En İyi Mutfak Tasarım Yazılımı

Mutfağınızı yeniden biçimlendirmek pahalı ve zaman alıcı bir girişim olabilir. Pek çok insanın yeni mutfakları için fikirleri olsa da, bu fikirleri ilham verici ve organize bir plana dönüştürmek zor olabilir. İyi haber şu ki, süreci kolaylaştırmak için teknolojiyi kullanabilirsiniz. Mutfak tasarım yazılımı veya bir mutfak tasarım uygulaması, mükemmel mutfak düzenini oluşturmanıza ve tasarımı görselleştirmenize olanak tanır, böylece ihtiyaçlarınız için doğru olup olmayacağını belirleyebilirsiniz.

Mutfak tasarım yazılımı ve uygulamaları

Mutfak tasarım yazılımını seçerken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz faktörlerden bazıları özellikler, kullanılabilirlik ve performanstır. İşte dikkate alınması gereken bazı mutfak tasarım araçları.

Ev Tasarımı 3D

Home Design 3D, mutfaklar için harika çalışan genel bir ev tasarımı uygulamasıdır. Uygulama, cihazları Android 4.1 ve üzeri sürümlerde çalışan Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Uygulamayı yalnızca mutfağınızın 2D ve 3D çizimlerini oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda duvarları düzenleyebilir, hareket ettirebilir ve istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Uygulamanın avantajlarından biri, kullanımının kolay olması ve sadece birkaç dokunuşla mükemmel mutfağı (veya birden fazla senaryoyu) hayal etmenize olanak sağlamasıdır. Ücretsiz sürüm çevrimiçi olarak bir mutfak tasarımı oluşturmanıza izin verirken, 6,99 $ ‘a mal olan Klasik sürüme yükseltmediğiniz sürece planlarınızı kaydedemezsiniz.

 • Platformlar: Android ve iOS
 • Özellikleri: Mükemmel kullanılabilirlik, tasarımları özelleştirme yeteneği
 • Fiyat: Ücretsiz veya Klasik sürümün maliyeti 6,99 $
 • Anla: Google Play veya Apple’ın App Store’u

Houzz İç Tasarım

Houzz Interior Design, bir ev geliştirme projesi planlayan herkes için en iyi uygulamalardan biridir. Uygulama, 15 milyondan fazla fotoğrafla hem alışveriş hem de fikir uygulaması olarak ikiye katlanır. Houzz Interior Design hem iOS hem de Android için mevcuttur ve mutfağınızın fotoğraflarını çekip yüklemenize ve ardından resme dolaplar, lambalar, tabureler ve lavabolar gibi özellikler eklemenize izin verir. Uygulama, kullanımı kolay bir arama arayüzüne sahip olmanın yanı sıra, soru sormanıza, ek bilgi almanıza ve mutfak aletleri için alışveriş yapmanıza olanak tanır. Artı, uygulama ücretsizdir.

Homify

Homify, mimarların genel kullanıcılarla etkileşim kurmasına olanak tanıyan ve yakınınızdaki profesyonelleri bulmayı kolaylaştıran topluluk odaklı bir uygulamadır. Bu uygulama, Android 4.4 ve sonraki sürümlerde çalışan cihazlarla uyumludur. Resimleri en iyi kalitede, en son eklenen ve en popüler olana göre filtreleyerek mutfağınız için fikirler ve tasarım fikirleri bulun. İleride başvurmak üzere fotoğrafları kaydetmenize izin veren bir özellik de vardır. Bu uygulama aracılığıyla, belirli bir mekanın mimarı hakkında ayrıntılar alabilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve iyi çalışır, reklamlar veya uygulama içi satın alımlar olmadan harika bir kullanıcı deneyimi sunar.

 • Platformlar: Android ve iOS

IKEA Yeri

IKEA, odanızı görüntülemek ve mekana mobilya yerleştirmek için artırılmış gerçeklik ve telefonunuzun arka kamerasını kullanan ilginç bir uygulamadır. Bu işlevsellik, mobilyayı ekledikten sonra yükseltilmiş mutfağınızın veya odanızın nasıl görüneceğine dair bir fikir verir. IKEA uygulaması yalnızca Android 7.0 ve sonraki sürümlerde çalışan cihazlarla uyumludur. Ücretsiz olarak indirilebilir ve reklamları veya uygulama içi satın alımları yoktur. Çevrimiçi bir mutfak tasarlamak için kullanın ve IKEA ürünlerinin mekanınızda nasıl çalışabileceğini görün.

Planlayıcı 5D

Planner 5D uygulaması, kat planları oluşturmak, hayalinizdeki alanın fotogerçekçi görünümlerine öğeler eklemek ve fikirlerinizin mükemmel bir şekilde uyup uymadığını görmek için mükemmeldir. Hem iOS hem de Android platformları için mevcut olan uygulama 2D ve 3D modları içerir, böylece kataloglarındaki 4.000’den fazla öğeyi deneyebilir ve mutfağınızı HD olarak görselleştirebilirsiniz. Bunlara kat planları, mobilyalar, ev eşyaları, aletler ve dekor dahildir. Bu çok yönlülük, zeminleri, renkleri ve malzemeleri düzenleyerek tasarımı özelleştirmeniz için size geniş bir alan sağlar. Ayrıca 2B kat planınızı 3B sahneye dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın kendisini ücretsiz olarak indirebilmenize rağmen, element kataloğu aylık 2,99 ABD doları veya yıllık 29,99 ABD doları tutarındadır.

 • Platformlar: Android ve iOS
 • Özellikleri: Çok sayıda katalog öğesi, özelleştirilmiş tasarımlar, alanların HD görselleştirmeleri oluşturmak için odalara öğe eklemenizi ve kaldırmanızı sağlar
 • Fiyat: Uygulama ücretsizdir, katalog ayda 2,99 ABD doları veya yıllık 29,99 ABD dolarıdır
 • Anla: Google Play veya Apple’ın App Store’u

Sihir planı

Bu uygulama, uzmanlar ve kat planları oluşturmaya aşina kişiler tarafından yaygın olarak kullanılsa da, bir kat planı oluşturmanın kolaylığı, onu inşa eden veya yenileyen herkes için harika kılar. Hem iOS hem de Android platformları için mevcut olan tek yapmanız gereken, mevcut mutfağınızın farklı açılardan bir fotoğrafını çekmek ve uygulama, oda için uygun bir kat planı oluşturmanıza ve birkaç dakika içinde sanal nesnelerle doldurmanıza yardımcı olacaktır. Kısacası güzel tasarımlarla sanal odalar oluşturacak ve mekana nasıl uyduğunu göreceksiniz. Kat planınızı tasarlamayı bitirdikten sonra, tasarımı cihazınıza indirmeden önce her kat planı için 2,99 ABD doları tutarında nominal bir ücret ödemeniz gerekecektir.

 • Platformlar: iOS ve Android ve iOS
 • Özellikleri: Tasarım öğeleri eklendi, mükemmel kullanılabilirlik
 • Fiyat: Tasarımı indirmek için 2,99 ABD doları nominal ücret
 • Anla: Google Play veya Apple’ın App Store’u

Punch yazılımı

Punch yazılımı, çeşitli tasarım araçlarının güçlü yönlerini geliştirerek her zevke ve beceriye uygun çok çeşitli özellikler sunar. Yazılım, web tarayıcılarında, Mac ve Windows platformlarında çalışır ve hem evin tamamını inşa etmek hem de ayrı odalar tasarlamak içindir. Bu tasarım yazılımı, tasarımınızı özelleştirmenize olanak tanır, böylece sezgisel araçları kullanarak hayalinizdeki evi yaratabilir ve ardından projeyi görselleştirebilirsiniz. Yazılım ücretsiz olmasa da, çevrimiçi ücretsiz mutfak tasarım yazılımından alacağınızdan daha fazla yardımcı program alacaksınız. Bunlar, evinizi ve peyzajınızı tasarlamaya ilham verecek kaliteli ev planlarına sahip Home Design Studio Essentials’ı içerir. Profesyonel tasarımcılar ve mimarlar için ideal olan Ev ve Peyzaj Tasarımı Mimari Serilerinin yanı sıra profesyonel düzeyde tasarımlar oluşturmanıza olanak tanıyan gelişmiş araçlar sunan Profesyonel düzeyde Punch da vardır. Bu mutfak tasarım yazılımının fiyatı 99,99 dolardan başlıyor.

 • Platformlar: Web tarayıcıları, Mac ve Windows
 • Özellikleri: Yazılım, tasarımınızı, mutfakla ilgili geniş bir kitaplığı özelleştirmenizi sağlar
 • Fiyat: 99,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • Anla: Almak için burayı tıklayın

SketchUp

SketchUp, mutfak tasarımlarınızı sıfırdan oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir tasarım aracıdır. Yazılım yalnızca bir web tarayıcısında çalışır, ancak sağlam ve çok yönlüdür. Hayalinizdeki alanı tasarlarken daha fazla fikre ihtiyacınız varsa, öğrenmesi nispeten kolaydır ve akran desteği mevcuttur. Yalnızca yazılımın 3B deposunu ziyaret ederek, özelleştirilmiş bir alan oluşturmak için öğeler ekleyerek veya çıkararak değiştirebileceğiniz diğer kullanıcıların çok sayıda mutfak tasarımını bulacaksınız. SketchUp, temel mutfak tasarım yazılımını ücretsiz sunsa da, 65 dolara mal olan ücretli PRO sürümü çok daha fazlasını sunuyor.

 • Platformlar: internet tarayıcısı
 • Özellikleri: Mükemmel kullanılabilirlik, diğer kullanıcılardan destek
 • Fiyat: Ücretsiz veya PRO sürüm 65 $ maliyeti
 • Anla: Almak için burayı tıklayın

SmartDraw mutfak planlayıcısı

SmartDraw, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış alanlar yaratmanıza izin veren bir mutfak tasarım programı ve ev tasarım aracıdır. Yazılım, web tarayıcısı, Mac ve Windows dahil olmak üzere farklı platformlarda çalışır. Akış şemaları ve grafiklerden kat planları ve şemalara kadar 70’in üzerinde farklı diyagram türü üretebilir. Temiz ve hassas bir arayüze sahiptir ve mutfak ürünleri satın almak için reklamlarla karıştırılmaz. Ücretsiz bir deneme sürümü varken, SmartDraw mutfak planlayıcısı 297 dolara geliyor.

 • Platformlar: Web tarayıcısı, Mac, Windows
 • Özellikleri: Kullanıcı dostu arayüz, mükemmel kullanılabilirlik, özelleştirilmiş bir tasarım oluşturma yeteneği
 • Fiyat: Maliyet 297 $
 • Anla: Almak için burayı tıklayın

Prodboard

Bu özellik açısından zengin yazılım, yalnızca web tarayıcılarında çalışır ve farklı fikirleri denerken mutfağınıza mobilya yerleştirmenize ve mutfak dolapları eklemenize olanak tanır. Autopick özelliğini de seçebilirsiniz ve Prodboard işi sizin için yapacaktır. Mutfak tasarım yazılımı, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak için bir dolap planlayıcısına ve fotoğraf gerçekliğinde grafiklere sahiptir. Otomatik maliyet hesaplaması, projenizi değiştirirken paranın en iyi değerini belirlemenize yardımcı olur.

 • Platformlar: internet tarayıcıları
 • Özellikleri: Ek tasarım öğeleri, tasarım fikirleri, yazılımdan yardım
 • Fiyat: 212 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
 • Anla: Yazılımı almak için buraya tıklayın

Bir mutfak tasarım aracı veya uygulaması seçmeden önce, mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olun. Mutfağınızı tasarlamak, mekanı daha işlevsel hale getirecek ve evinizin değerini artıracaktır. Dahil olan farklı hareketli parçalar ve projenin pahalı yapısı ile verimliliği göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Ücretsiz mutfak tasarım yazılımını kullanabilirken, ideal mutfağınızı oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz ekstra özelliklere sahiplerse ücretli olanları düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir