Ev Değeri Katacak 15 Tadilat

Ev sahiplerinin yaklaşık yüzde 90’ı bir noktada evlerini yeniden şekillendirmeyi planlıyor. Bununla birlikte, büyük bir yeniden modelleme projesine başlamadan önce, bunu derinlemesine düşünmek yardımcı olur. En iyi yenileme projelerini seçmek, evinize değer katmanıza yardımcı olabilir.

Bunu planlamak, evinizin işlevselliğini ve estetiğini geliştirebilir. Satmaya hazır olduğunuzda, tadilatlarınıza göre talep fiyatınızı da artırabilirsiniz.

Hangi tadilat projesinden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Yardım etmek için buradayız! İşte değer katan en iyi ev geliştirme projelerinden 15’i! Bu ipuçları ile hayallerinizin evini keşfedebilir ve daha sonra paranızı cebinize geri koyabilirsiniz.

Bu 15 yeniden modelleme projesi fikrini bugün kullanmaya başlayın!

1. Curb Temyizini Düşünün

Evinizin kaldırım çekiciliğini iyileştirmek, potansiyel alıcıların dikkatini çekmenize yardımcı olabilir. Biraz çevre düzenlemesi, evinizin mahalledeki diğerlerinden de farklı olmasını sağlayacaktır. Çoğu durumda, çevre düzenlemeniz, potansiyel alıcıların mahalleyi keşfederken gördükleri ilk şeydir.
Evinizin dışı çekici görünmüyorsa, insanlar içeri girmek istemeyecektir.

Evinizin kaldırım çekiciliğiyle başlayarak, kendinizi bir satışla başarıya hazırlayabilirsiniz!

Peyzaj

Evinize sağlıklı ağaçlar ve güzel, çiçek açan bitkiler eklemeye odaklanın. Çimleri de unutma. Düzgün çevre düzenlemesi, alıcıların evinizde bulabilecekleri güzelliklere işaret edebilir.

Aslında, stratejik olarak yerel ağaçları dikmek enerji maliyetlerini yüzde 50’ye kadar düşürebilir. Aynı zamanda komşu evlerin değerini de yükseltir.

Dikime başlarken, diktiğiniz ağaçların ve çalıların nasıl büyüyeceğini düşünün. Genç çalıların dikilmesine yardımcı olurken, onlara büyüme için yer bırakmaya yardımcı olur. Genç çalılar da mülkünüzü soğutabilir!

Yıllık çiçekleri ve bitkileri çok yıllık bitki örtüsü ile değiştirmeyi unutmayın. Peyzajınızı değiştirmek, maliyetleri düşürmenize yardımcı olabilir.

Aksi takdirde, çakıl düzenlemesinden ve sentetik çimden kaçının. Bu peyzaj değişiklikleri, yatırım getiriniz üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Aslında, her ikisi de enerji maliyetlerini artırma eğilimindedir.

Dış

Evinizin kaldırım çekiciliğini iyileştirirken bir adım geri atın. Biraz dikkat gerektirebilecek hangi ayrıntıları fark ettiniz? Örneğin, boyanın solmaya başladığını fark edebilirsiniz.

Evinizin dış cephesine bir makyaj yapın! Taze bir kat boya gibi küçük yenileme projeleri büyük bir fark yaratabilir. Güzel sundurma mobilyaları da eklemeyi düşünün.

2. Odayı Aydınlatın

Genel ev tadilat projeniz için bir rota çizerken, oda oda gidin. Bazı odaların diğerlerinden daha karanlık göründüğünü fark edebilirsiniz. Ne yazık ki, karanlık bir oda davetkar olmayabilir ve bu da evinizi satmayı zorlaştırabilir.

Değer katan ev geliştirme projeleri arıyorsanız, evinizin aydınlatmasını düşünün. Bir odayı doğal ışıkla aydınlatmak, ferah ve davetkar görünmesini sağlayabilir. Potansiyel alıcılar evinizi gezerken, kendilerini o alanda hayal ederken daha kolay vakit geçirecekler.

Evinizdeki doğal ışığı artırmak da tek bir alana yardımcı olabilir
bir sonrakine akın.

Ekstra ışık için, bir veya iki odaya bir ışıklık da ekleyebilirsiniz.
Evinizi aydınlatmak istiyorsanız başka birçok seçenek var. FHIA Yeniden Modelleme web sitesinde daha fazla ipucu, püf noktası ve yeniden modelleme projesi bulabilirsiniz.

3. Bir Deste Ekleyin

Misafirleri eğlendirmek için dışarıda çok vakit geçiriyor musunuz? Bir sonraki tadilat projeniz için bir deste eklemeyi düşünün!

Aslında, evlerine bir güverte ekleyen ev sahipleri, proje maliyetinin ortalama yüzde 85’ini telafi etti!

Evinize bir dış mekan odası eklemek olarak düşünün. Bir güverte ek yaşam alanı sağlayabilir ve dinlenmek ve gevşemek için harika bir yer sağlayabilir.

Evinize bir güverte eklemeyi düşünüyorsanız, kullandığınız ahşabın kalitesini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Güvertenizi benzersiz kılmak için yerleşik bir tezgah, ekici, parmaklıklar ve diğer özellikler de ekleyebilirsiniz.

Ailenizin güverte alanını nasıl kullanacağını düşünün. Örneğin, belki kamp yapmayı ve sigara içmeyi seviyorsunuzdur. Durum buysa, güvertenize bir ateş çukuru eklemeyi düşünün.

Bu şekilde, evde kamp yapma deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz!

4. Bir Spa düşünün

Bu yenileme projelerine başlamadan önce, her projenin yaşam alanınıza sağlayabileceği işlevselliği göz önünde bulundurun. Örneğin, uzun bir günün ardından banyoda uzun süre dinlenmenin tadını çıkarırsınız. Banyonuzun hedefi tam olarak karşılamadığını düşünüyorsanız, onu bir mini-spaya dönüştürün!

Bütçeniz dahilindeyse, evinize ek bir banyo da ekleyebilirsiniz.

Banyonuzu lüks ve dinlendirici bir kaçışa çevirmenin pek çok yolu vardır. İlk önce depolamayı düşünün. Alıcıları çekmenin en iyi yollarından biri, her alanı temiz ve minimalist göstermek.
Banyonuza fazladan bir ayna eklemeyi düşünün. Aynalı fayanslar ve asılı aynalar, odanın içindeki ışığı yansıtarak banyonuzun daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Peki ya yeni bir küvet? Gerçekten rahatlatıcı bir deneyim için masaj jetleri olan birini arayın.

Yeterince banyosu olmayan bir ev, potansiyel alıcıları uzaklaştırabilir. İlave bir banyo ekleyerek, evinizin ikinci el değerini artırabilirsiniz!

5. Mutfağı Yükseltin

Bir mutfak tadilat projesi yaklaşık 20.000 dolara mal olabilir. Aynı zamanda evinize değer katmanın en kolay yollarından biridir.

Mutfağınızı işlevsellik ve estetik açısından güncellemek için mutfağınızda yaşadığınız eksiklikleri düşünün. Kabin alanınız yok mu? Duvarlarınızı kullanmayı düşünün.

Örneğin, bıçaklarınızı asmak için duvarlardan birine metal bir şerit ekleyebilirsiniz. Tencere ve tavaları asmak için adanın üstüne bir avize de ekleyebilirsiniz.

Yeni backsplash’ı da dahil etmeyi düşünün. Mutfağınıza ışık katan birini bulmak için farklı yüzeyleri keşfedin.

Lavabonuz eski görünüyor ve eskimiş mi? Yeni bir lavabo alın veya musluğu değiştirin. Yeni bir musluk, enerji kullanımınızı bile azaltabilir.

Dolaplarınız yıpranıyorsa yenilerini alın veya tamamen soyun. Duvarlarınızı açığa çıkarmak, küçük mutfaklara daha fazla nefes alma alanı sağlayabilir.

Mutfağınızı, değer katan bu ev iyileştirmeleriyle yükseltmek, evinize büyük bir fark yaratabilir!

6. Bodrum’u Yeniden Modelleyin

Bodrum katınızı çamaşır yıkamak için mi yoksa oyun odası olarak mı kullanıyorsunuz? Farklı bir şey dene. Bitmiş bir bodrum, potansiyel alıcıları şaşırtabilir. Bodrumunuzu bir eğlence alanına çevirmeyi düşünün. Islak bar ekleyerek alanı arkadaşlarınızla takılmak için harika bir yere dönüştürün.

Çocuklarınız varsa, bodrum katınızı bir eğlence odasına çevirmeyi düşünün. Bodrumunuzun açık ve ferah olduğundan emin olun. Karanlık görünümlü, sıkışık bir bodrum, potansiyel alıcıları korkutacaktır.

Alt katta ekstra bir banyo da ekleyebilirsiniz.

7. Windows’u değiştirin

Eski pencereler, evinizin enerji verimliliğini etkileyebilir. Farklı yenileme projelerini düşünürken, pencereleri düşünün.

Yeni pencereler evinizi yalıtabilir ve enerji maliyetlerini düşürebilir. Vinil pencere değiştirmelerine bakın ve eski, taslak pencerelerden kurtulun.

8. Tavan Arasını Dönüştürün

Tavan aranızı yeni ve çarpıcı bir yatak odasına dönüştürün. Tavan arası alanınızı dönüştürmek ve bir banyo eklemek, evinizin genel değerini artırabilir.

Yine, doğal aydınlatmayı düşünmek isteyeceksiniz. Odanın nefes aldığından ve ışığın parlamasına izin verdiğinden emin olun. Aksi takdirde, alandan en iyi şekilde yararlanmak için minimalist tasarımdan yararlanın.

9. Yeni Garaj Kapıları

Ayrıca yeni garajlarla evinizin kaldırım çekiciliğini ve dış görünümünü iyileştirebilirsiniz. Eski, yıpranmış görünümlü bir garaj, alıcıları korkutabilir. Lüks bir garaj kapısı seçerek, alıcının gözlerini ve dikkatini çekebilirsiniz.

10. Dış Cephenizi Değiştirin

Evinizin mevcut cephesini vinil kaplama ile değiştirmeyi düşünün. Lüks bir seçenek için fiber çimentolamayı düşünün. Gelecekte evinizi koruyabilecek daha sert ve ateşe dayanıklıdır.

11. Kat Planlarını Açın

Bazı durumlarda, yaşam alanınızı aydınlatmak için bir duvarı yıkmanız gerekebilir. Açık bir kat planı, evimizin genel değerine de fayda sağlayabilir. Açık bir kat planına geçerek alanınızı çok daha büyük hale getirebilirsiniz.

Eğlenceli ve büyük aile ilişkileri için mükemmel!
Duvarları yıkmak istemiyorsan sorun değil. Bunun yerine, tonozlu tavanların avantajlarından yararlanmayı düşünün. Tonozlu tavanlar, gözleri odada daha fazla alan olduğuna inandırarak kandırabilir.

12. Akıllı Olun

Akıllı cihazlar ve teknolojilerle evinizi daha akıllı hale getirin. Örneğin, doğrudan telefonunuzdan ayarlayabileceğiniz aydınlatma ve ısıtma sistemleri ekleyebilirsiniz. Yiyecekleriniz azaldığında size haber veren buzdolapları bile var.

13. Çatıyı Değiştirin

Oda eskimiş görünüyorsa, evinizi satmakta zorlanabilirsiniz. Bir incelemeden önce çatınızla ilgili sorunları çözdüğünüzden emin olun. Aksi takdirde, sızıntılar ve küf, daha pahalı onarımlara neden olabilir.

14. Boyamaya Başlayın

Taze bir kat boya harikalar yaratabilir! Herhangi bir odanın aydınlık ve ferah görünmesi için daha açık tonlar kullanmayı deneyin.

Ardından, biraz eğlence için odayı daha koyu bir vurgulu duvar veya korkak duvar kağıdıyla bitirin.

15. Parke Zeminlere Geçiş

Halıları soyun! Parke zeminler her odaya lüks hissi katabilir. Evinizde en iyi görünen döşemeyi seçmenize olanak tanıyan farklı tonlar ve yüzeyler de mevcuttur.

Tadilat Projenizi Seçin: Evinize Değer Katan 15 Fikir

Bir tadilat projesi seçmeye mi çalışıyorsunuz? Birine sıkışıp kalmadın! Bu 15 fikirle, evinize değer katarken karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Değer katan daha fazla ipucu ve ev geliştirme projesi mi arıyorsunuz? Blogun Mutfak bölümüne bugün göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir