Eviniz İçin Çalışma Alanı Fikirleri

Herkesin çocukları için oluşturabileceği ve kullanabileceği ipuçları, kesmeler ve çalışma köşeleri.

Evde çocukların sık sık girmekten hoşlanmadıkları bir yer varsa, bunlar çalışma odalarıdır. Çalışma odaları genellikle işlevseldir ve belirli bir amaç için tasarlanmıştır. Her evin iç tasarımının bir parçası olabilir veya olmayabilir. Ancak çocuklu aileler için, iyi düşünülmüş bir çalışma odası tasarımı onların disiplinli, düzenli, sakin olmasını ve ev ödevlerini programına göre bitirmesini sağlayabilir. Kendin yap çalışma odası düşüncenizin bir parçası değilse veya biriyle büyümediyseniz, yalnız değilsiniz! Çoğumuz çocukken ders çalışmak için yemek masası, sehpa ve daha fazlası gibi geçici alanlar kullanırdık. Ama böyle bir alanın size ebeveyn olarak hakkı vereceği huzuru bir düşünün. İşte çocuklar da kendi evlerine sahipken evinizi kendinize bırakmanızı sağlayacak birkaç çalışma odası iç tasarım fikri.

Çalışma odalarının çok fazla yer kaplaması gerekmez. Özenle planlanmış bir odadan farklı olarak DIY çalışma alanları her yere yerleştirilebilir. Merdivenlerin altındaki bir alan, oturma odanızın boş bir köşesi ve hatta bir dolap bile bir ev çalışma odası yapabilir. Bunu oluşturmak pahalı değil ve bunu hayal gücünüzü kullanarak bile yapabilirsiniz.

Herhangi bir DIY projesi gibi, sadece yaratıcı becerilere ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz. Bir dereceye kadar öyle ama en önemlisi sabır ve biraz çalışma gerektiriyor. Sonunda elde ettiğiniz şey, çocuğunuzu büyütmek için kendi ellerinizle yapılmış kendiniz için bir şeydir. Aşağıda, kendi Kendin Yap çalışma köşenizi tasarlamak için alanları yaratıcı bir şekilde kullanmanın birkaç yolu bulunmaktadır.

Küçük Alanlarda Gizli Köşeleri İnceleyin

Küçük bir alanı ne tanımlar? Evin etrafı boş mu yoksa kullanılmayan bir alan mı? Küçük alanlar, genellikle pek bir şey olmadığını bildiğiniz herhangi bir yerde olabilir. Merdiveninizin üstündeki garip bir alan veya sandalyenin veya oturma yerinin sığmadığı bir köşe alanı, evde çalışma odası olarak kullanılamaz. Bazı DIY hack’leri, birkaç temel araç ve ustalıkla bir kitaplık ve masa L şeklinde bir çalışma alanına yeniden yapılandırılabilir. Alanı bir kitap rafıyla kordon altına alın ve L şeklindeki braketleri kullanarak bir masaya yapıştırın. Burada elektrik prizleri, duvar askıları ve daha fazlasıyla tamamlanmış ayrı bir alan oluşturabilirsiniz. Bir duvara dönüştürmek için kitap rafının arkasını kara tahta veya delikli tahta ile örtün. Kolay erişim için kırtasiye, kitap ve dosyalar taşımak için yan tarafındaki çivi sepetleri. Çalışmayı tamamlamak için yapılabilecek birçok farklı şey var. Bir ayırma duvarının veya geçici bir bölücünün olmaması caydırıcı olmamalıdır.

Evinizin içi çalışma alanınıza uygun, huzur içinde çalışmanız için DIY Çalışma masası
Çevreleyen evin iç tasarımıyla güzelce harmanlanan küçük bir gizli çalışma köşesi

Her Şeyi Bir Arada Tutmak İçin Loft Yatak Combo Çalışması

Bir çalışma oluşturmanın en iyi yolu, onu uyku alanının altında bulundurmaktır. Çoğu çocuk tekli ranza fikrini sever ve bu aynı zamanda yatak odası alanını verimli bir şekilde kullanır. Tüm çatı yatakları bu düzene sahip olmasa da, aşağıda oturma ve ev ödevi alanı varken, bir yatak oluşturmak için özel olarak bir tane oluşturabilirsiniz. Ranza yatakları alanı optimize eder, bakımı daha iyidir ve ayrı uyku / çalışma alanlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Genellikle iki çocuklu aileler için yaratılırlar, ancak bu fikir tek çocuklu aileler için de çok eğlenceli değil mi? Bir mağazadan satın aldığınız çift katlı loft yatağınız olması durumunda alt kısımdan kurtularak çalışma alanına dönüştürebilirsiniz.

Kendin yap çalışma fikirleri için tek bir yerde çatı katı yatağı, oyun alanı ve her şeyi içeren alan fikirlerini inceleyin
Eski usul ve çekici, çalışma odası olan bu yatak odası her şeyi bir arada ve kolayca erişilebilir tutar

Çocukları İlgilendiren Köşeleri İnceleyin

İki çocuk olduğunda, özellikle her ikisi de kendileri için ayrı alanlar isteyen kargaşa çıkar. Birden fazla çocuk söz konusu olduğunda bu oldukça zor bir görev olacak. Bu tür durumlarda en iyi çalışma odası tasarımını elde etmek için, özellikle evde eğitim yapmak istiyorsanız veya özel aktivite alanlarına ihtiyacınız varsa, çoklu çalışma alanları harikadır. Uzun bir masa alın ve altlarında raflar oluşturun. Veya her çocuk için bir duvarı işgal edin ve duvardaki dolapları istifleyin. Çalışma odası için oturma ve bireysel sandalyeler eklemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca duvarda banklar, pegboardlar ve altındaki derme çatma dolapları da kullanabilirsiniz. DIY yaptığınızda olasılıklar sonsuzdur. Renk seçimlerinden mobilya, aksesuar ve daha pek çok malzemeye kadar, birden fazla çocuk için çalışma köşeleri çok eğlenceli!

Her iki çocuğun da çalışma alanı fikirleri için kendileri için ayrı çocuklar istediği eviniz için DIY çalışma odası dekoru
Kara tahta zemin üzerinde karalamalar, yan yana dizilmiş sandalyeler, bu çalışma odası tasarımı, depolama için iyi bir şekilde düzenlenmiş, ancak çekici.

Alice Harikalar Diyarında Benzeyen Yerleşik Çalışma Alanları

Filmi gördüm Alice Harikalar Diyarında küçük kız güzel olan her şeyle çevrili bir deliğe düşüyor? Böyle bir çalışma odası fikrinde çocuğunuz için aynı harikalar diyarını çok daha düşük bir maliyetle yapabilirsiniz. Yerleşik bir çalışma alanı oluşturmak için yaratıcılığınızı kullanın. Koridorların sonunda, hatta onu çevreleyen bölmelerle yatak odasında, bir pencereye yerleştirilmiş gizli bir köşe gibi hisseden bir tane. Bu biraz daha büyük bir bütçeye ihtiyaç duysa da, yerleşik bir çalışma odası hemen tasarlanabilir ve saklanabilir. Kullanımdan sonra dışarı çekilebilen veya gizlenebilen tekerlekli bir kayar tezgahı takın. Bu ucuz bir çalışma odası fikri. Mantar tahtalarla desteklenmiş kitap rafları duvarlara istiflenebilir. Kara tahta boyası, çocukların karalayabileceği bir yüzey oluşturabilir. İstediğiniz zaman çıkarılabilen veya duvarlara eklenebilen bir pegboard kullanın. Sürgülü dolaplar bile depolama sağlar. Temel olarak yerleşik çalışma köşeleri, herhangi bir yere kurulabilir ve sökülebilir ve rahatlığa göre kullanılabilir.

Kendin yap çalışma alanı fikirleri için çok daha az alanda yatak odasında bir çalışma alanı nasıl oluşturulur?
İki tonlu ve küçük bir evi andıran bu çalışma köşesi rahat, aydınlık ve birçok aktivite için birçok olanak sunuyor.

Kendin Yap Çalışma Alanları İçin Önemli Hack’ler

Bütçe planı

Kendin Yap yapmadan önce bütçenizi gözden geçirin. Kendiniz bir şey yaratmak için yapılan yarışta, bütçenizi inanılmaz derecede yükseltebilir ve ardından tatmin olmadığınız bir şeyle baş başa kalabilirsiniz.

Bir Tasarım Oluşturun ve Malzemeleri Seçin

Tam istediğiniz şeyin kabaca bir taslağını yapın ve çalışma odanızın iç tasarımına göre malzemeleri seçin. Örneğin, bir bölücü oluşturuyorsanız, iki amaca hizmet eden karton veya kara tahta boyasıyla boyanmış birini kullanın.

Çok Fonksiyonlu Alanlar Yaratın

Bu çalışma köşesinin nerede olacağını anlayın ve alana göre tasarlayın. Pencere çıkıntıları için, ihtiyaç duyulduğunda sökülebilecek yerleşik çalışma köşeleri yapın. Boşlukların başka bir şey için ikiye katlanıp ikiye katlanamayacağını görmeyi deneyin.

Çocuğunuzun İhtiyaçlarına Dikkat Edin

Mümkünse, çocuğunuzun ihtiyaçlarını her aşamaya dahil edin. Çalışma odasında yaratıcı bir çocuk için tasarlanmış bir kara tahta paneli iyi iş çıkarırken, görsel olan bir kişi çalışma sayfalarının bir peg tahtaya sabitlenmiş olmasını sevecektir.

Kendin yap çalışma odası dekorunda bütçenize göre bir çalışma masası yapabileceğiniz çocuklarınız için DIY çalışma alanı fikirleri
Kendin yap çalışma alanları her şeye, depolamaya, çalışmaya erişebilir, zanaat ve daha fazlası. Sonsuz olasılıklar hayal edin ve bunları sizin için yaratın

Çalışma odası tasarımı, çocuğunuzun konsantre olması için doğru ambiyansa sahip olması gerektiği için çok önemlidir. Çocuklar ve gençler için iç mekanlar, tasarım ve plan değişiklik gösterir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır ve yine de kendi ellerinizle yapmanın zevkini hiçbir şey alamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir