Ev İçin Halı Kalınlığı Önemli mi?

Ev Sineması Halı Kalınlığı: Seçenekler Nelerdir?  Joy Halılar Fotoğraf Makinesine Hazır Halı

Ev sinema sisteminiz üzerinde çalışıyorsunuz ve artık döşemeyi seçme zamanı. Odadaki sesi iyileştirmek için bir halı istediğinizi biliyorsunuz, ancak süper pelüş bir halıya mı yoksa daha ince bir şeye mi gitmeniz gerektiğinden emin değilsiniz. Artı, halı dolgusu ne olacak? Sonra aklınıza şu soru geliyor: “Bir halının kalınlığı ve dolgusu bir ev sinemasındaki ses kalitesini gerçekten etkiliyor mu?”

Halının sesi nasıl emdiğini ve ev sinema sisteminizde halının gerçek etkilerini anlayarak, film vahanızı tamamlamak için doğru halı dolgusunu ve ev sineması halısını seçebilirsiniz.

Halının Tiyatrolarda Kullanım Amacı

Ev Sineması Halı Kalınlığı: Joy Carpets Corinth Carpet

Ev sinema sisteminizde neden halı bulundurmalısınız? Odanın tarzı dışında herhangi bir şeyi gerçekten etkiliyor mu? Gerçek şu ki, ne tür bir tiyatro yaratmak istediğinize bağlı. Ortak alanda veya oturma odasında sinema deneyimi yaşamak istiyorsanız halı gerekli olmayabilir ama bir halı güzel olurdu. Ancak, ev sinema sisteminize ayrılmış ayrı bir odaya sahip olmak istiyorsanız, döşeme filminizin ses kalitesini etkileyebilir.

Halıyı tiyatrolarda bulmanızın sebebi, odadaki ses kalitesini arttırmasıdır. Şimdi, bu tam olarak ne anlama geliyor? Sesin sert yüzeylerden sıçradığını ve ardından yankılar ve düzensiz sesler yarattığını görürsünüz. Sırayla, zıplayan ses talihsiz bir dinleme deneyimi sağlar ve kimse bir film izlerken bunu istemez.

İşte burada halı devreye giriyor ve kulaklarınızı ve filminizin geri kalanını kurtarıyor. Halı ve halı dolgusu sesi emer ve sert yüzeyden sert yüzeye sıçramasına izin vermez.

MAĞAZA Ev Sineması Halı

Ev Sinemanızda Halı Kalınlığının Önemi ve Nasıl Seçilir?

Halı Kalınlığı Neden Önemlidir?  Joy Carpet Walk of Fame

Öyleyse halı, ev sinema sisteminizdeki ses için harika şeyler yapıyorsa, uzun tüylü süper pelüş halı döşemeniz gerekmez mi? Gerçek şu ki, ev sinema sisteminiz için bir halı seçerken halı yığınınızın yüksekliği yalnızca yarı önemlidir. Ev sineması odanızdaki seste gerçekten bir fark yaratan şey, seçtiğiniz halı ile birleştirilmiş halı dolgusudur.

Örneğin, halı döşemek istiyorsanız, ancak uzun tüylü, pelüş halı liflerinden gerçekten nefret ediyorsanız, bunun yerine kısa bir hav, kurs halısı tercih edebilirsiniz. Oradan, halıyla hangi halı pedini eşleştirdiğiniz meselesi. Elyaf ve köpük halı pedi durumunda, bir köpük ped daha iyi destek sağlayacaktır. Bu nedenle, sizin ve alanınız için rahat olan halıyı seçin.

Halı Dolgu Nedir ve Neden Önemlidir?
Halı Dolgu Nedir?  Support Plus Halı Pedi

Halı dolgusu, konfor ve yalıtım katmak için halının altına giren ekstra özelliktir. Böylece ayak altında rahatlık sağlarken aynı zamanda halı ile sert alt zemin arasında bir bariyer görevi görerek ses kalitesine yardımcı olur.

Halı dolgusu, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı malzemede gelir. Her biri masaya veya yere harika bir şey getiriyor.

Rebonded Köpük Halı Pedleri

Rebonded köpük, piyasadaki en popüler halı dolgularından biridir. Bu pedler, çeşitli hurda köpüğün birbirine yapıştırılmasının bir sonucu olan çok renkli görünümleriyle ayırt edilir. Bunlar, dolarınız için en yüksek değeri sunar ve birkaç farklı kalınlık ve yoğunlukta gelir.

MAĞAZA Yeniden Yapılandırılmış Köpük Halı Pedleri

Prime Foam Halı Pedleri

Prime köpük dolgu, “işlenmemiş” poliüretan köpükten yapılmıştır, yani geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmamıştır. Bu, mobilyada kullanılan köpüğün daha yoğun bir şeklidir. Birinci sınıf köpük dolgu, halı yastığı olarak kullanılmak üzere dilimlenmiş büyük bir köpük kütlesinden gelir. Diğer halı dolgu türlerine göre daha sert olma eğilimindedir.

MAĞAZA Prime Köpük Halı Pedleri

Hafızalı Köpük Halı Pedleri

Hafızalı köpük halı pedleri esasen köpüklü köpüktür, ancak ona o imza hafızalı köpük hissini vermek için ekstra bir eleman eklenmiştir. Hafızalı köpük halı pedi, halınızın üzerine basmak kadar yumuşak olmasını sağlar. Bununla birlikte, hafızalı köpük zamanla ezilir ve halı arkalığının bu sürekli gerilmesi uzun vadede halınıza zarar verir. Bu, hafızalı köpüğü yüksek trafikli durumlar için ideal değildir.

MAĞAZA Hafızalı Köpük Halı Pedleri

Fiber Halı Pedleri

Bu köpük değil, farklı tipte elyafların bir kombinasyonudur: naylon, polyester, keçe, vb. Elyaf pedler genellikle Berberi halı tipleri için önerilir ve hatta garantiyi sürdürmek için gerekli olabilir. Bu halı pedleri süper yumuşak değildir, ancak düz ve yoğundur, bu da onları Berberi halısı ve diğer ticari halılar için ideal kılar.

MAĞAZA Elyaf Halı Pedleri

Ev sineması döşemesi açısından, halı dolgusu, film vahasını bir sonraki seviyeye taşıyan şeydir.

“Yüksek kaliteli bir ev tipi halı pedi üzerine yerleştirilen halı, odadaki ses yankılanmasını en aza indirecek, akustiği artırırken, ayak altında konforu artıracak ve ortam sıcaklığını kontrol edecek.”

Nick Dobosh, Joy Halılar

Tüm Halı Dolguları İNCELE

Ev Sineması Halısı: Seçenekler Nelerdir?

Ev Sineması Halı Kalınlığı: Seçenekler Nelerdir?  Joy Halılar Fotoğraf Makinesine Hazır Halı

Artık halınızın kalınlığının karar vermenizin omurgası olmadığını bildiğinize göre, ev sineması halısı için seçeneklerinizden bahsedelim. Çeşitli desen, renk ve montaj yöntemlerinde mevcut olan ev sineması halısı size uygun stile sahiptir.

Seçimlerimiz aşağıdakilerden farklı desenlere sahiptir: çiçek -e karanlıkta parlamak, ve daha fazlası. Karoları veya ruloları tercih edin veya konut veya ticari sınıf halıya ihtiyacınız olsun, anladınız!

En İyi Film Temalı Halılar

Halı Türleri: Fayans ve Rulolar

Halı seçenekleri: Kural kırıcı karo halı

Tüm halılar gibi ev sineması halısı da farklı şekillerde gelir. Karo veya halı rulolarınız olabilir. Aradaki fark, nasıl kurulduklarıdır.

Halı Ruloları

Çeşitli renk ve desenlerde mevcut olan halı ruloları, ev sineması döşemeleri için en tipik seçimdir. Halı ruloları duvardan duvara monte edilebilir ve ev sinema sisteminiz için kusursuz bir görünüm yaratır. Medya odanız olarak ayrılmış bir odanın tamamına sahip olmak istiyorsanız, halı pedi ile birleştirilmiş bir halı rulosu en iyi seçim olacaktır.

“Ses sistemlerine önemli yatırımların yapıldığı özel ev sinema odaları, duvardan duvara halı döşemeye en uygun olanıdır.”

– Nick Dobosh, Joy Halılar

İNCELE Halı Ruloları

Halı Fayansları

Medya odası döşemesi için basit bir çözüm halı karoları olacaktır. Bunlar kolayca duvardan duvara monte edilebilir veya istenen yerde küçük bir alan halısı oluşturabilir. Fayanslar daha çok yönlüdür ve özel bir tiyatro odasına veya oturma odanıza gidebilir, hepsi ne aradığınıza bağlıdır.

“Aynı zamanda bir aile yaşam alanı olarak işlev gören medya odaları için, bu alanların dayanıklılık ve bakım kolaylığı için sert yüzey döşemesini içermesi daha olasıdır. Ve her zaman olduğu gibi, sert yüzey alanlarında, alan halıları, alanı tanımlayan, yumuşak ve davetkar bir toplanma alanı yaratan ve odanın akustiğini geliştirmede küçük bir rol oynadıkları için hoş bir katkı.

Nick Dobosh, Joy Halılar

MAĞAZA Halı Fayansları

Ev Sineması Halı Özellikleri

Ev Sineması Halı Kalınlığı: Joy Carpets Dottie Carpet

İster ev sineması odası ister sadece oturma odası olsun, her ikisinde de halı bir seçenek olabilir. Ama halıyı görünüşü dışında bazı tiyatrolar için iyi bir seçim yapan nedir? Halınızın sizi ve misafirlerinizi ev sinema sisteminizde desteklemesini istiyorsunuz, bu yüzden bunu yapacak özelliklere sahip olmaları en iyisidir.

  • Leke tutmaz halı: Tiyatro konuklarınızdan bazıları biraz dağınık mı yoksa kazaya eğilimli mi? Asla korkmayın, lekelere karşı sert sarkan halılarımız var! Ürünlerimizden bazıları Stainmaster naylon ile üretilmiştir, yani bir şey dökülürse veya elbette lekelenmeye direnirse halınız kolayca temizlenebilir.
  • Ekli dolgulu halı: Size kolaylık sağlamak için, halı dolgulu halılarımızdan bir seçki gelir. Bu yüzden hayalinizdeki halıyı bulun ve altındaki dolgu hakkında endişelenmeden kurun.
  • Çevre dostu halı: Sürdürülebilir malzemeler sizin için önemli mi? Harika bir haber, çevre dostu halı seçimimiz bizim için de önemli. Geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen çevre dostu halımız, her odayı yükselten ve aynı zamanda dünyamıza karşı nazik olan bir stile sahiptir!

Halı Dolgusunu Unutmayın

Artık halı dolgunun ev sinema sisteminizi nasıl etkileyebileceğini bildiğinize göre, kendinize ve sinemanıza uygun olan dolguyu aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Halı dolgusu ile ilgili harika olan şey, sadece köpük olmamalarıdır. Bazılarında alt döşemenizi sıvılardan koruyan nem bariyerleri vardır. Minimum çabayla zemininizi rahat tutarlar.

Sonuç

Ev sinema sisteminiz için halı seçmenin düşündüğünüz kadar karmaşık olmadığını bilmek rahatlatıcı, değil mi? Unutmayın, her şey filminizin sesinin üzerine konulacak bir halı olduğundan, zıplamamasını ve bir halı pedi olmasını sağlamaya bağlıdır. Halınızın hav yüksekliği tamamen konforunuzla ilgilidir.

Halınızı ve halı dolgunuzu bugün bulun!

MAĞAZA Ev Sineması Halı MAĞAZA Tüm Halı Dolgu

2 Kaynaklar

Sydney Shields hakkında

Sidney Kalkanları

Sydney Shields, yazma tutkusu olan bir ev geliştirme meraklısıdır. Kendin-yap devriminin büyük bir hayranı olan işçiliği, blog oluşturma ve pazarlama konusundaki deneyimi, onu Flooring Inc.’e katılmaya yönlendirdi. Blog gönderilerine hoş bir yaklaşım sergiliyor ve yeni bir anlayış için araştırmaya derinlemesine dalma becerisiyle gurur duyuyor. döşeme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir