En iyi vinil tahta döşeme nedir?

vinil döşeme montajı

Leo Malsam / EyeEm / Getty görüntüleri

Vinil tahta döşeme, parke veya fayans gibi görünen şeritler halinde gelir. Vinil tahta döşeme, doğal ahşaba uygun fiyatlı bir alternatif olmakla kalmaz, aynı zamanda dayanıklıdır ve birçok stil ve yüzeyde sunulur.

Bu kılavuzda, en iyi vinil döşeme tahtalarını tartışıyoruz ve aynı zamanda vinil plakalar sunan bazı markalar için incelemeler sunuyoruz.

Vinil tahta döşemenin artıları ve eksileri

Artıları

  • % 100 su geçirmez: En iyi vinil tahta döşeme, ahşap ve taş-plastik kompozitlerde bulunan dayanıklı ve% 100 su geçirmez çekirdeklere sahiptir.
  • Ticari sınıf aşınma seviyesi: Vinil tahta döşeme, çeşitli aşınma katmanlarına (dayanıklılığı, leke ve çizilme direncini etkileyen üst katmanın kalınlığı) sahiptir ve en yaygın seviye en az 12 milimetredir.
  • Dayanıklılık: Bu döşeme seçeneği kolayca zarar vermez, çökmez, çizmez veya lekelenmez.
  • Kurulum kolaylığı: Sert bir yüzeyin üzerinden geçtiği sürece vinil tahta döşemeyi bir DIY projesi olarak kurabilirsiniz.
  • Bakımı kolay: Vinil tahta döşeme parke, taş ve diğer malzemeler gibi görünse de temizliği ve bakımı daha kolaydır.

Eksileri

  • Ezilme veya delinme: Vinil tahta döşemenin üzerine çok ağır bir nesne düşürürseniz, çukur veya delinmeye neden olabilir.
  • Çıkarılması zor: Montajcı bir yapıştırıcı kullanıyorsa, vinil tahta döşemeyi çıkarmak zor olabilir.
  • Solma: Vinil tahta döşeme sürekli olarak UV ışınlarına maruz kalırsa, solabilir.
  • Biyolojik olarak parçalanmaz: Vinil zemin plakaları biyolojik olarak bozunmaz ve onları attığınızda çöplüklere otururlar.

En iyi vinil tahta döşeme markaları

Armstrong

Armstrong, küresel liderliğe sahip, tanınmış bir zemin kaplama markasıdır. Şirket, mühendislik ürünü karo, sert çekirdek ve vinil dahil olmak üzere üç farklı döşeme türü sunmaktadır. Bu markanın vinil tahta döşemesi suyla temas ettiğinde bükülmez, bütünlüğünü kaybetmez veya şişmez. Dayanıklı yüzeyi, lekelere, çizilmelere ve aşınmaya karşı dayanıklı olduğu anlamına gelir.

Fiyatlar metrekare başına 0,80 ila 1,76 dolar arasında değişiyor. Tüketiciler, bu zeminlerin seramik karo veya ahşapla aynı görünüme ve dayanıklılığa sahip olmasını seviyor, ancak bazılarının ne kadar kolay çizilip çukurlaştığı konusunda endişeleri var.

Karndean

İngiltere’deki alıcılara kırk yıldan fazla bir süredir döşeme tedarik ettikten sonra, şirket Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Karndean döşeme, sızıntılara ve dökülmelere karşı dayanıklıdır ve üzerine bir şey düşürdüğünüzde kolayca zarar görmez. Şirket, sert çekirdekli ahşaba benzeyen zeminler ve yapıştırabileceğiniz veya serebileceğiniz tasarımlar sunuyor. Karndean, ömür boyu garantili zemin kaplama ürünlerinin kalitesinin arkasında durmaktadır.

Fiyatlar, seçtiğiniz seçeneğe göre değişir. Karndean Art Select Plank fit kare başına 5,50 $, Karndean Van Gogh’un fit kare fiyatı 4,15 $ ‘dır. Şirket, her bir kalasın benzersiz özelliklere ve damarlara sahip olması için tasarlanması ve her bir kalasın% 100 saf vinil kullanılarak üretilmesiyle gurur duymaktadır. Karndean vinil tahta döşeme seçenekleri, trafiğin yoğun olduğu alanlarda çözüm arayanlar için idealdir. Tüketiciler kalitelerinden memnun kalırken, diğerleri şirketin müşteri hizmetleri ile ilgili endişelerine sahip.

Kongolyum

Congoleum, 100 yılı aşkın süredir yenilikçi zemin kaplama ürünleri yaratarak endüstriyi ileriye taşımak için çalışmaktadır. Lüks karo ve kalasın yanı sıra lüks çarşaf döşeme sunar. Zeminler, doğal ve sentetik malzemelerin bir kombinasyonunu içerir. Polimerlerdeki büyük moleküller, bu vinil tahta döşeme seçeneklerinin dayanıklı ve güçlü olduğu anlamına gelir.

Fiyatlar metrekare başına 1,95 ila 3,55 dolar arasında değişiyor. Congoleum, beş yıllık sınırlı garanti ile vinil tahta döşemesinin tasarımının ve dayanıklılığının arkasında duruyor. Tasarımlar arasında seramik, hibrit, taş, karo, ahşap ve ahşap kalas bulunur. Tüketiciler, kolay kurulumundan ve görünümünden dolayı onu severler, ancak bazıları zemini döşemek için ihtiyaç duyduğunuz özel yapıştırıcı hakkında endişelere dikkat çekmiştir.

Mutfak ve yemek odası ile modern iç.  Görüntüyü işle.

NelleG / Getty görüntüleri

En iyi lüks vinil tahta döşeme

COREtec

COREtec’in lüks vinil tahta seçeneklerine göz atarken, iki seçenek bulacaksınız: COREtec Plus ve COREtec Pro. COREtec Plus markasında bulunan seçenekler, kireçtaşı takviyesi sayesinde ek dayanıklılığa ve güce sahiptir. COREtec Pro markasındaki vinil döşeme tahtaları, sıkıştırılmış vinil ve polimer göbekleri sayesinde tamamen su geçirmezdir. Bu lüks döşeme tahtası şirketinin fiyatları, metrekare başına 6,51 ila 8,15 dolar arasında değişiyor.

Mohawk

Birçok taş ve karo seçeneği bulacak olsanız da, Mohawk 200’den fazla geleneksel ahşap vinil tahta stiline sahiptir. Mohawk zemin kaplaması, yapıştırıcı gerektirmeyen UniClic® adı verilen patentli bir kenetleme teknolojisine de sahiptir. Ayrıca altı veya 12 milimetre aşınma seviyelerine sahip yapıştırma seçenekleri de mevcuttur. Bu markanın lüks vinil döşeme tahtaları, diğer üreticilerin aksine ısıya ve güneş ışığına dayanıklıdır. Fiyatlar metrekare başına 1,33 ila 4,00 dolar arasında değişiyor.

Shaw

Shaw, hafif doku, orta seviye kabartma ve ağır kabartma dahil olmak üzere üç kabartma dokusu dahil olmak üzere vinil döşeme ahşap tasarımları oluşturmak için kullandığı tekniklerle gurur duyuyor. Hafif dokulu tahtalar tel fırçalanmış bir görünüme sahiptir, orta düzey kabartma çok fazla harekete sahiptir ve gren desenlerini takip eder ve ağır kabartma elle kazınmış bir görünüme sahiptir. Bu vinil ahşap tahta döşeme fiyatları, metrekare başına 0,89 ila 4,99 dolar arasında değişiyor.

İçin en iyisi Aşınma Katmanı Kalınlık Sq başına fiyat. Ft. Garanti
COREtec Dayanıklılık ve garanti 20 mil 8,5 mm 6,51 – 8,15 ABD doları Ömürboyu kısıtlı garanti
Mohawk Genel 20 mil 6.5 mm 1,33 – 4,00 ABD doları 25-30 yaş
Shaw Kalite 20 mil 3,2 mm 0,89 – 4,99 ABD doları 30 yıllık sınırlı garanti
Armstrong Bütçeler 0,3-0,5 mm 4 ila 8 mm 0,80 ABD Doları ve 1,76 ABD Doları 10 yıldan ömür boyu sınırlı garanti
Kongolyum Değer 20 mil 8 mm 1,95 – 3,55 ABD doları 5 yıllık sınırlı garanti

En iyi vinil tahta döşemeyi seçmek ve lüks vinil döşemenin artılarını ve eksilerini araştırmak çok zor görünse de, bu o kadar da zor olmak zorunda değil. En yüksek puan alan vinil tahta döşemeyi bulmak için en iyi vinil tahta döşeme incelemelerini, garantilerini ve fiyatları araştırın. En dayanıklı malzemeleri aldığınızdan emin olmak için aşınma katmanlarına ve tahta kalınlığına bakmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir