Duvarlar için duvar kağıdının özellikleri ve faydaları |

İç dekorasyon söz konusu olduğunda, duvarlar için duvar kağıdı son yıllarda çok önemli hale geldi. Evinize yeni bir görüntü vermek istiyorsanız ve onu boyamanın veya duvar kağıdının daha iyi olup olmadığını bilmiyorsanız, işte size en iyi çözümü alabilmeniz için bazı bilgiler. Not alın!ekran duvar kağıdı , galatasaray duvar kağıdı , pinterest duvar kağıdı , guzel duvar kagidi , en iyi duvar kağıtları , türk bayrağı duvar kağıdı , duvar kağıdı pinterest , kedi duvar kağıdı , duvar kağıtları ekran , kaktüs duvar kağıdı , guzel duvar kagitlari , çizgi film duvar kağıtları,

Duvarlar için duvar kağıdı çeşitleri

Bu ürünü mükemmel tanımak için tipini bilmek çok önemlidir. Bu nedenle, size piyasada bulunan duvarlar için farklı duvar kağıdı türlerini, özelliklerini ve avantajlarını sunacağız:

1.- Desteğe göre

Bir duvar kağıdının desteğinden bahsettiğimizde, duvara yapıştırılan malzeme türünden bahsediyoruz. Bu şekilde bulabiliriz:

 • Kağıt taban: Bu model, duvar kağıdı tarihi boyunca en çok kullanılan ve aynı zamanda en geleneksel olanıdır. Kompozisyonu kağıt ve bir tekstil tabanından oluşur. Oldukça hassas bir destekle uğraştığımız için trafiğin az olduğu bölgelerde kullanılması tavsiye edilir.
 • Dokumasız kumaş (TNT): Bu tür kağıtlar bu adı alır çünkü tabanını oluşturan lifler, tabana daha fazla direnç sağlayan iplikler oluşturarak birlikte dokunmuştur. Tekstil taban ve vinil tabakadan yapılmış bir destekle karşı karşıyayız. Önceki seçeneğin aksine, bu hem aşınmaya hem de neme karşı daha fazla direnç sunar. TNT’nin yükselişi, duvar kağıtları için giderek daha az kağıt tabanına yol açtı.

2.- Finişe göre

Bir duvar kağıdını yerleştirdikten sonra gizlenen parçaya odaklanmadan önce, şimdi son bitişine dikkat edeceğiz. Bu anlamda, duvarlar için aşağıdaki duvar kağıdı türlerini bulabiliriz:

 • Vinil – Bu, günümüzde en çok kullanılan duvar kağıdı türüdür. Şok ve neme karşı yüksek direnci onu her oda için mükemmel kılar. Vinil kağıtlar, bir saten veya mat vinil katmanıyla yapılır. Bu tür kağıtlar için destek, TNT veya ağır kağıt olabilir. Banyolara, mutfaklara, koridorlara ve hatta dış mekanlara yeni bir görünüm kazandırmak için gerçekten ilginç bir seçenek.
 • Vinil olmayanlar: Onları öncekilerden ayıran şey, cilalarının mat olması ve saten etkisinden kaçanlar için harika bir alternatif olmasıdır. Bu kağıt genellikle tuğla, taş, tekstil, geometrik şekiller vb. Efektleri taklit etmek için kullanılır.
 • Dokulu veya kabartmalı: kabartmalı duvar kağıdı, dokulu bir kağıt tabandan oluşur ve yıkanabilir bir vernik veya vinil ile kaplanır. Gerçek şu ki, bu tür bir kağıt, kamufle edilmesi gereken kusurları olan duvarlar için idealdir. Desteği kağıt veya TNT’ye dayalı olabilir.
 • Doğal lifler: Göze muhteşem bir sonuç veren dokunmuş doğal liflerden yapılmış dekoratif kağıtlardır. Üretim malzemeleri, diğerleri arasında genellikle tahta şeritler, palmiye yaprakları veya örgülü nilüferlerdir. Yerleşimini oldukça kolaylaştırdığı için desteği Non-Woven Fabric’dir.
 • Boyanabilir duvar kağıtları: Bunlar boyanabilir duvar kağıtlarıdır. Yani, sırayla üstlerini ve istediğiniz kadar boyayabileceğiniz şeyler. Tabanı beyazdır ve çocuk odaları veya zaman zaman imajınızı değiştirmek istediğiniz odalar için mükemmeldir.
 • Kağıt sınırları: Son olarak kağıt kenarlıklarını buluyoruz. Genç ve çocuk yatak odaları için yaygın olarak kullanılan dekoratif bir kaynak. Aynı duvar içinde dekoratif bir tamamlayıcı görevi gören dar ve uzun bir kağıttır.

İyi bir duvar kağıdı nasıl seçilir

Artık duvarlar için farklı duvar kağıdı türlerini bildiğinize göre, iyi bir seçim yapabilmeniz için size bir dizi ipucu sunmanın zamanı geldi. Duvar kağıdı için artan moda, giderek daha fazla insanın bu seçeneği tercih etmesine neden oldu. Ancak, iyi bir duvar kağıdı seçtiğimizi nasıl bileceğiz?

Yapmanız gereken ilk şey, beğendiğiniz duvar kağıdının özelliklerini bilmek. Bunu bilgi etiketi aracılığıyla yapabilirsiniz. İçinde şunlara atıfta bulunan bir dizi sembol görebilirsiniz:

 1. Suya veya neme karşı direnç: Bu özellik, kağıdı sorunsuz bir şekilde temizleyebilmek veya yıkayabilmek için veya ortamdaki nemin daha fazla olduğu alanlar için çok önemlidir.
 2. Doğal ışığa direnç: Bir duvar kağıdının sunduğu güneş ışığına karşı ne kadar dirençli olursa, zamanla o kadar az bozulacaktır.
 3. Yanıcı değildir: Kağıt etikete, düşük yanıcı malzemelerden oluştuğunu belirten ateş alevi simgesi olup olmadığına bakın.
 4. Yapıştırma türü: Doğrudan duvara, kendi tabanına ve hatta önceden yapıştırılmış olanlara yapıştıran kağıtlar vardır. Sizin için en rahat olanı seçin.
 5. Duvar kağıdını duvardan çıkarırken daha fazla garanti için kolay soyulabilir veya katlanabilir tip.

İyi bir kağıt seçmek istiyorsanız dikkate alınması gereken diğer hususlar, örneğin duvarın durumudur. Bir gotelé veya alçı duvarınız varsa, seçilen duvar kağıdını yerleştirmek için önce çok düz bırakmalısınız. Gotelé’nin çok kalın olmaması durumunda, her zaman biraz efekt veya dokuya sahip vinil kağıt kullanabilirsiniz, ancak sonuç aynı olmayacaktır.

Duvar kağıdı veya boya

Duvar kağıdı, boyaya göre birçok avantaj sunar. Kurulumu daha kolay ve temizdir ve geniş bir tasarım ve rahatlama yelpazesi sunar. Evinizin duvarlarının imajını değiştirmeyi düşünüyorsanız tereddüt etmeyin. İçinde Reform Duvarlar için duvar kağıdı yerleştirme konusunda kalifiye kişilerden oluşan geniş bir profesyonel ekibimiz var. Zorunluluk olmadan bir bütçe isteyin.