Garaj Oturma Odasına Dönüştürülmüş Tasarım

Garajdan yaşam alanına – bir garaj hakkında bilmeniz gereken her şey bir oturma odasına dönüştü.Garaj oturma odasına döndü

Ek yaşam alanı istiyorsanız, tek gerçek seçeneğin eve taşınmak olduğunu düşünmek kolaydır. Bununla birlikte, kese ipleri sıkıldıkça, eve biraz daha yakın alternatif (ve daha ucuz!) Seçenekler olabilir. Mülkünüzün yanında veya yanında bir garaj olacak kadar şanslıysanız, bu alanı ek bir odaya dönüştürmek daha uygun maliyetli bir seçenek olabilir.

Oturma Odası Tasarımına Dönüştürülen Garaj

Katlanabilir kapı ve ahşap zeminli garaj oturma odası

Fikri gözden düşürmeden önce, garaj alanınızı şu anda nasıl kullandığınızı düşünmeye değer. Evin başka bir yerine sığmayan her şeyin saklandığı bir yer mi yoksa amacı için mi kullanılıyor; arabanızı veya diğer uygun eşyaları yerleştirmek için?

Garajınızı olduğu gibi evinizin değerli bir parçası olarak görüyorsanız, bu sizin için olmayabilir. Bununla birlikte, açık fikirliyseniz ve alanın evinizin geri kalanıyla bütünleşmek için nasıl çalışabileceğini hayal edebiliyorsanız, dikkate almaya değer. Evinizi genişletmenin maliyetlerine baktığınızda, bir garaj dönüşümünün fiyatlarına göz ardı edilmemelidir …

Devam etmeden ve alanı dönüştürmeden önce. Aşağıdakileri düşünün:

Yeni alanınızı nasıl kullanacaksınız? Bu yeni iç mekan için planlarınız neler?

Öncelikle, ek alanı nasıl kullanmak istediğinizi düşünmeniz gerekir. Oda evin geri kalanından ayrı mı kullanılacak ve ofis veya çalışma odası olarak en uygun olacak mı? Yoksa garaj mutfağa bitişik mi ve bu nedenle dönüşümün ana faydası mutfağınızın metrekaresini artırmak mı?

Ayrıca garaj boyutunuzu ve istediğiniz düzeni barındıracak kadar büyük olup olmadığını da dikkate almak isteyeceksiniz.

Bu soruların yanıtlarını tespit etmek, gerekli işin kapsamını anlamanıza yardımcı olacaktır. Alana bitişmek için herhangi bir iç duvarı yıkmanız gerekecek mi? Ya da evinizin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde oturması için zemin yüksekliğini artırın? Belki tavanların yükseltilmesi gerekecek?

Bu faktörler önerilen maliyeti etkileyecek ve herhangi bir nakit ile ayrılmadan önce ne kadar harcama yapacağınıza dair size kabaca bir fikir verecektir.

Mevcut Garajınızın Kalitesi

Cam kapılı oturma odasına dönüştürülen garaj

Ayrıca mevcut garajınızın kalitesini ve dönüştürmeye gerçekten uygun olup olmadığını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Tuğla ve bloktan yapılan daha yeni yapıların iyi olması gerekse de, 25 yıldan daha uzun bir süre önce inşa edilen bazı garajlar yapısal olarak yeniden kullanım için uygun olmayabilir. Emin olmak için yerel bir sörveyöre danışın.

Bir Garajı Oturma Odasına Dönüştürmenin Maliyeti

Oturma odasında duvarın sökülmesini desteklemek için çelik kirişli garaj kapısı

Peki bir garajı yaşam alanına dönüştürmenin maliyeti nedir? Standart bir garaj dönüşümü için 6,300 – 9,500 $ arasında bir harcama tahmin edebilirsiniz. Bununla birlikte, garajlar her türden potansiyel sorunla birlikte tüm şekil ve boyutlarda mevcuttur, bu nedenle projeyi tamamlamak için gereken genel maliyetler duruma göre değişir.

Gerçekten rahat bir yaşam ortamı yaratmak için, mevcut garajınızın biraz çalışmaya ihtiyacı olacaktır ve bu, maliyetlerin hızla artabileceği yerdir. Oturma odası dönüşümündeki garaj kapısının hava koşullarına dayanıklı bir seçenekle değiştirilmesi gerekecek ve doğal ışığı da alana dahil etmek isteyeceksiniz.

Seçtiğiniz kapı ve pencere kaplamasının kalitesine (ve miktarına) bağlı olarak, 600-700 $ harcamaya bakıyor olabilirsiniz – ve bu, ölçeğin alt ucunda. Zeminlere ve tavanlara da bakılması gerekecek. Zeminde istenen cilayı elde etmek için, önce zemini düzleştirmek ve yükseltmek için önce beton bir taban dökmeniz gerekecek. Bu yaklaşık 1.200 dolara mal olacak.

Oturma Odası Dönüşümü İçin Garaj Tavanı Yükseltme Maliyeti

Yüksek tavanlı garajdan oturma odasına dönüşüm

Garajınızın, mekana etkili bir şekilde entegre etmek için ihtiyaç duyduğunuz istenen tavan yüksekliğine sahip olma ihtimali de düşüktür – bu, yükseltilmesi için tavan için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Zemini dış zemin seviyesinden 6 inç (15 cm) yükseğe çıkarırken, 7-8 ft (2.2-2.4 m) tavan boşluğuna ihtiyacınız olacak ve bunun da bütçeye dahil edilmesi gerekecektir. Kamu hizmetleri de var… Çoğu garajda zaten elektrik var, ancak çok azında gaz ve su kurulu olacak.

Alanı bir salon veya yatak odası olarak kullanmayı planlıyorsanız, bu bir sorun oluşturmazken, aynısı bir mutfak veya banyo alanı için söylenemez. Elektrik eklemek çok maliyetli değildir – yeni bir priz 120 dolardan fazlaya mal olmamalı, ancak gaz ve su tesisatı olacaktır. Taşınması gereken borular varsa, maliyetler 1.200 – 3.700 $ arasında değişecektir.

Açık plan tasarımlı oturma odasında garaj kapısı

Entegre bir garaj ile, alanı dönüştürmek bir DIY girişimi olabilir, ancak yapısal değişiklikler gerektiren müstakil bir garajınız varsa, bir inşaatçı getirmeye değer. Uzman bir firma kullanıyorsanız, fiyatlar tek bir garajı dönüştürmek için 12.000 $ ve iki katına dönüştürmek için 18.000 $ arasında değişebilir.

Bu rakam çok yüksek görünse de, kendinize çatı katınızı genişletmek veya dönüştürmek için nispeten yüksek maliyetleri hatırlatmanız faydalı olacaktır. Garajınızı dönüştürmek, alanınızı genişletmek söz konusu olduğunda en uygun maliyetli çözümlerden biridir.

Unutmayın, hesaba katılması gereken potansiyel planlama ücretleri de vardır. Bölgeniz için bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel yönetim planlama departmanınıza danışmalısınız.

Garajı Oturma Odasına Dönüştürmek Değer Katar

Garaj, katlanır kapılı oturma odasına dönüştürüldü

Bu gerçekten çevredeki mülklere ve park yerinin mevcudiyetine bağlıdır. Otoparkın sınırlı olduğu veya ücretli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, garajınız satış yapmaya çalışırken arzulanan bir varlık olacaktır. Bununla birlikte, park etme endişesi yoksa veya garaj olduğu gibi yeterince kullanılmıyorsa, garaj dönüşümü ileriye dönük yoldur.

Bir garajı oturma odasına dönüştürmeye devam etmek, evinizin değerine ortalama 56.800 ABD doları ekleyebilir. Bu yaklaşım, bir garaj tarafından eklenen ortalama kare görüntü dahil olmak üzere, kare başına ortalama ev fiyatı rakamlarına dayanmaktadır.

Evinizin metrekaresini artırmanın değer kattığı bir sır değil ve garaj dönüşümü bunu başarmanın bir yoludur. Maliyet avantajlarının çarpıcı olduğunu söylemeye gerek yok – nispeten küçük bir yatırım için, satmaya karar verirseniz önemli mali kazançlar elde edebilirsiniz.

Kendi tasarımlarınızı denemek için, kendi düzenlerinizi planlamak için mevcut garaj tasarım yazılım programlarından birine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir