Duvarları süslemek için soyut resimler

Bir evi en yeni aksesuarlarla süslemeye gelince, duvarları dekore etmenin sayısız yolu vardır, ancak en klasik, yaygın ve yararlı olanı bir resim yerleştirmektir.

Her zevke ve her temaya uygun dekoratif tablolar var: büyük, küçük, manzaralar, portreler, figüratif … Bugün yine de odaklanmak istiyoruz soyut resimler, modernlikleri, tarafsızlıkları, güncellikleri ve genellikle herhangi bir duvara ne kadar iyi baktıkları nedeniyle.

Soyut resimlerde, hem renkli hem de teknik, fırça darbelerinin kalınlığı, tasarım açısından seçim yapabileceğiniz çok şey var … bu yüzden çekimi biraz odaklamak için, tereddüt etmeden doğru olacağınız bazı dekoratif seçenekleri ortaya çıkaracağız.

Beyaz üzerine beyaz

Soyut resimlerle dekorasyon yaparken en özgün ve en az kullanılan seçeneklerden biridir. Belki de çoğu insan bunu tuhaf bulduğu veya duvardan sıyrılmayacağını düşündüğü için. Bununla birlikte, dokularla oynuyorsanız veya diğer bazı yumuşak renkleri (griler, oyuklar, mavimsi çizgiler) serpiştirirseniz, sonuç muhteşem ve rahatlatıcı olabilir.

Beyaz soyut resimler

Beyaz soyut resimler

Siyah ve beyaz

Önceki durumdan farklı olarak, siyah beyaz soyut resim en çok kullanılanlardan biridir. Zarafet ve ağırbaşlılık getiriyor, ama aynı zamanda çok fazla karakter. Genellikle tüm gözlerin yöneldiği, dikkat çeken resimlerdir.

Siyah beyaz soyut resimler

Siyah soyut resimler

Çok yaşa renk

Bu durumda karşı tarafa geçiyoruz: çıplak bir duvarı süslemek için güçlü soyut resimler ve renkler.

Elbette sanatın öznel olduğunu söyleseler de pek çok renkli resim var ve hepsi aynı şekilde dekore edilmiyor. Çok ilginç bir seçenek kullanmaktır tek renkli resimler (tek renk) Aralığın farklı tonlarını içerse bile …

Tek renkli soyut resimler

Çarpıcı soyut resimler

Başka bir seçenek de bahis yapmaktır çok renkli aralıklarancak bu durumda geometrik şekiller (çoğunlukla dikey, yatay veya çeyrek çizgiler) oluşturduklarında, kafiye veya sebep olmadan lekelerle karıştırıldıklarında daha iyi görünme eğilimindedirler.

Soyut renkli resimler

Geometrik tasarımlar

Duvarları dekore ederken de çok yaygın bir kaynak, bir tür geometrik tasarıma sahip soyut resimler kullanmaktır. Daireler, elipsler veya belirsiz düzensiz şekiller her duvarı çok iyi örten seçeneklerdir.

Geometrik desenli soyut resimler

Geometrik desenli soyut resimler

Geometrik desenli soyut resimler

Tek tip boya

Önceden öyle görünmese de, pürüzsüz resimler de soyut olarak kabul edilir, sadece eleme yoluyla da: manzara değiller, portre değiller, figüratif değiller …

Bununla birlikte, bu tür dekoratif seviye resimleri muhteşem olma eğilimindedir. Çoğu zaman taşırlar hafif dokular renk tekdüzeliğini kırmak için ve bazen düz tam olarak bazı duvarların dokusuyla kontrast.

Aniform soyut resimler

Aniform soyut resimler

Karalama

Duvara çok fazla karakter katmanın yanı sıra, bir tür karalama veya ince çizgi içeren işler de son derece dekoratiftir. Hatta kimileri için geometrik noktalar üzerinden bir sanat eseri hissini diğerlerinden daha fazla aktarırlar.

Karalamalar ile soyut çerçeveler

Karalamalar ile soyut çerçeveler

Karalamalar ile soyut çerçeveler

Dokular

Diğer bir seçenek de, çok belirgin dokularörneğin çizgilerin rahatlaması veya fırça darbesi.

Dokular ile soyut resimler

Tabanlı tablolar doğal taş estetiği, farklı metalik veya inci tonları ile.

Benekli soyut resimler

Noktalar

Dikey ya da yatay, işaretli ya da bulanık, büyük ya da küçük leke, soyut resmin kraliçesidir.

Benekli soyut resimler

Benekli soyut resimler

Benekli soyut resimler

Lekeyi bir teknik olarak kullanırken yaygın bir kaynak, lekenin yönünün bir çerçeveden diğerine sanki bir karemiş gibi devam ettiği diptikleri kullanmaktır.

Benekli soyut resimler

Benekli soyut resimler

Kısacası, görebileceğimiz gibi, soyut resim tek ve tek tip değildir, ancak duvarımızın boyutuna, yaratmak istediğimiz etkiye ve hangi tonlarla dekore edildiğine bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğimiz çok sayıda seçenek vardır. daha fazla ilham, işte daha fazla resim duvarı süslemek için soyut resimler.

Siyah soyut resimler

Soyut resimler

Soyut resimler

Soyut resimler

Mavi soyut resimler

Mavi soyut resimler

Soyut resimler sulu boya lekeleri

Soyut resimler

Soyut resimler

Üzerinden: artfinder.com | baomoi.com | czartdesign.com | deskgram.com | inart.net | minimalinteriordesign.com | pinterest.com | r-hughes.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir