Fırın ne kadar elektrik harcar 2021

Enerji tüketimi hesaplayıcısı: kWh, watt, elektrikli cihazların yıllık tüketimi 2021

Dikkat: Bir cihaz çok fazla elektrik tüketiyor! Fırın ne kadar elektrik harcar  Enerji tüketimi hesaplayıcısı ile cihazlarınızın yılda ne kadar elektrik kullandığını öğrenebilirsiniz. Elektrik tasarrufu için ipuçları içerir.

Aynı şey her zaman olur: Elektrik faturası eve geldiğinde neredeyse hepimiz şaşkına dönüyoruz. Elektrik maliyeti yıldan yıla artıyor ve elektriğe takacak daha fazla cihazımız var..

Matematik yap! Az tüketen bazı cihazlar aslında bir enerji vampirine dönüşebilir. Basitçe kilovat-saat (kWh) veya watt ve cihazlarınızın kullanım süresini girin, enerji tüketimi hesaplayıcısı size yıllık elektrik tüketimini, bir fiyat tablosunu ve elektrik faturanızdan tasarruf etmeniz için çok sayıda ipucu gösterecektir.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Bu arada, aşağıdaki cihazlar genellikle çok fazla elektrik tüketir, bu nedenle bunlarla hesaplama yapmak özellikle buna değer: çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, bilgisayar / dizüstü bilgisayar, ocak, fırın, buzdolabı, televizyon ve ısıtıcı.

Enerji harcaması hesaplayıcısı

Örnek değerlerle hesaplayın veya kendi değerlerinizi girin.Watt cinsinden cihaz tüketimi *Bu miktardaki watt, cihazı tüketir. Ölçüm almak için ipuçları aşağıdaki metinde bulunabilir.Cihaz ne sıklıkla kullanılıyor? *günlük2 günde birHaftada 6 kezHaftada 5 kezhaftada 4 kerehaftada 3 kezHaftada 2 kezhaftada biriki haftada birher üç haftada birdört haftada birYılda 3 defaYılda 2 kezCihazı normalde ne kadar süreyle kullanıyorsunuz? *30 dakika1 saat2 saat4 saat8 saat10 saat12 saat16 saat18 saat20 saat24 saatKilovat saat başına € cinsinden elektrik maliyeti *(Fiyat / kWh). Ortalama bir değer önceden seçilmiştir, aşağıdaki metinde daha fazla bilgi vardır.

Akım sayaçlarını kullanma

Elektrik tasarrufu söz konusu olduğunda, hangi cihazın en fazla elektrik gücü gerektirdiğini bilmek önemlidir. Bu nedenle, her bir elektrikli cihazın güç tüketimini bir akım ölçer ile ölçmeniz gerekir. En büyük enerji tutucular ocak, çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi, kahve makinesi, buzdolabı ve kurutucudur.

Cihazlarla enerji tasarrufu

Pek çok evde çok sayıda elektrikli alet günlük yaşamı kolaylaştırır. Ödenecek bir bedel var. Enerji tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olacak bir dizi ipucu hazırladık. Bu ipuçları tek başına elektrik maliyetlerinde% 40’a kadar tasarruf sağlayabilir.

Kurutma makinesi kullanmak yerine kıyafetleri asın

Özellikle yaz aylarında çamaşır kurutma makinesi olmadan yapabilir ve yıkanmış giysilerinizi bir askıya asabilirsiniz – bahçede, balkonda veya sadece dairenizde. Bu, maliyetlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde azaltmanıza olanak tanır. Kurutma makinesi olmadan yapmak istemiyorsanız, sıkma sırasında çamaşır makinesinin yüksek hıza ayarlandığından emin olun. Yani biraz daha fazla elektrik tüketiyor. Ancak kurutucunun daha az çalışması ve çok daha az enerjiye ihtiyacı vardır.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Eski TV’yi tamamen çıkarın

Yeni bir televizyon, eski bir televizyondan çok daha az elektrik kullanır. Bu, çalışan televizyonunuzu atmanız ve yeni bir modelle değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Ancak, her zaman parlaklık ayarını kontrol edin ve gerekirse vidalayın. Bekleme modundaki tüketim nedeniyle, eski bir TV’yi de kapatmaya değer.

Saç kurutma makinesini düşük bir ayara getirin

Saç kurutma makinenizi düşük veya orta ayara getirin. Hoş yan etki: Aksi takdirde sıcak havanın saldıracağı saçları korur.

Dondurucuyu veya dondurucuyu çözün

Paradan tasarruf etmenin daha kolay bir yolu yoktur – bir don tabakası oluştuğunda dondurucunuzun veya dondurucunuzun buzunu çözün. Cihaz daha sonra daha verimli bir şekilde soğur ve elektrik tasarrufu sağlar.

Su ısıtıcısı sobadan daha iyidir

Eski bir ocağınız varsa: Makarna suyunu su ısıtıcısında ısıtın ve tencereye dökün. Kahvaltıya yumurta hazırlamak için yumurta pişirici kullanmak en iyisidir. Bir sobadan daha az elektrik gerektirir.

Ampul değişimi

Hala eski ampulleriniz varsa, bunları enerji tasarruflu ampullerle veya LED lambalarla değiştirin. Bu arada, hem enerji tasarruflu lambalar hem de LED lambalar farklı ışık renkleri ve radyasyon yoğunluklarında mevcuttur. Sıcak ve rahat bir ışık istiyorsanız, paketin değerinin 3.300 Kelvin’den az olduğundan emin olun. Güneş ışığına karşılık gelen beyaz ışık için değer önemli ölçüde daha yüksek olmalıdır.

Elektrik veya klima ile ısıtmayın

Elektrikle ısıtma çok pahalı olduğu için daireyi ısıtmak için fanlı ısıtıcı veya klima kullanmayın.

Küçük su ısıtıcılarını çıkarın

Banyodaki lavabonun altında küçük bir sıcak su kazanı var mı? Sonra ellerinizi soğuk suda yıkamayı ve dişlerinizi fırçalamayı düşünün. Küçük kazanlar ve anlık su ısıtıcıları çok fazla elektrik tüketir.

Fırını önceden ısıtmayın

Neredeyse tüm hazır yemeklerin paketinde, yiyecekleri koymadan önce fırının önceden ısıtılması yazıyor. Bununla birlikte, üreticiler genellikle bunu tam bir hazırlık süresi verebilmek için tavsiye ederler. Genel bir kural olarak, fırının önceden ısıtılmasına gerek yoktur. Bu sadece gereksiz elektriğe mal olur ve yiyecekleri daha lezzetli hale getirmez.

Yeni cihazlar mı? Düşük enerji tüketimini sağlayın!

Eski bir buzdolabı, derin dondurucu veya çamaşır makinesi değiştirilerek tek bir vuruşla enerji tüketimi büyük ölçüde azaltılabilir. Yeni cihazların tüketimi eskilere göre daha düşük.


Fırın tüketimi, her bir modelin maliyetini keşfedin

Hepimiz evlerimizdeki tüketimi kontrol etmeyi seviyoruz, özellikle mutfaklarımızda bulunan elektrikli aletlerin işleyişini hesaba katarak, bu nedenle ev tipi fırının tüketimini bilmek çok ilginç . Bugün bahsedeceğimiz fırın gibi bu tür cihazlar, ceplerimiz için ekonomik bir tüketime sahip. Maliyetini öğrenmek için standart ölçü olan watt fırın tüketimini karşılaştıracağız : fırınınızın teknik sayfasını bilmemiz gerekiyor, sonra sözleşmeli olduğumuz elektrik şirketinin faturasını elimizde tutmamız gerekiyor. kilovatların fiyatını biliriz ve son olarak bu fiyatı,mutfak fırını tüketimi .

Elektrikli fırın ne kadar tüketir?

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Ve fırın tüketimi kapandı mı? Ne kadar harcadığınızı bilebilir miyiz? İlk bakılması gereken şey, talimatlarda açıklanıp açıklanmadığını kontrol etmek için ürünümüzün teknik özellikleridir, ancak Bekleme modundaki cihazların enerji harcamasının% 10’unu oluşturduğu dikkate alınmalıdır, daha iyi bir performans sağlamak için bazı küçük ipuçları. Kullanım alanları: temiz tutmak, pişirme sırasında kapıyı açmamak ve hatta sonundan önce kapatmak, çünkü yemekleri bitirmek için yeterli ısı korunduğundan, buna artık ısı denir. Tüketim elektrikli fırın olarak değişebilir üzerinde modelin ancak 800 ve 1.200 kilowatt arasındadır.

Fırınınız gazlı bir fırın ise, gazlı fırın tüketimi uzun vadede en verimli olanlardan biri olduğu için iyi bir seçim yapmışsınızdır, çünkü ısı artışının hemen olması, ayrıca gazın maliyeti açısından da önemli bir fark vardır. ışık maliyeti ve daha ekolojik bir yakıt olduğu için daha düşük çevresel etkiye sahiptir. Öte yandan elektrikli fırınlarda yapılan ilerlemelerin artması ve pişirme sırasında nem seviyeleri veya ısı dağılımı açısından daha az fark görülmesi engellenebilir.

Fırın türüne göre tüketim

Whirlpool OAKZ9 7961SP IX Çok Fonksiyonlu fırın gibi Euronics sayfamızda bulabileceğiniz modellerden biri ile pirolitik fırın tüketimini göreceğiz, ana özelliği 0,52 € ( Ulusal Enerji Komisyonu tarafından hesaplanan bir çalışmaya göre), bu nedenle yıkama kolaylığı nedeniyle zamandan ve emekten tasarruf sağlıyor, aynı zamanda paradan da tasarruf ediyoruz. Piroliz, her türlü kiri küle çevirerek çıkarır, temizliği bitirmek için kendinizi sadece nemli bir bezle silmeyle sınırlandırırsınız.

Kullanımı oldukça karlı olduğu için moda olan bir diğer fırın türü de buharlı fırınlardır. AEG BPS351120M 71L fırın  bunun için iyi bir örnektir, buhar fırın tüketim bu modelde bir tavuk sadece size özel bir yenilmez doku, renk ve lezzet elde etmek pişirme olan kendi buhar da sayesinde birkaç sent maliyet kavurma yapar. AEG fırın tüketimi cebinizde için çok cazip hale getirmektedir.

Masa üstü fırın ne kadar tüketir?

Orada onların azaltılmış alana veya ikinci evler için bağlı masa üstü fırınlar, da geleneksel fırınlarda aynı işi gerçekleştirmek, Orbegozo SICAK 386 Mini fırın her türlü gıda kavurma ve ısıtmak için ve hesaplanması için idealdir tüketimi fırın tezgâhın Sadece var gücünün 2000 KW olduğunu unutmamak, diğer özelliklerinin yanı sıra 38 litre kapasiteye, sesli sinyalli 60 dakikaya kadar zamanlayıcıya sahip sıcaklık regülatörüne ve daha eksiksiz olması için farklı aksesuarlarla birlikte geliyor.Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,