Evde vitray pencere almalı mıyım? Maliyet ve kurulum

Renk ve karakter: Evinize vitray pencere eklemek

En eski geçmişi vitray pencereler MS 686’da İngiltere Jarrow’daki St. Paul Manastırı’nda renkli cam parçalarının kullanıldığı zamana kadar uzanıyor. Arasında 1100’ler ve 1500’lerRönesans ve Gotik dönem boyunca tarihçiler, vitray pencereleri ve dekoru Avrupa’nın en önde gelen resim tekniklerinden biri olarak gördüler.Vitrayları ibadethanelerle ilişkilendiren birçok kişi olmasına rağmen, bu sanat türü uyarlanabilir, böylece hem geleneksel hem de çağdaş ev tasarımlarına vitray pencereler takabilirsiniz. Vitray kültürü tarihi boyunca pek çok dönüşüm geçirdi ve şimdi 21. yüzyıl sanatçıları, vitrayları evinize eklemek için modern tasarımlara dönüştürerek bu kültürü benimsiyor.Elbette, evinize vitray pencere takmaya hazır değilseniz, alternatifler var. Bunun yerine vitray pencere pervazlarını veya vitray pencere panellerini asmayı tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da evinize vitray pencereler (veya vitray alternatifleri) ekleyerek, evinizin iç ve dış mekanlarına karakter ve renk katacaksınız.

Eviniz için vitray pencere nerede bulunur

Vitray pencere panelleri asmak yerine veya vitray pencere pervazları kullanmak yerine vitray pencere takmak isterseniz aşağıdaki yerlerde yeni ve antika vitray pencereler bulabilirsiniz:

 • Antika dükkanları ve bit pazarları: Bu konumlarda, genellikle eski yapılardan kurtarılan çeşitli vitray pencereler bulacaksınız. Tarih ve zanaatkarlık, bazen antika veya geri kazanılmış vitray pencereleri seçmenin en iyi kısmıdır.
 • Özel vitray pencereler: Ülke çapında birçok zanaatkâr, vitray pencereler ve vitray pencere süsleri. Bunu tercih ederseniz, spesifikasyonlarınıza göre oluşturulmuş bir sanat eseri elde edebilirsiniz.
 • Çevrimiçi (Etsy, Wayfair, eBay vb.): Çevrimiçi alışveriş, mükemmel vitray pencereyi seçmek için çok sayıda fırsat sunar. Çevrimiçi mağazalarda el yapımı bir şeyler tercih edebilirsiniz. Etsyveya gibi yerlerden yeni parçalar seçin Fazla stok ve Wayfair. Çevrimiçi mağazalarda antika alışverişi bile yapabilirsiniz. eBay.
 • Büyük kutu mağazaları: Home Depot gibi yerler geleneksel pencerelerden daha fazlasını taşır. Ayrıca çeşitli vitray pencereler de bulabilirsiniz. vitray pencere panelleri.

Vitray pencerelerin maliyeti nedir?

Vitray pencere fiyatlarının alışveriş yaptığınız yere ve özel yapım veya antika bir parça olmasına bağlı olarak değiştiğini göreceksiniz. Aynı zamanda vitray pencere panelleri, vitray pencere süsleri veya vitray cam filmi için alışveriş yapıp yapmadığınıza da bağlıdır. Profesyonel kurulum maliyeti aynı zamanda ne tür vitray pencere satın aldığınıza da bağlıdır.Örneğin vitray pencere paneli satın alıyorsanız fiyatlar en fazla birkaç bin dolarayrıntı boyutuna ve seviyesine bağlı olarak. Antika bir vitray pencere arıyorsanız, bu fiyatlar arasında değişebilir. 150 $ ve 24.000 $. Ahşap çerçeveli bir vitray pencere satın alırsanız, maliyetin aşağıdakiler arasında değişmesini bekleyin: 400 $ ve 700 $.

Vitray pencereler kurarken dikkat edilmesi gereken faktörler

Vitray pencereler seçmek, renklere, tasarımlara, şekillere ve boyutlara bakmaktan daha fazlasını gerektirir. Ayrıca göz önünde bulundurmalısınız kurulum yöntemi. Örneğin, mevcut pencerelerinize uymayan bir şekil veya desen seçerseniz, o zaman oluşturduğunuz estetik veya tasarım şemasına uymaz.Vitray pencere takmanın birkaç farklı yolu vardır. Örneğin, profesyonel bir kurulumcunun mevcut bir pencereyi kaldırıp kendi parçanızla değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Veya vitray pencere montajı için yeni bir alan kesmelerini isteyebilirsiniz. Bu kararları vermek, mevcut pencerelerinizin konumuna bakmayı ve bir değiştirme veya eklemenin uygun olup olmadığına karar vermeyi içerir.Mevcut pencerelerinizin çıkması veya evinizin cephesinde yeni bir kesim yapılması konusunda rahat değilseniz, başka seçenekleriniz de var. Örneğin, mevcut pencerelerinizin üzerine vitray pencere panelleri yerleştirecek bir vitray pencere kurucusu bulabilirsiniz. Mevcut iç ve dış mekanınızla uyum sağlamasına yardımcı olmak için mevcut pencere çerçevenizin rengiyle bile eşleşecekler.

Vitray pencere eklemenin faydaları

Ülkenin dört bir yanındaki ev sahipleri kapılarına, cumbalı pencerelere ve evlerinin diğer alanlarına vitray pencereler ekliyor. Evinize vitray pencere eklemenin bazı avantajları şunlardır:

 • Mevcut bir pencere grubuna renk veya ilgi ekleyin
 • Evinizin mimarisini geliştirin
 • Evinizin hem içine hem de dışına renk dokunuşları katın

Vitray pencerelerin dezavantajları

Vitray pencereler evinizin dekoruna mahremiyet ve tuhaflık unsuru katarken, bu her oda için iyi bir seçim oldukları anlamına gelmez. Onlarla zarif bir şekilde dekorasyon yapmakla çok fazla kullanmak arasında ince bir çizgi var. Vitray pencere satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı dezavantajlar şunlardır:

 • Koyu veya koyu renkler seçerseniz, çok fazla ışık geçmez
 • Dış mekan manzarasının görüşlerini bozabilir
 • Evinizin tüm estetiğini değiştirebilecek parçalar seçiyorsunuz
 • Pencerenizin şeklini değiştirirseniz, uzun vadede evinizin tasarımını değiştirecektir.

Vitray pencere alternatifleri

Vitray görünümünü seviyorsanız, kendinizi mevcut pencerelerinizi değiştirmek veya karmaşık bir kurulum yapmak için kilitlemeniz gerekmez. Bunun yerine vitray pencere alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Sağlam bir taahhütte bulunmak zorunda kalmadan vitray pencerelere olan sevginizi kucaklamanın muhteşem bir yolu. İşte dikkate alınması gereken diğer bazı vitray pencere seçenekleri:

 • Vitray cam filmi (vitray pencere pervazları): Vitray pencere pervazları ve vitray cam filmi görürseniz, üreticiler de aynı şeyi kastediyor. Her biri sahte pencere tedavileri mevcut pencerelerinize yapışır ve vitray pencere görünümü oluşturur.
 • Vitray pencere süsleri: Bu seçeneği seçmek, asabileceğiniz anlamına gelir. vitray parçası bir pencerede. Bir sanat eseri olarak duvarınıza asmayı da tercih edebilirsiniz.
 • Reçine alternatifi: Cam kullanmak yerine, vitray pencereye benzeyen dekoratif parçalar da bulabilirsiniz. bunun yerine reçine kullan. Aynı teknikler geçerlidir ve seçimler arasında sıralama yaparken bu parçaların vitray pencerelere benzer göründüğünü göreceksiniz.

Vitray pencerenin bakımı

Vitray pencerelerinizi temizlemek sabır ve nazik bir dokunuş gerektirir. Antika bir vitray pencereyi temizleme zamanı geldiğinde bunun özellikle doğru olduğunu göreceksiniz. İşte bazıları dikkate alınması gereken ipuçları vitray pencerelerinizi temizleme zamanı geldiğinde:

 • Hafif temizlik için saf su ve yumuşak bir bez kullanın
 • Kalıntı görülürse sirke ve amonyak içermeyen bir temizleyici kullanın.
 • Temizlik ürünlerinin aşındırıcı olmadığından ve pH açısından nötr olduğundan emin olun

Vitray pencerelerdeki sonuç

Vitray pencerelerin güzelliğini iç ve dış tasarımlarınıza dahil etmenin özel bir yanı var. İster koyu renkler, ister şeffaf cam içeren bir vitray pencere seçin, evinize ilgi ve tarih dokunuşu katmanın muhteşem bir yolu. Bazı vitray pencereler narin olduğundan, profesyonel bir tesisatçı tutmak en iyisidir.Vitray pencere kurulumunda rahat değilseniz, başka birçok alternatif var. Bunlara vitray pencere pervazları ve vitray pencere pervazları dahildir. Seçtiğiniz vitray pencerelerin türüne bağlı olarak, maliyetler önemli ölçüde değişecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Vitray pencerelerin maliyeti nedir? Fiyatlar, seçtiğiniz vitray pencerenin türüne, boyutuna ve kurulumuna bağlı olarak 150 $ kadar düşük veya binlerce dolar kadar yüksek olabilir.
 • Vitray pencereler nerede bulunur? Vitray pencereleri antika dükkanlarında, bit pazarlarında, özel mağazalarda, esnaf galerilerinde, büyük kutu mağazalarında ve internette bulabilirsiniz.
 • Vitray pencereleri nasıl temizlersiniz? Damıtılmış su ile nokta temizliği ile başlayın. Kalıntı inatçı ise, aşındırıcı olmayan, pH açısından nötr ve amonyak veya sirke içermeyen temizleyiciler kullanın.
 • Vitray pencere iyi bir alternatif mi? İster vitray pencere pervazlarını ister vitray pencere pervazlarını seçin, her ikisi de geleneksel vitray pencerelere güzel bir alternatiftir. Yüksek kaliteli malzemeler seçtiğinizden emin olun. yıllarca sürer.
 • Vitray pencereler ne kadar dayanır? Arasında bir vitray pencere olmalı 75 ve 150 yıl. Doğru teknik kullanılarak yüksek kaliteli malzemelerden yapılmışlarsa, uzun ömürlülükle ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir