Dış Cephe Boya Renk Çeşitleri

Bu yıl evin cepheleri ve dış cepheleri için 2021 trendlerinde doğal malzemelere dönüş var.En İyi Dış Cephe Boya Renk Çeşitleri Ahşap, bambu, toprak cepheleri göreceğiz ev dış cephe boyası , dış cephe boya rengi , dış cephe rengi , ev dis cephe boyasi , gri dış cephe boyası , marshall dış cephe , dış cephe boya çeşitleri , dış cephe ev boyaları , villa dış cephe boyaları , mavi dış cephe boyası , en güzel dış cephe boyaları , bina boyaları , dış cephe boyası gri , ev dış boya , dış cephe boya hesaplama , koyu gri dış cephe boyası , mor dış cephe boyası, Taş gibi doğal unsurlarla mükemmel bir şekilde birleştiği için beyaz renkler hakim olacak.

Görebildiğimiz trendlerden biri de ahşap evler. Daha koyu tonlarda ama aynı zamanda aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi daha açık tonlarda giyilirler.

Çok moda olan bir teknik, sıkıştırılmış toprakla evlerin cephelerini yapmaktır . Sıkıştırılmış ve bu yönde kalan toprak blokları ile yapılırlar.

 • En cok tercih edilen ds cephe boya renkleri
 • En iyi ds cephe boyas Yorumlar
 • Ds cephe boya renkleri gorseller
 • 2020 ds cephe boya renkleri
 • Villa ds cephe boya renkleri
 • Ds cephe renkleri
 • Apartman ds cephe boya ornekleri
 • Tek katl ev ds cephe boya renkleri

Öte yandan, taş eksik olamaz. Hem doğal renginde hem de beyaza boyanmış olarak göreceğiz.

Ve daha önce de söylediğimiz gibi, 2021’de evlerin cephelerini taş veya ahşap gibi diğer doğal unsurlarla birleştirerek boyamaya gelen nötr renk beyaz olacaktır 

Bu trendler, 2021 yılı boyunca şüphesiz göreceğimiz bir trend olan çok daha sürdürülebilir ev yapımı, tasarımı ve dekorasyonuna yöneliyor.

BİR EVİN CEPHESİ İÇİN RENK NASIL SEÇİLİR

Tüm bu fikirleri fotoğraflarla görmeden önce, Tendenzias’tan evimizin cephesini boyamak ve süslemek için size uygun rengi nasıl seçeceğimizi konuşmak istiyoruz.

Ev bizim ise, orijinal olmayı seviyoruz ve cephenin de çarpıcı olmasını istiyoruz, güçlü tonları seçmek gibisi olmayacak ve aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğimiz gibi bir şeyler çizme fırsatı bile yakalayabiliyoruz. ama hesaba katmamız gereken başka faktörler nelerdir?

RENK TONLARI

Gösterişli cepheleri sevdiğiniz kadar, dışarda çalışan renklere de bahse girmelisiniz, çünkü bunlar daha aydınlıktır, ya da aslında çok fazla leke bırakmazlar ya da çok kirli görünmezler. cephenin görünümünü zamanla koyulaştıran kirlilik ve diğer dış etkenler.

Bu nedenle nötr renkler veya toprak tonları (trend olan) evin cephesi için iyi bir seçenek ve hatta normal beyazdan daha iyi bir seçim olduğunu söyleyeceğim.

Ve şüphe duyduğunuzda , renklerin beyaz tonlardan sarı, kahverengi ve kırmızıdan özel bir nötr ton grubuna kadar 8 temel gruba ayrıldığını bilmelisiniz . Yalnızca nötr tonlar, ana cephenin rengi için mükemmel bir temel oluşturur. Cepheye hafif ve doğal bir görünüm kazandırır

İLHAMLAR

Evinizin rengine dair imgeniz fildişi, çikolata, vanilya, kum gibi favori kelimelerin arkasına gizlenmişse ilham yolunu seçin. Her favori rengin arkasında, 4 renk çeşidi ve ayrıca önerilen renk kombinasyonları bulacaksınız .

EĞİLİMLER

Bir uzmanın tavsiyesini tercih etmek ister misiniz? Bir boyahaneye gidip bize modaya uygun renkleri ya da cephemizin özelliklerine göre en iyi birleşen renkleri göstermelerini sağlamak her zaman iyi bir fikir olabilir . Renkleri birleştirirken, karşılıklı uyumunuzu sürdürmek için tüm renkleri, malzemeleri ve aksesuarları tek bir palette mutlaka önerecek bir profesyonelin kendinize olan güveniyle yaratıcı olabilirsiniz.

EV VE DIŞ CEPHELER İÇİN RENKLER

Evimizin dış cephesinin veya cephesinin rengini seçtiğimizde karmaşık bir karar haline geliyor çünkü evimiz hakkında ilk gördükleri şey bu. Ortamı, cephenin tarzını ve her şeyden önce zevkinizi hesaba katmalısınız.

Bir evin cephesi için renk seçerken beş olasılık vardır, bu beşten daha fazla renk türetilir, bunlar size aşağıda anlattıklarımızdır:

EV VE DIŞ CEPHELER İÇİN TOPRAK VEYA DOĞAL RENKLER

Doğal renkler , rustik tarzda evler, dağ evleri veya “kabin” tarzı evler için kullanılan renklerdir . Bu renkler, tonları birbirini iyi tamamladığı için evin peyzajıyla harika görünüyor.

Bu renklerin sonucu zarif ve ölçülü evler . En çok kullanılan doğal renkler: bej, krem, kahverengi ve koyu sarıdır .

EV VE DIŞ CEPHE CEPHELERİ İÇİN NÖTR RENKLER

Cepheleri boyamak için en çok kullanılan renkler nötr renkler , yani beyaz, siyah ve grinin farklı tonlarıdır . Bu renkler ile asla bozulmazsınız ve özellikle modern evlerde seçilmiştir.

Şık evlerin renklerini öğrenmek ilginizi çekebilir , linke tıklayın.

EVLERİN VE DIŞ CEPHELERİN CEPHELERİ İÇİN SESSİZ RENKLER

Çoğu zaman istediğimiz renk vermek ama fazla dikkat çekmek istemiyoruz, o zaman donuk ya da doymamış renkler size yardım etmek için geldiğinde . Eski mahalleler için mükemmeldir çünkü bu mahalleler gözlerimizi yormadan ve çevrelerinin renkleriyle (doğal ve nötr) olağanüstü bir şekilde birleşmeden tekrar bakacaklar.

EV VE DIŞ CEPHELER İÇİN YUMUŞAK RENKLER

Bu renkler pek kullanılmıyor ve cephelerde çok az göreceksiniz. Yumuşak renkleri gördüğünüzde , muhtemelen klasik ama karma bir stile sahip , yani başka bir yumuşak ama her zaman aynı aralıktan yoğun bir ton olan evlerde olacaktır .

Bu renkler hassastır, nötrlerden farklı bir tonu vardır, gözleri bunaltmaz veya yormaz.

EV VE DIŞ CEPHELER İÇİN CANLI RENKLER

Bu sene ev cephelerini canlı renklerle görmek çok moda , bu tarzın güzel görünmesini sağlamanın püf noktası diğer renklerle kombinasyonları. Canlı renkler genellikle doğal veya nötr renklerle birleştirilir, böylece en çok sevdiğimiz şey ne olursa olsun cephenin bir bölümünü vurgular.

En modern evler genellikle bu renk kombinasyonunu kullanır, ancak büyük olasılıkla farklı evlerin cephelerinin örneklerini görmekle ilgileniyorsunuz: modern, küçük, ekolojik, klasik, güzel … Öyleyse, almanızı öneririz. 180’den fazla ev cephesi fotoğrafı içeren aşağıdaki bağlantıya bir göz atın:

 • Modern evlerin, küçük, güzel ve ekolojik evlerin cephelerinin fotoğrafları

Şimdi size ev cepheleri ve dış cepheleri için fotoğraflardan ve renk fikirlerinden bahsettiğimiz 40 örneği bırakacağız. Hangisini istiyorsun?

EV CEPHELERİ İÇİN 40 RENK FİKRİ

Her neyse, şimdi sizin için en iyisini seçerken şüphesiz size yardımcı olacak fikir ve renklere sahip cepheleri görelim. Şimdi başlayalım ve ev cepheleri ve dış cepheleri için 40 fotoğraf ve renk fikrini görelim.

KAHVERENGİ TONLARDA BOYANMIŞ CEPHE

Dış cepheyi boyarken önemli olan şey, boyanın renginin iç boyadan farklı olmasıdır. Örneğin renk örneğinde veya kutuda koyu veya orta bir ton görebilirsiniz, aksine duvarda aldığı ışık miktarından dolayı daha açık görünebilir. Bu nedenle, yeni rengin nasıl görüneceğini görmek için bazı iyi aydınlatılmış ve gölgeli sektörlerde bazı renk testleri yapılması tavsiye edilir.

ÇİÇEK BOYALI CEPHE

Santa Ana Kantonu’nun başlangıcında yer alan kitap, 14. yüzyıl ressamı Giotto di Bondone’ye göre Santa Ana’nın Kudüs’ün Altın Kapısı’nda San Joaquin’e verdiği öpücüğün yeniden yorumlanması. Aşkın ana şey olduğu bir hikaye, gökyüzü ve yıldızlarla kaplı bir aşk anlatıyor. Ona bakan herkesin, tarihin ağırlığının düştüğü iki karakterimiz olan duvar resminin kahramanı olmayı dilediği. Resim, güzel bir hikaye anlatarak bir cepheyi güzelleştirmenin iyi bir yolu olan durumları, duyguları ve arzuları anlatıyor.

TURKUAZ MAVİSİ BOYALI CEPHE

Sıcak, kumsal ve çok yazlık bir renktir. Turkuaz mavisine boyanmış evler, sahilin çok tipik bir tonu olduğu için genellikle denize yakın evlerdir, sıcaklık, dinginlik ve huzur getirir.

RENK SIÇRAMALARINA SAHİP SİYAH BOYALI CEPHE

İster görkemli bir konak, ister küçük bir ev olsun, bir evin tüm bölümleri önemlidir. Evin belirli kısımlarına dikkat çekmenin güzel bir yolu, evin genel tonundan farklı parlak bir renk sunmaktır. Bu durumda, bu renk sıçrayan dağ evi , gözlerimizi evin giriş kapılarına doğru yönlendiriyor . Koyu rengin monotonluğunu kırmanın çok özgün bir yolu.

BUBBLEGUM PEMBE VE BEYAZ BOYALI CEPHE

Dış mekânlar için yoğun olan renklere, hoş ve genç bir görünüm veren, görüntüyü kontrast ve yumuşatmak için daima nötr tonlar eşlik etmelidir . Bubblegum pembesi, çok neşeli bir renk ve bu sene moda bir renk.

GRİ, BORDO, BEYAZ VE SARI İLE BOYANMIŞ CEPHE

Griler, beyazlar ve kahverengiler, modern evlerde kullanılmasının yanı sıra parlak renkler de kullanılıyor . Bu yüzden seçtiğimiz küçük evler için renkler bize en uygun stile göre olacaktır. Yasaklanmış renkler yoktur, ancak göz kamaştırıcı neonlar veya çok karanlık ve cansız olanlar gibi istenmeyen gölgeler vardır.

RENKLİ POLKA NOKTALARLA BOYANMIŞ CEPHE

Evinizi her renkten renk, daire veya puantiyelerle ve farklı şekillerde dolduracak harika bir fikir, eşsiz ve neşeli bir ev oluşturacaktır.

ÇOKLU ŞERİT CEPHE

Bu ev grubu öylesine güzel bir şekilde birleştirilmiştir ki Costa Nova, sakinlerinin cepheleri renkli çizgilerle süsleyip boyadığı evleri olan “palheiros” ile ünlüdür. Dikey veya yatay çizgili kırmızı, mavi, yeşil. Seyretmek için gerçek bir zevk.

PEMBE CEPHE

Bir diğer çarpıcı seçenek ise pembe gibi bir renk seçmektir. Daha iyi olsa da tonu yumuşatmak için beyaz renkli küçük detaylarla birleştirmeniz daha iyi. Ortaya çıkan görünüm, kolonyal çağrışımdır.

Tüm renklerin zevkleri olmasına rağmen, Hebei eyaletindeki Langfang’daki Tianzi Oteli, Çin’deki en tuhaf otel olarak listelenmiştir. 2000 yılında 40 metre yükseklikte inşa edilen cephesi, mutluluk (Fu), refah (Lu) ve uzun ömür (Shou) tanrılarının figürlerini temsil ediyor.

RENK SIÇRAYAN CEPHE

Bir kutu renk “Paul Klee’nin ruhu” . İsviçreli ressam tüm çalışmalarını parlak renklerle doldurdu , Cañizares’in projesi , Klee’nin tuvallerinden ilham alan renkli panellerle kaplı cepheleriyle pikselli bir binada sunuyor 

SARI BOYALI CEPHE

Öne çıkan bir cepheye sahip olmak isteyenler için mükemmel bir fikirle başlıyoruz. Sarı, güneş evinizin cephesine çarptığında görülebilecek çarpıcı bir renktir ve çok daha fazlasıdır. Belki evde olduğu gibi yapabilir ve aşağıya yukarıdan daha fazla renk vermeyi seçebilirsiniz.

MOR CEPHE

Bir diğer çarpıcı seçenek ise mor gibi bir renk seçmektir. Belki de çok çarpıcı olduğu için bu rengin tüm cephesini boyamamanız daha iyidir. Mor ve daha yumuşak tonun karışımı size daha çok uyacaktır.

MOR VE BEYAZ BOYALI CEPHE

Burada, baskın tonun beyaz olduğunu hesaba katarsak, ikincil olsa da, mor rengin göründüğü başka bir resminiz var. Mor renkteki bu detaylar sayesinde evin çok daha modern bir görünümü var.

KIRMIZI BOYALI CEPHE

Kırmızı, cephenizi gerçekten öne çıkaracak bir renktir. Şehirleşmenizde veya mahallenizde evlerin tamamı beyaz bir cepheye sahipse, sizinkine böyle bir renk koymak herkesin bunu fark etmesine neden olacaktır.

KIRMIZI VE BEYAZ CEPHE

Kırmızı çok güçlü veya çarpıcı görünüyorsa, nötr bir tonla veya ömür boyu beyazla ne kadar iyi göründüğünü kontrol etme seçeneğiniz vardır.

KIRMIZI VE YEŞİL CEPHE

Bu diğer görüntüde, cephenin bir bölümünü kırmızı, diğerini yumuşak yeşile boyarsak nasıl göründüğünü görüyoruz. Gerçek şu ki, çok iyi göründüğünü görebiliyoruz.

7. YEŞİL CEPHE

Yeşil, bir evin dış cephesi için gerçekten harika bir renktir. Çok güçlü bir tonda seçseniz de, daha iyi öne çıkması için biraz beyaza ihtiyacınız olabilir.

CEPHE BOYALI TOPRAK RENGİ

Bunun yerine aradığınız şey daha yumuşak veya belki daha “zarif” ise, cepheler için iyi bir seçim olarak daha önce bahsettiğim toprak veya toprak kahverengisi gibi bir renk seçeneğimiz var. Eviniz modern bir tasarıma sahipse bu renk mükemmeldir.

MAVİ ÇİZGİLİ BEYAZ BOYALI CEPHE

Mavi renk aynı zamanda cepheler için de harika bir renktir, ancak bana öyle geliyor ki en iyi seçenek yumuşak olan ve üzerine biraz daha açık mavi ve beyaz çizgiler ekleyebileceğimiz bir mavi tonu üzerine bahis oynamaktır. fotoğrafa bakın).

MAVİ DETAYLI BEYAZ CEPHE

Beyaz ve mavinin başrolde olduğu bir diğer fikir , şimdi size gösterdiğimiz, beyaza boyanmış ancak farklı detaylar için maviye bırakılmış cephedir.

Bu şekilde örneğin pencereleri, kapıları veya giriş çitini maviye boyayabilir , böylece maviyi daha çok öne çıkarabiliriz .

MAVİ CEPHE

Bu diğer görüntüde tamamen mavi bir cephe görüyoruz ve gerçek şu ki bu tonalite çok çarpıcı olmadan gerçekten zarif.

CAMGÖBEĞİ MAVİ CEPHE

Dekorasyonun herhangi bir yönü için çok özel bir renktir, ancak cephede gerçekten bir değişiklik arıyorsanız, onu seçmek gibisi yoktur, ancak sonucun gerçekten şaşırtıcı olduğunu zaten görebilirsiniz.

PEMBE VE BEYAZ CEPHE

Sonra daha önce gördüğümüz gibi yapabilir ve pembenin gösterişini biraz beyazla birleştirebilirsiniz.

SOLUK YEŞİL CEPHE

Başka bir renk seçeneği soluk yeşildir. Bir evin gerçekten yoğun bir yeşilin içinde nasıl göründüğünü daha önce görmüştünüz, ancak tam tersi mükemmel olabilir çünkü cephenize sadelik ve zarafet getirecektir.

VAN GOGH İŞİ GİBİ CEPHE

Renklerden bağımsız olarak, aradığınız şey gerçekten orijinalse, neden bir veya birkaç çizim içeren bir cephe seçmeyesiniz? Van Gogh’un izini bırakmış gibi görünen bu cepheye bakın.

DALMAÇYALI GİBİ CEPHE

Ve değilse, bir Dalmaçyalı’nın cildini taklit etme ve evin cephesinin ne kadar güzel olabileceğini görme seçeneğiniz var.

BİR BULMACA GİBİ CEPHE

Ayrıntılı ama harika. Bu cephe, yaşadığınız yerden geçen herkesin dikkatini çekecektir.

DUVAR YAZISI GİBİ CEPHE

Eğer bir sanatçıysanız, cepheyi başka bir duvar yerine grafiti ile dekore edebilirsiniz, değil mi?

GURUR CEPHESİ

Son olarak , farklı renklerdeki cephelerin ne kadar iyi olabileceğine dair iki örnek görüyoruz Yukarıda gökkuşağı renklerinde, aşağıda aynı anda birkaç renge sahip bir dizi cephe görüyoruz ve belki de hepsinin en orijinal cephesi: Simpsonlar evinin renklerini taklit eden bir cephe.

ÇOK RENKLİ CEPHE

SİMPSONS EVİ GİBİ CEPHE

Çizimleri ve popüler kültürü seven biriyseniz, eviniz Simpsonlar’a benziyormuş gibi davranmak gibisi yoktur.

MAVİ VE GRİ CEPHE

GRİ CEPHE

Cepheyi tamamen griye boyamak isteyip istemediğimizi de seçebiliriz. Bunun belki çok sessiz bir renk olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu doğru rengi seçme meselesidir ve oradan yukarıdaki resimde gördüğümüz kadar güzel bir eve sahip olabiliriz, çok hoş bir yumuşak gri renge boyanmış. .

LEYLAK CEPHE

Ve yine leylak rengine bakıyoruz ve bunun nedeni, beyaz, gri ve hatta yoğun ahşap renkli bir kapıyla çok iyi birleştiğini fark etmekten başka bir şey değil. Çok çarpıcı ama aynı zamanda çok güzel ve neşeli.

LEYLAK RENGİ VE PEMBE RENKLİ CEPHE

Farklı renklerde tuhaf cepheyi de görmüştük, şimdi size pembe, fuşya veya yumuşak veya leylak gibi benzer tonlarda olmasına rağmen farklı renklerde sunulan bir cepheyi gösteriyoruz.

SARI VE KAHVERENGİ CEPHE

Sarı, size gösterdiğimiz ilk renklerden biriydi ve yine bir referans noktası olarak üzerine bahse gireriz. Şık ve zarif bir şey istediğinizde sarı ve kahverengi bir ev mükemmeldir.

SARI VE MAVİ CEPHE

Ve eğer daha fazla “ışığa” sahip olmasını istiyorsanız; Bir kez daha mevcut cepheler için en iyi renkler arasında yer alan iyi mavi renk seçenekleriyle birleştirilen sarı bir ev seçmek gibisi yoktur.

KIRMIZI VE BEYAZ CEPHE

Size bazı cepheleri de kırmızı olarak gösteriyoruz, ancak bunu kar yağışlı ortamlar için ideal gibi görünen görmenizi istiyoruz. Karın yanı sıra çerçevelerin ve pencerelerin beyazı ile birleşen kırmızı, bize çok hoş bir cephenin önünde olma hissini veriyor.

KIRMIZI CEPHE

Yine size kahverengi tonlarda bir çatı veya çatı ile birleşen kırmızı bir cephe gösteriyoruz. Sessiz bir renk, ancak çok fazla stil getiren bir renk.

TURUNCU VE BEYAZ CEPHE

Nedenini bilmiyorum ama turuncu renk cephelere çok modern bir tarz getiriyor gibi görünüyor ve beyaz veya gri gibi moda olanlarla birleştiğinde daha fazlası.

YUMUŞAK TURUNCU CEPHE

Biraz daha yumuşak, şeftali rengine benzer bir turuncuyu tercih etseniz bile, kesinlikle evinizin veya binanızın cephesinin daha çekici olmasını sağlayacaksınız.

EKOLOJİK YEŞİL CEPHE

Yeşil de bahsettiğimiz bir başka renk ama bu renkten yararlanan bir cephenin orijinal olmasını görebilmek istiyorsanız, bu çimenli tasarım gibisi yok.

Size daha önce renkli cephelerin birkaç resmini gösterdik, ancak daha pek çoğumuz var, bu yüzden hepsini aşağıdaki resim galerisinde bırakıyoruz.

Müstakil ev dış cephe boya Modelleri

Evin dış cephesi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya görmek istiyorsanız, kesinlikle ilginizi çekecek bu diğer gönderiyi önerebiliriz çünkü cephenizin rengini seçebilmeniz için en iyisi ilk önce birkaç örnek görmenizdir. :

 • Dış cephe renk seçimi
 • Müstakil ev dış cephe boya Modelleri
 • Dış Cephe Boya Fiyatları
 • Filli Boya Dış Cephe
 • Dış cephe Kaplama modelleri
 • Jotun Boya
 • Müstakil ev dış cephe Boya renkleri
 • Petrol Mavisi dış cephe
 • Müstakil ev dış cephe boya Fiyatları
 • Dyo dış Cephe boyası Renk kataloğu
 • Dış Cephe Boya Renkleri Filli Boya
 • Marshall Dış Cephe boya renkleri
 • Dış Cephe Boyası öneri


Dış cephe gri beyaz

Dağ evi dış cephe boyası

En çok tercih edilen dış cephe boya renkleri

Filli Boya Dış Cephe Uygulamaları

Filli Boya Dış Cephe Mantolama

Filli Boya Dış Cephe tse

Dyo dış Cephe boya renkleri

Dış Cephe Renk Kartelası

Dış cephe boya renkleri görseller

cephe Boyaları

Gri dış cephe Boyaları

Ayça Rengi

Tek katlı dış cephe boya Modelleri

Villa dış cephe boya Modelleri

Dış cephe boya rengi seçimi

4 katlı ev dış cephe boya renkleri

Dyo dış Cephe Kartelası