Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Evinizi Daha Büyük ve Daha Parlak Hissetmenin 7 Yolu

Bu Haber 26 Nisan 2021 - 19:22 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Evinizi Daha Büyük ve Daha Parlak Hissetmenin 7 Yolu

Ülke çapında evde kalma emirleri sayesinde, hepimiz birdenbire aynı küçük alanlarda çok zaman geçiriyoruz. Koronavirüs kabin ateşiyle mücadele etmek için profesyonel organizatörler, iç mimarlar ve bir organizasyon psikoloğu ile evinizi daha ferah hissettirmenin yolları hakkında konuştuk.

Başlamadan önce, sizi sakinleştiren alanları ve bunların nasıl düzenlendiğini düşünün. Profesyonel bir organizatör olan Shalae Price, otel odalarını örnek olarak veriyor: “Çoğu otel odası gerçekte olduklarından çok daha büyük hissettirecek şekilde tasarlandı. Mobilya yerleşimi iyi düşünülmüş ve dekor (çoğu durumda) minimalist olarak kabul edilecektir. “

1. Dağınıklığı giderin, dağınıklığı giderin, dağınıklığı giderin

Dağınıklığı gidermek, alanınızı temizlemenin ilk adımıdır. Herkes az kaynakla yapabilir. Odadan odaya yürüyün ve bir şeyler kaldırın, rastgele kağıtları veya karton kutuları temizleyin ve evi olmayan küçük şeyleri bir araya getirin. Bir ürün dekor için değilse ve düzenli olarak kullanılmıyorsa, onu gözden uzak bir yerde saklamayı veya yerel bağış merkezleriniz hala faaliyetteyse bağış yapmayı düşünün.

Appliance Analysts editörü Craig Anderson, boş alanınızı kazanmanız gerektiğini söylüyor. “Herhangi bir iyi minimalist size boş yüzey alanının sizi daha özgür yaptığını söyleyecektir. Ayrıca tembelleştiğimizde ve etrafta dağınıklık bıraktığımızda gideceğimiz ilk şey budur. Kullanılmayan yüzeylere (masalar, masalar, tezgahlar) sahip olmak bir odayı ÇOK daha büyük hissettiriyor. “

Columbia Üniversitesi’nden Örgütsel Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi olan profesyonel bir organizatör olan Amy Bloomer’a göre, düzenli olarak dağınıklığı azaltma alışkanlığı edinmenin iyi bir yolu, dağınıklığa adanmış bir çöp kutusu. “Müşterileri merdivenlerinin altında bir sepet tutmaya teşvik ediyorum. Bu, alt kata taşınan ve / veya yersiz olan şeyler için “her şeyi kapsayan” hale gelir. Günde bir kez sepete biriktirdiğiniz her şeyi geri koymayı alışkanlık haline getirin. Uzun sürmeyecek ve gece için emekliye ayrılmadan önce açık, sakin alanların korunmasına yardımcı olacak. ”

2. Zeminleri ve duvarları temizleyin

Daha fazla zemin alanı, oda daha büyük hissedecektir.

“Zemin bir depolama alanı değil, ancak genellikle köşelerde zamanla büyüyen ve genişleyen yığınlar oluşturuyoruz. Bu yığınlar, gecikmeli kararlar olma eğilimindedir, evi olmayan eşyalar, bu yüzden yere bırakılırlar. Bu yığınlar yaşam alanımıza girdikçe, kendimizi ağırlıkta hissediyoruz. Gerçek fiziksel yaşam alanımız küçülüyor. Bu yığınların üstesinden gelmek ve zemin alanını boşaltmak, anında daha aydınlık, daha parlak alanlar yaratacaktır. Deneyimlerimize göre, bu yığınlardaki öğelere uzun süredir bakmadıysanız, bunlar genellikle bırakılabilecek öğelerdir. ”

– Andrea Walker, Sertifikalı Profesyonel Organizatör, Akıllıca Organize Edilmiş

Bu, mobilya ve duvarlar arasındaki zemin boşluğu için de geçerlidir. Tüm mobilyalarınız duvarlara dayandığında, gerçekten odanızın sınırlarını belirler ve bu alanın ne kadar küçük olduğunu vurgular. Bazı mobilyalarınızın duvar arasında biraz hava olmasını sağlayarak daha iyi bir ferahlık hissi yaratır.

3. Akıllıca saklayın

Eşyaları saklama yönteminizle yaratıcı olun ve sahip olmayı seçtiğiniz şeylerle daha kritik olun. Battaniyeleri bir sandık veya sepete katlayarak, evcil hayvan oyuncakları için özel bir sepet alarak ve mobilyaların üzerine koymak yerine fotoğrafları asarak işinizi basitleştirebilirsiniz.

Depolama olarak ikiye katlanan çok işlevli mobilyalar, alanınızı optimize etmenin harika bir yoludur. Gizli saklama alanına sahip koltuklar, sehpalar ve sedirler, battaniyeleri, filmleri, oyunları veya mobilyalardan ve zeminlerden uzak tutmaya yardımcı olabilir. Duvarları uzatmak ve eşyaları zeminden uzakta saklamak için yüzer raflar da kurabilirsiniz.

Anderson, her gün kullanmadığınız şeyleri bir kenara bırakmanızı savundu, “Sahip olduğumuz o kadar çok şey var ki, yılda bir veya iki kez kullanıyoruz. Bunlar bir sandıkta, yatağın altında veya kendin yap dolabında saklanmalıdır. ”

4. Aynalar sihirdir

Ambrosia Home’un sahibi ve Başkanı Debra Newell bize “büyük aynalar bir zorunluluktur. Odaya geri dönmek ve daha fazla alana sahip olduğunuz yanılsamasını vermek istiyorsunuz. ”

Aynalar etrafa daha fazla ışık yansıtır, hareket hissi verir ve görsel olarak alanınızın boyutunu iki katına çıkarır. Yerden boy aynaları, aynalı dolap kapılarını kullanabilir veya duvarlara daha küçük aynalar asabilirsiniz.

5. Dekorunuz konusunda bilinçli olun

Alanınızı niyetle dekore edin ve bazı ölü boşluklardan korkmayın. Etrafa dağılmış bir grup küçük şey, birkaç büyük ifade parçasından daha fazla dağınıklık hissi verebilir. Duvarlar, raflar, şifonyerler, tezgahlar ve bilgisayar masalarının tümü kritik bir “buna ihtiyacım var mı?” tarama.

Price, “Her seferinde bir oda seçin, ardından duvarlarınıza ve yüzeylerinize bakın. Gördüğün her şeyi gerçekten seviyor musun? Sevmediğiniz öğeleri kaldırın ve elbette sizin için bir anlam ifade eden veya tarzınızı tanımlayan öğeleri saklayın. “

Bu dekoru her yere yaymak yerine, bir vurgu duvarı gibi birkaç alanda yoğunlaştırın. Bazı yüzeyleri ve duvarları açık bırakmak odayı görsel olarak uzatacaktır.

6. Mobilyayı alçak tutun

Yeni mobilya satın alacak bir konumdaysanız – alçakta tutun. Genellikle daha alçak olan mobilyalar, bir alanın daha büyük hissetmesine yardımcı olabilir çünkü yukarıda daha fazla açık alan bırakır. Bu, mobilyaların bacak stili için de geçerlidir; açık veya post-style ayaklar, doğrudan yere dayanan büyük mobilyalara kıyasla daha fazla alan gösterecek ve havada asılı gibi görünecektir.

Newell şunu tavsiye ediyor: “Koltukların ve kanepelerin kollarını ve sırtlarını alçak tutun, hatta koltuktaki bacaklar bile önemlidir. Oturmak için osmanlıları ekleyin. Odanın ortasında yüzen büyük mobilya yok. ” Ayrıca, kullanmadığınız zamanlarda saklamak için bir masanın altına kadar itebileceğiniz yemek sandalyelerini önerir.

7. Aydınlatmayı kullanın

Işık, bir odayı tamamen dönüştürebilen basit ve güçlü bir araçtır. Karanlık köşeleri aydınlatmak ve odanın etrafında birden fazla kaynağa sahip olmak alan yaratacaktır.

“Işığınızı dağıtın. Odanın ortasında tek bir büyük ışık kullanmak daha uygun maliyetli olabilir – ancak bu, her şeyi daha küçük göstermenin kesin bir yoludur. Alanınızın etrafında 2 veya 3 ortam lambası kullanarak bir atmosfer yaratın. Işığı kelimenin tam anlamıyla yayarak, aynı zamanda metaforik olarak odayı da genişletmiş olacaksınız. “

– Craig Anderson, Appliance Analysts’te Editör

Şimdi, alanınızı yeniden düzenlemenin tam zamanı. Evde sahip olduklarınızı kullanın, çevrimiçi sipariş verin ve gezileri en aza indirin. Bu zamanı mağazalar açıkken daha büyük projeler hazırlamak ve planlamak için de kullanabilirsiniz ve tekrar dışarı çıkmanız önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
Dekorasyon
Çocuklar HABERLERİ
Ev Tasarımları HABERLERİ
Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Modern balkon perdeleri Modern balkon perdeleri

BALKON PERDELERİ: GÜNCEL VE MODAYA UYGUN DEKORASYON FİKİRLER...

En İyi İlham Kaynağınız İçin  8 Ev Sineması Fikri En İyi İlham Kaynağınız İ...

Sinemalarda film izlemeyi sever misin? Ama yoğun programınız...

Evinizi Etkileyecek 9 Güzel Bohem İç Dekorasyon Fikirleri Evinizi Etkileyecek 9 Güz...

‘Boho tarzı’ terimini hiç duydunuz mu? Gerçekten...

12 Çarpıcı  Çamaşır Odası Tasarım Fikri 12 Çarpıcı Çamaşır Odası...

Küçük veya küçük bir ev, sahibinin her bir odayı bölmede dah...

5