Evde çift ayna dekorasyonu

Aynaların dünyanın en önemli unsurlarından biri olduğunu söylediğimizde Amerika’yı keşfetmeyiz. iç dekorasyon. Ya geometrileri nedeniyle, alanı genişletme potansiyelleri nedeniyle, ışığı başka hiçbir unsur gibi çoğaltmadıkları için ya da sadece saf estetik için, gerçek şu ki, aynalarla süslemek, zaten bir kereden fazla açıklığa kavuşturduğumuz gibi.

Bununla birlikte, bu sefer bu dekoratif aksesuarı kullanmanın belirli bir yoluna odaklanacağız: çift ​​ayna. Elde etmek için özellikle uygun bir seçenek simetrik ortamlarevlerimizin güzelliğini vurgulayan uyumlu ve zarif.

İki aynayla süsleyin çok karakteristik olan bu dekoratif aksesuarı kullanmanın en geleneksel yollarından biridir. klasik ortamlar ve saray evleri, özellikle geniş formatta ve aralarında bazı mimari unsurlarla ayrılmış (örneğin bacalar veya pencereler). Ancak, birkaç numara uygulayarak veya şekli veya şekli değiştirerek Çerçeve tipionları en çok her tarzdan evde kullanabiliriz nostaljik en çok minimalist.

Bakalım tüm olasılıkları ve oyunu çift ​​ayna dekorasyonu Böylece hem modeli hem de uygun yeri seçerken ilham alabilirsiniz.

Boyut

Büyük, küçük veya orta. Seçiminiz, sahip olduğunuz alana, tavanların yüksekliğine ve kendi tercihlerinize bağlı olacaktır.

a) Büyük boy

Zeminden tavana pratik bir şekilde ulaşan geniş format aynalar, yüksekliğini artırdığı için görkemli evler için çok uygundur. Bu sizin durumunuz değilse, ancak büyük aynaları çekiyorsanız, onları yerleştirmeyi deneyin. yerde dinlenmek ve benzer bir etki elde edeceksiniz.

İki ayna ile nasıl dekore edilir

Çift ayna dekorasyonu

b) Orta boy

orta boy aynalar yuvarlak formatları tercih ettiğinizde veya yerleştirdiğinizde idealdirler kanepede, bir büfe veya bir konsol yanı sıra herhangi bir alanda çift ​​lavabolu banyo.

Çift ayna dekorasyonu

İki aynayla dekorasyon fikirleri

c) Küçük boyut

küçük aynalar Öte yandan, çoklu format kullanıldıklarında (duvara dağılmış birçok küçük ayna) veya daha büyük olanlara eşlik ettiğinden, eşit formatta daha az yaygındırlar.

Biçim

Aynanın şekli, bu aksesuarın çevre algısını ve dekoratif tarzı en çok belirleyecek özelliklerinden biridir. En yaygın olanı görelim.

etrafında

Orta formatlar için ideal, dairesel aynalar kısmen 20. yüzyılın bazı ikonik unsurlarının yeniden canlanması sayesinde bugün trend oluyor. adnet aynasıveya gibi bazı stiller retro, bunları kim istediğinde kullandı.

İkişer ikişer kullanıldığında, seçim genellikle simetrik eğilim (klasik alanlar veya banyolar için tipik) veya asimetri, genellikle bu durumda farklı boyutlarda iki yuvarlak aynayı tercih eder. Bu formatın gayri resmi ve eğlenceli yönü şüphesiz ikinci durumda genç bir dokunuşla bir atmosfer elde etmeye yardımcı olur.

İki aynayla süsleme fikirleri

İki ayna ile nasıl dekore edilir

b) Dikdörtgen

Yatay veya dikey olarak, her şey kaplamak istediğiniz alana, yerleştirildiği mobilyaya ve aynaların boyutuna bağlı olacaktır.

Her zaman kaplanacak duvar alanını düşünün ve tercihlerinize göre yan yana veya yan yana yerleştirin.

İki ayna ile nasıl dekore edilir

Çift ayna dekorasyonu

c) Izgaralar

Izgara biçimi çok dekoratif bir seçenektir ve duvarsız veya geniş alanları kaplamak için çok ilginç bir fikirdir. çatılar.

Bunlar, ya ahşap ya da lake dm kirişlerin daha sonra bir ızgara biçiminde yerleştirildiği büyük bir ayna aracılığıyla ya da daha sonra daha küçük aynaların yerleştirildiği demir ya da benzeri bir ızgara aracılığıyla yapılabilir.

Klasik tarzdaki mekanların tipik bir örneğidir ve pencere aynaları

Çift ayna dekorasyonu

Çift ayna dekorasyonu

d) Diğer formatlar

Kare, oval, altıgen, sivri kemerli veya çok sayıda organik şekil: olasılıklar sonsuzdur.

İki aynayla süsleme fikirleri

İki aynayla dekorasyon fikirleri

Yerleştirme

Boyutu ve biçimi seçtikten sonra, yerleştirme modunu seçin seçeneğine dokunun. Süslenecek mekana ve kişisel koşullara bağlı olarak (kiralık bir apartman dairesinde yaşıyorsak veya delmeyi tercih etmediğimiz alçıpan duvarlara sahipsek, birini veya diğerini seçeceğiz.

a) Duvara asılı

Orta boy aynalarla oturma odası veya yemek odasının büfelerini, konsollarını ve duvarlarını süslemek için ideal, tüm evlerde en yaygın yerleşimdir.

İki aynayla süsleme fikirleri

Geniş format aynalarla da kullanmak mümkündür, ancak bu durumda hepsi uygun olmadığı için ağırlıklarına ve duvar tipine dikkat etmek gerekecektir.

Çift ayna dekorasyonu

b) Yerde desteklenir

Basit, rahat ve esnektir. Duvarı istemediğimiz ya da delebildiğimiz ya da istediğimiz zaman onları hareket ettirme özgürlüğünü istediğimiz zamanlar için idealdir.

İki aynayla süsleme fikirleri

Hem yatak odalarında hem de oturma odalarında bu yerleşim, özellikle dikdörtgen biçimli ayna çiftleri için uygundur.

İki aynayla süsleme fikirleri

c) Bir mobilya parçası üzerinde desteklenir

Büfeleri, konsolları veya rafları dekore etmenin başka bir yolu, bunları doğrudan mobilya üzerinde desteklemektir. Bu, ona çift ayna simetrisinin ciddiyetini kıran gayri resmi ve dinamik bir nokta verir.

İki aynalı evleri dekore etmek

¿Ayrılmışlar birlikte mi?

Seçilen desteğe ek olarak, iki aynayı yerleştirirken bunların birlikte mi yoksa ayrı ayrı mı yerleştirileceğini hesaba katmak gerekir. Birinin veya diğerinin seçimi, mekanın karakterini tamamen değiştirecektir.

İki ayna ile nasıl dekore edilir

a) Yan yana

Aynaları yan yana yerleştirmek, dekorasyon yaparken en yaygın seçenektir büfeler, konsollar, kanepeler, çift lavabo veya sadece tip aynaları kullanırken iki kanatlı tablo.

İki aynayla dekorasyon fikirleri

b) İkiye ayrılmış

aynaların bu şekilde yerleştirilmesi koşullar tarafından zorla (ister bir kapı, bir pencere, bir şömine veya bir sütun olsun, bir engel görevi gören merkezi bir eleman) veya kasıtlı olarak (Örneğin, yatağı ortasına yerleştirmek veya iki ayna arasına, başka herhangi bir mimari unsurun birleşmesini engellemeyen bir resim koymak).

Büyük evlerde çok yaygındır ve açıkça klasik stilyine de ortamlarda eşit derecede iyi çalışır çağdaşlar, en sofistike bir hava sağlıyor.

İki aynayla süsleme fikirleri

Simetri mi asimetri mi?

Son olarak, dikkate alınması gereken başka bir nokta çift ​​aynalı dekorasyon simetri veya asimetriyi seçmektir

a) Simetrik aynalar

Aynı format, aynı boyut, aynı renk ve aralarında aynı mesafe. Bu yazının ilk bölümünde tartıştığımız gibi, simetri, çift aynanın ana nedenidir. Uyum, zarafet ve ağırbaşlılık onunla aranılan şeydir.

Çift ayna dekorasyonu

İki ayna ile nasıl dekore edilir

b) Asimetrik aynalar

Daha az yaygın olmasına rağmen, bazen çift aynayı simetri aradıkları için değil, basitçe kullandıkları için kullananlar vardır. Çok farklı iki aynayı seviyorsanız veya kusurlu alanları seviyorsanız, bu sizin seçeneğiniz.

İki ayna ile nasıl dekore edilir

Asimetri birkaç yolla elde edilebilir: çok farklı iki aynanın kullanılması, aynı aynanın farklı bir renkte kullanılması veya tamamen aynı aynanın simetrik olmayan bir şekilde yerleştirilmesi. Kurallar çiğnenmek için var!

İki ayna ile nasıl dekore edilir

Kısacası hem yatak odası hem de banyo, oturma odası, giriş veya yemek odası için bunlar, avantajlardan yararlanabileceğiniz bazı fikirlerdir. çift ​​ayna dekorasyonu. Güzel, değil mi?

Üzerinden: freshideen.com | enclavedeco.com | mulpix.com | johnjacobinteriors.com | thefurniturehome.com | ciacci.com | peenty.com | nadlanu.com | jurnaldedesigninterior.com | pantaleonylasdecoradoras.com | prodesmultimedia.com | wechatinchina.com | binbirdekor.com | fashioninmyeyes.com | evadesigns.com | sağlayıcıenthomedesign.com | answer.com | howtodecorate.com | decorationtrend.com | wechatinchina.com | 212concept.com | awelldressedhome.com | hanariaz.com | kirklands.com | elledecor.com | art-interer.ru | godesigngo.com | Homesdecoration.net | desainer.it | remodelista.com | inspirahogar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir