Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

En İyi Banyo Düzenleri

Burada, makyaj masası, lavabo, duş ve küvetin nereye yerleştirileceği dahil olmak üzere en iyi banyo düzenlerini ve tasarım fikirlerini tartışıyoruz. Her gün bu kadar çok kullanımla, hem işlevsel hem de konforlu bir banyoya sahip olmak önemlidir. Banyonuzda kullanım kolaylığı sağlamanın en iyi yolu, şıklığını korurken ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yerleştirmektir. İster tüm banyonuzu ister tek bir […]

03 Kasım 2020 - 18:08 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi. A+A-

En İyi Banyo Düzenleri

Burada, makyaj masası, lavabo, duş ve küvetin nereye yerleştirileceği dahil olmak üzere en iyi banyo düzenlerini ve tasarım fikirlerini tartışıyoruz.Bağlantısız küvet ve hem kendisinin hem de kadının makyaj lavabolu güzel ana banyo

Her gün bu kadar çok kullanımla, hem işlevsel hem de konforlu bir banyoya sahip olmak önemlidir. Banyonuzda kullanım kolaylığı sağlamanın en iyi yolu, şıklığını korurken ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yerleştirmektir.

İster tüm banyonuzu ister tek bir yönünü yeniden şekillendirmek istiyor olun, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Tüm banyo tadilatını bir bütün olarak ele almak çok zor olabilir, bu yüzden işte hayalinizdeki banyonun düzenini nasıl yaratacağınıza dair birkaç ipucu.

Banyo Düzeni İpuçları

5ft'e 8ft düzende tam banyo planı

Bu banyo düzeni, mevcut alanın her santimini iyi bir şekilde kullanan 5ft’e 8ft’lik bir plan kullanır.

Tam bir banyo düzeni, lavabo, tuvalet, küvet ve duş olmak üzere dört bölümden oluşacaktır. 3/4 banyo düzeni bir lavabo, tuvalet ve küvet içerecektir. Yarım banyoda sadece lavabo ve tuvalet bulunur. Tam bir banyo, en az 36 ila 40 fit kare alan gerektirir. Misafir banyosu veya küçük bir ana banyo için standart boyut 5ft’e 8ft’dir.

Vanity & Lavabo

İkili makyaj masalı küçük banyo

En iyi makyaj düzenini belirlemek, işe, okula veya etkinliklere hazırlanmak için bu banyoyu kaç kişinin kullanacağını düşünmenizi gerektirir. Her gün bu alanı hazırlanmak için kullanan iki veya daha fazla kişi varsa, bir yerine iki lavabolu makyaj yapmaya değer olabilir. Banyo lavaboları hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Bu, herkese biraz daha fazla alan sağlar ve aynayı kullanmak için bekleme sürelerini kısaltır. Ancak bu, temizlemek için daha fazla alan yaratır, bu nedenle kararınızı verirken bunu dikkate almanız önemlidir.

Aynaların etrafında aydınlatmalı banyo koyu renkli çift lavabo

Makyaj masasıyla ilgili göz önünde bulundurulması gereken bir başka husus da, banyodaki birincil aydınlatmanın burada olacağıdır. Makyaj genellikle insanların kendilerini tımar ettikleri yer olduğundan, kaliteli aydınlatma inanılmaz derecede önemlidir. Pek çok insan üstten aydınlatmayı kullanma eğilimindedir, ancak bu, makyaj yapmayı veya tıraş etmeyi zorlaştıran gölgeler oluşturabilir.

Üstten aydınlatmadan tamamen kaçınmak, bunun yerine makyaj aynasının yanları boyunca aydınlatmayı tercih etmek faydalı olabilir. Bu, yeterli aydınlatma sağlarken, hazırlanmaya çalışırken soruna neden olabilecek gölgeleri de önleyecektir.

Penceresiz bir banyonuz varsa, alandaki parlaklığı en üst düzeye çıkarmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Daha parlak çıkışa sahip aydınlatma armatürleri kurarak aydınlatma miktarını artırabilirsiniz. Başka bir fikir, odayı ışığı daha iyi yansıtan daha açık renklerle boyamaktır. Ayrıca daha açık tonlarda banyo zemini koymayı da düşünebilirsiniz. Son olarak, dışarıdan ekstra ışık sağlayabilen camlı bir panel kapı takmayı deneyin.

Gizlilik

Özel tuvalet, ayaklı küvet ve dokulu duvarlara sahip banyo

Banyo, evin en fazla mahremiyet gerektiren alanlarından biridir. Banyoda mahremiyet sağlamanın birkaç yolu vardır, bunların çoğu tuvaletin yerleşim düzenine nasıl yerleştirildiği etrafında döner.

Tuvaletin kapının görüş alanından uzakta olması, biraz daha fazla mahremiyet sağlamanın muhtemelen en kolay yoludur. Bir gizlilik paneli ekleyerek bunu bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Temperli camdan yapılmıştır ve bu paneller, her iki tarafta da görünürlüğü sınırlandıracak kadar opaktır. Bu paneller aynı zamanda alanı koruyacak kadar incedir, bu nedenle banyo düzenini tamamen değiştirmezler.

Banyoda mahremiyet sağlamanın nihai yolu ise ayrı bir tuvalet bölmesine sahip olmaktır. Bu, tuvaleti odanın geri kalanından tamamen ayıran bir kapıya sahip olmayı içerir. Bu kurulumla bir kişi tuvalet bölmesini kullanırken diğeri banyonun geri kalanını kullanıyor olabilir. Tuvaletin kendisi ortasından makyaj masasına, yan duvarlara veya bölmeye en az 15 inç yerleştirilmelidir.

Bu kurulumlar en üst düzeyde gizlilik sağlarken, odadaki kullanılabilir alan miktarını azaltırlar. Bu nedenle, tuvalet bölmeleri yalnızca daha büyük banyolara kurulmalıdır.

Duş

Küvet duşlu küçük banyo

Duşta geçirilen bu kadar çok zamanla, bu alanın bol miktarda saklama alanı olan rahat bir alan olduğundan emin olmak önemlidir. Çoğunlukla kullanıma odaklananlar için küvet / duş kombinasyonu yeterli olabilir.

Küvette sırılsıklam olmayanlar için, birinden tamamen vazgeçmeyi de seçebilirsiniz. Emlakçıların çoğu, bir evin yalnızca bir küvete ihtiyacı olduğu konusunda hemfikirdir ve ikincisi yarım banyo şeklinde kaldırılırsa evin hiçbir değeri kaybolmaz. Küvetin çıkarılması, düzeni önemli ölçüde açabilir ve daha büyük bir banyo duşu için daha fazla alan sağlar.

Duşakabin tarzı, duşa girmeyi ve çıkmayı kolaylaştırır, bu da hareket kabiliyeti sınırlı kişiler için iyidir. Duşakabin içine oturma veya raf olarak kullanılabilen bir tezgah da eklenebilir.

Ayrılabilir veya çeşitli hızlara sahip olanlar dahil olmak üzere bir dizi duş başlığı seçilebilir. Hatta bazıları, duş başlığının doğrudan kullanıcının üzerine yerleştirildiği bir yağmur duşunu tercih eder.

Yerleşiminizin boyutu, duşakabin için yeriniz olup olmadığını belirleyecektir. Duş için minimum boyut 30 inç’e 30 inçtir ve duş kapıları en az 24 inç açıklığa sahiptir. Daha küçük odalar için küvet / duş kombinasyonu kullanılabilir.

Küvet

Duşakabin ve ayaklı küvet içeren modern banyo

Küvetinize ne kadar stok koyduğunuz, tamamen sizin veya banyoyu kullanan diğerlerinin banyo yapmaktan ne kadar keyif aldığına bağlıdır. Biriniz küvette ıslanmaktan gerçekten hoşlanıyorsa, ayrı bir ünite olması maliyete değer.

Küvet, duvara girintili küvet için kullanılanlar gibi banyoda daha fazla köşe vermek için kaldırılabilir. Aksine, küvet çarpılabilir ve bu da onu oda için daha merkezi bir özellik haline getirir. Bu durumda, çevreleyen alan, alandaki geri kalan özellikler için sayaç ve depolama alanı olarak işlev görür. Küvet için ihtiyacınız olan alan miktarı genellikle en az 60 inç uzunluğundadır [which is the length of a standard tub] ve 30 inç genişliğinde.

Ayaklı küvet klasiktir ve çoğu insan için yeterince büyüktür. Bazı küvet tasarımları, ağrı veya ağrılı kaslardan muzdarip olanlar için rahatlama sağlayabilen jakuzi jetleri gibi bonuslar sunar. Bu koşullardan muzdarip olanlar, hareketlilik sorunlarını barındıran bir gömme küvetten de yararlanabilir. Jetli küvetler ve diğer özellikler maliyetli olabilir, bu nedenle bu unsuru bütçenize göre dikkatlice tartmak önemlidir.

Sıhhi tesisat

Çift lavabolu küçük modern banyo, duşakabin

Ne yazık ki, evinizi inşa etmediğiniz sürece, en iyi banyo düzenleri büyük ölçüde zaten orada olan alana bağlı olacaktır. Halihazırda kurulu olan tesisatı değiştirmek sadece zor ve zaman alıcı değil, aynı zamanda oldukça pahalıdır. Bu, özellikle farklı durumlarda birden fazla tadilat yapıldığında ve sıhhi tesisatın defalarca değiştirilmesi gerektiğinde geçerlidir. Sıhhi tesisat tadilatı yapılacaksa, lisanslı bir tesisatçı tarafından bir defada yapılmalıdır.

Genel olarak, yeni banyo düzenini olabildiğince eskisine benzer tutmak en kolayıdır. Ayrıca, birden çok katlı bir evle çalışırken mümkün olduğunca banyoları istiflemeye çalışmalısınız çünkü bu, bitişik boruları kullanmalarına izin verir. Bu, önemli sıhhi tesisat değişiklikleriyle ilişkili maliyetleri azaltacaktır.

Tesisatı bir “ıslak duvar” ile birleştirmek, sıhhi tesisat düzeni için başka bir iyi stratejidir. Bu, tesisatçının birden fazla duvarı sökmek zorunda kalmadan tüm borulara erişmesini kolaylaştırır. Banyonun düzeni düşünüldüğünde bir “ıslak duvar” mümkün değilse, iki bitişik “ıslak duvar” da işe yarar.

Yerleşimlerinizi oluşturmak ve görselleştirmek için yardımcı olabilecek çeşitli banyo tadilat yazılım programları vardır. Bunlar, bir yüklenici tutmadan önce tasarımlarınızı görmek için farklı yerleştirme, malzeme ve kaplamaları denemenizi sağlayacaktır.

5 x 8 Duşlu Banyo Düzeni

Bu kat planları, duşlu 5’e 8’lik banyo düzeninizi oluşturmanın birkaç farklı yolunu gösterir.

5 'x 8' Duşlu Banyo Düzeni

5 x 8 Küvetli Banyo Düzeni

Bu banyo düzenleri, küvetinizi 5’e 8’lik bir kat planı için yerleştirmenin en etkili yollarını gösterir.

5 'x 8' Küvetli Banyo Düzeni

Banyo Yerleşim Planı

İşte en iyi tasarım fikirlerinden bazılarını açıklayan bir banyo yerleşim planı bilgi grafiği:

Banyo yerleşim planı


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi hata kodları

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesindeki herhangi bir sistem hatası, kullanıcıyı şaşırtıyor. Bulaşıkları ac...

Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bir odanın içini değiştirebilir. Odayı daha hafif, daha geniş ve daha ilginç ...

Sertleşen halı nasıl yumuşatılır Sertleşen halı nasıl yumuşatılır

Kilimler çok güzel. O soğuk günlerde, sıcak kahvede ve çıplak ayaklarda ayaklarımızı ısıtırken, her ortamın dekorasyonunu iyileştirir, ...

Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır Banyonuzda su tasarrufu nasıl yapılır

Bu yazıda, banyodaki su tüketiminin mümkün olduğunca nasıl azaltılacağı ve tasarruf edileceği hakkında konuşacağız.Bir evde toplam su t...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ