Elektrikli Ocaklar Kuralı, Gaz Sobaları

Elektrikli ocakta karıştırarak sebzeler.

Elektrikli sobalara karşı aldatmacaya inanmayın. Emmezler ve gaz sobalarından daha kötü değiller. Neden elektriğe dönüştürmenin akıllıca olabileceğini düşündüğümüzün altını çiziyoruz.


Podcast Sürümü

Hiç sıcak bir alım geldi mi (anladınız mı? Sonuçta ısıtma elemanlarından bahsediyoruz!) Sizin için: tıpkı sürekli yaltaklanmada dişlerimi gıcırdatmam gibi savaş öncesi apartmanlar Kulüpte çok fazla gece geçiren çatlak vinil pantolon gibi duvarları olan birimlerde yaşamayan insanlar tarafından gaz sobaları için de aynı şeyi hissediyorum. Yanlışlıkla tüm binayı havaya uçurmaktan kaçan bir makarna parçası olan bu modası geçmiş çöp parçalarının canı cehenneme.

Kız kardeşim evini satın aldığında ve içinde elektrikli soba bulunan parlak bir cam bileşenle geldiğinde, ilk dairemde bile çalışmayan boktan soba ve fırını huysuzca düşündüğümde, yanma ve üzerine baktım. Dördüncü kata taşındıktan sonra işlevsel bir birim edindikten sonra, kendimi defalarca yakarak bu şeye hala lanetledim. Bulaşık makinesinin eksikliğini ve ilk tezimi bitirdikten sonra bir şirket kurmanın esaretini bir kenara bırakın ve mikrodalgaya veya ekmek kızartma makinesine atamazsam o çöplükte yemek pişirmeye hiç zahmet etmediğimi söyleyebilirim. ben denenmiş Bir süredir haşere kontrolünün olmaması, hayatımı bulaşık yıkamakla harcamak ve o iğrenç gaz sobası arasında, sadece benim için buna değmedi. Kurbağamı beslemek yemek pişirmeyi gerektirmez ve tam anlamıyla 20.000 restoranın diyarında boşuna yaşamıyorum. Burada her zevke ve bütçeye uygun bir şeyler var.

Kız kardeşimin sahip olduğu elektrikli soba için ağıtımı dile getirdikten sonra, insanlar beni aptal gaz sobasından memnun olmadığım için uyardılar.

“O kadar dengesiz yemek yapıyorlar!”

“Ama geri çekilebilirler!”

“Gaz sobaları çok daha iyi!”

Sonra, uyarıldığım her şeyin serbest çalışma / kendi işime sahip olmakla gerçekleşeceğini hatırladım (“Stresli olacaksın ve her zaman parasız kalacaksın!” Ve “Ama bu dengesiz değil mi ?!”) Profesyonel bir özgeçmiş sunucusuydum ve bu işleri bir Oreck’ten daha fazla emen kısa süreli işlerim vardı. Bu yüzden bir kez daha haklıyım ve bu özel konuda genel fikir birliğinin yanlış olduğundan şüpheleniyorum. YALANLAR SİZ. ELEKTRİK SAHALARI BOKTUR. Hâlâ bir tane istiyorum!

Modern mutfak pişirme tezgahı.
Oh, bu muhteşemlik. Birlikte geldiği tüm mutfağı da istiyorum, ama sadece elektrikli soba ile mutlu olurum.

Tipik yüksük boyutlu NYC mutfak işlerinizi yapmak, size bir SAG-AFTRA kartı getirecek türden bir dublör performansı gerektirir. Hiçbir şey güncellenmemiş boktan eski bir bina ise ek tehlike ödemesi almalısınız. İki katına çıkmalısın eğer engelliysen.

Bu nedenle, gaz sobamı elektrikli bir sobayla değiştirmek için yırtma zahmetine girmememin tek nedeni şudur:

  1. Tembellik / büyük bir aksaklık istememek.
  2. Fırın hala çalışıyor.
  3. Ben gerçekten ocakta çok fazla yemek yapmam. Erişilemeyen bir mutfakta engelli ve / veya kronik ağrınız varsa, NYC konut stokunun büyük çoğunluğu için durum budur.
  4. Para. En azından büyük bir kısmı hizmet verilebilirken, fırın iyi çalışıyorsa ve yakın gelecekte burayı satmayı veya kiralamayı planlamadığım halde ocağı değiştirmek için neden birkaç bin ödeyesiniz?
  5. Tembellikten bahsetmiş miydim? Ugh, bu zorunda olmak demek almak telefonda ve yüklenicilerle ve sadece 9-4 açık olan bir telefon sisteminin bu Bizans karmaşasına sahip olan ucube Boomer hakimiyetindeki apartman yönetimi ile konuşun, bir temsilci size bu hizmetin mevcut olduğunu söyler ve bir diğeri de olmadığını söyler ve yalnızca onaylayabilir Yeşil bir şapka takarsanız, her bir St. Swithins Günü’nde harici müteahhitiniz. Bunun için online rezervasyon gibi basitleştirilmiş bir sürece sahip olmak yerine, kasıtlı olarak zorlaştırıldı.
  6. Hem bakım çalışanlarına hem de lisanslı yüklenicinin yetkinliğine güveniyor olsam da, bu yerin bağlantı kesme sürecinde kazara gaz patlaması yaşayacağından korkmam tamamen makul buluyorum. Benim küçük mutlu boktan şeyim olabilir: ama yine de boktan eski boruları ve gaz hatlarıyla boktan eski bir bina.

Bu beşinci, bir apartmanda ya da bir apartman dairesi veya kooperatif kurulu tarafından yönetilen bir konutta yaşamıyorsanız sorun olmaz. Ancak, değiştirme işlemi kesinlikle kolay veya ucuz değildir, ancak birçok büyük ev geliştirmesine kıyasla düşük sınırdadır: tek başına bir elektrikli soba 660-700 ABD dolarıFixr’e göre. Gazdan elektriğe dönüştürme, yaklaşık olarak 350-400 ABD doları Angie’s List’in tahminlerine dayanarak yeni bir elektrik hattı eklemek için. Bunun nedeni, gaz sobalarının çalışması için hem gaz hem de elektrik gerektirirken, çoğu gaz sobası modelinin yalnızca 120 voltluk bir bağlantıya ihtiyaç duyması, elektrikli bir sobanın ise 240 volta ihtiyaç duymasıdır.

Bu aynı zamanda gaz hatlarını güvenli bir şekilde kurcalamak ve eski üniteyi elden çıkarmakla ilgili maliyetleri de hesaba katmaz. Sevmek buzdolabı efsanesi, Bu iri canavarın bu mutfağa NASIL girdiğini bilmiyorum. Bilmek istemiyorum. Bir sonraki evimde elektrikli soba varken, bir sonraki ev sahibinin bir çıkış yapıp yapmayacağımı anlaması için orada bırakacağım.

Elektrikli Sobalar Neden Gaz Sobalarından Daha İyi?

Elektrikli ocağa dokunmak üzere olan parmak.

Birincisi, tek başına maliyet. 680 $ ‘lık bir medyan fiyat ya da bu civarda, gaz aralıklarının sattığından çok daha düşüktür, bu yaklaşık aynı fiyata düşük uçta olabilirken, daha güçlü gaz aralıkları 900-1.300 $’ lık yukarı doğru satılır. Gaz serisinin sahip olduğu tek avantaj, biraz daha dayanıklı olmalarıdır ve çoğu insan benim yaptığım aynı nedenden ötürü onlarla sonuçlanır: taşındığınızda oradadır ve muhtemelen hemen ev geliştirme bütçenizde veya hatta sınırın aşağısında, çünkü bu çok fazla bir aksaklık ve potansiyel güvenlik riski.

Güvenlik risklerinden bahsetmişken, bu elektrikli sobaların başlıca çekiciliğidir. Eğer dalgınsanız, kazaya eğilimliyseniz ya da tencere, tava ve fırın eşyalarınızı onlara kolayca ulaşabileceğiniz bir yere bırakmak istiyorsanız, elektrikli ocak bir rüya. Kullanılmadığında, üzerine bir tezgah gibi bir şeyler koyabilirsiniz. Bir rulo kağıt havlu gevşeyip sobanın üzerine sarıldığı için kaç tane yangın çıktı?

Ve temizlenmesi çok kolay! Birkaç kaydırma ve bitirdiniz. Gaz sobaları varoluşumun belası çünkü yanlışlıkla yanlara sıçrayan yiyecek ve su konusunda çok dikkatli olmalısınız, yiyecekler deliklerden aşağı düşüyor ve sadece daha kötü tasarlanmışlar. ET Atari 2600 için.

Sonra koku var. Con Ed’den metroda gaz kokusu alırsanız ne yapmanız gerektiğine dair sayısız poster görüyorum. Gaz kokusundan nefret ediyorum. Kokarca kokusunu Bath and Body Works mum tabanı gibi gösteriyor gibi. Yumurta ya da diğer yiyecekler gibi kokulardan farklı olarak, yiyecekleri çekici bulmadığım için kokuyu küçümsediğimde, gaz korku kokusudur. Sadece çay için su kaynatmaya çalışıyorum ve şimdi beni ve komşularımı öldüren bir gaz sızıntısı konusunda paniğe kapılıyorum. Harika.

Alevler içinde mutfak sobası.
Bu görüntü tek başına elektrikli sobalar için satışları artırmalıdır. Gazın hala onları geride bırakmasına şaşırdım!

Elektrikli sobalarda buna sahip değilsiniz. Bu nedenle çok güzel ve mutluluk verici aletlerdir. Dolayısıyla, çocuklarınız, yaşlılarınız veya evinizde motor kontrolleri veya yürütme işlevi tehlikeye giren herhangi biri varsa, elektrikli soba size başka hiçbir şeye benzemeyecek şekilde huzur verecektir.

Tek gerçek dezavantajı, çalıştırmanın daha pahalı olabilmesidir. Çok yemek yaparsanız, elektrik faturanız kesinlikle daha yüksek olacaktır. Ancak bu kadar fazla yemek yapmazsanız, muhtemelen pek bir fark görmeyeceksiniz. Daha küçük bir buzdolabı, enerji tasarruflu pencereler, AC penceresinden merkeze geçiş (ne yazık ki boktan eski bir apartmanda yapamayacağım bir şey) ve muhtelif şekillerde enerjiyi kesiyorsanız, muhtemelen hatta dışarı. Ancak, haftada 3-4 gece yemek yapan tek bir kişi veya bir çift olduğunda, onu çok daha fazla kullanacak olan dört kişilik bir aile olduğunda kesinlikle farklı bir hikaye anlıyorum.

Elektrikli Sobalar Aslında Gaz Sobalarından Daha Dengesiz mi Pişir?

Şef yemek üzerinde flambe yapıyor.

İnsanlar elektrikli sobaların düzensiz piştiğini ve daha uzun sürdüğünü söylüyor. Ama bence bu doğru değil ve nihayetinde ocak modeline ve pişirmek için gerçekte ne kullandığınıza bağlı.

Sanki bu sabit yangın tehlikesinde sadece iki brülör çalışsa bile bana nasıl zaman kazandırdığını anlamıyorum. Bu yüzden gerçekten çalışan öndeki tek brülöre sadık kaldım ve arkadaki çalışanın çok daha iyi olmadığını görüyorum. Bu benim deneyimim DEĞİLken, nasıl daha hızlı ve daha eşit pişirildiklerine dair aldatmaca görmüyorum.

Aldığım ucuz bir tavada ızgara peynir, patates kızartması ve sotelenmiş sebzeler yapmayı denedim (bu muhtemelen bir fabrika saniyesiydi) Marshall’ın ve gerçekten iyi bir tava ve benzer sonuçlar elde etti: tavada kızartmak yenilebilirdi, ancak bazı parçalar diğerlerinden daha iyi pişirildi. Karıştırıcıya koyduğumda bile sos güzel çıktı. Izgara peynir, yerel lokantada gördüğüm kabarık rüyaya hiç benzemiyordu, dıştan yanan ve ılık olan, ortada zar zor eriyen, bir tarafı tereyağlı, diğer tarafı daha kuru ve Ricky Gervais setinden daha tatsızdı. .

Bir Food Network sunucusunun yemek pişirme becerisine sahip olduğumu iddia etmiyor olsam da, kesinlikle büyüdüğüm kutulu slop’tan daha iyi şeyler yapabilirim. Kız kardeşimin evinde elektrikli soba ile gayet güzel çıktılar ve biraz daha yeni bir gaz sobasıyla bir arkadaşımın evinde yaptığımda yeterince yenilebilirlerdi.

Her iki durumda da, elektrikli sobaların gaz sobalarından daha kötü piştiğine dair aldatmacaya inanmıyorum. Bu, sonuçta tencere kalitenize, becerilerinize ve ne yaptığınıza bağlıdır. Tost makinemde Gordon Ramsey’in kaçabileceği gurme boku yaptım. Elektrikli soba hiçbir şeyi mahvetmiyor, hadi!

Yani evet. Gaza yapışmanın potansiyel maliyet tasarrufunu düşünün (bulunduğum yerde gaz bedava! Elektrik sahibi tarafından ödenirken apartman bakımıma dahil edildi, böylece Tehdit Eden Gaz Canavarını şimdilik tutma kararımı da hesaba kattı) elektrik. Zaten bir elektrikli ocağınız varsa, o güzel şeyi saklayın ki yemek yapmadığınız zamanlarda tezgah olarak kullanabilirsiniz. En azından kağıt havlular yanlışlıkla bu akşamki akşam yemeğiyle çarpışırsa hiçbir şeyi ateşe vermeyeceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir