Geri çekilebilir sürgülü kapılar: işlevsel ve estetik avantajlar

Sürgülü demir kapı modelleri , winsa sürgülü kapı , sürgülü kapı kullanışlı mi , ferforje sürgülü kapı , ferforje raylı kapı modelleri , raylı demir kapı modelleri , demir sürgülü kapı modelleri , ahşap sürgülü kapı modelleri , salon sürgülü kapı modelleri , ferforje sürgülü kapı modelleri , alüminyum sürme kapı , sürgülü ferforje kapı modelleri , bahçe raylı kapı modelleri , bahçe kayar kapı modelleri,

Geri çekilebilir sürgülü kapılar, alanı en üst düzeye çıkarmak için mükemmel bir çözümdür ve genellikle standart bir kapının gerektirdiği alanın mevcut olmadığı durumlarda öne çıkar.

sürgülü kapılarBu sürgülü kapılar, yana doğru kayarak duvar boşluğuna girdiklerinden menteşeli kapılara uygun ve şık bir alternatiftir.

Bu tür kapılar, Viktorya mimarisinde oturma odaları ve salonları kapatmak için yaygın olarak kullanılmıştır. O zamandan beri tasarım eğilimleri değişti ve bugün daha sağlam olduklarından ve daha kaliteli çilingirlere sahip olduklarından yapıları da değişti. Sürgülü konut kapılarının yeniden canlanması, kullanımlarının banyolarda, ofislerde, kilerlerde, dolaplarda ve hizmet odalarındaki uygulamalara yayıldığını gördü.

Bunları barındırmak için özel bir çerçeveye ihtiyaç duyduklarından, profesyoneller tarafından kurulmadan önce birkaç faktör dikkate alınmalıdır:

  • Açıkçası, sadece iç bölmede yeterli alan olan yerlerde kurulabilirler kapıyı ve çerçevesini yerleştirmek için
  • Elektrik tesisatı ve sıhhi tesisat veya ısıtma borularının yolu da dikkate alınmalıdır.
  • Ve bunların taşıyıcı duvarlarda kullanılması tavsiye edilmez.

Sürgülü kapıların en büyük avantajı, engelliler için geniş erişim ve tekerlekli sandalye kullananların evin içinde manevra yapmasını kolaylaştırır.

Yeni tasarımlardan bazıları arasında cam paneller, çağdaş baskılarla renkli tasarımlar ve çevre dostu malzemelerden yapılmış kapılar bulunmaktadır. Ancak iç kapı seçiminde en önemli husus, evde daha uyumlu bir akış yaratmak için iç kapılar ile dış kapı tarzına benzeme imkanı, böylece geleneksel bir görünüm ile sürgünün işlevselliğini birleştirirken kalite ve çağdaşlık sağlamasıdır.