Evinizin Önünde Süs Bitkileri

Etkili bir ön bahçe manzarası nedir? Tahmin edebileceğiniz gibi, cevap kısmen kime sorduğunuza bağlıdır. Örneğin, orman parklarının kentsel veya banliyö ortamlarında yer kaplaması olası olmasa da, bu tür ön bahçe peyzajı kırsal alanlarda neredeyse alışılmadık bir durumdur.

Evin ön cephesini geliştirmek için çok sayıda peyzaj seçeneği bulunmaktadır. Çeşmeyi çevreleyen bir sayfayla resmi bir görünüm seçebilirsiniz. Veya doğal bitkilerle kaplı dolambaçlı bir yol ile doğal olarak az bakım gerektiren ön bahçeye gidebilirsiniz. Dış mekan eğlencesi için özel bir alan bile oluşturabilirsiniz. Ön bahçenizi süs bitkileriyle güzelleştirmek için bu akıllı fikirlere bakın.

Ön Bahçe Süs Fikirleri
Ön Bahçe Süs Fikirleri – Kaynak: no.pinterest.com
Parkı Gölgelendirmek için Norfolk Fir’ı deneyin

Parkın atmosferini daha gölgelemek ister misiniz? Cypress Norfolk, bahçeniz için dış mekan süs bitkileri arasında bir seçim olabilir. 6 metre yüksekliğe kadar büyüyebilen bu yaprak dökmeyen ağacın şekli hem ilginç hem de parkın atmosferini tazeleyip sakinleştirebiliyor.

Sütleğen Dış Mekan Süs Bitkileri

Bakımı kolay ve sevilen diğer güzel dış mekan süs bitkilerinin seçimi Euphorbia’dır. Bu tür dış mekan süs bitkileri patladı ve yaprakların boyutundan çiçeklerin rengine kadar seçebileceğiniz ve bahçenizde bulunan diğer dış mekan süs bitkileri türlerine kadar birçok çeşidi vardır.

Dış Mekan Süs Bitkileri Mandevilla

Mandevilla, tercihiniz olabilecek bir dış mekan süs bitkisi olabilir. Sarmaşık gibi doğası gereği, bu tür dış mekan süs bitkileri bahçeyi sadece gölgelendirmekle kalmaz, aynı zamanda onu çok parlak sarımsı çiçeklerle güzelleştirir.

Egzotik Geyik Boynuzları

Diğer dış mekan yaprak süs bitkileri türleri Geyik Boynuzlarıdır. Daha sonra bu süs bitkisi çok popüler. Genellikle iri veya sarkık olan diğer bitkilerin saplarıyla ekilen şekli çok egzotik ve canlandırıcı yeşil renktedir.

Arzularınıza en uygun dış mekan süs bitkilerini bulduk, ön bahçenizi bazı süs bitkileriyle güzel görünmesini sağlayın.

Bir Cevap Yazın