En İyi 10 Modern Doğrusal Avizeler

Aydınlatma profesyonellerinin ev için en iyi 10 modern lineer avize olarak seçtiklerine bir göz atın.Modern lineer avizeli ve ahşap zeminli yemek odası

Bir odaya sofistike ve stil katmak için bir avizenin cazibesini inkar etmek mümkün değil. Bir avize eklemek, yatak odasına seksi bir hava, dolaba şık bir cazibe, mutfağa görsel ilgi ve yemek odasına şıklık katmanın harika bir yoludur. Aşağıda, öne çıkmalarını ve parlamalarını sağlamak için en iyi 10 modern doğrusal avizeyi ve evdeki en iyi yerleri paylaşıyoruz.

Modern Doğrusal Avize nedir?

Avizenin icadının, kullanımının ve evriminin arkasında ilginç derin bir tarih var. Uçlarında çiviler üzerinde mumlarla bir haç oluşturmak için merkezlerinde birbirine çivilenmiş iki ahşap kirişin basit bir kümelenmesi olarak mütevazı başlangıcı vardı. Aslında, terimin etimolojisi – Fransız kökenli chandelle – kelimenin tam anlamıyla “mumluk” anlamına gelir.

İnkar edilemez bir şekilde, gecenin karanlığında ışığa duyulan ihtiyacın getirdiği bir yenilikti. Ancak yüzyıllar süren incelik ve kültürel tahsis, onu bir sınıf ve lüks sembolüne dönüştürdü.

Tasarımında farklı aşamalardan geçti. Avizeler ahşaptan başlayarak ustaca süslü metal, kristal ve cam kombinasyonlarına geçiş yaptı ve son zamanlarda formlarına daha işlevselci bir yaklaşım benimsedi.

Bugün sergileyeceğimiz galeri, hem işlevsel hem de şık olduğunu kanıtlayan çağdaş avize formunun bir çeşididir – doğrusal avize.

Bu tür armatürler, diğer avize türlerinin çoğundan şekilleri ve yönelimleri ile ayırt edilebilir. Avizelerin çoğu daha radyal bir forma adapte etmeyi tercih ederken, adlarından da anlaşılacağı üzere doğrusal avizeler dikdörtgen veya dikdörtgen şeklindedir. Baskın bir daha uzun eksenle, bu tür asılı aydınlatma armatürleri, benzer şekilde uzun alanlar veya uzun masalar ve çubuklar gibi alanlar için yaygın olarak kullanılır.

Doğrusal Avize Aydınlatmanın Avantajları

Uzun, dikdörtgen bir oryantasyonun işlevsel esnekliği ile doğrusal avize, çeşitli bağlamlarda ve tasarım durumlarında kullanılabilir. Uzun yemek masaları, mutfak adaları ve kahvaltı barları örneklerden sadece birkaçı.

Doğrusal tipte bir aydınlatma düzeninin diğer türlere göre bir diğer karakteristik avantajı, doğuştan gelen simetrisi ve temiz görünümüdür. Mekan için dengeli ve uyumlu bir görünüm arıyorsanız, lineer avizelerden başka bir şeye bakmanıza gerek yok.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak, doğrusal avizelerin etkili bir şekilde kullanılabileceği çok çeşitli tasarım koşulları ve iç ev alanları vardır. İşte birkaç örnek.

Doğrusal Avizeler Nerelerde Kullanılır

Yemek odası – Uzun, dikdörtgen aydınlatma kullanmak için uzun yemek masalarından daha iyi bir yer neresi? Yemek odaları, doğrusal avizelerin de mükemmel olduğu bar kurulumlarını tercih edebilir. Oldukça fazla sayıda insanı barındıracak şekilde tasarlanmış yemek alanlarını düşünürken doğrusal avizeleri ve aydınlatma tasarımlarını akılda tutmak iyi bir kuraldır. İşlevselliğin dışında avizeler, bir odaya biraz stil katmanın her zaman iyi bir yoludur.

Mutfak – Mutfaklarda genellikle uzun çalışma tezgahları, geniş merkezi mutfak adaları veya uzun kahvaltı barları bulunur. Tüm bu alanlar, lineer avizelerle son derece iyi çalışır ve bu avizelerin sağladığı bol miktarda aydınlatmadan büyük ölçüde yararlanabilir. Bu, özellikle pişirme görevlerini yerine getirirken ihtiyaç duyulan görsel netlik miktarı dikkate alındığında doğrudur.

Dış Mekanlar – Dış verandalar, teraslar ve güverteler doğrusal avizelerden çok şey alabilir. Çoğu ev sahibi için bu alanlar, aile mangalları, ev partileri veya havuz partileri gibi etkinlikler için sosyal toplanma alanları olarak kullanılır. İnsanları barındırması gereken her alanda olduğu gibi, bu dış mekanların iyi aydınlatmaya ihtiyacı vardır. Diğer bir kayda göre, lineer avizeler mekân için bir konuşma noktası veya vurgu parçası olabilir – misafirler için güzel bir teşhir parçası.

Banyolar – Pek çok banyo, özellikle kusursuz tasarlanmış lüks çeşitleri, tavan için bir tür merkez parçası olarak doğrusal avizeleri kullanır. Bu iyi bir aydınlatma kaynağıdır ve banyolar, tuvaletler ve tuvaletler için aydınlatmaya ihtiyaç vardır, çünkü herkes ve anneleri bakım yaparken aynada kendinizi net bir şekilde görebilmenin önemini kanıtlayabilir. Doğrusal avizeler, güzel bir ev tasarlarken genellikle ikincil olarak düşünülen bir oda olan banyo alanına hoş bir ambiyans kazandırmaya da yardımcı olur. Daha fazla banyo avizesi görmek için bu sayfayı ziyaret edin.

İnanılmaz Modern Lineer Avizeler Listemiz

1. Bir Allium Yollu 4-Işık Kristal Doğrusal Avize

4 ışıklı doğrusal avize

Bunu Wayfair’den satın alın

Tarz: Fransız Country Tarzı

Tasarım: Antik kaplamalı metal ve cam

Açıklama: Bu zarif avize modern bir dokunuşa sahiptir ve bir yemek odası veya mutfakta güzel görünecektir. Bu dört ampullü, 60 watt’lık kristal güzellik, geleneksel olarak tasarlanmış mekanlar için en uygun olanıdır. Bununla birlikte, diğer birçok iç tasarım stiliyle uyumlu olacak kadar çağdaş ve esnek bir tarza sahip. 228 cam damlacık aksanına sahiptir ve 39 inç uzunluğunda, yemek alanları, sosyal toplanma alanları ve resmi mutfaklar için uygun olmalıdır.

Fikstür için kullanılan sıcak beyaz ampullere, destek zincirleri ve iskeletindeki ferforje yapıya ve kristal damlacıkların eski okul cazibesine özellikle dikkat edin. Retro şıklık tercihinizse gitmek isteyeceğiniz avize budur.

2. Willa Arlo Interiors 5-Light Kitchen Island lineer Sarkıt avize

Çağdaş 5 ışıklı doğrusal avize

Stil: Çağdaş

Tasarım: Kafesli krom kaplamalı cam ve metal

Açıklama: Gölgeli avizeler, sıcak, ortam parıltısını yaymak için bir püf noktaya sahiptir, ancak istenmeyen ve gereksiz parlamaları önlemek için yeterince bastırılmış halde tutar. Bu özel tasarım, armatür parçasına biraz cazibe katmak için zarif kristal cam sıraları kullanır. Bunun gibi dinamik ve esnek bir avize, çoğunlukla mutfak adalarında kullanıma uygundur, ancak kahvaltı barları, uzun yemek masaları ve mutfak tezgahları için de kolaylıkla kullanılabilir.

LED ampuller, istediğiniz ambiyansı elde etmek için kısılabilir. Beş ampul sırası da genel armatüre şık bir etki katar.

3. Willa Arlo Robbe 9-Işık Kristal asılı lineer Avize

9 ışıklı çağdaş kristal asılı avize

Tarz: Glam

Tasarım: Krom kaplamalı cam ve metal

Açıklama: Birkaç nesil öncesinden beri kristal avizeler, iç tasarım sınıfı ve stilinin özü olarak kabul edildi. Eski orijinal cam avizelerin bu tür çağdaş yeniden hayal gücü, çağdaş ve daha güncel bir tarzı korurken, evinize eski zamanlara özgü bir zarafet sunabilir.

Bu tür avizeler, küçük ve orta ölçekli resmi bir oturma odasında veya resmi bir yemek odasında en iyi şekilde kullanılabilir. Özellikle misafirlerini ağırlamak için göz alıcı bir tasarım parçası olarak hizmet edeceği kesin.

4. Ella Kristal Yağmur Damlası Doğrusal Avize

Modern yağmur damlası avize

Bunu satın alın ve burada daha fazlasını görün

Tarz: Eklektik Çağdaş

Tasarım: Metal gergi telli kristal ve fırçalanmış paslanmaz çelik

Açıklama: Bazı doğrusal avizeler o kadar göz alıcı tasarımlara sahiptir ki, sadece bir aydınlatma kaynağı değil, aynı zamanda bir odanın da merkezi olabilirler. Bu tasarım özellikle kristal camdan ipleri sergiliyor. Yuvarlak ve dikdörtgen olmak üzere iki kristal türü, ışıklı camdan sivrilen bir piramit oluşturmak için dikkatlice düzenlenmiştir ve şaşırtıcı bir ışık efekti yaratır.

Bu aydınlatma armatürü LED, kısılabilir ve halojen dahil çeşitli ampullerle uyumludur. Bu avizeyi hem ailenizin hem de ev misafirlerinin izleme keyfi için uzun resmi yemek odası masaları için kullanın.

5. Meurice 42-Işık Mutfak Adası Modern Avize

Modern 42 hafif doğrusal kolye avize

Tarz: Endüstriyel Modern

Tasarım: Pirinç çubuk destekli boru şeklinde fırçalanmış pirinç

Açıklama: Lineer avizeniz için şık, çağdaş ve ham bir görünüm arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok. Bu avize, fırçalanmış bakır kaplaması ve parçayı süsleyen 42 ayrı ampulüyle her odaya temiz, endüstriyel ve modern bir his verir. Yumuşak beyaz parıltı, mekanlarınızda ev gibi bir ortam yaratmanıza yardımcı olur.

Bu tür avizeler oturma odalarında, yemek odalarında ve koridorlarda kullanılabilir.

6. 19:00 Modern Doğrusal Dikdörtgen Avize

Modern dikdörtgen avize aydınlatma armatürü

Bunu satın alın ve burada daha fazlasını görün

Tarz: Modern Glam

Tasarım: Metal gergi telli cam ve metal

Açıklama: Ana metal çerçeveden sarkan krom kaplama ve süslü bir şekilde kesilmiş cam kristaller bu avizeyi birinci sınıf zarafetin ışıltılı, ışıltılı bir sembolü haline getiriyor. Avize parçasını aydınlatan yedi parlak ampul, ışığı sayısız cam kristalden yansıtır ve harika bir etki yaratır.

Bu sınıftaki avizeler genellikle resmi toplanma alanları, büyük resmi oturma odaları veya yüksek kaliteli yemek odası kurulumları için kullanılır.

7. Broadway Çağdaş Doğrusal Kristal Avize

Çağdaş doğrusal avize lambası

Bunu satın alın ve burada daha fazlasını görün

Tarz: Modern Glam

Tasarım: Krom kaplamalı metal destek çubuklu kristal cam

Açıklama: Modern ve çağdaş, bu Broadway doğrusal kristal avize, çeşitli asılı kristal cam kaplamalarla birlikte arka arkaya dizilmiş 11 ampul içerir. Basit tek hatlı destek çerçeve sistemi, dikkati destek bileşenlerinden uzaklaştırır ve bunları fikstürün gerçek cam kristal kısmına yerleştirir.

Bu doğrusal avizeleri mutfaklar, kahvaltı barları ve köşe yemek alanları için kullanın. Bunları daha küçük yemek odası düzenleri için de kullanmayı tercih edebilirsiniz.

8. Langley Caddesi 6 Işıklı Mum Tarzı Avize

Modern mum tarzı avize

Tarz: Modern Endüstriyel

Tasarım: Fırçalanmış bronz kaplamalı metal

Açıklama: Bu modern ve endüstriyel 6 hafif avizeyi asmak, her alana şık bir şıklık katar. Bronz kaplama, ampullerin sıcak beyaz parıltısıyla son derece iyi gider ve asılı avizelerin eski otantik bronz varyasyonlarını anımsatır.

Ev ziyafetleriniz ve partileriniz için bu tür avizeleri resmi yemek odalarında yemek masalarının üzerine asın. Evdeki fuayeler veya ana girişler de bu tür aydınlatma armatürünü takdir edecektir.

9. Light Society 18-Işık Sputnik Avize

Modern 18 ışıklı sputnik avize

Tarz: Eklektik Çağdaş

Tasarım: Destek çubuklarına sahip siyah toz boya kaplı demirden Sputnik tasarımı

Tanım: Bu tür avizelere “Sputnik” avizeleri denir. Bu yıldız patlaması avize türleri, evdeki herhangi bir yaşam alanına çok farklı bir retro-eklektik his katıyor. Bu özel avizenin mat siyah kaplaması çok şık bir görünüm yaratır.

Sputnikler, özellikle avize ile uyumlu temalara ve estetiğe sahip olan oturma odalarına iyi eklemelerdir. Daha küçük boyutlu yuvarlak yemek masası kurulumları için de kullanmayı tercih edebilirsiniz.

10. Trent Austin 8-Işık Gölgeli Avize

Şeffaf cam gölgeli 8 hafif doğrusal avize

Tarz: Modern Endüstriyel

Tasarım: Bronz kaplamalı çelik cam kristal

Açıklama: Bu 8 hafif doğrusal avize, ferforje destek çerçeveleri, eski mason kavanozları anımsatan cam kavanoz ampul tonları ve sıcak beyaz LED ampuller nedeniyle çok eski, retro, orta yüzyıl modern bir endüstriyel parlamaya sahiptir. çok nostaljik bir parıltı.

Oturma odaları, kahvaltı barları, güneşlenme odaları ve yemek masaları gibi ilginç aile mekanları için kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir