Ekli ve Müstakil Garaj Artılar ve Eksiler

Burada, en iyi satış değerine sahip olanlar da dahil olmak üzere, bağlı ve ayrılmış bir garajın artılarını ve eksilerini araştırıyoruz.Ekli 3 araba garajı

Şüphesiz bir garaj, çoğu ev sahibinin keyif aldığı ve takdir ettiği bir kolaylıktır. Arabanızı korumadan ev için ekstra depolama sağlamaya kadar çok çeşitli avantajlar sunarlar. Aşağıda, sizin için en iyi garaj türüne karar vermenin avantajlarını belirlemenize yardımcı oluyoruz.

Ekli garaj nedir?

Ekli garajlı modern ev

Ekli bir garaj, garajın evin yapısıyla veya daha fazla duvarda paylaşılması ve aynı odanın altında olması anlamında evinize bağlı olduğu anlamına gelir. Bu, yan tarafa, öne veya arkaya yerleştirilebilir. Ekli bir garaj tipik olarak, bir kişinin garajdan eve, genellikle kilerden veya çamaşır odasından çıkmasına izin veren bir kapıya sahiptir. Garaj kapısı fikirlerinin daha fazla örneğini burada görün.

Müstakil garaj nedir?

Çağdaş evde müstakil garaj

Ve ekli garaj, garajın evinize bağlı OLMADIĞI anlamına gelir, mülkün üzerinde kendi bağımsız binasıdır. Evden birkaç metre uzakta veya birkaç metre uzakta olabilir. Bunların genellikle garajdan evin girişine giden bir yolu olan yan veya arka kapıları vardır.

Ekli Garaj Artıları ve Eksileri

Ekli garaj avantajları: Ekli garajlar, arabanızı hava şartlarından korumak için mükemmeldir. Bir kapıyı evle paylaşmak, ister kar, ister selam, yağmur veya güneşli olsun, dışarıya adım atmadan arabadan eve gidebileceğiniz anlamına gelir.

Ekli garajlar, başka bir bina için kablo döşemek zorunda kalmadan evden yapısal, ısıtma, elektrik vb.

Bazı şehir ve alt bölümlerde, ev sahibinin kanunlarını veya kasaba standartlarını karşılamak için belirli gereksinimler vardır. Ekli bir garaja sahip olmak tipik olarak bunlardan biridir. Ekli garaj da tipik olarak mülk değerini artırır.

Ekli Garaj Artılarının Listesi:

 • Eve kolay erişim
 • Evin yeniden satış değerini artırır
 • Elektrik ve HVAC’a bağlantı / kolay erişim var
 • Yağmura / kara maruz kalmaktan kaçının
 • Müstakil bir garajdan daha ucuz
3 arabalı garajlı lüks ev

Her profesyonelde olduğu gibi, ekli bir garaja sahip olmanın bazı dezavantajları vardır:

Bağlı garajların ince bir arsa üzerine yerleştirilmesi biraz zor olabilir. Bu, evi yeniden şekillendirmeniz (ki bu her zaman mümkün değildir), daha büyük şeyler satın almanız veya garajı küçültmeniz gerektiği anlamına gelebilir (Bunu yalnızca belirli bir dereceye kadar yapabilirsiniz). Bu aynı zamanda, aşılamayacak aksilikler olduğu için gelecekte genişlemeyi son derece zorlaştırır.

Ekli bir garaj eve bağlı olduğu için potansiyel bir güvenlik riski olabilir. Herkes bir veya iki kez evi terk etti ve garaj kapısını açık bıraktığını düşündü, bu da tüm evi ardına kadar açık bıraktı. Bazı garajların sayı kodları veya garajı açan düğmeler vardır, bunlar eve girmek için kolayca çalınabilir.

Ekli garajlar ayrıca yangın riskinin artmasına neden olabilir, bu da izin vermeyi biraz daha zor ve daha pahalı hale getirir. Doğru standartların izlenmesi, araçları ekli bir garajda tutmanın ek yangın riskinden korunabilir.

Ekli Garaj Eksileri Listesi:

 • Evin içinden iş gürültüsü duyulabilir
 • İnşaat izinleri maliyetli olabilir
 • Artan yangın riski
 • Evin içindeki zararlı emisyonlara maruz kalma potansiyeli
 • Evin içinde başka bir giriş noktasının güvenlik riskini sağlayabilir

Müstakil Garaj Artıları ve Eksileri

3 araçlık müstakil garajlı modern ev

Müstakil bir garaja sahip olmanın avantajları şunlardır: Müstakil garajlar, arsanın büyüklüğüne bağlı olarak boyut, konum, şekil vb. Açısından son derece esnektir. Bu, ev tarafından bir veya daha fazla şekilde bloke edilmediğinden, gerekirse gelecekte garajı genişletmeyi de kolaylaştırabilir.

Müstakil garajlar, doğrudan eve erişimleri olmadığı için daha güvenli olabilir. Bunlar ayrı bir kilit ve anahtar altında olabilir ve araçların genellikle kendi güvenlik sistemleri de vardır.

Bu tür bir garaj, evin bir parçası olmadığı için daha fazla kaldırım çekiciliği sağlayabilir, böylece ev, büyük, çirkin bir garaj kapısı önüne geçmeden daha fazla mimari ve dekoratif niteliklere sahip olabilir.

Müstakil garajlar, ister arabalarda çalışmak için bir yer, ister yedek bir yatak odası, garaj deposu ve hatta çocuk buluşma alanı olsun, evden uzakta bir alan yaratmanın kullanışlı yollarıdır. Bu alan ayrıca gerekirse elektrik ve HVAC gücüne sahip olabilir veya fabrikada ayrılmış garajın standart bir çalışması olabilir.

Müstakil Garaj Artıları Listesi:

 • Dar bir arsa için iyi çalışabilir
 • Evin yeniden satış değerini artırır
 • Evin gürültüsünü en aza indirir
 • Bir atölye / insan mağarası için evden uzakta mahremiyet sağlar
 • Genişletme için daha fazla alan sağlar
 • Çevre düzenlemesi için daha fazla alan sağlayabilir
 • Genellikle daha büyük garaj boyutlarına izin verir
 • Olası zararlı emisyonları evden uzak tutar
 • Daha eski tarz bir ev için daha çekici
Dış cephe kaplamalı müstakil garajlı ev

Müstakil bir garaja sahip olmanın dezavantajları şunlardır: Müstakil garajlar kötü hava koşulları için harikanın tam tersidir. Evden kopuk olmak, ister kar yağışı, ister selamlama, yağmur yağması, ister kendinizle birlikte güneşli hava şartlarına ve arabadan eve taşımanız gereken her şeye dayanmanız gerektiği anlamına gelir. Bu, market alışverişini veya eşyaların taşınmasını gerçek bir acı haline getirebilir.

Müstakil garajlar, temelde ek bir bina inşa ettiğiniz için çoğu durumda çok daha az maliyetlidir. Yeni bir çatıya, duvarlara, elektriğe ve garaja dahil etmek istediğiniz her şeye ihtiyacınız var. Bunların tümü, masraflı ve zaman alıcı olabilen ek konumda kablolanmalı ve inşa edilmelidir.

Sadece arabalar için başka bir bina yapmak pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla alan gerektirir. İnşa edilecek bir yere, araba yolu için bir yere ve garajdan eve nispeten engelsiz bir şekilde gitmenin bir yoluna ihtiyacınız var. Bu, büyük miktarda avlu alanını tüketebilir ve genellikle kentsel alanlar için bir seçenek değildir veya belirli yerel yasalar ve ev sahibinin gereksinimleri tarafından izin verilmeyebilir.

Müstakil Garaj Eksileri Listesi:

 • Daha az erişilebilir (saklanan ürünler / dondurucular daha uzakta)
 • Erişmek için yağmurda / karda yürümek zorundasınız
 • Bir atölye için elektrik çalıştırması gerekebilir
 • Büyük miktarda avlu alanı gerektirir
 • Ev sahipleri derneği tarafından kısıtlanabilir

Ekli ve Müstakil Garaj Yeniden Satış Değeri

Uzun araba yolu ve müstakil garajı olan ev

Bağlı bir garajın yeniden satış oranı yaklaşık yüzde seksen birdir. Tipik iki araba garajı inşa etmek için yaklaşık yirmi yedi bin dolar harcayabilir. Yani evi sattığınızda, evin karşılığında satılabilecek yirmi bin dolar ekleniyor.

Değerleme uzmanının değere karar verirken dikkate aldığı bazı hususlar vardır. Örneğin, kentsel alanlardaki evlerin garaj için son derece yüksek talep görmesi nedeniyle, yüksek yoğunluklu şehirlerde park yeri zayıf olduğu için mülkün konumu büyük rol oynayabilir.

Müstakil bir garajın yeniden satış oranı yaklaşık yüzde altmış dört’tür. Tipik iki araba garajı yaklaşık elli bin dolar harcayabilir. Yani evi sattığınızda, evin karşılığında satılabilecek otuz beş bin dolar ekleniyor. Bu, değirmen garajının standart çalışması içindir.

Bazen, dolap, tandem garaj tasarımı, özel döşeme, özel boyama veya dekorasyon gibi daha karmaşık ayrıntıların eklenmesi, başlangıç ​​maliyetini yükseltirken, bu öğeler ortalama alıcı için daha az önemli olduğundan iade fiyatı olduğu gibi kalır.

Daha fazla ilgili fikir için garaj kapısı renkleri galeri sayfamızı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir