Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Fırın işaretleri anlamları

Fırın sembolleri: ne anlama gelirler ve daha iyi pişirmemize nasıl yardımcı olabilirler fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri Bu yazıda ne bulacaksınız? Fırının ana sembolleri nelerdir? Markaya göre fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri Şimdi bilmeniz gereken temel fırın sembolleri Fırında ızgara sembolü Işık sembolü Buz çözme Geleneksel pişirme ve fanlı pişirme Pirolitik kendi kendini temizleme Bazı […]

10 Mayıs 2021 - 13:04 'de eklendi ve 3299 kez görüntülendi. A+A-

Fırın işaretleri anlamları

Fırın sembolleri: ne anlama gelirler ve daha iyi pişirmemize nasıl yardımcı olabilirler fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri

Bu yazıda ne bulacaksınız?

 • Fırının ana sembolleri nelerdir?
  • Markaya göre fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri
 • Şimdi bilmeniz gereken temel fırın sembolleri
  • Fırında ızgara sembolü
  • Işık sembolü
  • Buz çözme
  • Geleneksel pişirme ve fanlı pişirme
  • Pirolitik kendi kendini temizleme
 • Bazı fırınların içerebileceği özel semboller
  • Bulaşıkları önceden ısıtın ve sıcak tutun
  • Diğer ilginç semboller
 • Bu işlevleri içeren ve zaman ayırmaya değer fırınlar
  • Bizim önerimiz:
  • AEG BPE555320M Pirolitik Fırın
  • Siemens HB578G0S00 Pirolitik Fırın
   • CookControl: akıllı fırın
 • Bitirmek için:

Fırının sembolleri bir muammadır.

Fırını nasıl açacağınızı ve sıcaklığı nasıl seçeceğinizi bildiğinizi zaten biliyoruz. Ama iyi yemek pişirmek ve gerçek bir aşçı olmak istiyor musunuz?

Pekala, bize dikkat etmenin ve böylece en önemli fırın sembollerini bilmenin ve bu sana en çok yardımcı olmanın zamanı geldi.

Ve bize inanın, her birinin ne için kullanıldığını ve tariflerinizin olabildiğince iyi olduğunu bilmek hiç de kolay değil.

Okumak! Çünkü? Çünkü buna ihtiyacın var.

👉 Bu yıldız gönderisine devam etmeden önce : Çift pişirme fırınınızla yemek pişirmenize çok yardımcı olabilecek başka bir gönderiyi ziyaret edin FIRINLARI GÖR

Fırının ana sembolleri nelerdir?

Gerçek şu ki, birçok sembol var ve hangilerinin size en çok hizmet edeceğine öncelik vermek zor. Ancak en çok kullanabileceğinizi düşündüklerimizi seçtik.

Uzman kelime.

Örneğin , ızgara sembolünü, pirolitik kendi kendini temizleme sembolünü, pizza yapmak için fırın sembolünü veya önceden ısıtılmış sembolü tanımlayan simgenin ne olduğunu kesinlikle bilmek istersiniz .

bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Markaya göre fırın sembolleri

Bu durumda markaların mutabık kaldığı ve sembollerin hepsinde benzer olduğu da eklenmelidir. Yani, bir Balay fırınının sembolleri veya bir Bosch fırınının sembolleri veya bir Teka fırının sembolleri arasında bir fark bulamayacağız.

Bu çok olumlu bir gerçek çünkü fırın markasını değiştirirseniz fırın sembollerini tekrar incelemeniz gerekmeyecek.

Pekala … Her zaman el kitabına sahip olacaksın. Öyle bile olsa, bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneririz.

Şimdi bilmeniz gereken temel fırın sembolleri

Bilmeniz gereken fırın simgelerini ve her birinin hangi işlevi etkinleştirdiğini hızlı bir şekilde açıklayacağız.

Fırında ızgara sembolü

En bilinen semboldür ve herkes tarafından makarna gibi yemekler hazırlamak ve hatta önceden pişirilmiş yemekleri ısıtmak için kullanılır.

Izgaraya atıfta bulunan dalgalı bir çizgi ile temsil edilir.

Unutmadan, bazen bu ikonun bir de pervanesi vardır ve grateni eşit olarak dağıtmaya yarar.

Işık sembolü

Hepsinin tanınması en kolay olanıdır.

Bir ampulle temsil edilir ve işlevi pişirme bittikten sonra iç ampulü yakmaktır.

Buz çözme

Mikrodalgada olduğu gibi fırında da yiyeceklerin buzu çözülebilir. Sistem basittir, hava etkinleştirilir ve buz çözme hızlanır.

Yani, hiçbir ısı kaynağı gerçekten uygulanmaz.

Geleneksel pişirme ve fanlı pişirm

Yatayın üzerinde bir çizgi ve yatayın altında başka bir çizgi ile temsil edilen ilk simge , açılan dirençleri ifade eder. “Yukarı ve aşağı ısınmak” olarak bilinir.

Bu simgenin değişkenleri vardır, yalnızca bir satırın gösterileceği zamanlar vardır ve bu, iki dirençten yalnızca birinin açık olduğu anlamına gelir.

Öte yandan, gördüğünüz gibi bir fan ile temsil ediliyor. Yukarı ve aşağı ısıtma arasındaki fark, fan ile ısının ısıyı fırın içinde eşit olarak dağıtmasıdır.

Bu fonksiyon, kek ve diğer tatlıların yapımında şiddetle tavsiye edilir.

Pirolitik kendi kendini temizleme

Şimdiye kadar kesinlikle bir pirolitik fırın satın aldınız ve en büyük avantajının kendi kendini temizleme olduğunu biliyorsunuz Bu tür bir fırının sınıfı bu simgeyi içerir.

Ve hatırlamıyorsanız, pirolizin yaptığı şeyin fırını, duvarlarda birikmiş olabilecek yiyecek veya yağ kalıntılarının parçalanacak şekilde ısıtmak olduğunu hatırlatırız.

Bazı fırınların içerebileceği özel semboller

Diğer fırınlarda bulunmayan simgeler içeren yüksek kaliteli fırınlar vardır. İşte size birkaç tane bırakıyoruz.

Bulaşıkları önceden ısıtın ve sıcak tutun

Bu iki işlev birbiriyle çok yakından ilişkilidir.

Ön ısıtma yemekleri, yemeği bitirdikten sonra belirtilir ve servis yapmadan hemen önce fırından geçirirsiniz, böylece misafirleriniz taze yapılmış gibi tadını çıkarabilir.

Öte yandan, sıcak tutmak, bulaşıklarınızın soğumasını önlemenizi sağlar. Dediğimiz gibi, çok çok benzer işlevler. Sonunda, fırınınızın içerdiğini seçmeniz gerekecek.

Diğer ilginç semboller

Doğrudan size için fırın belirlemek zorunda derece düşünmek değil mi istiyorsunuz Pizza optimal pişirmek için?

Bunun için, fan ile kombine edilen dereceleri ve pişirmeyi otomatik olarak seçen pizza işlevi vardır.

Pizzalarınızın ne kadar lezzetli çıktığını göreceksiniz!

Bu işlevleri içeren ve zaman ayırmaya değer fırınlar

Bildiğiniz gibi fırınlar da ilerliyor ve yeni fonksiyonlar içeriyor. Ancak, My Electro’da, bu sembolleri ve kesinlikle daha fazlasını bulacağınız iki pirolitik fırın önereceğiz .

Daha önce markadan bağımsız olarak semboller içerdiklerini belirtmiştik: Balay, Bosch, Teka, Siemens, Beko, AEG, Electrolux …

Bizim önerimiz:

AEG BPE555320M Pirolitik Fırın

Bu fırın, gerçek bir profesyonel gibi yemek pişirmek için Steam işlevini vurgulayabileceğimiz 10 işlevi içeren 71 litrelik bir cihazdır .

Bu fırının diğer bir avantajı, eşit ve eşit şekilde pişirmek için XXL fanı , PlusSteam işlevi, LCD dokunmatik ekran, yumuşak kapı kapatma, kapı dokunulduğunda soğuk ve tabii ki, biriken tüm kirleri kolayca çıkarmak için pirolitik temizlemedir.

Bu AEG’de fırının sembollerini keşfedin.

Siemens HB578G0S00 Pirolitik Fırın

Siemens HB578G0S00 pirolitik fırın , parmak izi önleme sistemi ve siyah kaplaması sayesinde hem güzel hem de işlevseldir. PerfectCooking 3D teknolojisi ile çok kısa sürede yüksek sıcaklıklara ulaştığı için çok eksiksiz bir fırındır . Bu teknoloji, ısıyı eşit olarak dağıtmayı başarır.

CookControl: akıllı fırın

Bu teknoloji , yemeklerimizi daha iyi pişirmemize yardımcı oluyor çünkü otomatik olarak 30 yemek tarifi yapabilirsiniz. Bu şekilde, sadece yiyecek türünü ve işlevini seçmeniz gerekir.

Kısacası, bu Siemens fırını daha önce tartıştığımız tüm fırın sembollerini içerir, örneğin: Sıcak havalı ızgara, Geniş değişken ızgara, Pizza fonksiyonu veya Düşük ısı. bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir arıza en uygunsuz anda gerçekleşebilir. Bu nedenle, örneğin, makineye ...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısınız? İçindekiler TV’niz “Sinyal yok” diyorsa ne yapmalısını...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe yarar

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro denetleyici ve bir dizi dişi pin içeren ücretsiz bir donanım elektronik kar...

Matplotlib nedir? Grafik kitaplığını keşfedin! Matplotlib nedir? Grafik kitaplığını keş...

Python Matplotlib Kitaplığına Giriş – Bölüm 1 Biz çok görsel yaratıklarız, olayları görselleştirdiğimizde daha iyi anlıyoruz, ancak ana...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ