en “içinde” bir trend

Bu halı Herhangi bir iç tasarım projesinin anahtarı olan önemli bir dekoratif unsurdur, çok az kişinin şüphe duyabileceği bir şeydir: bölgeleri sınırlar, boşlukları doldur aksi takdirde ruhsuz olurlar ve sonuç ideal odak herhangi bir oturma odası, yatak odası veya girişin aradığı stil veya renk dokunuşunu eklemek için.

Ancak, şu ana kadar olağan eğilim söz konusu olduğunda kilimlerle süslemek her zaman kullanmak olmuştur sadece bir doldurması amaçlanan alanı kaplayacak kadar büyük. Uzun ya da kısa saçlı, yünlü ya da sentetik, ince ya da kalın, nötr ya da renkli olsun, şimdiye kadar çok az şey düşünülmüştü. bazı kilimleri diğerlerinin üzerine koy.

Ve yine de örtüşen kilimler her geçen gün takipçi kazanarak bu yılın “trendlerinden” biri haline geldiler.

Örtüşen kilimler

Arasında avantaj, geniş alanları ölçmek için sipariş vermek zorunda kalmadan standart halılarla kaplamanıza izin verir (bunun sonucunda maliyet tasarrufu sağlar) ve belirli hacim, doku ve renk oyunları sayesinde bir ortama çok fazla kişilik kazandırır.

Nasıl sakıncalar, tüm kilimler bunun için iyi değildir (kalın veya uzun tüylü olanlardan kaçınılmalıdır), tüm tarzlara uymazlar ve belirli alanlarda mobilyanın doğal hareketini engelleyebilirler (örneğin bir sandalyenin tekerleklerini döndürürken) veya bir ev ofisten veya oturup yemek masasından kalkarken para.

Her durumda, örtüşen halılarla süsleyin Göründüğü kadar kolay değil. Bazı yönergelere uymanız gerekir ve şekilleri ve tonları uygun şekilde birleştirmek belirli bir estetik duygusu gerektirir, bu yüzden onları uygun şekilde kullanmamız için bize sundukları bazı yönergeleri ve olasılıkları görelim:

1. İnce kilimler

Kullanım düz kilimler birini diğerinin üzerine yerleştirmek istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken ilk kuraldır. Açıktır ki, birkaç kalın halı, masa ve sandalyelerin ayaklarını dengesizleştirecekleri için, mobilyaları yerleştirirken pratik olmayacaktır, kenarlarda estetik olmayan “tümsekler” oluşturacaktır ve genel olarak,

Bu nedenle kumaş, deri, hasır veya rattan, sentetik veya ince yünden yapılmış düz halılara gidin.

Örtüşen halı detayı

2. Tarz konusunda dikkatli olun

Katmanlı kilimler tüm stiller için geçerli değiller. Mekana yükledikleri kişilik, güç ve karakter ile görsel düzeyde tetikledikleri “çalışılmış bozukluk” hissi onları zayıf uygun onun için klasik tarz yenilendisimetri, üst üste binme veya üst üste binme ile bozulacak temel ilkelerden biridir. eski püskü şık «Fransızlaşmış«, Kullanılan malzemelerin ve havlı halıların jüt ve derilerle çok iyi eşleşmediği yerler. Ayrıca sadece stillerle çok iyi evlenmiyorlar minimalist, fazladan bir halı gereksiz bir unsurdur.

Ama yine de, en nötr tonlarında onun için mükemmeller İskandinav tarzıözellikle düz tonlar geometrik bir halıyla birleştirildiğinde ve en renkli haliyle onun için idealler boho tarzı ya da etnik tarzDNA’larında karıştırma ve harmanlama olan, bu tür halıların doğal yaşam alanı haline geliyor.

Kilim tarzı kaplama halıları

3. Şekillerin kombinasyonu

Zamanında ile dekore etmek örtüşen kilimler en yaygın olanı eşleşme birkaç dikdörtgen, her şeyden çok, çünkü piyasada en çok bulunanlar ve çok çeşitli boyutlara, çerçevelere ve gölgelere sahip oldukları için onları elde etmek çok kolay.

Örtüşen kilimler

Ancak, çok yaygın bir başka seçenek de bir taban olarak büyük dikdörtgen nötr halı ve başka bir inek derisi, bu biçimiyle “Rothschild testi” için çok karakteristik;)

Örtüşen kilimler ve deriler

Bu seçenek ayrıca dikdörtgen kilimlerin dairesel, kare veya altıgen geometrik kenarlarla bitenlerin kombinasyonunu da içerir.

4. Renk kombinasyonu

Tonların örtüşmesi, farklı kilimlerle dekorasyon lehine başka bir noktadır. Bu anlamda odadaki rengin ana odağı haline gelebilirler …

Örtüşen kilimler

… Veya mobilyada zaten mevcut olan renk yelpazesini güçlendirmeye katkıda bulunun

Renkli Kaplama Halıları

Aynı şekilde biri bir harmonik renk gamı tüm halılarda veya karıştırmayı seçin farklı türlerin tamamlayıcı tonları. Bu anlamda, rengi iyi bir şekilde birleştirmekten korkuyorsanız veya hata yapmaktan korkuyorsanız, renkler parlak olduğunda aynı aralığı kullanın ve renkler parlak olduğunda tonları birleştirmeye cesaret edin. pastel.

Pastel kaplama halıları

5. Desen ve dokuların kombinasyonu

Hasır-deri (veya kaba-yumuşak) dokuların klasik kombinasyonuna ek olarak, hayal gücünü serbest bırakabilir ve düz halıları kontrolsüz bir şekilde geometrik, noktalı çizgiler veya Farsça çizimlerle birleştirebiliriz.

Monokromatik kaplama halıları

Ancak, farklı kareleri birleştirirken hata yapmaktan veya “yorulmaktan” korkuyorsanız, aynı renk aralığını veya aynı kareyi bırakmamayı seçin ve olası etkileri taklit edilecektir.

Geometrik Kaplama Halıları

Yatak odasını karşılayan katmanlı kilimler

6. Örtüşme türleri

Şimdiye kadar renkler, dokular ve şekillerle ilgilendiysek, dikkate alınması gereken başka bir önemli nokta daha var: halıların örtüşme şekli.

Bu anlamda buluyoruz üç temel eğilim, her birinin kendine özgü görsel etkisi vardır:

a) MERKEZİ HALILAR

Bu durumda yapılan şey üst üste koymaktır diğerinin içinde dikdörtgen bir halı aynı şekilde, normalde daha büyük olanı mükemmel bir şekilde ortalayan küçük olan.

En az riskli seçenektir ve en yaygın olanı çağdaş ortamlarçünkü o düzensizlik etkisi bu tür halıların genellikle “her şeyin yerinde” düzgün görünümünü koruyarak ürettikleri.

Örtüşen kilimler

b) OFSET HALILAR

Bu seçenek halı yerleştirmeye dayanmaktadır dik veya paralel yönde dikdörtgen, fakat yerinden edilmiş merkezi eksene göre değil yanal eksene göre dönmüşler gibi birbirlerinden.

Görsel seviyedeki etki bir öncekinden biraz daha karışıktır, ancak aşırı derecede kaotik değildir.

Örtüşen kilimler

c) DİYAGONAL HALILAR

Çapraz olarak yerleştirilmiş herhangi bir dekoratif unsur (bir kanepe, bir büfe ve tabii ki bir oda bölücü), mekana, genellikle odanın ana odak noktası haline gelen bir dinamizm ve “yerinden çıkma” hissi verir.

Örtüşen halılarda bu etki zemine yönlendirildiği için biraz daha yumuşaktır, ancak gayri resmi bir dokunuş vermek veya aşırı düzenli ortamlara karşı bir kontrpuan sağlamak için idealdirler.

Örtüşen kilimler

Kısaca görüldüğü gibi olasılıklar örtüşen kilimler Sonsuzdurlar ve farklı mevsimlere veya her birinin kişisel zevkine uyarlamak için dekorasyona kişisel ve gayri resmi dokunuşu eklemenin ideal yolu haline gelirler.

Yaşasın kucak halıları!

Örtüşen kilimler ve deriler

Örtüşen kilimler ve deriler

Örtüşen kilimler

Örtüşen kilimler

Örtüşen kilimler

Örtüşen kilimler

Örtüşen kilimler

Etnik stil kaplama halıları

Yatak odası için örtüşen kilimler

Örtüşen kilimler

Geniş alanlar için üst üste binen halılar

Kilim tarzı kaplama halıları

Örtüşen kilimler

Örtüşen kilimler

Üzerinden: amberinteriordesign.com | countryliving.com | decorablog.com | ikea.com | laurenandabby.com | melodijolola.com | nuevo-estilo.micasarevista.com | pinterest.com | pluska.sk | wearetriibe.com

Bir Cevap Yazın