Elektrikli Şömine Ek Parçası Nasıl Takılır?

Elektrikli şömine ekleri, benzin ve geleneksel kereste fırınları için enerji tasarruflu, güvenilir, düşük maliyetli bir ikilemdir. Bu elektronik tertibatlara üç model halinde erişilebilir ve olağanüstü gerçek yangın sonuçlarına katkıda bulunur. Bu tür şömineler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, en iyi elektrikli şömine hakkındaki bu gönderiyi kontrol edin.

Mantıklı herhangi bir kişi, temel marangoz aşinalıkları varsa ve daha önce bacalarında bir elektrik terminali varsa, mevcut mobilyalarının içine elektrikli bir şömine eki yerleştirebilir. Bununla birlikte, çoğu maksimum durumda, fırın açıklığınızın içinde bir güç terminali kurmanıza yardımcı olması için ayrıcalıklı bir elektrikçi ödünç almanız gerekecektir.

Gümrükleme Zorunlulukları

Buralarda, elektrikli şömine ekinizin çeşitli bölümleri için en az onay vardır.

  • ⅜ ”yanıcı veya yanıcı olmayan bir maddeye ateş kutusunun başından
  • 2 ″ ek yapının başından üzerindeki bir şömine dolabına
  • Ek parçanın ucundan ve kenarlarından onu çevreleyen duvarlara 1
  • en azından zeminde boşluk yok

Kurulum Parçaları

Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, aşağıda açıklanan adımların, tanıtmakta olduğunuz elektrikli ek parçanın seçici türüne bağlı olarak biraz farklı olabileceğidir. Bu nedenle ayrıntılar için her zaman ekinizin emtia el kitabına atıfta bulunun. Kurulum işlemine başlamadan önce, elektrikli ek parçanın doğru çalıştığından emin olun – ışıklar ve ısı ile çalışın, prize takın; her şey doğru çalışıyorsa, kurulum adımlarına devam edin.

1. Şöminenize bir örtü tabanı yerleştirin

Suyun girmesini engellemek için bir ek yerleştirmeden önce fırınınıza bir kapak plakası yerleştirmeniz önerilir. Bu plaka, fırınınızda yağmur kapağı yoksa tüm suyun içeri girmesini önleyecektir.

2. Depresanı Kilitleyin ve Sızdırın

Rüzgarları ve ısı radyasyonu israfını durdurmak için artefakt fırınınızın bastırıcısını kapatmanız ve mühürlemeniz kesinlikle önerilir.

3. Bir güç terminalini sabitleyin

Tüm elektrikli şömine ekleri, geleneksel ev tipi duvar prizlerine doldurulur. Fırınınızı çevreleyen bölgeyi sarkan iplerden uzak tutmak istiyorsanız, mevcut fırınınızın içinde bir terminal kurmanız gerekecektir. Bu işi başarmak için her zaman ayrıcalıklı bir elektrikçi seçilmesi savunulur.

4. Yanma kutusunu fırınınıza ekleyin

Sadece bacanızın geçidinin içindeki ateş kutusunu çalıştırın. Sonra ortaya ve eşitleyin. Sizin ek türünüze uygunsa tesviye tahtalarını değiştirmeniz gerekebilir. Bazı ekler, ekinizin devrilmesini sağlamak için şömine zeminine ve her iki taraftaki elektrikli ek parçanın arkasına eklemeniz gereken bağlama desteğine sahip olacaktır.

5. Çerçeveyi atayın

Nihai hareket, ek parça ve fırının duvarları içindeki boşlukları kapatacak çerçeveyi birleştirmektir. Bazı elektrikli ekler cam muhafazalarla, diğerleri metal süslemeli olarak görünür. İsterseniz, özel döşemenizi de takabilirsiniz.

Elektrikli bir şömine eki takmak, kolayca para biriktirebileceğiniz ve cihazın kurulumunu gerçekleştirebileceğiniz eğlenceli bir iştir. Bu nedenle, adımları akıllıca izleyin ve mükemmel bir elektrikli şömine ekini deneyimleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir