Evinizi Tarzla Nasıl Döşeyeceğinize Dair Nihai Kılavuz

Kişisel tarzın ifadelerini düşündüğümüzde, genellikle giydiğimiz kıyafetleri düşünürüz. Bununla birlikte, evlerimiz, kişisel tarzımızı sergilemek için bir başka harika – ve genellikle gözden kaçan – fırsattır. Birçok ev sahibi, evlerini dekore ederken kişisel tarzın önemini dikkate almıyor. Sonuç? Kurabiye kesici dekoru güzel, ama özel bir şey değil. Evinizi mobilyalarla ve kişisel estetiğinizle doğrudan konuşan diğer eşyalarla dekore etmenin en iyi yanı? Zaman geçirmeyi seveceğiniz türünün tek örneği bir alan yaratacaksınız.

Evinizi zevkli ve şık bir şekilde döşemek hakkında bilmeniz gereken her şeyi okuyun.

Zevkinizi Bilin

Nispeten basit bir konsept: Evinizi sevdiğiniz mobilyalarla doldurmak için, önce neyi sevdiğinizi bilmeniz gerekir. Piyasada birçok farklı tasarım stili var – her birinin kendine özgü cazibesi ve cazibesi var. Hiçbir stil diğerinden daha iyi olmasa da, benzersiz zevkinize ve yaşam tarzınıza daha uygun olabilir. Örneğin, evinizde rahatlamak ve dinlenmek üzereyseniz, eski püskü şık dekorasyon stili mantıklı olabilir. Oysa temiz, keskin hatlar ve sadelik ruhunuzu rahatlatıyorsa, minimalist bir yaklaşım daha uygun olabilir.

Ayrıca, günümüzün en iyi iç tasarımlarının birbiriyle uyumlu olmadığını unutmayın. Farklı tasarım stillerinin unsurlarını entegre etmek kabul edilebilir. Bir ipucu? Uyumlu ve uyumlu bir sonuç sağlamak için benzer bir renk paleti veya tutarlı yüzeylerle yapıştırın. Yine, sadece sevdiğin şeyle liderlik et.

Evinizi Tarzla Nasıl Döşeyeceğinize Dair Nihai Kılavuz

İstek ve İhtiyaçlarınızı Değerlendirin

İç tasarım dergilerinde yer alan evlerin müze gibi göründüğü günler geride kaldı. Günümüzün iç mekanları tamamen yaşanabilirlik ile ilgilidir.

Siz ve sevdiklerinizin kullanıp keyif alacağınız bir evi dekore etmek için, evinizde nasıl yaşamak istediğinizi düşünün. Çocuklarınız mutfak adasında ev ödevi mi yapıyor? Eğer öyleyse, şık, rahat tezgah tabureleri, siz yemek pişirirken çalışabilmeleri için bir tünek sağlar. Çok sayıda toplantı ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor musunuz? Öyleyse, özel oyun masaları aile odası tasarımınıza akıllı bir katkı olabilir. Dışarıda çok zaman geçiriyor musunuz? Öyleyse, açık havada yemek yemek için modern bir dış mekan masasına yatırım yapmak, açık hava yaşam alanınızı genişletmenize yardımcı olabilir.

Nasıl yaşadığınızı kişisel zevk tercihlerinizle dengelemek, mükemmel biçim ve işlev karışımını elde etmenize yardımcı olabilir.

Detaylarda Keyif

Hepimiz “Hayattaki küçük şeyler” ifadesini duymuşuzdur. Bu söz genel olarak yaşamla ilgili olsa da, iç tasarıma şiddetle uygulanabilir. Küçük detaylar gerçekten bir araya geliyor. Bir renk patlaması (parlak ve beklenmedik bir tonda muhteşem bir tasarımcı masasını kim sevmez ki?), Tavan pervazları veya manto üzerinde asılı çarpıcı bir sanat eseri kadar basit bir şey odak noktası olabilirken, aksesuarlar cazibe ve görsel ilgi.

Bu konsept, evinizin tüm odaları için geçerlidir. Örneğin, banyolar sonradan akla gelen bir şey olabilirken, özenle tasarlanmış ve dekore edilmiş bir banyo, bir spa’nın dönüştürücü hissine sahip olabilir. Banyo bâtılaları, banyo aynaları, havlular ve diğer unsurları seçmeniz önemlidir – tasarım sürecinde öncelikli görünmese bile.

Banyodan bahsetmişken, köşeleri kesmek için bir yer gibi görünse de, bunu burada veya evinizin başka bir yerinde yapmanızı önermiyoruz. Neden? Çünkü evinizdeki mobilyalar sonuçta yaşam kalitenize yapılan bir yatırımdır. Üst düzey banyo mobilyaları ve diğer üst düzey tasarım mobilyaları, zamanın zevk testine dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Benzer bir şekilde, tasarım sehpalar, zarif yemek odası masaları ve diğer yüksek kaliteli mobilyalar, yaşam alanınızı yıllarca zenginleştirecektir. Götürmek? En pahalı mobilya her zaman en iyi mobilya olmayabilir, ancak kalite kritik bir husustur. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için malzeme ve işçiliğe dikkat edin.

İnsanların evlerinde her zamankinden daha fazla zaman geçirdiği bir zamanda, çevrenizin olabildiğince güzel ve samimi olmasını sağlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu kılavuz, vizyonunuza odaklanmanıza ve onu hayata geçirmenize yardımcı olabilir. Daha şık bir ev – ve yaşam! – bekliyor.

Etiketler: mobilya, oyun masası, ürün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir