Espresso Makinesi Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

İki fincanlı espresso makinesi.

Bir espresso makinesi, yakınınızda herhangi bir Avrupa tarzı kahve dükkanınız yoksa, evden çıkmanıza gerek kalmadan size mükemmel çekimi (doğru kullandığınızı varsayarsak!) Sağlayabilecek gerçekten eğlenceli ve ulaşılabilir bir lüks türü olabilir. . Ne kadar devam eden temizlik ve bakım yapmanız gerektiğini ve düzenli olarak ne kadar espresso içtiğinize göre maliyetin gerçekten buna değip değmeyeceğini dikkatlice düşünün.


Podcast Sürümü:

Güzel bebekler, Şubat. Tatil kredi kartı faturaları ödendi ve 2018 vergi reformu tarafından tamamen çökertilmediğinizi varsayarsak, muhtemelen vergi iadenizle neyi savuracağınızı düşünüyorsunuz. Muhtemelen mutfak için süper güçlü bir blender veya KitchenAid stand mikser gibi yeni ve şık bir doodad görüyorsunuz. Kara Cuma fırsatlarını kaçırdıysanız, belki de kahve makinenizi yükseltmenin zamanı gelmiştir. Zaten örtüldüm mutfak aleti hevesleri Çağlar boyunca, ancak dalgalar halinde gitmesine rağmen asla modası geçmeyen bir tane var: espresso makinesi.

Basit ve ucuz bir temel gıdayı, vergilerinizi ve maliyetlerinizi yapmaktan daha fazla zaman alan kıvrımlı ve zaman alıcı bir işleme dönüştüren makarna üreticilerinin aksine, espresso üreticileri tam olarak tam miktar sağlayarak kahve yapımını bir sonraki seviyeye taşır. Ortalama bir kahve makinenizin yeterli olmadığı o mükemmel espressoyu yapmak için su basıncı.

Espresso makineleri de son yıllarda sıcak bir ürün haline geldi. Orta vadelerden beri yukarı doğru bir satış yörüngesinde bulunuyorlar. 2018’de 200 milyon adet satıldıBu, etkileyici kültür, ünlü şefler ve Jura Impressa espresso makineleri gibi birinci sınıf makinelerin yemek pişirme ve kahve yapma şovlarını izleyenler için gıpta edilen ürünler haline gelmesi gibi birkaç faktör olabilir. YouTube ve Skillshare. Veya Amanda Mull’in söylediği gibi bu parça için Atlantik Okyanusu, Millennials, KitchenAid mikserleri ve Le Creuset çanak çömlek gibi süslü mutfak gereçlerine akın ediyor çünkü bu bizim neslimizin ev sahipliği oranları Düşük.

Bir fincan sade kahve dökülen kahve makinesi.
Zaten peşinat ödeyemeyeceğiniz o ev için üç ipotek ödemesine mal oluyor, hatta java’ya şık bir şekilde girebilirsiniz.

Bir ev espresso makinesinde 200 $ ‘dan kolayca 3.000 $’ a kadar herhangi bir yerde harcama yapmak, ulaşılabilir bir yarı lüks gibi hissedebilir, demekten daha fazla fayda elde edersiniz, izinli zaman alamayacağınız bir tatil ve şimdi siz ‘ çocuklarım var, bu yüzden maliyet üç katına çıktı. İle aynı durum göstergesidir bakımlı çim ve en son akıllı telefona sahip olmak yerine bir konakta yaşamak ve bir Jaguar kullanmak.

Ancak, tezgahın üstüne çarpan tek kökenli kahve çekirdeklerinin YouTube ASMR videolarına her dokunuşunuzda kontrolden çıkan kimliğinize boyun eğmeniz gerekir mi? Gerçekten yapmalı mısın? Peki, bu satın alma işlemini yapmayı düşünüyorsanız, önce düşünmeniz gerekenler burada.

GERÇEKTEN bir Espresso Makinesi İstiyorsanız Soru

Bir fincana espresso dökülen kahve makinesi.

Bu apaçık görünüyor, ama aslında değil. Eğer soru Gerçekten mi Bu devasa canavarı evinizde istiyorum.

Sadece masraf değil, kesinlikle bir faktör. Bugün “pazar altı” seçenekleri mevcut olsa da, profesyonel baristalar tavsiye eder 500 $ ve üzeri modellere sahip platin Jura Impressa için nakit paranız yoksa, kolayca kullanılmış bir araba kadar pahalıya mal olabilir. Espresso üreticileri, benzer kalitede diğer mutfak cihazlarına kıyasla çok daha pahalıya mal olur ve çeşitli uygulamalar için kullanabileceğiniz bir Ninja veya Vitamix blender kiti gibi bir şey kadar fayda sağlamayabilir. Sadece birkaç damla süper güçlü kahve alıyorsunuz! Espresso içmek için dışarı çıkabiliyorken o kadar parayı bırakmak istediğinden emin misin ?!

Pekala, kıyı seçkin kıçıma boruyu aşağı çekmesini söyleyen birinin ayakkabısından kaçtım, espresso için dışarı çıkamazlar. Starbucks espresso içimlerine razı olmazsam, gerçek espresso istersem yine de otobüsle Belmont’a gitmem gerekiyor. Küçük bir bardağa sahip olmak için pantolon giymemek kulağa çekici geliyor. Ancak… bu, tek bir işlev için hala çok para. Bu kolayca bir veya iki takım uçak bileti veya bir çift veya genç aile için bir aylık yiyecek.

Onlar da Kocaman. Ev modelleri, ticari espresso makineleri kadar ağır değil, ancak kesinlikle ortalama damla kahve makinesi veya Keurig’den daha fazla yer kaplayacaklar. Mutfağınızda veya onu saklayabileceğiniz başka bir yerde bol miktarda tezgah yeriniz varsa bu bir sorun olmayabilir, ancak öncelikli erişebileceğiniz başka aletler, mutfak aletleri veya yiyecek öğeleriniz varsa, bu satın alma işlemini ÇOK dikkatli bir şekilde düşünmelisiniz.

Espresso Makinenizin Gerçekte Nasıl Çalıştığını Araştırın

Kahve bir kahve öğütücüsünden dökülürken iki fincan tutan barista.

Espresso makinelerinin spiralleştiriciler ve elektrikli teneke kutu açıcılar gibi gadget’larla boğuşma eğiliminin nedenlerinden biri, hem ev hem de ticari uygulamalara sahipken, birçok insanın bunları yanlış kullanması ve / veya kırmasıdır.

Ortalama kahve makinenizin veya blenderinizin aksine, bazı espresso makineleri uzun süre dayanabilir sonsuza dek. Profesyonelce servis verilen kaliteli parçalarla yapılmış bir parça, muhtemelen sizi geride bırakabilir. Ancak bu, yine de insanların onları yanlış kullanmasını engellemiyor veya su sıcaklığını gerçekten sabit tutmayan inanılmaz derecede pahalı bir modelle kazıklanmasına neden olmuyor.

Kahve makinesi gibi bir satın alma işlemine kıyasla, makinenin parçaları üzerinde daha fazla uygulamalı araştırma yapmanız gerekir. Yapıldığı malzemeler neler ve ısıyı ne kadar iyi tutuyorlar? Çelik, bakır ve pirinç tek başına bu nedenle en iyisidir. Isı elemanları da neye benziyor? Süt ve su için ayrı kazanlar var mı?

Espresso makinelerinin tasarlanmasının pek çok yolu vardır ve tüm bileşenler eşit olarak üretilmez ve / veya monte edilmez. Normal bir kahve makinesi ile aldığınız tak ve çalıştır uygulamasının aksine, makinenin nasıl çalıştırılacağı ve bakımının nasıl yapılacağı konusunda da bir “altın standart” yoktur. Sadece küçük fincanlarda konsantre kafein üreten bu devasa cihaza tonlarca para yatırmadan önce, çalıştıracak fiziksel ve zihinsel kapasiteye sahip olup olmadığınızı ve daha da iyisi, onu düzgün bir şekilde temizleyip temizlemediğinizi düşünün. Yanlış kullanım, bu pahalı oyuncakların çoğunun Goodwill veya kaldırım kenarlarında olmasının nedenidir.

Sizin İçin En Önemli Özellikleri Düşünün

Bir fincana espresso dökülen profesyonel kahve makinesi.

Yukarıda bağlantılandırdığım barista kılavuzunda, ev kullanımı için tasarlanmış, ancak profesyonel düzeyde tasarıma ve / veya parçalara sahip birçok “pro-sumer” espresso makinesi modelini listelediler. Sadece ev veya ticari modellerde bulunanların yanı sıra onlarla birlikte farklı özellikler var.

Evinizin ihtiyaçları için hangi özelliğin en önemli olduğunu düşünmelisiniz, örneğin her zaman muslukta espresso içmek istemek gibi. Zojirushi su kazanlarını tartıştım. çay içenlere hediye rehberi ve bu kadar popüler olmalarının sebebi, bütün gün anında sıcak suya sahip olabilmenizdir, ısı unsurları bir seferde saatlerce açık kalacak şekilde tasarlanmıştır. 1.000 doları aşan daha pahalı espresso üreticilerinden bazıları, bir seferde saatlerce açık bırakılamayacak küçük bir tek kazan modeli istemiyorsanız, aksi takdirde ısı elementi yanacaktır. Ancak, sabahları sadece biraz espresso vermeyi planlıyorsanız ve hemen ardından makineyi kapatmayı planlıyorsanız, tek bir kazan iyi olacaktır. Küçük tek kazanlı makinelerin bir seferde saatlerce açık bırakılması amaçlanmamıştır, ancak çift kazanlı makinelerden çok daha hızlı ısındıkları için kapatıp sonra tekrar dönmek için harikadır.

Espresso makinelerini ortalama kahve makinesinden bir turbo yükseltmesi yapan şey, bazı üst düzey modellerin aslında ana su şebekenize bağlanın. Tamam, bu oldukça kötü. Kulağa korkunç derecede pahalı ve muhtemelen tehlikeli geliyor, ama baş belası ve şimdi itirazını anlıyorum.

UPVC boru patlamaları
Sadece kendin yapmayın. Mutfağınız böyle görünecek.

Isı stabilitesi ve otomatik kazan özellikleri ihtiyacınız olan şey olabilir ve bunu su ana hattına takılabilen ultra-mecha espresso makineleri ile bulma olasılığınız daha yüksektir. Eğer varsa küçük ev veya apartman, bunu yapmanın güvenli olduğundan ve makineyi kullanmanın diğer cihazları da etkilemeyeceğinden emin olmak için bir tesisatçı ve / veya binanızın bakım departmanıyla iki kez kontrol etmeniz gerekebilir.

Ayrıca birkaç elektronik parçaya sahip makinelerden de kaçınmak isteyebilirsiniz çünkü temizlik ve bakıma çok fazla zaman ayırmak istemediğiniz sürece ısı ve nem onlar için pek kolay değildir ve bu, her tür su kazanının maça yaptığı şeydir.

Bir espresso makinesi, yakınınızda herhangi bir Avrupa tarzı kahve dükkanınız yoksa, evden çıkmanıza gerek kalmadan size mükemmel çekimi (doğru kullandığınızı varsayarsak!) Sağlayabilecek gerçekten eğlenceli ve ulaşılabilir bir lüks türü olabilir. . Ne kadar devam eden temizlik ve bakım yapmanız gerektiğini ve düzenli olarak ne kadar espresso içtiğinize göre maliyetin gerçekten buna değip değmeyeceğini dikkatlice düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir