Geleneksel tek katlı ev, üç yatak odası ve 167 metrekarelik Ücretsiz Ev Planları

Bugün size oldukça geleneksel bir evin planlarını getiriyorum. Bir kata dağılmış üç yatak odası vardır. Ön garaj, adalı mutfak ve oturma odasında şömine.

İnşa etmeyi düşünmeden önce, en az 15 metre genişliğinde bir araziye ihtiyacımız olduğunu bilmeliyiz. Ev neredeyse 13 kişi kaplıyor ve yanlarda hava ve ışık almak için biraz daha fazla alana ihtiyacımız var.

3 yatak odalı klasik ev planı

Planda ve cephenin görüntüsünde görebileceğimiz gibi, ön kısmın büyük bir kısmı garaj tarafından işgal edilmiş, sağda ise küçük giriş sundurmasının tam ortasında biraz “öne çıkan” bir yatak odamız var. Girdikten sonra kendimizi evin içinde bizi dağıtan bir koridorda buluyoruz. Sağ tarafta klasik tandem yatak odası – banyo – yatak odası var. Garajın duvarının solunda.

Salondan çıkarak çamaşırhaneye giriyoruz ve ardından geniş bir açık konsept ortama çıkıyoruz. Sağ tarafta ada ve yemek odası olan geniş bir mutfağımız var. Solda, odak noktası şömineli oturma odası var.

Oturma odasının yanında evlilik süitine erişimimiz var. Büyük bir yatak odası, en-suite banyo ve gömme dolap. Hepsi geniş, hepsi çok rahat.