Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Farklı İklimler İçin En İyi Zemin Kaplama

50 Katta, Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı hava koşullarını ve sıcaklıkları temsil eden çeşitli bölgeleri. Eviniz ister sıcak, nemli kumsalda, ister soğuk, havadar dağlarda bir arsa üzerinde olsun, her iklim için en iyi döşeme tipini keşfedin. Soğuk İklimler İçin En İyi Zemin Kaplaması Donma sıcaklıkları, kar ve buzun olduğu bir iklimde yaşıyorsanız, ayaklarınız için rahat ve […]

28 Ekim 2020 - 13:24 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi. A+A-

Farklı İklimler İçin En İyi Zemin Kaplama

Farklı İklimler İçin En İyi Zemin Kaplama

50 Katta, Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı hava koşullarını ve sıcaklıkları temsil eden çeşitli bölgeleri. Eviniz ister sıcak, nemli kumsalda, ister soğuk, havadar dağlarda bir arsa üzerinde olsun, her iklim için en iyi döşeme tipini keşfedin.

Soğuk İklimler İçin En İyi Zemin Kaplaması

Donma sıcaklıkları, kar ve buzun olduğu bir iklimde yaşıyorsanız, ayaklarınız için rahat ve eriyen kardan kaynaklanan neme dayanıklı bir zemine ihtiyacınız vardır. Döşemelerinizin altında bir yükseltmeye sahip olmak istiyorsanız, malzemenin bir radyant ısıtma sistemini ne kadar iyi barındırabileceğini de düşünmeniz gerekebilir. Aşağıdaki türler, ülkenin daha soğuk bölgeleri için en iyisidir.

1. Lüks Vinil Döşeme

Vinil döşeme soğuk alanlar için mükemmeldir çünkü aşırı sıcaklıklarda genişleme veya daralmaya karşı savunmasız değildir. Parke veya fayans ile karşılaştırıldığında, oldukça hızlı ısınır ve soğuk ayaklarınızın yürümesi için rahat bir yer sağlar. Lüks vinil döşeme, kabartmalı yüzeyi sayesinde ayaklarınıza karşı en iyi hissi verir.

Zeminlerinizin altında radyan ısıtmaya yatırım yapmak istiyorsanız, vinil tahta döşeme, mühendislik ürünü parke ağacından daha dayanıklıdır. Sıcak tutma yeteneğini artırmak için vinilin altına bir katman veya yalıtımlı mantar veya köpük de uygulayabilirsiniz.

2. Laminat Parke

Laminat parke Özellikle doğal ahşap görünümlü bir ürün istiyorsanız, soğuk iklimlerde zemin kaplaması için mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda vinil zemin kaplamasına benzer yalıtım özelliklerine sahiptir, böylece ayaklarınızın çok soğuk olmadan yürümesi için rahat bir yere sahip olabilirsiniz. Zeminlerinizin altına yalıtkan bir köpük veya mantar tabakası uygulamak, daha da sıcak kalmalarına yardımcı olacaktır.

3. Halı kaplama

Zeminlerinize halı döşemek, soğuk bir iklimde eviniz için en iyi seçeneklerden biridir. Sıcak lifler ısı kaybına karşı yalıtım sağlayarak ayaklarınızı sıcak ve rahat tutar. Halı kaplama oturma odaları, yatak odaları ve aile odaları gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda işe yarar. Seçin derin tüylü halı ile üzerinde yürürken ayaklarınızın etrafında sıcak bir battaniye gibi hareket eden kalın lifler.

4. Tasarlanmış Parke Zemin

Soğuk iklimdeki evler için tasarlanmış sert ağaç

Mühendislik parke soğuk bir iklimde eviniz için kabul edilebilir bir döşeme malzemesidir. Radyant ısıtma sistemi kurmayı seçerseniz, bu malzeme ısıya masif parkeden daha iyi dayanabilir. Tasarlanmış sert ağacın bir nem ve sıcaklık sınırına sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle radyan ısıtma ve döşeme bileşenlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için üreticinin talimatlarına başvurmalısınız.

Masif sert ağaç soğuk havalarda çekebilir, ancak işlenmiş sert ağaç şeklini korur. Tasarlanmış sert ağaç, özellikle yeni, iyi yalıtılmış evlerde yüksek kaliteli bir yalıtkandır.

5. Karo Döşeme

Buna rağmen Karo zeminler kış sıcaklıklarında soğuk kalma eğilimindedir, altına radyant ısıtma yerleştirmek istiyorsanız çok iyi çalışır. Kışın karoları soğuk yapan aynı özellikler, bir ısıtma sistemi ile evinizi sıcak tutmanıza da yardımcı olabilir.

İzolasyon özelliklerinin yanı sıra, karoyu botlarınızla evin içine çamur izlediğinizde de temizlemek kolaydır. Aynı zamanda halı gibi nemi tutmaz, böylece yaşam alanınıza giren erimiş karı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Kuru İklimler İçin En İyi Zemin Kaplama Seçenekleri

Kuru hava belirli döşeme türlerine zarar verebilir, bu nedenle kuru ısıda bükülmeye ve renk bozulmasına dayanabilecek bir malzeme aramanız gerekir. Bir çöl iklimi için en iyi döşemeyi keşfetmek için bu malzemelerin niteliklerini keşfedin.

1. Parke Döşeme

Kuru bir iklimde eviniz için çeşitli dayanıklı parke döşeme türlerine yatırım yapabilirsiniz. Kurulumdan önce ahşabı ortama alıştırın, böylece bükülmez, kabarmaz veya çekmez. Sert ağacınızın çok sıcak veya kuru olmaması için odanın bağıl nemini izlemeye çalışın. Çok güneşli günlerde güçlü güneş ışığının panellerinizin rengini değiştirmesini önlemek için perdeleri de kapatmalısınız.

2. Tasarlanmış Parke Zemin

Masif parke, doğru iklim kontrolü yöntemiyle kuru bölgeler için iyi bir döşeme malzemesi olsa da, tasarlanmış parke döşeme havadaki kuruluğa çok daha iyi dayanabilir. Tasarlanmış parke döşeme, aşırı sıcaklıklarda bükülmeyi ve çatlamayı önleyerek daha fazla stabilite sağlamak için her bir panelde birkaç katman içerir.

3. Lüks Vinil Döşeme

Lüks vinil döşeme, özellikle kuru havayla her iklime uyum sağlayabilen dayanıklı bir malzemedir. Tasarlanmış sert ağaç gibi, bu malzeme de yalıtımını ve dayanıklılığını artırmak için birden çok katmana sahiptir. Özellikle temeliniz beton bir döşeme ise, paneller arasındaki ek yerlerini kapatırsanız, döşemeniz için bu malzemeden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Vinil aşırı güneş ışığında solabilir, bu nedenle güneş ışığı güçlü olduğunda perdeleri kapatmalısınız.

4. Fayans Döşeme

Sıcak ve kuru iklimler için karo döşeme

Çoğu karo malzemesi mükemmel doğal yalıtım özelliklerine sahiptir, bu nedenle karo her iklim için uygun bir malzemedir. Karo zeminler, uzun süre soğuk kalabildikleri için sıcak ve kuru iklimler için idealdir. Özellikle seramik parçalarla havadaki nem değişikliklerini karşılamak için döşeme uzmanının her karo arasına genleşme derzleri kurduğundan emin olun.

Nemli İklimler İçin En İyi Zemin Kaplaması

Bir kıyı ikliminde yaşıyorsanız, ısı ve nemin döşemenizi nasıl etkileyeceğini düşünmeniz gerekir. Evinizi çevreleyen yüksek sıcaklıklara ve neme hangisinin dayanabileceğini belirlemek için aşağıdaki malzemeleri keşfedin.

1. Karo Döşeme

Karo, sıcak ve nemli iklimler için en iyi döşeme seçeneklerinden biridir. Sert ve dayanıklı olduğu için diğer malzemeler gibi genişleyip daralmaz. Soğuk, cilalı malzemeler, zeminde yürürken çıplak ayaklarınıza karşı rahat hisseder. Düzgün kurulduğunda çok az nem emer, bu nedenle evinizin ikliminde bükülmez. Porselen karolar, neme seramikten çok daha iyi dayanabilir.

2. Lüks Vinil Döşeme

Lüks vinil döşeme, çeşitli katmanları nedeniyle havadaki ısıya ve neme dayanabilir. Kıyıdaki kiralık mülkünüz için estetik açıdan hoş bir tahta malzemesi istiyorsanız, vinil zeminleri masif parke gibi görünecek şekilde tasarlayabilirsiniz. Suyu parke veya laminat kadar çabuk emmez. Banyo, mutfak veya çamaşırhane gibi aşırı nemli evin odalarına koyabilirsiniz.

3. Ahşap Parke

Katı sert ağaç genellikle aşırı nemde eğilip kaysa da, bazı ağaç türleri neme diğerlerinden daha iyi dayanabilir. Amerikan Kayın, Hickory ve Batı Avustralya Maun, yapısal olarak stabil oldukları ve nem basıncına dayanabildikleri için nemli bir iklim için en iyi ahşap döşemelerden bazılarıdır. Ayrıca, suyla temas ettikten sonra bile bakımı kolay ve dayanıklı olan, tasarlanmış sert ağaca da yatırım yapabilirsiniz.

50 Katlı Randevu Alın

Özel ikliminize uygun zemin kaplamasını bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, 50 Floor’daki uzmanlarımızla iletişime geçin. Yer örneklerini evinize getiriyoruz. planlanmış randevu, böylece onları kendiniz hissedebilir ve konfor ihtiyaçlarınızı nasıl karşıladıklarını görebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi şu adresten arayabilirsiniz: 1-800-50-KAT.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ve Lekeleri Önlemek için 10 İpucu Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ...

Sydney Shields tarafından | Gerçek Kontrol Eden: Ashley De Zeeuw 23 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı. Yorum Yap Halı, piyasadaki en popü...

Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu

Parke döşeme, 1960’larda Amerikan evlerinde ilk olarak popüler hale gelen benzersiz bir stildir. Standart döşeme deseni değildir,...

Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır

Genç çocuklarınızın sokağa çıkma yasağını geçip geçmediğini bilmeniz gerektiğinde gıcırtılı zeminler kullanışlı olabilir, ancak aksi ta...

Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajları Nelerdir? Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajlar...

Sert ağaç ve halı, konut ve ticari mülkler için iki popüler döşeme malzemesidir, ancak hangisi daha iyidir? Her iki seçenek de farklı a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ