Geniş ve kısa banyoların dağılımı

Farklı türlerin dağıtımına devam ediyoruz. banyo. Bu vesileyle, aynı bölümün önceki yazısında tartışılan tipolojinin bir çeşidini ele alacağız: Geniş ve kısa banyoları göreceğiz.

Sonuçta, bu tür bir banyo dar ve uzun bir banyo ama önden görülüyor 😉 Yani, aynı banyo, sadece kısa olan yerine uzun duvardan girişimiz var, bu da duvarın Ön genellikle önceki durumdan farklı olarak en geniş kısım ve kısa kenarlardır.

Bu tipte iki olasılık vardır. banyolar: Girişin geniş duvarın ortasında olduğunu veya bir tarafta olduğunu. Kriterleri alanların dağılımı Önceki versiyondakilere benzerler: Başlangıç ​​olarak, daha iyi dolaşıma izin veren unsur olduğu için öğeleri hizalı bir şekilde düzenlemelisiniz. Duşun rahatlığı için duş her zaman bir tarafa (duvardan duvara) gidecek ve bu kısa tarafı görsel olarak “uzatacağı” için, giriş kapısına bağlı olarak değişecek olan şey tuvalet ve lavabonun yerleşimi olacaktır.

Temel kural, banyo lavabosu kapının önünde, ister tek tarafta ister ortada olsun. İlk durumda bir köşe lavaboya sahip olacağız; ikincisinde ortalanacak tuvalet ve bir diğeri duş.

Bu düzenlemenin nedenleri bir önceki durumda gördüğümüzle aynıdır: Lavabo, sadece görsel olarak daha estetik olduğu için değil aynada kendimizi yansıtan banyoyu açarken bulduğumuz ilk unsur olmalıdır (ayna boşluk hissini genişletirken girin) ancak lavabo diğer elemanlardan daha az derinliğe sahip olduğu için, klozet kapağına çarpmadan ve daha kolay manevra yapmadan kapıyı açmamızı sağlar. Ek olarak, sıralı düzenleme, tüm suların aynı duvarda yoğunlaşmasına izin vererek boruların yerleştirilmesini kolaylaştırır ve dolayısıyla reform. İstisna: banyonun kenarları çok kısa olduğunda (1 m veya daha az), tuvaleti yerleştirmenize (60-65 cm uzunluğunda) ve diğer duvara ayaklarınızı vurmadan rahatça oturmanıza izin vermiyorsa. Bu durumda, tuvaleti, sarnıç kısa kenara bakacak şekilde ayarlamalı ve daha küçük bir lavabo koymalısınız (ayrıca, kapı dışarıya doğru kaymalı veya açık olmalıdır, çünkü tersi yaparsanız hareket edecek çok yeriniz olmayacaktır) .

Ve bir dekorasyon fikriBanyonuz: Biraz iş yapmaya gücünüz yetiyorsa, ortalanmış kapı köşe kapıdan çok daha ilgi çekicidir. Banyonuz daha büyük ve daha iyi dağılmış hissedecek. Ayrıca menteşeli bir kapı yerine sürgülü bir kapı yerleştirirseniz (geniş duvar buna izin verir), etki çok daha belirgin olacak ve banyoda manevra şekli çok daha rahat olacaktır.

dağıtım-uzayları-banyo-genişlik-kısa-02

dağıtım alanları-banyo-genişlik-kısa