Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Evinizi ısıtmak için şömine çeşitleri

Farklı olan şömineler Sadece kış aylarında soğukla ​​mücadeleye hizmet eden bir unsur değildir. Ek olarak, evimize rahat bir dokunuştan fazlasını vermek için mükemmel bir unsur oluştururlar. Bunlar, bir şömine seçebileceğiniz olası seçeneklerdir.şömineler şömine çeşitleri , şömine çeşitleri ve fiyatları , ev şömine çeşitleri , şömine çeşitleri , elektrikli şömine çeşitleri , hazır şömine çeşitleri , […]

27 Nisan 2021 - 7:43 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi. A+A-

Evinizi ısıtmak için şömine çeşitleri

Farklı olan şömineler Sadece kış aylarında soğukla ​​mücadeleye hizmet eden bir unsur değildir. Ek olarak, evimize rahat bir dokunuştan fazlasını vermek için mükemmel bir unsur oluştururlar. Bunlar, bir şömine seçebileceğiniz olası seçeneklerdir.şömineler şömine çeşitleri , şömine çeşitleri ve fiyatları , ev şömine çeşitleri , şömine çeşitleri , elektrikli şömine çeşitleri , hazır şömine çeşitleri , modern soba çeşitleri,

Oldukça dekoratif bir unsur

Gerçek şu ki, dekorasyon dergilerine bakarsak şöminelerin bir devrim olduğunu görebiliriz. Bir ısıtma sistemi olarak konsepti, dekoratif bir unsur olarak rolüne yol açarak önemli ölçüde azalmıştır.

Bu durum, şömine türlerinin çok gelişmesine ve onları her türlü eve dahil etmelerine izin verdi. Şöminenin rahatlatıcı ateşinin tadını çıkarmak için artık dağlarda bir eve sahip olmanıza gerek yok. Neyse ki zamanlar değişti.

En güncel şömine türlerinden birini seçin

Çeşitlilik ne kadar fazlaysa karar vermek o kadar zordur. Endişelenme. Evinize en uygun şömine tiplerini sizin için seçtik.

1. – Odun yakan şömine

Asla modası geçmeyecek bir klasik. Sadece sıcaklık vermekle kalmaz, aynı zamanda gerçekten hoş bir görüş verir. Odun şömineler günümüz evleri için en iyi seçenek değildir, çünkü çok fazla atık üretirler ve yakacak odunu depolamak için geniş bir alana ihtiyaç duyarlar.

Öte yandan, bu tip şömineler asla gözetimsiz bırakılamaz çünkü ısımız bitebilir veya küçük bir kaza geçirebiliriz. Ayrıca hiçbir mahalle topluluğuna odun yakan şömineler kurulamaz. Ancak bu seçenek, başka bir ısıtma sistemine sahip olmayan kırsal evler için mükemmeldir.

2.- Gazlı şömineler

Çalıştırması çok daha kolay ve bir gazlı ocakla karşılaştırılabilir. Bu tip baca çok fazla atık üretmez, ısı üretimi açısından çok verimlidir ve ayarlanabilir özelliktedir.

Bir gazlı şöminenin montajı, odun yanan bir şömineninkinden çok daha az karmaşıktır. Bunun nedeni, çalışmak için çok daha küçük bir taslağa ihtiyaç duymalarıdır. Galvanizli bir boru yeterlidir. Evinize bir gaz şöminesi koyabilmek için sadece binanın ilgili gaz tesisatına sahip olması gerekir. Yine de bir topluluğun kurulmasına izin vermesi zordur.

Öte yandan, bu gazlı şöminelerin gerektirdiği yakıt maliyetini de hesaba katmanız önemlidir. Yakacak odundan oldukça pahalı.

3.- Biyoetanol şömineler

Hem gazlı hem de odun yanan şöminelere olağanüstü bir alternatif. Farklı şömineler arasında bunlar, evinizde gerçek ateşin tadını çıkarmak için mükemmel bir seçenektir. Yanması tamamen temizdir. Yani biyoetanol şöminelerin ürettiği emisyonlar sağlığa zararlı değildir. Ve onları çalıştırmak için çekim yapmak zorunda kalmadan kurulumları yapılabilir. Bu tür bacaların ürettiği alevler gerçektir ve ürettikleri ısı, mutlak enerji verimliliği sunarak, içinde bulundukları tüm odanın ısıtılmasına olanak tanır.

Chimena
şömineler şömine çeşitleri , şömine çeşitleri ve fiyatları , ev şömine çeşitleri , şömine çeşitleri , elektrikli şömine çeşitleri , hazır şömine çeşitleri , modern soba çeşitleri,

Öte yandan ayarlanabilir, kurulumu kolay ve taşınabilirdirler. Belki de tek dezavantajları, kullandıkları yakıt olan biyoetanolün bulunması kolay değildir. Ek olarak, şömine için doğru biyoetanolü bulamazsak, hoş olmayan bir koku yayabilir. Geri kalanı için, evinizde şömine bulundurmak için mükemmel bir seçenek.

4.- Dekoratif şömineler

Asıl rolü dekore etmek olan elektrikli şöminelerden bahsediyoruz. Bu şömineler çok daha güvenlidir ve bazıları halihazırda ısı üretme olasılığını içermektedir. Tek kötü şey, bir elektrik direnci kullanırken, tüm odayı ısıtmak için çok fazla enerjiye ihtiyaç duymalarıdır.

Bu nedenle çoğu kişi bu seçeneğe sahip olmayan modelleri tercih etmektedir çünkü tek dileği evlerine görsel sıcaklık sağlayan dekoratif bir unsur bulundurmaktır.

Dekoratif şömineler duman, kalıntı veya elbette kötü kokular bırakmaz. İyi bir oturma odası olan bir daireniz varsa,% 100 tavsiye ettiğimiz seçenek budur. Elektrikli şöminelerin evrimi, hatta bazıları cep telefonundan kontrol edilebilecek şekildedir.

5.- Pelet Şömineler

Bu tip şömineler, odun şöminelerinden bir adım daha ileri gider. İçlerinde ateş yakmak ve sürdürmek için herhangi bir yakıt türü işe yaramayacaktır. Kullanmanız gerekir peletler. Bunlar küçük odun atığından yapılmış silindirler çoktan kullanıldı. Yani talaş, talaş vb. Malzemelerden imal edilirler. Bu nedenle şömine için çok ekolojik bir seçenektir.

Peletler küçük boyutlu ve kompakt şekildedir. Yüksek ısı üretme gücüne sahiptirler. Daha ileri, çok az CO2 emisyonu üretirBu yüzden şömineye sahip olmak istiyorsanız oldukça ekolojik bir seçenektir.

Ayrıca bu tip şömineler programlanabilir. Yani, açma ve kapama süreleri seçilebilir. Ve gerektiğinde değiştirin. Böylelikle şöminenin çalışması otomatik hale getirilebilir.

Bu pelet şömineler de dış görünümleri çevresiyle uyumlu olacak şekilde seçilebilir. Örneğin dekora uygun duvar karoları, özel sipariş verilebilir. Böylelikle şömine kişiselleştirilecek ve benzersiz olacaktır.

Güçlü yönlerinden bir diğeri de peletlerin bir tür daha ekonomik yakıt şöminelerde kullanılanlara göre. Ortalama olarak, metandan dörtte bir, dizelin yarısı kadar maliyetlidir.

Birkaç tür pelet şöminesi vardır ve bazıları için kullanılabilir. çeşitli odalardaki sıcak noktalara sıcak hava getirin. Olanlara olan şeydir kanalize edilebilir, ısıyı çeşitli noktalarda, hatta birkaç farklı bitkide dağıtabilen. Bu nedenle, iki veya üç katlı müstakil evler için şiddetle tavsiye edilirler.

İlişkin Hidro tip pelet şöminelerısı taşımak için kullanılabilir odalardaki radyatörlere evin. Bunun nedeni, verdikleri ısının içlerindeki suyu ısıtmak için kullanılabilmesidir. Ancak yerden ısıtma sistemleriyle birlikte de kullanılabilirler.

Evinize en uygun şömineyi seçmek için püf noktaları

Yakıt cinsi ve gerekli tesisata ek olarak baca seçilmelidir. evin büyüklüğüne bağlı olarak. Diğer bir deyişle, en iyi şekilde ısıtmak için gerekli boyut ve güce sahip olması gerekir.

Bunun için sadece sahip olduğunuz metrekareyi değil, hesaba katmanız gerekir. Diğer yönlerin de değerlendirilmesi gerekecektir. Örneğin, o bina yalıtım seviyesi. Ayrıca evdeki pencere sayısı ve çift veya tek olup olmadığı.

Odun yakan bir şöminenin seçilmesi durumunda, içine kurulmalıdır. kapatmaya izin veren bir modül. Denir Ekletamamen kapatıldığında ise şöminenin performansının ve ısıl değerinin iki katına çıkmasına neden olur. Kapatma kapısı da takılırsa verimliliği artırılabilir.

Şömine seçmek için önemli olan temizliği ise, en temiz modeller biyoetanol ve gazdır. En az temiz, şüphesiz, yakacak odun olanıdır.

Evinizde ısı ve ateşin tadını çıkarmak için artık bahaneleriniz yok. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre evinize kurulmaya hazır farklı şöminelerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evler

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sıkıcı bir renk olduğunu düşünür; Ancak, bu yetersiz gölgenin sunabilece...

Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek için beş kolay adım beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları,...

Lake mutfak dolabı boyama Lake mutfak dolabı boyama

Ahşap için parlak, lake dolabı boyama opak veya yarı parlak olabilen cilalama ve kaplama verniği olmak üzere iki işlem vardır. İlk pros...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Dış cephe boya renkleri nasıl seçilir Evinizin çekiciliğini artırmanın en kolay yollarından biri dış cephe boyasının rengini değiştirme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ