En İyi Yaratıcı Bitki Bahçesi Fikirleri

Giderek daha fazla insan kendi topraklarında bitki yetiştirmeye karar verir. evler – bu basit, ucuz ve büyüdükleri yolun tamamen organik, herhangi bir kimyasal madde olmadan! Ancak, kendi bitkilerinizi yetiştirmek size başka konularda da yardımcı olabilir ve bu dekorasyon.

Nasıl bu kadar basit göründüğünü merak edebilirsiniz. otlar yapabilir, ancak denerseniz yetiştiricilerdenemek için birçok seçenek olduğunu fark edeceksiniz. Resim yapmak, çizmek, çıkartma veya kurdeleler kullanmak olabilir – hepsi zevk meselesi. Bu yazıda size küçük otlarla ilgili on harika fikir gösteriyoruz. bahçeler. Hangisinin favoriniz olduğunu bize bildirin!

1. Teneke Kutu Bitki Bahçesi

Teneke Kutu Bitki Bahçesi

swiish.com aracılığıyla

Bu, bulabileceğiniz en şirin çevre dostu projelerden biridir. Bütçe dostu, kolay ve basit, yine de sanki mağazadan alınmış gibi mükemmel görünecek! Sadece eski teneke kutularınızı alın ve atmak yerine onları şifalı bitkiler için güzel saksılara dönüştürün. Biraz boya, fırça alın ve daha dekoratif görünmesini istiyorsanız, biraz da alabilirsiniz. çıkartmalar yanı sıra.

2. Tezgah Bitki Bahçesi

Tezgah-Bitki-Bahçesi

hgtv.com aracılığıyla

İşte süslemenin güzel bir yolu mutfak ve hala kendi bitki bahçeniz var. Eski kutularınızı alın, temizleyin ve onları bitki yetiştiricileriniz olarak kullanın. Bunları büyük pişmiş toprak tabağa yerleştirin ve çakıl taşları ile süsleyin. Daha fazla dekorasyon için tüm kutuları pötikareli kurdele ile sarabilir ve bitkileriniz için isim etiketleri kullanabilirsiniz. Basit bir dekorasyon, ama çok güzel!

3. Yığılmış Bitki Bahçesi

Yığılmış Bitki Bahçesi

fancyfrugallife.com aracılığıyla

Bu harika yığılmış bahçe değil mi? Harika görünüyorlar ve birkaç yığılmış bahçe yapabilir ve bitkilerle deneyebilirsiniz – bunlar otlar, sulu meyveler veya çiçekler olabilir. Bitkilerinizi sunmanın bu kadar güzel bir yolu ile bahçeniz yeni favori mekanınız olacak. Kendi yapmak için yığılmış bahçe, kaplara, boya ve kara tahta boya kalemlerine ihtiyacınız var.

4. Masa Üstü Bitki Bahçesi

Masa Üstü Bitki Bahçesi

makeit-loveit.com aracılığıyla

Masa üstü bitki bahçesi, evin içinde veya dışında olsun, kelimenin tam anlamıyla istediğiniz yere koyabileceğiniz mükemmel bir küçük bahçedir. Fazla yer kaplamaz ve temizlenmesi kolay olacaktır. İşte ihtiyacınız olan şey: eski bir odun hurdası palet, tebeşir boya veya leke, iki kulp, çeyrek Mason kavanozlar, saksı toprağı, otlar ve / veya tohumlar, çivi ve çekiç veya çivi çakma tabancası.

5. Pişmiş Toprak Bitki Bahçesi

Terracota-Herb-Garden

freeescortpost.com aracılığıyla

Farklı bitki bahçeleri yapmak veya denemek istemiyorsanız, bunu yapmanın en kolay ve bütçe dostu yollarından biri, bir pişmiş toprak içine otlar ekin ve dikin. Kaç tane bitki dikmek istediğinize karar verin ve bu sayıya göre daha büyük veya daha küçük bir ekici alın. Kapınıza veya bahçedeki diğer bitkilerin arasına koyabilirsiniz.

6. Gereçler Caddy Herb Garden

Gereçler-Caddy-Herb-Garden

dailyhomeblog.com aracılığıyla

Bitki bahçesinden bahsederken, bunun bir cam kavanoz, eski bir teneke kutu veya bir pişmiş toprak kap olması gerekmez. Kutunun dışında düşünün ve gerçekten yaratıcı fikirler edinebilirsiniz! Hiç kullanmayı düşündün mü mutfak eşyaları bitki bahçesi üssünüz olarak mı? Bu fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, son derece sevimli görünüyor ve alışılmadık, ancak kendi bitki bahçenizi sunmanın harika bir yolu.

7. Bitki Bahçesi Boya

Boya-Can-Herb-Bahçe

simplestylings.com aracılığıyla

Eski güzel kutulara geri döndük. Eski nesneleri yeniden kullanmak, çevre Temizleyin ve eskileri yeniden kullanıp harika bir ev dekoru bulabildiğimizde bizi sürekli yeni şeyler almaktan ayırın. Bu proje bunun gerçek kanıtı – bakın bu kutular ne kadar muhteşem görünüyor? Arka bahçeniz harika bir dekorasyona sahip olacak ve sizi her gün küçük bitki bahçenize bakmaya motive edecek!

8. Asma Bitki Bahçesi

Asma-Bitki-Bahçesi

freshmommyblog.com aracılığıyla

Mutfağınızı veya arka bahçenizi dekore etmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Bu durumda, bu asılı bitki Bahçe nereye koyarsanız koyun mükemmel bir şekilde uyuyor. Kendinizinkini yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır: 5 – 1/2 ″ tahtalar, 24 ″ uzun x 5 1/2 ″ geniş, 8 – 3/16 dişli çubuk, 36 ″ uzun, 4 – dişli çubuk bağlantısı, 20 – 3/16 somun / pul, 4 – 3/16 taçlı cıvata, matkap ve 3 1/2 delik testeresi.

9. Mutfak için Asma Bitki Bahçesi

Asma-Bahçe

domestically-speaking.com aracılığıyla

Mutfak bize bol dekorasyon fikirleri bırakıyor! En iyi fikirlerden biri, tıpkı bu asılı mason kavanozların bir bitki bahçesine dönüştürülmesi gibi, fazla yer kaplamayanlardır. Kavanozların ve bitki malzemelerinin yanı sıra, kancalara ve tellere de ihtiyacınız olacak. Çeşitliliğine bağlı olarak otlar onu seçtiyseniz, bol güneş ışığı almak için onları bir pencerenin yanına yerleştirebilirsiniz.

10. Ayakta Sedir Ağacı Bitki Bahçesi

Ayakta-Sedir-Ağacı-Bitki-Bahçesi

gingersnapcrafts.com aracılığıyla

Bitki bahçenizi böyle düzenlerseniz, kesinlikle bulabileceğiniz en iyi dekor olacaktır – sürekli olarak nasıl yaptınız diye sorulmaya hazır olun. Gerekli yapı malzemelerini ve sulama kabı, toprak ve sıvı gübre gibi bitkilerle ilgili her şeyi alarak başlayın. Projeyi yapmanız biraz zaman alacak, ancak sonunda tüm çabalarınıza değecek. Çok fazla zanaat yapmak istemiyorsan, sadece yaş alabilirsin merdiven yerine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir