En İyi 3D Peyzaj Tasarımı Yazılımı

Ücretsiz ve ücretli programlar dahil en iyi 3B peyzaj tasarım yazılımı incelememize hoş geldiniz.3D peyzaj tasarım yazılımı resmi

Peyzaj, evinizin dışını dönüştürmenin harika bir yoludur. Güzelce bakımlı bir bahçe, ona ek bir cazibe katabilir ve konukları eğlendirmek için güzel bir yer sağlayabilir. Bununla birlikte, hayalinizdeki peyzaj tasarımını bulmaya çalışırken, inşa etmeye çalıştığınız şeyi hayal etmek zor olabilir. Neyse ki, hayalinizdeki bahçeyi planlamanıza yardımcı olabilecek bazı yararlı peyzaj tasarımı yazılım programları var.

1. SketchUp Ücretsiz

Peyzaj tasarımı için Sketch Up

SketchUp’ın iki formu vardır. Ücretli sürüm, SketchUp Pro ve çevrimiçi seçenek olan SketchUp Free var. Bu araçlar, profesyonel tasarımcıların ve inşaatçıların kullanması için yapılmıştır, bu nedenle ücretsiz seçenek bile size bir kuruş bile düşürmeden çalışabileceğiniz çok şey sunar. SketchUp’ın bu sürümü, bazı daha gelişmiş özellikleri kaçırıyor, ancak SketchUp Pro’nun tek seferlik fiyatı 695 ABD doları olduğu için, ücretsiz sürüm, sıradan kullanıcılar için daha iyi bir seçimdir. Elinizi SketchUp Pro’da denemek isterseniz, ücretsiz bir deneme sunarlar.

Belirtildiği gibi, bu bir uygulama yerine bir tarayıcı aracıdır. İyi haber şu ki, bu onu evrensel olarak erişilebilir kılıyor. Chrome, Safari veya Firefox kullanıyor olsanız da, manzaranızı bu programla tasarlayabileceksiniz.

Program, peyzaj tasarımınızın 3B modellerini oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Teknik beceriye oldukça düşük düzeyde ihtiyaç duyulduğu için, aracın nasıl kullanılacağına çok fazla kapılmadan fikir üretebilir ve yaratabilirsiniz. Bununla birlikte, manzaranızın tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için özelliklerde de eksik olmaz.

Muhtemelen bu programın en yararlı özelliklerinden biri, Trimble Connect adlı CAD proje yönetimi aracıdır. Bu, tasarımınızı birlikte çalıştığınız yüklenici ile paylaşmanıza ve hatta tasarım üzerinde işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Bu uygulamanın tek gerçek dezavantajı, bazen gecikmesidir. Bu birkaç faktöre bağlıdır. Birincisi, tarayıcınızda zaten yavaş çalışmasına neden olan herhangi bir sorun varsa, bu yazılımla çalışmak zor olacaktır. İkinci olarak, araç gibi çalışılan bir gölge özelliğine sahip özellikle karmaşık bir tasarımınız varsa, bazen tarayıcınızın yetişmesi zaman alabilir.

Web sitesi: https://www.sketchup.com/plans-and-pricing/sketchup-free

2. Daha İyi Evler ve Bahçeler Bahçe Planı

Daha iyi evler ve bahçe peyzaj uygulama yazılımı

Better Homes & Gardens, ev tasarımı söz konusu olduğunda bir ev adıdır. Bir zamanlar sevdiğiniz tasarımları kataloglardan kırpmak popüler olsa da, artık kendi tasarımlarınızı yaratabilirsiniz. Elinizin altında birkaç araç var, ancak bu liste için, Plan-a-Garden uygulaması bu amaç için en iyi seçimdir.

Bahçe Planı aracının kullanımı ücretsizdir, böylece herkes ona erişebilir. Kullanmak için yapmanız gereken tek şey, ücretsiz bir Better Homes & Gardens hesabı oluşturmaktır. Web sitelerine giriş yaptıktan sonra araca erişebilirsiniz.

Bahçe Planla aracını kullanmak basit ama etkilidir. İlk olarak, bir giriş yolunda, ön veya arka verandalarda veya arka bahçe havuzlarında çalışmayı seçebilirsiniz. Uygulamada kentsel ve kırsal ortamlar gibi farklı ev türleri de mevcuttur. Daha da hassas bir tasarım için, evinizin ve bahçenizin fotoğraflarını tasarlamak üzere yükleyebilirsiniz.

Bahçenizi tasarlarken seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. İstediğiniz görünümü kişiselleştirmek için bitkiler, yapılar ve hatta dokular ekleyebilirsiniz. Bunlar defalarca kopyalanan basit bir bitki değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz 1.000’den fazla bitki türü vardır. Yapılara gelince banklar, konteynerler, çardaklar ve sundurma tasarımları gibi birçok seçenek vardır. Hatta aydınlatma ve diğer aksesuarlarla oynuyorsunuz.

Bunu kullanmanın yolu basit. Tek yapmanız gereken, istediğiniz özellikleri fotoğrafınıza sürükleyip bırakmaktır. Ev sahiplerinin kullanması için yapıldı, bu yüzden kaliteden hiçbir şey kaybetmeden profesyonel düzeyde bir tasarım yazılımı kadar karmaşık hale getirmediler.

Web sitesi: https://www.bhg.com/gardening/design/nature-lovers/welcome-to-plan-a-garden/

3. Gerçek Peyzaj Artı

Gerçek peyzaj artı

Real Landscaping Plus, bir kerelik yaklaşık 79 $ ‘lık bir ücret karşılığında size paraya mal olacak ilk girişimizdir. Bu, orijinal Real Landscaping tasarım yazılımından bir adım ötedir çünkü bu sürüm, kullanmanız için 280 yeni aksesuar ekler. Artık güverteniz veya verandanız için ateş çukurları, dış mekan mobilyaları, saksılar, TV’ler, masa oyunları, duvar süsleri gibi özellikler ekleyebilirsiniz.

Toplamda, az önce tartıştığımız gibi 5.300’den fazla gerçekçi nesneye erişim bekleyebilirsiniz. Ayrıca ağaçlar, çalılar, çalılar ve çiçekler gibi 5.100 organik süslemeden birini seçebilirsiniz. Ayrıntılı ve uygulanabilir bir plan oluşturmanıza yardımcı olmak için, programda ayrıca bir bitki ansiklopedisi vardır. Bu, sizin için uygun olan bakım düzeyine sahip bitkileri seçmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, ikliminizde hangi bitkilerin büyüyebileceğini bilmenizi sağlayacaktır.

Daha da yararlı bir özellik, bu tasarım yazılımının sahip olduğu maliyet tahmin aracıdır. İlerledikçe bütçenizi bilmenizi sağlar, böylece yalnızca karşılayamayacağınız bir tahmini veren bir müteahhit göstermek için cömert bir plan yapmazsınız.

Planınızı görüntülemeye gelince, bu yazılımla birçok seçeneğiniz var. Bu listenin temasına uygun olarak, bir 3D seçeneğinizin yanı sıra bir 2D seçeneğiniz de vardır. Ek olarak, yeni bahçenizde ve bahçenizde sanal gerçeklik yürüyüşü bile yapabilirsiniz. Bu, daha projeye fiziksel olarak başlamadan önce tasarımı çivilemenize ve onu test etmek için gerçekten orada olduğunuzu hissetmenize olanak tanır.

Bu, yeni başlayanlar tarafından kullanılması amaçlanan başka bir yazılımdır. Bu nedenle, kavramanız gereken aşırı karmaşık bir yazılıma sahip değildir. Başlamak ve planınızı özelleştirmeye başlamak kolaydır.

Web sitesi: https://www.ideaspectrum.com/new-home-landscaping-software/?a_aid=af3spec46

4. DreamPlan Ev Tasarımı

Dream plan peyzaj tasarım yazılımı

NCH ​​Software, sattıkları çok çeşitli diğer yazılımlardan zaten tanıyabileceğiniz bir şirkettir. Bu sefer size DreamPlan Home Design yazılımıyla evinizi, iç mekanını ve peyzajınızı tasarlama şansı veriyorlar.

Bu, uzmanlaşmaktan ziyade her şeyi kapsayan bir tasarım yazılımıdır. Evinizi sıfırdan inşa etmek için kullanabilirsiniz. Bir kat planı, iç tasarım, ayrıca peyzaj ve bahçe tasarımı tasarlamanıza olanak tanır. Ayrıca, yeniden modelleme, yeniden tasarlama ve önceden var olan evinize eklemeler ekleme şeklinde de kullanabilirsiniz.

Çevre düzenlemesine gelince, bahçenizin organik etkilerini değiştirmek için bitkiler, ağaçlar ve arazi efektleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca banklar veya mozaik yollar gibi daha küçük dokunuşlar için havuzlar ve modeller gibi daha açık bir şekilde insan yapımı özellikler ekleyebilirsiniz. Ayrıca kendi resimlerinizi yüklemenize de olanak tanır, böylece eviniz için işe yaramayacak bir şey yapmak veya arka bahçeniz için önceden planladığınız öğelerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Bu araç, profesyonel müteahhitler yerine ev sahipleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu, nasıl kullanılacağını anlamak için çok zaman alan karmaşık bir arayüze sahip olmadığı anlamına gelir. Yine de, arka bahçenizi veya ön bahçenizi kişiselleştirmek için birçok özelleştirilebilir özelliği atlamazlar.

DreamPlan Ev Tasarımı, kat planları ve yenilemelerin 2D planları ve 3D modellerini sunar. 2D tasarım, kapılar ve pencereler gibi yapısal parçaların nerede olduğunu basitçe gösterebildiği için iç tasarımlar için daha iyidir. Peyzaj özelliği, bahçenizin neye benzeyeceğine dair doğru bir fikir edinebilmeniz için 3B bir yorum kullanır.

Web sitesi: https://www.nchsoftware.com/design/index.html

5. Total 3D Landscape & Deck Deluxe

Toplam 3 boyutlu peyzaj tasarım yazılımı

Yeni başlayanlar için gerçekten yapılmış bir şey istiyorsanız, Total 3D Landscape & Deck Deluxe’ü düşünmek isteyeceksiniz. Bu, hem profesyoneller hem de acemiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir yazılım değil, özellikle tasarım deneyimi olmayanlar için. Program, nasıl kullanılacağını öğrenmenize yardımcı olacak öğreticilerle dolu. Ücretsiz olmasa da, tam program için sadece bir defaya mahsus 20 $ ‘dan ucuzdur.

Ne yazık ki bu program Mac ile uyumlu değil. Bununla birlikte, Microsoft Window 7, 8, 10 veya XP’niz varsa, indirme hızlı ve kolaydır.

Çimenler, güverteler ve havuzlar gibi özellikleri sürükleyip bırakmanıza izin veren Start YardBlock’unu kullanarak başlayabilirsiniz. Alternatif olarak, kendi fotoğraflarınızı içe aktararak başlayabilirsiniz. Bu, önceden var olan bahçenizi özelleştirmenize veya vazgeçmek istemediğiniz bir veranda mobilyası parçası gibi tasarıma yönler yüklemenize yardımcı olabilir.

Bu, 4.600 maddelik geniş bitki ansiklopedisine sahip başka bir programdır. Bu şekilde, güzel görünen şeyler yerine bahçeniz için en iyi bitkileri seçersiniz. 3B modellerin yanı sıra, bahçe tasarımınızı renk kodlu bir planda da görebilirsiniz.

Tasarım programının kendi içindeki tek gerçek dezavantajı, bunun kullanımını kolaylaştırmak için karmaşık özellikleri ortadan kaldırmalarıdır. Bu, ortaya çıkardığınız tasarımın hiper gerçekçi olmayacağı anlamına gelir.

6. Sanal Mimar Ev ve Peyzaj

Sanal mimar ev peyzaj yazılımı

Virtual Architect Ev ve Peyzaj yazılımı, birçok özellik için makul bir maliyetle gelen başka bir yazılımdır. 50 $ programı, hayallerinizin manzarasını oluşturmanıza yardımcı olacak araçlarla doludur ve kullanımı kolaydır.

Program, “yapı sihirbazı” ile başlar. Bir peyzajın nasıl kurulacağına ve onu tasarlamaya nasıl başlayacağınıza dair adım adım bir kılavuzla başlar. Bu özellik, bu tür programlara yeni başlayanlar için özellikle yararlıdır, çünkü size sadece ipuçları vermekle kalmaz, aynı zamanda her bir aracın ne yaptığı ve nasıl kullanılacağı konusunda size yol gösterir. Tüm basını, kullanıcıyı derinlere itmeye kıyasla çok daha az bunaltıcı hale getiriyor.

Bu seçim aynı zamanda sanal arka bahçenize yerleştirebileceğiniz 7500’den fazla öğe içeren geniş bir kitaplığa sahiptir. Bazıları, peyzaj tasarımınıza insanları yerleştirmenize izin verme özelliğine sahip olmadığından şikayet ediyor, ancak bu, bahçenizin ölçeğini ve işlevselliğini bilmekten uzaklaşmıyor.

Bu yazılımın sahip olduğu benzersiz bir özellik, size bitkilerin zamanla nasıl büyüyeceğini göstermesidir. Bu, bakım bitkilerinin ihtiyaç duyacağı ve farklı mevsimlerde nasıl görünecekleri gibi temel bilgileri görmenizi sağlar.

Virtual Architect Platinum Web Sitesi

7. PRO Manzara Ana Sayfası

Pro landscape home uygulaması

PRO Landscape, birçok yüklenicinin 3B taslak oluşturma, CAD, fotoğraf görüntüleme ve müşteri teklifleri oluşturma için başvurduğu ticari bir araçtır. Bu, standart ev sahibinin ihtiyaç duyduğu şey için biraz ağır. Bu nedenle şirket, PRO Landscape Home ile daha basit, kullanımı daha kolay bir sürüm buldu. Daha az özelliği ve araca sahiptir, ancak yine de herhangi bir ev sahibinin ayrıntılı bir tasarım için ihtiyaç duyacağı özellikleri korur.

Daha da iyisi, PRO Landscape Home, yazılımın ücretsiz bir sürümüdür ve uygulama Google cihazında, Apple cihazlarında ve Kindle Fire’da mevcuttur.

Buna kendi bahçenizin bir fotoğrafını yükleyerek başlıyorsunuz. Ardından bitkiler, çimen, malç ve diğer öğeler gibi öğeler ekleyebilirsiniz. Tasarımınızı oluşturduktan sonra, onu birlikte çalıştığınız müteahhitle veya hatta Facebook ve Twitter gibi sosyal medya aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Bu yazılımın ev sürümünün yapamayacağı tek şey, zor durumları düzenlemek ve müşteri teklifleri oluşturmaktır. Aynı zamanda bazı 3B özelliklerden yoksundur, ancak ev sahiplerinin mükemmel tasarımı yaratmayı kaçıracağı ölçüde değil.

Web sitesi: https://prolandscape.com/en/home-app/

Sevdiğiniz bir ev yaratmak, hem içinde hem de dışında değişmesini istediğiniz her şeye odaklanmak anlamına gelir. Burada paylaştıklarımız gibi peyzaj tasarım yazılım araçlarıyla hayallerinizin bahçesini planlayabileceksiniz. Bir arka bahçe yapısını planlamak ve görselleştirmek istiyorsanız, daha fazla fikir için üst güverte tasarım yazılımı incelemelerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir