Ev Ofis için En İyi Zemin Kaplaması

Aşağıda, ev ofis için en iyi döşemeyi paylaşıyor ve gereksinimlerinize göre seçim yapmanıza yardımcı oluyoruz.Ahşap zeminli ve Fransız kapılı çağdaş küçük ev ofisiEv ofisiniz için en iyi döşeme seçimini yapmak için üç değişkeni dikkate almak önemlidir: bütçe, pratik gereksinimler ve tasarım. Projeye ayırmanız gereken para miktarı, hangi seçeneklerin mümkün olduğunu bile belirleyecektir. Mantıklı ilk adım, mevcut fonlarınıza bakmak ve ofis alanının ömrü boyunca toplamda ne kadar harcamak istediğinize karar vermektir.

Döşemenizin ne kadar dayanmasını istediğinizi düşünün. Toplam harcamanız, malzeme satın alımını, kurulum maliyetini (kendi zamanınız veya bir profesyoneli işe alma) ve ofis ömrü boyunca seçtiğiniz döşemenin bakımını içermelidir. Bazı materyaller ilk başta ucuz görünebilir, ancak bunların bakımının zamanı, çabası ve maliyeti, fiyatı artırabilir.

Ev Ofisiniz İçin En İyi Yer Döşemesini Seçmek

Dikkate alınması gereken pratik gereksinimler, ilk bakışta göründüklerinden daha çeşitlidir. Ofis yoğun kullanım görecek mi? İşteyken ayakkabı giyer misin? Belki de alanınız bir ek binadadır ve bu nedenle ısı tutma bir husustur.

Konforunuz anahtardır ve müşteriler alanınızı ziyaret edeceklerse, onların konforunu da düşünmek isteyeceksiniz. Tekerlekli sandalye veya döner sandalye kullanıyor musunuz? Öyleyse, sandalyenizin rahatça kaymasını sağlayacak bir yüzey seçmek pratik bir düşüncedir. İşletmeniz kağıt kayıtları tutmanızı veya envanteri depolamanızı gerektiriyorsa, dosya dolaplarının ağır ağırlığına dayanacak bir döşeme seçeneği seçmek isteyeceksiniz.

Son olarak, ofisin görünümü ve verdiği his önemli bir husustur. Mekan için tasarım niyetiniz nedir? Fikirlerin ortaya çıkması için küçük bir ofis alanı mı arıyorsunuz? Ya da yaratacağınız rahat ve konforlu bir koza? Tasarım beklentileriniz ne olursa olsun her fiyat aralığında seçenekler vardır ve bunu önceden ifade etmek, uyumlu ve estetik açıdan hoş bir alan yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Ev Ofis Zemin Seçenekleri

Parke döşeme jüt alan kilim siyah lambri vurgulu duvar ile çağdaş ev ofisEv ofis zeminleri için en iyi seçenekler doğal sert yüzey zemin kaplaması, mozaik, vinil kompozit karo, lüks vinil karo, taş karo, geniş tezgah halı ve halı karoları. Her birini ayrı ayrı tartışın.

Doğal Sert Yüzey Döşeme

Doğal Sert Yüzey Döşeme, taş, ahşap ve seramik döşeme seçeneklerini içeren geniş bir kategoridir.

Parke zeminli ve kitap raflı ev ofisYerleşik kitap raflı ve parke zeminli ev ofisi.

Ahşap zeminler, özellikle ilk kurulduğunda güzeldir. Sesi azaltırlar ve bir ofise ev gibi bir his verirler. Ev ofisinizde sıcak, davetkar ve doğal bir atmosfer yaratmak için mükemmel bir seçim. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok parke döşeme türü vardır ve bunlar rafine bir ofis görünümü elde etmenin harika bir yoludur.

Oysa sert ağaç bile hasar biriktirecek bir malzemedir. Sürtünmeler, çizikler ve girintiler bu döşeme seçeneğinin bir parçasıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar giyiyor veya bu ayakkabıyı seçme olasılığı olan müşterileri eğlendiriyorsanız, en iyi şekilde, hasara daha az eğilimli bir döşeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Doğal parke döşeme aynı zamanda maliyeti artıran profesyonel kurulum gerektirir. Bütçenizi değerlendirirken, ara sıra yapılan yeniden bitirme maliyetini hesapladığınızdan emin olun.

Ahşap görünümlü yer karosu, gerçek parke zeminin görünümünü taklit eden başka bir seçenektir. Seramik veya porselenden yapılmıştır ve daha ucuz olabilir ve ev ofislerinde daha bakım gerektirmeyen bir seçenek isteyenler için daha iyi bir seçenek olabilir.

Terrazzo döşemeTeras

Terrazzo zeminler, dayanıklı olmaları ve çeşitli renk seçenekleri sağlamasıyla bilinir. Terrazzo’nun kendisi, granit, mermer, kuvars cam gibi çeşitli farklı maddelerden veya bağlayıcı bir epoksi ile birleştirilmiş diğer malzemelerden yapılmış kompozit bir malzemedir.

Doğru karıştırılırsa, kurulursa ve kapatılırsa, Terrazzo su hasarına ve lekelenmeye karşı dayanıklıdır. Ayrıca ufalanmaya karşı dayanıklıdır. 75 ila 100 yıllık bir ömre sahip olabilir, bu da onu mevcut en uzun ömürlü döşeme seçeneklerinden biri yapar.

Olumsuz yanı, genellikle mermer veya granitten bile daha fazlasını içeren profesyonel olarak yerleştirilmiş Terrazzo döşemenin bir maliyete sahip olmasıdır.

Vinil Kompozit Karo

Vinil kompozit zeminli ev ofisiVinil Kompozit Karo veya VCT, ev ofisinizin zemini için son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir seçimdir. Ancak, temizleme, cilalama ve mühürleme şeklinde düzenli bakım gerektirir.

VCT, bakım için bir bütçe olduğu yerde anlamlıdır. Tasarım açısından bakıldığında, VCT kişisel olmayan, steril bir ortam elde etmenize yardımcı olacaktır. Levhalar halinde kurulur, bu nedenle alanınızın boyutuna bağlı olarak birkaç görünür bağlantı yeri olacaktır.

Lüks Vinil Karo

Lüks vinil karo zeminli ev ofisiLüks Vinil Karo veya LVT, bir taş veya ahşap gibi doğal malzemelerin görünümünü daha düşük bir maliyetle taklit etmek için harika bir seçenektir. LVT’yi kabartmalı bir ahşap damarlı desenle bile alabilirsiniz, böylece “ahşabın” “damarını” görebilir ve hissedebilirsiniz.

Kurulum yüzeyinin zaten temiz, kuru ve düz olması şartıyla, bir ev sahibi tarafından kurulabilen kalas ve fayanslar halinde gelir. LVT, tasarımı koruyan ve günlük paspaslama ve düzenli cilalama ve cilalama ihtiyacını ortadan kaldıran koruyucu bir kaplama (‘aşınma tabakası’ olarak adlandırılır) ile birlikte gelir.

Lüks vinil karo, yastıklı halı kadar yürümek ve üzerinde durmak kadar rahat değildir, ancak zamanınızın çoğunu oturarak geçiriyorsanız, bu sizin için bir endişe kaynağı olmayabilir. Dikkat edilmesi gereken başka bir konu da akustik aktarmadır – taş veya seramik bir zemin, sesi odanın etrafında geri döndürür. LVT, halının ses sönümleme özelliklerine sahip olmasa da, doğal sert yüzey döşeme seçeneklerinden daha az gürültü aktarır.

Kireçtaşı döşemeTaş Karo Döşeme

Taş karo döşeme, iç ve dış mekan arasında akan alanlar için mükemmel bir seçimdir. Ev ofisiniz bir teras veya veranda içeriyorsa, bunu iç mekanınıza dahil etmek için mükemmel bir seçenek olabilir. Doğal taş, traverten, kireç taşı, granit, arduvaz veya mermer yer karoları gibi birçok farklı stilde gelir.

Taş karo döşeme aynı zamanda profesyonel kurulum gerektirir, ancak neredeyse tahrip edilemez ve çok az veya hiç bakım gerektirmez. Soğuk bir iklimdeyseniz ve bütçeniz yerden radyant ısıtmaya uzanıyorsa, bu ofisinizi soğuk günlerde davetkar bir yer haline getirecektir.

Öte yandan, sıcak iklimlerde taş soğuk sıcaklığını korur.

Broadloom Halı

Geniş tezgah halı ve çift masalı ev ofisiDuvardan duvara halı olarak da adlandırılan Broadloom Halı, tasarım öncelikleriniz malzeme ve renk bütünlüğü ise ve alanınızı işlevsel ve işinizi destekleyici hale getirmek için yastık ve ses yalıtımı önemliyse bir seçenektir.

Halının doğal lifleri alerjenleri ve lekeleri yakalayabilir ve bu da onu tüm ev ofis döşeme seçenekleriniz arasında en az hijyenik hale getirir. Kurulum en iyi şekilde bir profesyonel tarafından yapılır ve düzensiz bir alanınız varsa işlem sinir bozucu olabilir – kullanılandan daha fazla halı satın almanız gerekecektir.

Şanslıysanız, arta kalan parçalar (kalıntılar olarak adlandırılır), onları bağlayabileceğiniz ve evin diğer bölümlerinde koşucu veya yer paspası olarak kullanabileceğiniz bir boyutta ve şekilde olacaktır, ancak gerçekçi olarak daha olasısınız onları birkaç yıl garajda tutmak ve sonra atmak.

Halı Fayansları

Halı karoları, geniş dokuma halıya daha yeni bir alternatiftir. Göze çarpan bir faydası, kullanılmayan kalıntılarla ne yapılacağı sorusundan kaçınarak, ev ofisinizin alanını tam olarak dolduracak şekilde özelleştirilebilmesidir.

Siz (veya bir müşteri) istemeden leke yaratırsanız, yalnızca etkilenen karoların değiştirilmesi gerekir. Yastık destekli halı karoları sadece daha fazla sesi emmekle kalmaz, aynı zamanda halının ömrünü de uzatır.

Halı karoları seçerseniz, desen eşleştirme teknolojisi sunan bir tesisatçı düşünün. Bu, halı karolarının tek tek parçalardan ziyade daha büyük bir halının parçası gibi görünmesine yardımcı olur. Halı karolarının tüm oda boyunca döşenmesine gerek yoktur, bu da onları trafikten korumak istediğiniz mevcut bir zemine sahipseniz mükemmel bir seçim haline getirir.

Daha ilgili tasarımlar için ev ofis hazırlık fikirleri hakkındaki makalemizi ziyaret edin.

Açıklama: DesigningIdea.com, yayıncılara Amazon.com’a ve bağlı sitelere bağlanarak ücret kazanma olanağı sağlamak için tasarlanmış bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates Programına katılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir