Evi Temiz Tutmanın İpuçları

Evi Temiz Tutmanın İpuçları

Pinterest

Temizlik iyidir, ancak temiz tutmak daha da iyidir. İşte evinizi son gündeki görünümüne olabildiğince yakın tutmanız için bazı ipuçları. temizlik:

Ayakkabılarınızı İç Mekanda Çıkarın

Eve girer girmez ayakkabılarınızı çıkarmayı alışkanlık haline getirin. Birincisi, sokaktan evinize kir taşımaktan kaçındığınız için, ikincisi temizlik daha uzun sürdüğü için. Bunu mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştirmek için, dışarıda bir ayakkabı rafı veya ayakkabıların yerleştirilip çıkarılabileceği bir düzenleyici kutu bulundurun.

Günlük Çöp Toplama

Evdeki banyodan, mutfaktaki ve diğer odalardaki çöpleri temizlemek, evi daha uzun süre temiz tutmak için çok önemli bir günlük çabadır. Çöp olmayan odalarda, bir çanta ile geçin ve yerde veya mobilyada yatan her şeyi toplayın.

Yemekleri Her Gün Yıkayın

Bir ev için lavabonun üzerindeki kirli bulaşıklardan daha kötü bir şey yoktur, kirli görünüme ek olarak, kirli bulaşıklar böcekleri ve hatta küçük kemirgenleri evinize çekebilir. Bulaşıklar ne kadar uzun süre kirlenirse, daha sonra yıkamak o kadar zor olur.

Yatağı düzeltmek

Her gün sabah yatak yapmak günün en önemli görevlerinden biridir ve evinizi düzenlemekle ilgili olmayın. Basit bir yatak yapma alışkanlığı beyniniz üzerinde olumlu bir etki yaratır ve sizi günün diğer görevleri için daha motive ederek üretkenliğinizi artırır.

Her Zaman Elinizin Altında Kumaş

Her ihtimale karşı, her zaman yanınızda bir temizlik bezi bulundurun. Bu, hızlı bir temizlik yapmanız gerektiğinde, özellikle de bir şey düşürürseniz yardımcı olur. Ofis masasının üzerine, mutfakta bir tane, banyoda, yatak odasında vb. Bir bez koyun.

Günün Sonunda Karmaşayı Düzenleyin

Günün sonunda evin her odasına gidin ve her şeyi yerine yerleştirin. Bu ipucu özellikle evde çocuğu olanlar için geçerlidir. Her şeyi kaydedin ve düzenleyin, böylece ertesi gün uyanır ve evin organize olduğunu görürsünüz.

Tüm bu ipuçlarını uygulamaya hazır mısınız?

Etiketler: ev dekorasyonu, iç tasarım, ipuçları, temiz ev için ipuçları

Bir Cevap Yazın