Epoksi Mutfak Tezgahı

İşte dayanıklılıkları, maliyetleri, kurulum ipuçları ve artıları ve eksileri dahil olmak üzere epoksi mutfak tezgahı tasarım kılavuzumuz.Epoksi tezgahlı mutfak, beyaz dolaplar, paslanmaz çelik aletler ve ahşap zeminlerEpoksi mutfak tezgahı, özellikle maliyet düşünüldüğünde mutfak tasarımına çekici bir katkı olabilir. Aşağıda epoksi reçinenin ne olduğunu ve eviniz için bir epoksi tezgah yatırmaya değip değmeyeceğini inceleyeceğiz.

Epoksi Reçine Mutfak Tezgahı Nelerdir

Epoksi reçine, birbiriyle reaksiyona giren çok sayıda malzemeden oluşan bir bileşiktir; bu reçine, sertleştirici ile karıştırılarak kürlendiği için polyester reçinelerden farklıdır. Bu malzeme, sertleştikten sonra neredeyse hiç çekmediği, iyi yalıtım özelliklerine sahip olduğu, kimyasal olarak dirençli olduğu ve bazı epoksi reçineleri, hepsi olmasa da son derece su geçirmez olduğu için diğerlerinden üstün kabul edilir.

Tüm epoksi reçinelerin farklı bileşikleri nedeniyle farklı uygulamaları vardır, bu nedenle uygulamaya göre doğru olanın kullanılması önemlidir; en yaygın kullanımları metal kaplama, elektrik yalıtımı, yapısal yapıştırıcılar, fiber takviyeli plastikten yapılan malzemeler ve elektronik ve elektrikli parçalar şeklindedir.

Epoksi tezgahlar önceden yapılmış olarak gelmez ve bloklar halinde satın alınamaz; Bunun yerine epoksi reçine, mevcut tezgahların yenilenmesine izin verir ve ev sahiplerinin mutfaklarının görünümünü kendileri yenileyebilecekleri veya bir profesyoneli arayabilecekleri ve oldukça hızlı bir şekilde yapılabilecekleri kitlerde satılır, ancak sertleştirme işlemi birkaç ay sürebilir. .

Epoksi Tezgah Ne Kadar Dayanıklıdır?

Epoksi reçine mutfak tezgahı beyaz metro karosu ve beyaz dolaplarEpoksi tezgahlar oldukça dayanıklıdır ve uygun şekilde bakılırsa ömür boyu dayanabilir; Ev sahibinin, kurulumundan sonraki ilk hafta değil, uzun süre birinci sınıf görünmesi için bir epoksi tezgahın nasıl kullanılacağını ve bakımının nasıl yapılacağını anlaması çok önemlidir.

Epoksi Tezgahlar Kolayca Çizilir mi?

Doğru bileşimle düzgün bir şekilde kurulursa, epoksi tezgahlar çizilmeye karşı çok dayanıklıdır. Epoksi reçineler farklı şekillerde yapılır ve kullanılacak olanı seçerken ürünün çizilmeye karşı dayanıklı olduğundan bahsetmesi zorunludur. Mutfak tezgâhları gün boyunca pek çok şekilde kullanılır, bu nedenle üst kısmın kurulduktan sonra harika görünmeye devam etmesini sağlamak için doğru formül satın alınmalıdır.

Epoksi Mutfak Tezgahı İçin Güvenli mi?

Bej epoksi reçine tezgahlı mutfak beyaz dolaplarEpoksi tezgahlar, laboratuvarlarda uzun yıllardır kullanılmaktadır ve mutfaklarda kullanımı son derece güvenlidir, çünkü çoğu toksik değildir ve kürlendikten sonra gıda açısından güvenlidir.

Epoksi Tezgah Maliyeti Ne Kadar?

Mozaik karo backsplash ile epoksi mutfak tezgahıEpoksi tezgahlar, bütçe önemli olduğunda ve olmadığında mükemmel bir seçimdir! Bu malzeme diğerlerini yenilemek için kullanıldığından ve sayısız renk, yüzey ve tasarıma sahip olduğundan, maliyetler çok farklı olabilir ve birden fazla renk şemasını, bütçeyi ve ihtiyacı karşılayabilir.

Bir epoksi mutfak tezgahı, seçilene bağlı olarak, metrekare başına 6 $ ‘dan az, fit kare başına 45 $’ a kadar (ve üzeri) mal olabilir.

Metrekare başına yaklaşık 45 dolardan başlayan mermer tezgahlar gibi diğer malzemelerle maliyeti karşılaştırırken epoksi çok daha ucuzdur, ancak görünüşüyle ​​muazzam bir esnekliğe sahiptir!

Epoksi Mutfak Tezgahı Artıları ve Eksileri

Epoksi mutfak tezgahı gri dolaplı L şeklinde mutfakEpoksi reçineli bu mutfak, beyaz kuvars tezgahlara benzer bir görünüm sunar.

Epoksi tezgahların, farklı ihtiyaçları karşılamak için farklı şekillerde yapılabildiği için birçok faydası vardır.

Sıhhi – Epoksi tezgahlar gözeneksiz oldukları için son derece hijyeniktir, bu nedenle sterilizasyon için kolayca silinebilirler. Bakım talimatlarını takip ederek, bu tezgahlar uzun yıllar parlak ve yeni gibi görünebilir. Bir epoksi tezgah kiti seçerken, ana nitelikleri okumak önemlidir ve biri ısıya ve çizilmeye karşı dayanıklı olduğunda, yıllarca çizilmeden korunabilir.

Neme Dayanıklı – Mutfak tezgahı kitleri, epoksiyi yüksek oranda neme dayanıklı hale getiren bileşenlerden yapılmıştır, yani herhangi bir yankı olmadan lavabonun etrafında da kullanılabilirler.

Birçok Farklı Stil – Epoksi tezgahlar farklı stillerde, renklerde ve yüzeylerde seçilebilir, yani mermer veya kuvars tezgahlar bütçe dışındaysa, mermer / kuvars etkisine maliyetin bir kısmı ile ulaşılabilir.

Beyaz epoksi tezgah ve dolaplı mutfakNe yazık ki, epoksi bile mükemmel değildir ve bazı dezavantajları vardır!

Dikkatli Kurulum Gerektirir – Tüm reçineler gibi, epoksi tezgahlar da çok dikkatli kurulum gerektirir, çünkü herhangi bir hatanın giderilmesi uzun zaman alabilir, çünkü bütünün kaldırılması ve sürecin yeni bir kit ile yeniden başlatılması gerekir. Herhangi bir kurulum aceleye getirilmemeli, yöntem tam olarak izlenmeli ve sonuç hayal kırıklığına uğratmayacaktır, ancak sonucu görmek diğer kurulumlardan biraz daha uzun sürecektir.

Epoksi mutfak tezgahı kurmadan önce, kurulumun yapılacağı yüzeyin tamamen temiz ve kuru olması zorunludur, çünkü herhangi bir küçük nem seviyesi tezgahın yüzeyinin düzensiz olmasına neden olabilir. Profesyoneller genellikle kurulumdan önce bir nem testi yapacak ve bu nedenlerden dolayı içinde kendiliğinden yayılan bir madde bulunan bir kit seçeceklerdir.

Kurulum için Harcanan Zaman – Epoksi tezgah malzemesi kitleri üretme süreci biraz zaman alabilir, bu nedenle siparişinizi vermeniz için bolca zaman ayırdığınızdan emin olun, çünkü bunun hazırlanmasını beklerken biraz sabırlı olmanız gerekir.

Bu malzemenin bir kez kurulduktan sonra birçok faydası olsa da, bir DIY uzmanı değilse, epoksi reçine mutfak tezgahı kurulum işleminin gerçekleştirilmesi için çağrılması önerilir, daha önce de belirtildiği gibi, kurulum yönteminin izlenmesi gerekir. tam da hataya izin verilmediği için.

Epoksi tezgah kurulduktan sonra, bu karışımlardan bazıları maalesef kolayca lekelenebileceğinden, bakımın takip edilmesi önemlidir! Kırmızı ve sarı yiyecekler iz bırakabilir ve en kısa sürede belirli yöntemlerle temizlenmesi gerekirken, ısıya dayanıklı olmayan epoksinin sıcak tencere ve tavalardan korunması gerekecektir. Yine de, daha önce de belirtildiği gibi, bakım takip edilirse, epoksi yine de harika bir seçimdir.

DIY Epoksi Reçine Mutfak Tezgahı

Beyaz epoksi reçine tezgahlı geleneksel mutfakDIY Epoksi Reçine Mutfak Tezgahı yaygın olarak mevcuttur ve biraz DIY deneyiminiz, çok sabrınız ve saptırmadan talimatları takip etme isteğiniz varsa, gitmekte fayda var.

Yeniden cilalanacak tezgahlar, çalışmaya başlamadan önce biraz dikkatli hazırlık gerektirir ve bunun için birden fazla kılavuz mevcuttur. Kaplama başlamadan önce, epoksi reçinenin kenarlar boyunca ve üzerinden akması gerekeceğinden, tezgahın kenarlarının yuvarlatılmış olduğundan emin olmak önemlidir, herhangi bir boşluk ve dikişin doldurulması gerekecek ve daha sonra tüm yüzeye ihtiyaç duyulacaktır. Epoksiyi biraz tutturmak ve kolayca yapışmasını sağlamak için zımparalanmalıdır.

Epoksi tezgahların kurulumu çok dağınık olabileceğinden, yeniden cilalanmayacak her şeyin kapsanması çok önemlidir! Zeminden, dolaplardan, duvarlardan ve lavabodan başlayarak, bunları plastik örtüler ve bantla korumak basittir, daha açık alanlarda ise ekstra damlamalar karton ile toplanabilir.

Her şey korunduktan sonra, gereken her şeyin yeterli miktarda olduğunu doğrulayın! Birkaç kez daha önce belirtildiği gibi, kurulum sürecinin tam olarak takip edilmesi gerekir ve bir kez başlatıldığında, miktar yanlış hesaplanmışsa veya orantılı bir hata yapılmışsa durdurulamaz.

Her şeye sahip olduğunuzdan ve tüm öğelerin projeyi gerçekleştirmek için yeterli olduğundan emin olduktan sonra, bunun için gidin. Ancak, kendinize sadece bunu kurmak için değil, aynı zamanda işiniz bittikten ve iyileşmeye başladıktan sonra bir süre ona bakmak için yeterli zaman ayırmayı unutmayın.

Kenarlardaki ekstraların sıyrılması gerekecek, bu nedenle damla şeklinde kurumamaları için toz ve böceklerin cımbız veya kürdan ile hemen temizlenmesi gerekecek ve bir saat sonra ertesi gün kurumaya bırakılmalıdır. Kuruduktan sonra, bu Kendin Yap projesine bir son vererek, en azından tamamen iyileştirmek için bir hafta daha gerekecek olan koruyucu tabaka ile bitirmeye başlayabilirsiniz.

Bu kitler, boya bölümü, mutfak ve banyo dükkanları sunan yapı dükkanlarından ve internetten satın alınabilir.

Parke epoksi mutfak tezgahı beyaz dolaplar ile bitmişMutfak Tezgahı İçin Epoksi Boya

Epoksi boya, epoksi kaplama kadar dirençli olmasa da mermer, laminat ve hatta Formica gibi çoğu malzemeye bağlandığı için mükemmel bir çözümdür. Epoksi kaplama leke ve ısıya dayanıklı olarak satın alınabilse de (hepsi değil, etiketi kontrol edin!), Boya genellikle çok daha fazla lekelenmeye maruz kalır ve soyulabilir veya çatlayabilir.

Epoksi boyanın hazırlık ve montaj süreci epoksi kaplamaya son derece benzer. Uygulama öncesinde tamamen temizlenip kurutulmadan önce tezgahların fırçalanması ve onarılması gerekir; tıpkı bir epoksi kaplama gibi, epoksi boya da iki veya üç kat gerektirir, ancak tezgahın üzerine dökülmez, rulo yapılır veya üstüne püskürtülür.

Sonuç olarak epoksi boya kaplama seçeneği kadar dayanıklı ve dayanıklı değildir ancak kurutma işlemi kürlenene göre çok daha hızlı olduğu için bazen tercih edilir, özellikle montaj biraz daha az teknik olabileceği için; İstenilen yüzey mermer görünüm gibi biraz daha özelse, sonucun uzun süre öncesinden tadını çıkarabilmek için epoksi kaplama seçmek ve işi bir profesyonele yaptırmak iyi bir fikirdir.

Daha ilgili tasarımlar için beyaz granit mutfak tezgahı galerimizi ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir