Ev Tadilat Projenize Hazırlık

 

Evinizde iyileştirmeler yapmak, bir güverteye eklemek veya bazı odalara yeni bir kat boya vermek kadar küçük bir şey olabilir. Ayrıca, duvarları yıkmayı, tam bir mutfak tadilat daire tadilatı, ev tadilat tamirat, evi tadilat yaptırmak, koçtaş ev tadilatı, komple ev tadilatı, komple tadilat, komple tadilat izmir ını tamamlamayı veya bir ekleme eklemeyi içeren çok daha büyük olabilir. Aklınızda ne tür bir ev geliştirme projesi olursa olsun, işi kolaylaştıracak birkaç şey var.

Ev Tadilat Projenize Hazırlık
daire tadilatı, ev tadilat tamirat, evi tadilat yaptırmak, koçtaş ev tadilatı, komple ev tadilatı, komple tadilat, komple tadilat izmir

Nasıl Ödeyeceğinize Karar Verin

İlk adım, bir bütçe ve nasıl ödeme yapacağınızı belirlemektir. Bazı küçük projeler için cebinizden ödeme yaparsınız. Daha büyük olanlar için daha fazla seçenek var. Tadilatınızı finanse etmek için evinizi teminat olarak kullanmanın birkaç yolu vardır. Ev özkaynak kredileri (HELOC), ev özkaynak kredileri ve nakit çıkış yeniden finansmanı, gerektiğinde önemli miktarda para sağlayabilen seçeneklerdir. Bu borçlanma yöntemlerinin dezavantajları vardır. Bu ödemeleri yapmanıza engel olacak bir şey olursa, evinizi kaybedebilirsiniz. Ayrıca, bir nakit-out yeniden finansmanı, geleneksel ipoteğe ilişkin kredi oluşturma ücretleri, bir değerlendirme için ödeme ve diğer kapanış maliyetleri gibi tüm maliyetlerle birlikte gelir.

Kredi limitiniz projeyi halledebiliyorsa, kredi kartınızla ödeme yapmak iyi bir seçim olabilir. İyi bir kredi puanınız varsa, muhtemelen etrafınıza bakabilir ve düşük veya sıfır yüzde giriş oranına sahip bir kart bulabilirsiniz. Mevcut kredi kartı borcunuz varsa ve projeye başlamadan veya yeni bir kart başvurusunda bulunmadan önce bakiyenizi sıfırlamak istiyorsanız, kişisel bir kredi düşünün. Bireysel kredilere başvurmak hızlı ve kolaydır. 60 saniyeden daha kısa bir sürede, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan kişisel bir kredi ile eşleştirilebilirsiniz.

Neye İhtiyacınız Olduğunu ve Neler Olmadan Yaşayabileceğinizi Belirleyin

Projenizi planlamanın ilk aşamaları muhtemelen ne istediğinizi hayal etmek, dergilerdeki ve çevrimiçi resimlere bakmak ve kağıt üzerinde fikirlerin taslağını çıkarmaktan oluşuyordu. İlerlemeye karar verdiğinizde, beklentilerinizi yerine getirmeniz gerekir. Bütçe dahilinde kalmak istiyorsanız, muhtemelen karşılayamayacağınız şeyler vardır. İşiniz, proje hakkında objektif bir şekilde düşünmek ve neye sahip olmanız gerektiğine ve ne olmadan yaşayabileceğinize karar vermektir. Muhtemelen bazı otomatik olması gerekenler ve listeden çıkarılması gereken birkaç kolay şey olacaktır. Bunu yaptıktan sonra, daha fazla karar vermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz ve bunlar zor olabilir. Yüklenicinizle kaliteden ödün vermeden istediğinizi size veren daha ucuz seçenekler veya maliyet düşürücü önlemler hakkında konuşun. Sonunda, her şeyi alamayacaksın, ancak sonuçlardan memnun olmalısın.

Tadilat Esnasında Hayatın Nasıl Olacağına Dair Bir Fikir Alın

Proje sırasında neler beklemeniz gerektiği konusunda yüklenicinizle konuşun. Evde kalabilecek misin? Tek banyonuzu yeniden yaptırıyorsanız, kalacak başka bir yer bulmak isteyeceksiniz. Çoğu zaman seçim o kadar kolay değildir. Kalabilirsiniz, ancak bazı projeler o kadar çok toz, gürültü ve aktivite yaratır ki, mutsuz olursunuz. Yükleniciniz, işin nasıl gideceğine ve ne kadar müdahaleci olacağına dair size dürüst bir değerlendirme sunarak, aileniz için en uygun kararı vermenizi sağlayabilir.

 

Etiketler: ev, iyileştirme, kredi, proje

 

daire tadilatı, ev tadilat tamirat, evi tadilat yaptırmak, koçtaş ev tadilatı, komple ev tadilatı, komple tadilat, komple tadilat izmir

Bir Cevap Yazın