanmayın veya aşırı kullanmayın

hata - çerçeveler ve duvarlar arasındaki kontrast

Soldaki fotoğrafta dekorasyonun renkleri iyi uyuşsa da resimler birbirine çok yakın ve çerçevelerin renk çeşitliliği resimlerin kendisinden daha fazla dikkat çekiyor. Sağdaki fotoğrafta, daha önce de söylediğim gibi, kontrast yok – beyaz duvar ve beyaz çerçeveler de fotoğraflara değer vermiyor. Bir orta yol bulmak gerekiyor: Çerçeveler sanatı gölgede bırakmamalıdır. Ama aynı zamanda, sergiledikleri şeyi gizli bir şekilde sınırlamalı ve bunlara dikkat çekmelidirler.

Çerçeveyi gizleyin:

Resimleri zorlukla görünecek şekilde yerleştirmenin anlamını anlamak istedim. Anlayan var mı? Onun dışında bir ressam olarak hobi de olsa resimlerimi bir evin zemininde görmek beni çok üzüyor. Bu modayı kimin icat ettiğini bilmiyorum ama sanata değer vermenin bir yolu gibi görünmüyor. Sonuçta, satın aldıysanız, en iyi şekilde gösteriş yapmaktı, değil mi?

hata - Çerçeveleri gizleme

Bu “ayrıntılara” gösterilen özen, bir ortamın dekorasyonunda tüm farkı yaratır. Tablolarınızı sergilemenin en iyi yolunu bulmak için gerçekten zamanınızı harcayın. Bu, dekorasyonunuzun nihai sonucunda büyük bir fark yaratacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir