En iyi arka bahçe Veranda görüntüsü

Beton Patiolar

Beton, bir yapı malzemesi olarak sıkıcı görünse de, aslında arka bahçeniz için kullanmak için akıllı bir malzemedir. Betonunuz sert hava koşullarına ve sert etkilere ahşap gibi diğer popüler yapı malzemelerinden daha fazla dayanmakla kalmaz, aynı zamanda diğer malzemeler gibi görünmek veya sadece yetenek eklemek için damgalanabilir ve lekelenebilir. Ayrıca, çatlaklarda büyüyen yabani otlar ve otlar hakkında da endişelenmenize gerek kalmayacak. Bununla birlikte, yeşilliklerle donmuş beton daha sıcak bir alan yaratabilir. Beton ayrıca kolayca farklı şekillerde kalıplanabilir ve renklendirilebilir, bu da kişiselleştirme seçeneklerinizi neredeyse sonsuz kılar. Arka bahçenizin verandası için birçok olası kullanım vardır: eğlence, yemek pişirmek için bir mutfak ve rahatlama. Önünüzde, beton terasınızı özel kılacak bazı özellikler var.

Beton Verandanızı Damgalama

Beton verandanızın görünümünü değiştirmek veya beton verandanızı taş veya ahşap bir verandaya benzetmek istiyorsanız, betonunuzu damgalamak orta derecede uygun bir yol olabilir. Damgalama zorlu bir süreçtir – bir müteahhit tutmak tavsiye edilir. Beton damgalar için bazı tasarımlar şunları içerir: ahşap güverte damgalama, çeşitli desenlerde bazı taş tasarımlar (arduvaz, doğal taş), dikişsiz, parke taşları ve çeşitli desenlerde tuğla tasarımlar. Bu tasarımlar, beton lekeler veya boyalar kullanılarak oluşturulabilir.

Kenarlıklar, duvarlar, yollar, ateş çukurları ve yangın yerleri gibi beton aksanlar da güzel bir etki için damgalanabilir. Sadece sınırları damgalamak bile beton verandanızın güzelliğini arttırmanın harika bir yolu olabilir. Yeni beton teraslar veya onarımlar hakkında size tavsiyede bulunabilecek bir Austin, TX beton yüklenicisine ihtiyacınız varsa, CCA Beton güvenilir bir seçimdir.

Betonunuz damgalandıktan sonra, buz çözücü tuzlar ve donma-çözülme döngüleri ona zarar verebilir. Zamanla çatlaklar gelişebilir. Mühürlenmesi ve periyodik olarak temizlenip yeniden mühürlenmesi iyi bir uygulamadır. Kayma endişesi duyuyorsanız betona kayma direnci uygulanabilir.

Beton Avlunuzu Boyama

Beton, damgalama işleminde renklendirilebilir, ancak leke ile de renklendirilebilir. Boyama, betonunuzu renklendirmenin daha ucuz bir yoludur. Mevcut leke türleri asit lekeleri ve su bazlı lekelerdir. Asit lekeleri genellikle toprak tonları elde etmek için kullanılır. Su bazlı lekelerin daha fazla renk seçeneği vardır. Lekeler yarı şeffaftır, bu nedenle çatlak ve kusurlu teraslar boyamadan önce temizlenmeli veya onarılmalıdır.

Lekelerle elde edilebilecek bazı görünümler şunlardır: karo desenleri (testere ile oluşturulmuş), lekeli bordürler, şekiller ve grafikler, mermer ve doğal taş. Figür yapmak veya betonun daha doğal görünmesini sağlamak için birden fazla renk kullanılabilir. İsterseniz betonunuzu şekiller, çiçek desenli, Texas’ın yıldızı ile boyayabilirsiniz, adını siz koyun!

Beton boyama karmaşık bir süreç olabilir, bu nedenle bir müteahhit tutmak güzel bir görünüm elde etmenin en iyi yolu olabilir. Kaç renk kullandığınıza ve ne kadar hazırlık yapılması gerektiğine bağlı olarak boyama uygun maliyetli ve uygun maliyetli olabilir. Beton lekenizi korumak için periyodik olarak yıkayın ve yeniden mühürleyin.

Pergola veya Çardak ile Kapak Ekleyin

Pergolalar ve çardaklar, terasınızda geçirdiğiniz zamanı biraz daha güzel kılan beton verandanıza eklemek için çekici özelliklerdir.

Pergolalar çardaklardan daha büyüktür ve aydınlatma ve fanları destekleyebilir. Genellikle dört veya daha fazla sütun üzerinde dururlar ve bir oda işlevi görmeleri için yanlarda kafesle kapatılabilirler. Oturma odası gibi, eğlenmek için pergolanın altına koltuklar yerleştirebilirsiniz.

Yine de biraz gölge eklemek istiyorsanız, ancak bir pergola çok büyük veya çok pahalı görünüyorsa, bir çardak daha iyi bir seçim olabilir. Vinil, ahşap veya metalden oluşabilirler. Metal, daha ilginç tasarımlar yapmak için kullanılabilir, ancak ahşap veya vinil kadar uzun ömürlü olmayacaktır.

Bir set satın alabilir, sıfırdan yapabilir veya inşa etmek için bir müteahhit kiralayabilirsiniz. Bir çardağı daha özel veya güzel kılmak için bitkiler ve asmalar eklenebilir. Çok fazla eklememeye dikkat edin, çünkü ağırlıkları yapıya stres ekleyebilir. Pergolalar gibi, banklar veya koltuklar da çardakların altına yerleştirilebilir.

Beton Avlunuza Eleme Yaparak Koruma Sağlayın

Verandanızın üzerinde bir sundurma varsa, onu perdelemek, verandayı yıl boyunca daha kullanışlı hale getirmenin bir yoludur. Ekranlar, verandayı hava koşullarından ve böceklerden korur, bu da alanı dinlenmek veya eğlenmek için mükemmel hale getirebilir. Ekranlar ağır olabilir. Güvende olmak için, temelinizin gücünü ve durumunu kontrol ettirin. Boyut, herhangi bir alet veya aydınlatma ve ekranların nereye yerleştirileceğini düşünmek size zaman ve para kazandıracaktır.

Ekranlı verandanıza herhangi bir elektriksel eleman eklemeyi planlıyorsanız, verandanız kodlara uygun olmalı ve bir elektrikçi tutmak en iyi eylem olacaktır.

Bir Ateş Çukuru veya Chiminea ile Bir Atmosfer Yaratın

Verandanız, evinizde açık havanın tadını çıkarabileceğiniz yerdir. Bir ateş çukuru veya chiminea, verandanızı canlandırabilir. Yemek pişirmek, sosyalleşmek, ısınmak ve dış mekan manzaranızın tadını çıkarmak için kullanılabilirler. Bir profesyonel, seçtiğiniz yakıt ve malzeme ile bir ateş çukuru kurabilir. Ateş çukuru istemiyorsanız, chimineas çok daha ekonomiktir ve yerin üstünde oturur. Ateş çukurunuz veya chiminea, rüzgarın çok kuvvetli olmadığı ve az yaya trafiğinin olduğu bir yere yerleştirilmelidir.

Hem ateş çukurları hem de şempanzelerin kapatılması ve kullanılmadıklarında kuru tutulması gerekir. Bir ateş çukuru inşa ettiriyorsanız, altında suyun tahliye edilmesi için boşluk bıraktığınızdan emin olun. Yakınınızda bir yangın söndürücü bulundurarak güvende kalın.

Verandanızı tasarlamaya gelince, her zevke ve bütçeye uygun seçenekler vardır. Renk patlamaları, havalı tasarımlar, koruyucu ekranlar ve şık çardaklar ve pergolalar emrinizde. İster kendi veranda sığınağınızı inşa etmeye çalışıyor olun, ister profesyonelleri işe alıyor olun, güvenliği ve konforu aklınızda tutmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir