Ev Dekorasyonunda Avize Modeli Seçimi

Davul avizeler tahmin ettiğiniz gibi, tipik olarak davul benzeri bir şekle sahip asma lambalardır. Özellikle bu tasarım özelliği nedeniyle tanınırlar, ama aynı zamanda çok sayıda ampule dönüştükleri için de tanınırlar. Avizeler, odalarını herkesten farklı göstermek isteyenler için harika bir seçenektir, bu yüzden bugün bu dünyayı ve neler sunabileceğini keşfedeceğiz.

Kolye ve Avize

Sık sık birbirinin yerine kullanılan kolye ve avize terimlerini duyacaksınız, ancak bunlar aslında iki farklı armatür türüdür. Bir bakışta bunların çok benzer görünebileceği doğru olsa da, onları birbirinden ayıran birkaç özellik var, bu yüzden kolye ve avize arasındaki temel farkları hızlıca gözden geçirelim:

  • Birden fazla ampulü destekleyebilen bir avizenin aksine, bir kolye ucunda yalnızca tek bir ampul bulunur. Bu, elbette, her ürün türü için bir dizi başka özelliğe ve kullanıma yol açar.
  • Sarkıtın yalnızca bir ampulü olduğundan, genellikle odanın belirli bir bölümü için ikincil bir ışık olarak kullanılır. Örneğin, yemek odası tavanının ortasında tek bir ışık kaynağı yerine mutfak tezgahının üzerinde bir kolye bulmanız daha olasıdır. Bazı insanlar, belirli bir alanı aydınlatmak için birden çok kolye takmayı seçer. Öte yandan avizeler bağımsız bir ışık kaynağı olabilir çünkü birden fazla ampul tüm odayı aydınlatma kapasitesine sahiptir.
  • Bir avize, genellikle oturma odası, yemek odası veya yatak odası gibi odalarda bulunabilen daha zarif bir seçim olarak kabul edilir. Süslü bir otel odasında bir kolyeden çok bir avize bulmanız daha olasıdır. Öte yandan pandantifler ayrıca mutfaklara, ofislere, barlara, kulüplere vb.

Davul Avizeye Sahip Olmanın Faydaları

Bildiğiniz gibi, farklı türdeki aydınlatma armatürleri, belirli bir odaya yerleştirildiğinde bir dizi avantaj sunacaktır. Davul avizeler, bir evin içinde getirilen faydalara yabancı değildir, bu yüzden ev sahipleri için en önemli olanlardan bazılarına geçelim:

  • Daha önce de bahsettiğimiz gibi, bir avizenin kendisine bağlı birden fazla aydınlatma armatürü vardır; bu, ek bir ışık kaynağına ihtiyaç duymadan tüm bir odayı mükemmel şekilde aydınlatabileceği anlamına gelir. Seçtiğiniz davul avize elbette odanın büyüklüğüne uygun olmalıdır. Örneğin, çok büyük bir odaya üç ampullü tek bir davul avize eklemeyi bekleyemezsiniz, tıpkı küçük bir yatak odasında sekiz ışıklı bir avize bulundurmanın bir anlamı olmadığı gibi.
  • Tamburlu avizeler, rustikden lükse kadar tam anlamıyla istediğiniz her stilde mevcuttur. Ayrıca, bir evin içindeki tüm odaların aynı büyüklükte olmadığı düşünüldüğünde, çok sayıda boyutta da satın alınabilir. Başka bir deyişle, hemen hemen her tarzda iç dekorasyona sahip olabilirsiniz ve buna rağmen, kurulumunuza uygun bir davul avize bulmanız muhtemeldir.
  • Bir davul avize tipik olarak yerleştirildiği herhangi bir odaya şıklık katabilir. Aslında, insanların kolye yerine avizeleri seçmelerinin ana nedenlerinden biri zarafet faktörünün kendisidir. Bir odayı süslemek ve ona daha lüks bir hava vermek istediğinizde, avize kesinlikle en iyi seçenektir.

Seçebileceğiniz En İyi 10 Davul Avizeler

1. Flores 12 – Işıklı Mum Stili Davul Avize

Galeride görüntüle

Bugünün listesindeki ilk ürün? Sevimli Flores davul avize, elbette! Tamamen metalden yapılmış ve bronz kaplamalı, bu sadece bir aydınlatma kaynağından daha fazlasıdır: usta bir dekoratif parçadır. Ev ihtişamı ve aynalı mobilyalarla gerçekten iyi uyum sağlarken, daire benzeri deseni kesinlikle göz alıcıdır.

Gerçek teknik özelliklere gelince, hiçbiri kısılamayan 12 mum tarzı lambalı bir davul avizeden bahsediyoruz. 8 veya 9 metrelik bir tavana asıldığında iyi gider. Genel olarak, avize 38 ”Y x 23” G x 23 ”D ölçülerindedir ve tek başına kanopi 5” W x 5 ”D boyutundadır.

2. Hermione 5 – Işıklı Mum Stili Davul Avize

Galeride görüntüle

Bildiğin Hermione değil Harry Potterdaha ziyade bir yatak odası için mükemmel olan güzel (neredeyse romantik) bir avize. Işıltılı kristallerle bezenmiş gölgesinden dağınık ışığı yaymak için tasarlandı, sadece ışıklar açıkken değil, aynı zamanda pencereden güneş parlarken de çarpıcı görseller yaratıyor.

Toplamda beş adet mum tarzı lamba ile donatılmıştır, ancak satın aldığınız ampuller dahil değildir. Fikstür, toplamda 15,25 ”Y x 26” G x 26 ”D ölçülerinde metalden yapılmıştır. Güzel Hermione avize UL ve cUL listesindedir ve ışıklar kısılabilir. 8 fit yüksekliğindeki odalarda gerçekten iyi gidiyor.

3. Bowe 6 – Açık Gölgeli Tamburlu Avize

Galeride görüntüle

Bowe avize tavsiye edilen ürünler listemize kesinlikle eklememiz gereken bir başka harika parça. Evin içindeki birden fazla odada bağımsız bir ışık kaynağı olarak hizmet verebilen, çok sayıda dekora mükemmel şekilde uyan antika bir kaplama ile tasarlanmıştır.

Metal armatüre bağlı toplam altı akkor lambaya sahiptir. Avize, gölgelik ve aşağı çubukla birlikte gelirken, ampulleri de içermez. Zincir, avize ihtiyaç duyduğunuz kadar alçak veya yüksek olacak şekilde ayarlanabilir. Genel olarak, armatür 29 ”Y x 25” G x 25 ”D ölçülerindedir ve gümüş veya altın kaplama olarak mevcuttur.

4. Wightman Gölgeli Tamburlu Avize

Galeride görüntüle

Wightman avize temelde, özellikle parlak unsurlara ve minimalist tasarıma odaklanan çağdaş evlerde, çoklu kurulumlara girebilen bir dekor ifadesidir. Çakışan dikdörtgenler, güzel bir altın kaplama ile net çizgiler sağladığından, karmaşık geometrik deseni bu avizeyi bir sanat eseri haline getirir.

Beş veya sekiz mum tarzı ışıklı bir avize arasında seçim yapma seçeneğiniz var, ancak satın aldığınızda ampullerin hiçbiri mevcut değildir. Işıklar kısılabilir ve gölgeler dahildir. Armatür 60 W şamdan tabanlı ampullerle uyumluyken, genel armatür 35.5 ”W x 35.5” D ölçülerindedir (avizenin sağ ışıklı versiyonu için).

5. Wadlington 5-Light Unique – Açıklama Davullu Avize

Galeride görüntüle

Sırada, biz var Wadlington davul avize. Ürün, kalite ve belirli ev dekor öğeleriyle kombinasyon kolaylığı ile ilgilenen insanlar için kesinlikle iyi bir satın alma olan basit ama güvenilir bir tasarıma sahip klasik ve çağdaş unsurların bir karışımıdır.

Avize, kısılabilir toplam beş ışıkla çalışıyordu. Avizeye dahil olmadıkları için ayrıca satın almanız gerekecektir. Genel olarak, armatür 20.75 ”Y x 22” G x 22 ”D ölçülerinde, gölge ise 8” Y x 22 ”W’dir.

6. Farah 3 – Hafif Eşsiz – İp Vurgulu Açıklama Davullu Avize

Galeride görüntüle

Farah davul avize, bugün baktığımız diğer ürünlerden biraz farklı görünen bir tasarıma sahip. Pasta kasesi şeklindedir ve oldukça beklenmedik ipler ve doğal boncuklarla yapılmıştır. Aslında, gölgenin tamamı onlardan yapılmıştır, bu da avizeye benzersiz ve romantik bir ışıltı verir.

Halat elemanlarının her zaman hoş karşılanacağı rustik kurulumlar için mükemmeldir. Hepsi LED olan ve avizenin satın alınmasıyla birlikte verilen toplam üç lamba ile birlikte gelir. Armatür 19 ”H x 18.5” W x 18.5 ”D ölçülerindedir ve kanopinin kendisi 1” H x 5 ”W x 5” D ölçülerindedir. Metal ve ipi ortaya çıkaran görünümlere kesinlikle tapsak da, bunu hissediyoruz avize, geniş odalar için yeterince güçlü değildir, ancak küçük bir yatak odası ve hatta bir banyoda mükemmel görünebilir.

7. Kingsley 4 – Hafif Eşsiz Açıklama Davul Avize

Galeride görüntüle

Rustik ve endüstriyel dekorasyonlu evler, dikkatli olun! Kingsley davul avize burada ve en kısa sürede sahip olmak istediğiniz bir şey. Diğer davul avizelerinden farklı olarak, bu bir kolyeye yaklaşıyor çünkü buraya uyan dört ışık size daha fazla meyve suyu sağlayacak kadar güçlü olmayabilir. Bununla birlikte, daha küçük odalarda bağımsız bir avize olarak hala harika bir iş çıkarabilir. Mutfak tezgahı, girişler veya merdivenlerin üzerinde asılı kalmak gerçekten çok işe yarardı.

18,25 ”Y x 21,62” G x 21,62 ”D ölçülerine sahip bu metal avize, odadaki ışık yoğunluğunu ve ambiyansı kontrol etmenizi sağlamak için kısılabilir bir anahtara bağlanabilir.

8. Cece 5-Light Unique – Statement Drum Avize

Galeride görüntüle

Cece davul avize o kadar güzel tasarlanmış bir ürün ki, kelimeler onu tarif etmeye yetmiyor. Odaya girdikleri anda dikkatini çeken odak parçası türüdür çünkü tüm öğeler mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir. Bunun bir peri masalı avize olduğu tartışılabilir. Metalden yapılmıştır ve güzel bir antika altın kaplamayı, ürünün büyüsüne daha da fazla katkıda bulunan Bohemya kristal damlalarıyla birleştirir.

Ampulleri ayrıca satın almanız şartıyla, küçük ila orta büyüklükteki bir odayı aydınlatmak için iyi bir iş çıkaran toplam beş ışığı vardır. Avize, daha dağınık aydınlatma için bir kısma anahtarı ile uyumludur. Fikstür 20,25 ”Y x 20,5” G x 20,5 ”D ölçülerindedir ve söylemeliyim ki, onunla ilgili her şeyi seviyorum.

9. Aicha 8-Light Unique – Statement Drum Avize

Galeride görüntüle

Bu listeyi bir araya getirip en iyi davul avizeyi bulmaya çalışırken, favorileri çalmamak için gerçekten çok uğraşıyoruz. Ancak, aşık olduğumu itiraf etmeliyim Aicha avize çünkü kesinlikle şaşırtıcı görünüyor. Sanki biri eğlenceli desenler yaratmak için iç içe geçmiş ince ahşap dallardan bir avize yapmış ve sonra lüks bir görünüm vermek için her şeyi altın boyayla kaplamış gibi.

Aicha davul avize, size ek ışık kaynaklarına ihtiyaç duymadan tüm odayı aydınlatabilen sekiz ampul değerinde güç verecektir. Ancak ampullerin ayrıca satın alınması gerekir. Armatürün kendisi metalden yapılmıştır ve fiyatı çok daha iyi olsa bile zenginliği haykıran güzel bir altın kaplamaya sahiptir. Armatür, 1 ”H x 4” W x 4 ”D ölçülerinde kanopi ile 9” Y x 22 ”G x 22” D ölçülerindedir.

10. Clark 8-Light Unique – Açıklama Davullu Avize

Galeride görüntüle

Bugünün listesindeki son öğe, modern apartman stüdyoları için mükemmel olan steampunk tasarıma sahip bir davul avizedir, aynı zamanda sadece bu siyah metal havayı seven ev sahipleri için de geçerlidir. Bu endüstriyel tarzda avize metalik tonlu kaplamaya sahiptir ve ışık, deri koltuklar veya rustik ahşap masalar gibi mobilyalarla uyumlu olan ağ benzeri gölgeden yayılır.

Satın aldığınız ürüne dahil olmayan sekiz ampul ile size ışık verir. Fikstür 24,5 ”Y x 30” G x 30 ”D ölçülerinde, gölge ise boyut olarak 10” Y x 29,5 ”G x 29,5” D’dir. Avize, ışık yoğunluğu üzerinde daha fazla kontrol sağlayan ve evde geçirdiğiniz her anı rahatlatıcı ve büyülü kılan istenen ambiyansı elde etmenize yardımcı olan kısma anahtarıyla uyumludur.

Sonuç olarak

Davul avizeler, bu olağanüstü ışık kaynaklarını kullanabilen evlere harika bir ektir. Davul kolye ile karşılaştırıldığında farklı olacak şekilde tasarlanan bir avize, birden fazla ampulü barındırmak ve ikincil olanlara ihtiyaç duymadan tek bir ışık kaynağı olarak hareket etmek için tasarlanmış bir odak noktasıdır. Sağlanan diğer birçok avantajın yanı sıra, bir davul avizesi çok çeşitli stil ve boyutlarda mevcuttur, bu nedenle beğeninize göre bir ürün bulma olasılığı son derece yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir