Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar

İç duvarlar nasıl boyanır

Evin iç duvarlarını renklendirmek için beş kolay adım beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, gerçekleştirilmesi en yaygın ve kolay DIY görevlerinden biridir.

Duvarları boyamak, hepimizin yapabileceği basit bir iştir ve bu, evinizin görünümünü dikkate değer bir şekilde değiştirir. Umarım bu ipuçları size yardımcı olur.

beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, dyo beliz rengi ile boyanmis duvar, dyo yeni beliz rengi nasıl, yeni beliz dyo, dyo beliz, beliz boya rengi, dyo beliz rengi, dyo yeni beliz rengi ile boyanmis duvar, yeni beliz rengi ile boyanan evler,

Oda hazırlığı

Düzgün bir iş yapmak istiyorsanız, odayı zemini veya diğer yüzeyleri lekelemeyecek şekilde hazırlamalısınız . Maskeleme bandı, gazete ve plastik kullanmak yardımcı olabilir. Ek olarak, bant, süpürgelik veya süpürgelik ve kapı çerçeveleri gibi boyanmayacak alanları sınırlamak için uygundur.

Yüzey hazırlığı

Önce ilk kez boyanacak duvarları ve önceki kat boyaları olan duvarları ayırt etmelisiniz. Her birinin alacağı tedaviyi bilmek önemlidir.

Yeni duvarlarda:  Her şeyden önce, kirleri büyük bir spatula ile temizlemeniz ve sahip  olabileceği delikleri ve çatlakları onarmadan önce bile bir kat  sızdırmazlık maddesi veya “duvarlar için astar” uygulamanız gerekecektir. Alçı ise BOYANMADIĞINDA ASLA ZIMPARALAMAYIN. Bu, zımpara kağıdının neden olduğu çiziklerin boyadığınızda öne çıkmasına neden olacak ve çıkarılması çok zor olacaktır.

Önceki resimlerin bulunduğu duvarlarda: Katmanlar çok fazla ise, kalitesizse veya nem varsa, bir spatula ile çıkarmanız gereken “yontulmuş” boya kabarcıkları oluşacaktır.

Elbette su ve deterjanla çıkarmanız gereken mantar, duman ve küf lekeleri de olacaktır, aksi takdirde boyadıktan sonra tekrar çıkarlar. Özellikle önceki boya çok eskiyse, bir astar kullanılması da önerilir. Sizi astar veya astarın önemi hakkında okumaya davet ediyorum .

Onarım kusurları

Var olabilecek herhangi bir çatlak ve deliği kapatmanın zamanı geldi . Macun bıçağı ve uygun malzeme ile işi yapın. Sadece önceki kat boyalarınız varsa, boyanın yapışması için yamaları ve tüm duvarı tek tek zımparalayın. Ve son olarak, tozu bir fırça ile temizleyin.

Macun malzemesi alçı, plastik dolgu ,  duvar macunu veya üreticiye göre sunum şekli değişiklik gösterebilen özel macunlar olabilir. Ancak bunları uygularken kesinlikle aynıdırlar. Kaptaki talimatları, nasıl hazırlanacağını ve uygulanacağını okuyun.

Seçilecek boya ve renkler

Duvar boyaları plastik, akrilik veya lateks, vinil, su bazlı bulabilirsiniz, çeşitlidir. Kolay uygulanmaları ve düşük kokuları nedeniyle iç mekanlarda en çok kullanılanlardır. Kaplama opak (mat), yarı mat (saten veya ipek parlak) ve parlak (parlak olarak da adlandırılır) olabilir. Bazen boyaların uygulanmasında daha fazla deneyime sahip olmanın gerekli olduğu sentetik emayeler kullanılır.

Eviniz için renkleri seçerken gösterebileceğiniz yer burasıdır. Bunlar kişiliğinizi veya eve vermek istediğiniz kişiyi gösterecektir. Seçildikten sonra, bunları satın almak veya mağazada hazırlatmak (bir renklendirme sistemi aracılığıyla ) mümkündür. Diğer bir alternatif de onları iki şekilde kendiniz hazırlamaktır: Biri evrensel boyalar veya tonerlerin eklenmesiyle, diğeri ise farklı boya renklerini karıştırmaktır .

Boyama …

Kat sayısı, duvarın yeni veya eski olmasına ve çok koyu veya farklı bir renge sahip olmasına bağlı olacaktır. Genellikle örtülene kadar 2 ila 3 kat uygulanır. Kap üzerindeki talimatlara göre boyanın katlar arasında kurumasını bekleyin.

Boyamadan önce duvarlar nasıl hazırlanır

İşte boyamadan önce duvarı hazırlamak için bazı adımlar. İlk aşamalarda, yüzeyin eski boya kaplamalarına sahip olduğu düşünülmektedir. Evet … Daha fazla oku Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar

Alçıpan tavanlar veya tavanlar nasıl boyanır

Tavanları veya tavanları ıslık çalmak, iç duvarları boyamaya çok benzer, ancak hesaba katılması gereken birkaç konu daha var. Eğer boya … başlattığınızda Oku daha

İç mekanlarda duvar, tavan ve zeminlerin boyanması

Duvarlarda nem sorunları Nem, boyanın bozulmasının ana nedenlerinden biridir. Türler ve tedaviler. DEVAMINI OKU için W Una Tekniği beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, dyo beliz rengi ile boyanmis duvar, dyo yeni beliz rengi nasıl, yeni beliz dyo, dyo beliz, beliz boya rengi, dyo beliz rengi, dyo yeni beliz rengi ile boyanmis duvar, yeni beliz rengi ile boyanan evler,