Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Garaj Yapma Maliyeti

1, 2, 3 araba tasarımları dahil bir garaj inşa etmenin maliyeti hakkında bilmeniz gereken her şey.Pek çok insan için, en iyi hayatı yaşamak, sonunda kendilerine ait bir eve ve kendine ait bir arabaya sahip olmak demektir. Artık hayalinizdeki evi inşa ettiğinize göre, hayalinizdeki arabayı korumak için bir sığınak inşa etme zamanı. Araçlarınızı park etmek için […]

02 Kasım 2020 - 19:45 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi. A+A-

Garaj Yapma Maliyeti

1, 2, 3 araba tasarımları dahil bir garaj inşa etmenin maliyeti hakkında bilmeniz gereken her şey.Yan kapı girişli 3 arabalık garajPek çok insan için, en iyi hayatı yaşamak, sonunda kendilerine ait bir eve ve kendine ait bir arabaya sahip olmak demektir. Artık hayalinizdeki evi inşa ettiğinize göre, hayalinizdeki arabayı korumak için bir sığınak inşa etme zamanı.

Araçlarınızı park etmek için bir garaja sahip olmak, mülkünüzün değerini artırmanıza yardımcı olur. Ayrıca aracınızı satın alırken yaptığınız yatırımı da korur. Bir garaj, arabanızı hava koşullarından korur. Ayrıca, korumasız bir arabada tek başına bırakılmış bir fırsat görebilecek yaramaz ve hatta suçlu unsurlardan da korur.

Ne tür bir garaja ihtiyacınız olduğunu ve ihtiyacınız olan garajı inşa etmek için ne kadar büyük bir bütçe ayırmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Karar vermenize yardımcı olmak için, bu yazıda bir garaj inşa etmenin maliyeti hakkında bazı genel soruları yanıtlıyoruz.

Garaj İnşa Etmenin Ortalama Maliyeti

Gri boya beyaz trim shingle siding ile küçük bir araba müstakil garajHerhangi bir özel özelliği olmayan basit bir garaj inşa etmenin ortalama maliyeti yaklaşık 28.000 $ olacaktır.

Nihayetinde fiyat, yaşadığınız yere, garajın büyüklüğüne, türüne, kullandığınız malzemelere ve DIY yapsanız veya bir müteahhit kiralasanız bile değişebilir. Bununla birlikte, genel olarak, bir garaj inşa etmenin maliyeti 16.821 $ ile 38.827 $ arasında değişmektedir.

Garaj İnşa Etmek İçin Metrekare Başına Maliyet

Esasen, bir garaj inşa etmenin maliyeti büyüklüğüne bağlıdır. Ortalama olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde, her fit kare için yaklaşık 50 dolara mal oluyor.

Bu nedenle, mülkünüzde bir garaj inşa etmenin ne kadara mal olacağını kendiniz tahmin etmek istiyorsanız, önce garajınızın kaplayacağı alanı ölçmeniz gerekir. Ölçüleri fit kare cinsinden alın, bunu 50 $ ile çarpın.

Ortalama 50 dolarlık maliyet basit bir garaj, temelde dört duvar, bir zemin ve arabalarınız için bir sığınak olarak hizmet verebilecek bir çatı içindir.

Daha fazla özelliğe veya daha yüksek kaliteli malzemeye sahip üst düzey garajlar için maliyet artar. Kendinizi, her bir metrekarelik alan için yaklaşık 120 ila 350 dolar ödediğinizi bulabilirsiniz.

Bir Araba Garaj Maliyeti

1 araba müstakil garajBir arabayı yerleştirmek için en az 240 fit kare alana ihtiyacınız olacak. Garajınıza biraz daha fazla alan eklemek istiyorsanız, örneğin biraz depolama alanı veya hatta küçük bir atölye veya çalışma tezgahı eklemek istiyorsanız, maliyet artacaktır.

Genel olarak, tek arabalık bir garaj için 240 ila 384 inç kare arasında bir alana ihtiyacınız olacaktır. Bu aralık için maliyet yaklaşık 10.500 ila 27.000 ABD Doları arasında olacaktır.

İki Araba Garaj Maliyeti

2 arabalık müstakil garajİki arabayı rahatça barındırabilecek bir garaj inşa etmek için en az 320 ila 528 fit kare alana ihtiyacınız olacak.

İki arabanın yan yana park edileceği bir garaja bakıyorsak, yaklaşık 20-24 fit derinliğinde bir garaj inşa etmeniz ve her arabaya en az 11-12 fit genişlik ayırmanız gerekecek, bu yüzden bir en az 22 fit genişliğinde garaj.

Araca girip çıkabilmek için arabalar ile arabalar ve duvarlar arasında biraz boşluk bırakmanız gerekeceğini unutmayın. Öyleyse, iki arabalık bir garajın en az 22 fit ila 26 fit genişliğinde olması gerektiğini varsayalım.

Ayrıca, genellikle çift derin garaj olarak bilinen tandem bir garaj inşa etmeyi de düşünebilirsiniz. Çift derinlikli bir garajda, arabalar yan yana park edilmemiştir; daha ziyade bir araba garajın “derinliklerine” park edilirken, diğer araba garajın hemen önünde park eder.

İki arabalık çift derinlikli bir garaja gitmeye karar verirseniz, 11 ila 12 fit genişliğinde, ancak 36 ila 40 fit kare derinliğinde bir garaj inşa etmeniz gerekecektir.

Bu boyutlar göz önüne alındığında, iki arabalık bir garaj inşa etmenin ortalama toplam maliyeti yaklaşık 14.500 ila 40.300 dolar olacaktır.

24 × 24 Garaj Yapma Maliyeti

Arabaların yan yana park edildiği 2 arabalık bir garaj için iyi bir boyut 24X24 veya toplam 576 fit kare olacaktır.

24 × 24 garaj inşa etmenin maliyeti yaklaşık 23.000 ila 40.300 ABD Doları arasında olacaktır.

3 Araba Garaj Maliyeti

Modern 3 araba müstakil garajBir garajda yan yana üç arabayı güvenli ve rahat bir şekilde barındırmak için 31-34 fit genişliğinde bir alana ihtiyacınız olacak. Araba tipine bağlı olarak, 20 ila 24 fit derinliğe sahip bir garaja ihtiyacınız olacaktır.

Bu boyut gereksinimleri göz önüne alındığında, üç arabalık bir garaj inşa etmek için muhtemelen 28.200 ila 57.100 $ harcamanız gerekecek.

30 × 30 Garaj Yapma Maliyeti

Üç arabalık bir garaj için iyi bir büyüklük yaklaşık 30 × 30 veya 900 fit kare olacaktır. 30 × 30 garaj inşa etmenin maliyeti 36.000 ila 63.000 $ arasında olacaktır.

4 Araçlık Garaj Yapmanın Maliyeti

4 arabalık müstakil garajDört arabalık bir garaj inşa etmek istiyorsanız, ya dördü de yan yana park edecek şekilde inşa edebilir ya da iki arabanın sıralar halinde yan yana park etmesine olanak tanıyan geniş bir çift derin tip inşa edebilirsiniz. iki.

Dört arabalık bir garaj için, yaklaşık 800 ila 1.056 fit kare alana ihtiyacınız olacak ve bu, inşa etmek için yaklaşık 32.000 ila 73.900 $ ‘a mal olacak.

Müstakil Garaj Yapmanın Maliyeti Nedir?

Müstakil bir garaj, evinizin ana gövdesinden ayrı bir yapıdır. Hala evinizin yakınında, ancak bağımsız bir yapı. Buna karşılık, ekli bir garaj, evinizin hemen yanına inşa edilen ve çoğu zaman bir duvarı paylaşan bir garajdır. Ekli ve müstakil garaj hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Müstakil bir garaj, ekli bir garajdan biraz daha pahalıdır. Müstakil bir garajın fiyatı, bağlı bir garajdan yaklaşık% 10 ila 15 daha fazla olacaktır.
Hangi tarz garajı seçerseniz seçin, fiyatı tahmin etmenin yolu alanı ölçmektir. Genel olarak, müstakil bir garaj inşa etmenin maliyeti 40 ila 70 fit arasında olacaktır.

Müstakil bir garajın bağlı bir garajdan biraz daha pahalı olmasının bir nedeni, ayrılmış bir garajın daha fazla ekstra malzeme ve armatüre ihtiyaç duyabileceği yüzdür. Örneğin, müstakil bir garajın elektrik armatürlerine sahip olmasını istiyorsanız, ayrılmış garajınızı şebekeye bağlayabilecek güç hatları kurmanız gerekecektir. Diğer yandan, ekli bir garaj evinize bağlanabilir ve bu da onu daha uygun maliyetli ve daha az emek yoğun hale getirir.

Daha az harcamak isteyenler için portatif bir garaj tasarımı başka bir alternatif olabilir.

Daireli Garaj Yapma Maliyeti

Daireli müstakil garajYapmak istediğiniz şeyin daireli bir garaj olduğuna karar verirseniz, bina maliyetinin artmasına hazırlıklı olun.

Üzerinde bir daire bulunan bir garaj inşa etmenin metrekare başına maliyeti yaklaşık 110 ila 350 $ arasındadır. Daire tipi, garajın toplam maliyetini etkileyecektir. Örneğin, tek bir çatı katı odası, banyolu tam bir daireden daha ucuza mal olacaktır.

Bir apartman dairesi ile bir garaj inşa etmenin maliyetinin de garajın türüne bağlı olarak değişeceğini unutmayın. Daireli müstakil bir garaj, daireli ekli bir garajdan daha pahalıya mal olacaktır. Bunun nedeni, bağlı bir garaj için aynısını yapıyorsanız, müstakil bir garajı elektrik şebekesine ve sıhhi tesisat hatlarına bağlamak için daha fazla harcama yapmanızdır.

Garaj İnşa Etmek İçin İşgücü Maliyeti

Garajınızı sizin için inşa etmesi için birini işe alırsanız, işçilik oranları muhtemelen toplam inşaat maliyetinin yüzde 50 ila 70’ini oluşturacaktır. Yani, ortalama olarak, bir garajın inşası için işçilik maliyetleri metrekare başına yaklaşık 20 ila 48 dolar olacaktır.

Kendiniz Bir Garaj Yapmanın Maliyeti

Ahşap kiremit siding kapısı tarzı kapı ile garaj kulübeGarajınızı kendiniz inşa etmeye karar verirseniz, işçilik maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Ödemeniz gereken tek şey malzemeler.

Kendiniz yapacaksanız ve müstakil bir garaj inşa edecekseniz, malzeme maliyetleri muhtemelen 5.000 ila 25.000 $ ‘a mal olacaktır. Bu, elbette garajınızın boyutuna ve kullandığınız malzemeye bağlı olacaktır.

Ayrıca, prefabrik garaj kitleri de mevcuttur, bu nedenle tek istediğiniz basit bir garajsa bunlara bakabilirsiniz. Prefabrik garaj kitleri genellikle yaklaşık 3.000 ila 10.000 dolara mal olur. Bununla birlikte, bazı ev sahibi derneklerinin bunlar gibi prefabrik yapılara izin vermediğini unutmayın. Bir kit satın almadan önce kontrol ettiğinizden emin olun.

İster garajı kendiniz inşa etmeye karar verin, ister sizin için inşa etmesi için birini işe alın, hesaba katmayı unutmamanız gereken bir şey, bir garaj inşa etmek için uygun inşaat izinlerini almanız gerekecektir.

Nerede olduğunuza bağlı olarak, bir garajın inşaat ruhsatı maliyetleri muhtemelen 1.200 ila 1.500 $ arasında olacaktır.

Piyasadaki garaj tasarım yazılım programlarından birini kullanarak kendi planınızı oluşturabilirsiniz. Bunlar, evinizin bahçesindeki boyutları kullanarak stili, düzeni ve kare görüntüyü değiştirmenize izin verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Standart Araba  Garaj Boyutları Standart Araba Garaj Boyutları

Araba Garaj Boyutları Gerçekten ne kadar büyük bir garaja ihtiyacınız var? Hangi büyüklükteki garajın en iyisi olduğuna karar verirken,...

Garaj Yenileme Fikirleri Resimlerden Önce ve Sonra Garaj Yenileme Fikirleri Resimlerden Önc...

Bu galeri, daha organize olmaya yardımcı olmak için garaj yenileme fikirlerine odaklanıyor. Raflar, saklama dolapları ve askılar dağını...

Garaj Aydınlatması Nasıl Seçilir veya Yükseltilir Garaj Aydınlatması Nasıl Seçilir veya Yü...

Evinizdeki diğer odalar gibi, garajınız da iyi aydınlatmayı hak ediyor. Çoğumuz garajlarımızı ya arabalarımızı park etmek, malzemeleri ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bi...

en iyi kol dövmesi fikirlerini en iyi kol dövmesi fikirl...

Uzun şekli birçok detayı,kol dövmeleri şekli ve rengi yakala...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Trendyol ahşap çiçeklik ucuz modelleri Trendyol ahşap çiçeklik u...

Ahşap çiçeklik katlı standı modelleri Bitki standı: Saklamak...

Balkon panjur fiyatları 2021 Balkon panjur fiyatları 2...

Dış Mekan Panjurlarının Maliyeti Ne Kadardır? Balkon panjur ...

Çamaşır makinesi kazan dönmüyor Çamaşır makinesi kazan dö...

Çamaşır makinesi tamburu çevirmiyor Çamaşır makineleri arası...

Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi ...

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle ...

Perdeler kaç derecede yıkanır Perdeler kaç derecede yık...

Perdeleri ve kilimleri ne sıklıkla temizlemeniz gerekir? Evd...

Tv üstü anten tavsiyesi Tv üstü anten tavsiyesi

TV anteni, canlı yayınlarda daha fazla kanal alarak, Tv üstü...

Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile ...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ