Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahçe nasıl düzenlenir Evi bitirdin, havuzu bitirdin ve şimdi… bahçe kayıp! Bir parkı dekore ederken, birçok yönü dikkate almak gerekir. Tasarımdan peyzaja , bitki çeşitliliğinden, farklı köşeler oluşturmaktan, çocuklar varsa oyun kurmaktan , aydınlatmanın nasıl organize edileceğinden ve unutulmaz anları paylaşmak için bir sobanın nasıl düşünüleceğinden, dış mekanlara benzersiz bir dokunuş kazandırmak […]

04 Şubat 2022 - 12:32 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi. A+A-

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahçe nasıl düzenlenir

Evi bitirdin, havuzu bitirdin ve şimdi… bahçe kayıp! Bir parkı dekore ederken, birçok yönü dikkate almak gerekir. Tasarımdan peyzaja , bitki çeşitliliğinden, farklı köşeler oluşturmaktan, çocuklar varsa oyun kurmaktan , aydınlatmanın nasıl organize edileceğinden ve unutulmaz anları paylaşmak için bir sobanın nasıl düşünüleceğinden, dış mekanlara benzersiz bir dokunuş kazandırmak için öncelik verilmesi gereken unsurlardan bazılarıdır. .

Ne düşünülmeli

Kullanılabilir alanı nasıl kuracağınızı seçerken, dekoratif bir bahçe mi yoksa hayvanların, ailelerin ve çocukların işlevleri çeşitlendirdiği günlük kullanım için bir bahçe mi olacağını belirlemelisiniz. Mangal, ateş çukuru, gölet, su çeşmeleri, oturma odaları veya oyunlar olup olmayacağına karar verin.

Projelendirme, inşaattaki en önemli anlardan biridir. Hiç şüphesiz ilkidir ve hata yapmamak veya sürüklememek için özel dikkat göstermemiz gerekir. Bahçeler de evler gibi düşünülmeli, tasarlanmalı ve inşa edilmelidir. “ Başarılı bir planlama, her bir yere ne kullanacağımızı önceden bilmeyi gerektirir. Oyalanacaksa, boş zaman, açık havada biraz spor yapmak ya da belki arkadaşlarla mangal yapmak, küçükler için eğlence. Bu konuda netleştikten sonra, hangi forma sahip olacağını ve nasıl çalışacağını tanımlamamız gerekiyor”, diyor Pradines Landscape’den Damián Assin.

“Farklı stiller uygulanabilir. Minimalist, modern, country, rustik olabilir. Çiçekleri seviyorlarsa ya da sadece çiçekli olmayan bitkilerle yeşili seviyorlarsa, hangi renklere hakim olmak istiyorlar. Silvana Fava Maika tasarım stüdyosu Deco &, Silvana Fava Maika tasarım stüdyosu Deco& Tasarım.

Bahçe mobilyası

Mobilyaya gelince, eğer dış etkenlere maruz kalacaksa, güneş ve yağmurun neden olduğu aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Bir galeride yer alsalar da bundan muzdaripler. En çok tavsiye edilen malzeme alüminyumdur, hafiftir ve iklim değişikliklerine karşı dayanıklıdır; çok sert ahşap başka bir seçenektir, ancak biraz bakıma ihtiyacı vardır; ve PVC mobilya başka bir iyi seçenektir. Mobilya için minder gerekiyorsa, teknelerde kullanılan kumaşların, genellikle deniz kanvasının, mekanın renkleriyle kombinlenmesi ve sektöre uyum sağlaması tavsiye edilir.

Mariela Pensato ile birlikte kentsel tasarımcılar olarak çalışan Ileana González, “Sehpa dahil dört kişilik muhteşem bir oturma odası, seçtiğiniz malzemelere bağlı olarak 30.000 ila 200.000 dolar arasında değişebilir” diyor.

Mobilya, pergola, çardak, şemsiye, şezlong ve daha fazlası ile tüm yıl boyunca bahçeyi ayarlamak için şimdi sezonluk indirimlerden yararlanmak çok önemli.

nasıl park edilir

Peyzaj yapılırken mekana verilecek kullanım dikkate alınmalıdır. Sadece evcil hayvanınız veya çocuklarınız varsa malzemeler değişmekle kalmayacak, aynı zamanda küçükler için bitki ve oyunlarınız varsa da değişecektir. Alan çok kullanılıyorsa, Bahia otu gibi dayanıklı bir çimin döşenmesi esastır. Yayılması ve büyümesi için çok fazla suya ihtiyaç duyduğunu unutmayın, bu nedenle bu tür çimler için sprinkler takılması önerilir. Haftalık kesimden daha fazla su veya bakım gerektirmeyen çavdar, bermuda otu veya kikuyo gibi farklı çeşitlerde olabilen tohumlar uygulanarak da peyzaj yapılabilir.

Çim ve bitkiler için bütçe, büyük ölçüde, yerleştirilen ilk bitki örtüsü miktarına ve bahçenin boyutuna bağlı olacaktır. Ayrıca, en eski ve en büyüğü en değerli olmak üzere, bitkilerin boyutu ve yaşı da dikkate alınmalıdır, çünkü daha küçük boyutlu ve yaş.. Ileana, “En küçük ciltler gibi en hassas cilde bir tür alerji getirebilecek türleri, onlarla temas edeceklerse yerleştirmemeye dikkat etmelisiniz” diye açıklıyor.

açık oyun odası

Oyun sektörü genellikle iyi bir marangoz ile çözülür. Sosyal ağların şu anda bize sunduğu geniş hizmet yelpazesi, geçmiş yılların kaliteli oyuncak mağazası ve ahşap gibi yenilenebilir hammaddelerin kullanımıyla yakından bağlantılı bir alanla giderek daha fazla iletişim kurmamızı sağlıyor.

Dağcılar (eğimli düzlemleri ve tahtaları olan ve tırmanabilen ve ardından kaydıraktan aşağı kayabilenler), kum havuzları (temizliği garanti etmek için her zaman bir kapağı olan), atlayıcılar, tahterevalli vb. inşa etmek giderek daha yaygın hale geliyor. Daha fazla trafiğe ve dolayısıyla farklı bakımlara maruz kalacak olan çimin iyi bir bölümünü sınırlayan top oyunları da dikkate alınmalıdır. Oyun alanının ana evden uzakta olmaması ve her zaman sorumlu yetişkinin görüşünde olması önemlidir.

Hamaklar, ateş çukurları, pergolalar ve göletler

Bir bahçeyi dekore etmek ve tasarlamak için sadece bitkiler ve renkler dikkate alınmaz. Son yıllarda neşeli ve taze bir atmosfer, göletler, renkli ışıklar ve çok daha fazlasını veren hamaklar bir trend haline geldi.

Şu anda, dış mekanlarını dekore edenler genellikle bahçenin tamamlanması ve böylece hem yetişkinlerin hem de gençlerin evin içinde geceleri tadını çıkarabilmeleri için gerekli olan stokerleri yerleştiriyorlar. “Genellikle müşterinin zevkine göre, bazen de taşlarla birleştirerek çözüyoruz. Güzel bir gece ve büyülü buluşma noktası”, diye ekliyor Ileana.

Öte yandan Arjantinlilerin bahçelerinde çok sık görülen bir şey de pergolalardır. Mobilyayı tamamen korumak ve toplam gölge sağlamak için görünmeyen bir sac çatı ile ahşap veya demirden yapılabilirler, kumaş veya açık çatı ile genellikle yanlarda kokulu tırmanma bitkileri ile birleştirilirler. agavlar. , düşük bakım ve düşük maliyetli diyetler ve otlar. Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme nasıl

Havuzlar bahçelerde giderek daha fazla kullanılıyor. Bu alanı üstlenmek için su bahçeciliğinde profesyonel bir uzman araştırmak veya bulmak çok önemlidir. Carla Sellares, “Bunu yapmadan önce, evin boyutlarına göre kurmak için güneşin konumunu, birleştirilecek bitki türlerini ve göletin boyutunu dikkate almalısınız” diyor. 3Elementos su bahçeleri. Bir havuzun inşası çimentodan (bir havuz gibi ama daha küçük ve kendi tasarımıyla) veya doğal denilen şeyden yapılabilir: bir kazı yapılır ve iki temel malzeme yerleştirilir: bir jeotekstil kumaş ve bir kalınlıkta olmayan bir zar. 500 mikrondan daha az. Her iki durumda da ideal olan, suyu yeniden sirküle edecek bir pompaya sahip olmaktır. Ve bütçeye gümüş ve balık eklenmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi dış cephe

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle dış cephe kaplama uygulaması kullanılır. mantolama nedir , dış cephe mantol...

Oturma odası boya renkleri Oturma odası boya renkleri

Bir mekanı dekore etmede başarılı olmak istediğinizde, uzmanların görüşlerini dikkate almak iyidir ve dahası renklerin kombinasyonu söz...

Bir teras veya balkonu kapatırken 3 öneri Bir teras veya balkonu kapatırken 3 öner...

Cam balkon ayarı Terasınızda veya balkonunuzda yapabileceğiniz kabinlerin avantajları ve çeşitlerinin neler olduğunu size göstereceğiz....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ