Giriş Dolabı En İyi Nasıl Düzenlenir

Giriş yolu dolabınız için bir organizasyon stratejisi bulmak zor olabilir. Sonuçta, böyle bir dolaba çok fazla talep var. İster yeni yerleşiyor olun, ister derinlemesine temizlik yapıyor ve eski organizasyon stratejilerini yeniden düşünüyor olun, size uygun bir yöntemimiz var. Organizasyona giriş yolunda ilerlemenize yardımcı olması için bu kolay nasıl yapılır kılavuzunu izleyin.

Giriş yolunuzu ailenizle kişiselleştirmek zor bir iş olmak zorunda değil. Yolunuza çıkmanız için işte birkaç kolay adım:

  • Alanı tanımlayarak başlayın
  • Dağınıklığı ortadan kaldırın, bağış yapın ve elden çıkarın
  • Alanı değerlendirin ve neye en kolay erişime ihtiyacınız olduğuna karar verin
  • Depolama çözümleri ekleyin
  • Düzenlemek! Sıkı çalışmanızın sürdürülmesini sağlamak için son rötuşları yapın

Bu adımları nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Her adımda size rehberlik edeceğiz ve organizasyonu başarmanız için size bazı yararlı ürünler sağlayacağız. Okumaya devam et!

Modern bir çiftlik evi temalı oturma odası içinde bir giriş dolabı, Giriş Dolabını En İyi Nasıl Düzenleyebilirim? [5 Steps]

Giriş Dolabınızı Düzenleme

Giriş dolabınızı bir esintiyle dönüştürmek için bu basit adımları izleyin:

Alanı Tanımla

Bu alanın sizin için ne yapmasını istediğinize karar verin. Bazı aileler gelip giderken ihtiyaç duydukları tüm eşyaları bu dolaba koymayı tercih ederken, diğer aileler bu dolabı yalnızca şirketin kabanlarını, ayakkabılarını ve genellikle içeride karşılandığında ayırılan diğer aksesuarları saklamak amacıyla ayırabilir. . Alanı tanımlamak, nereden başlayacağınızı bilmenize yardımcı olacaktır.

Dağınıklıktan Kurtulun, Bağış Yapın ve İmha Edin

Şu anda olduğu gibi eşyaları dolaptan çıkarın. Her bir parçayı gözden geçirin ve yırtık veya hasar görmüş tüm öğeleri atın. Son 6 ila 12 ayda kullanmadığınız veya gözden kaçırmadığınız herhangi bir öğeyi bağışlayın. Yeni alan tanımınıza ait olmayan tüm öğeleri dağınıklıktan kurtarın. Örneğin, dolabın içine sıkışmış bir kablo koleksiyonunuz varsa, ancak kabloları bu dolaba koymayı planlamıyorsanız, onlar için yeni bir yuva bulun.

Depolama Çözümleri Ekleyin

Gerekirse dolaba bazı ek depolama seçenekleri eklemek için dolabın boş olduğu bu süreden yararlanın. Herhangi bir öğe satın almadan önce, dolabın içindeki şeylere öncelik vermek için zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız. Bu, sık sık ulaşmanız gereken öğelerin (çantanız, anahtarlarınız veya günlük ceketiniz gibi) ulaşılması kolay bir yerde olmasını sağlayacaktır.

Tüm bu günlük kullanım araçlarının kolayca tutulduğundan emin olmak, işi tamamladıktan sonra alanın düzenli kalmasına yardımcı olacaktır. Dolabınızın düzenli görünmesini sağlamak için aşağıdaki depolama çözümlerini göz önünde bulundurun:

Kutular

Kutular, buraya eklemek için harika bir depolama çözümüdür. Şapkalar, eldivenler, eşarplar, ekstra bez çantalar ve hatta terlikler gibi eşyaları saklayabilirler. Kutular birçok boyutta, şekilde ve stilde gelir, böylece estetiğinize uyan birini bulmanız garantidir.

Amazon hakkında daha fazlasını görmek için burayı tıklayın.

Kapı Üstü Depo

Kapının üstündeki saklama rafları gerçekten harika bir seçenek. Bu tür bir depolama alanı eklemek, kullanılmayan tüm alandan tam olarak yararlanmanıza olanak tanır. Kapı üstü depolama için birçok tasarım vardır, böylece ihtiyaçlarınız için doğru depolama çözümünü bulabilirsiniz.

Bu ayakkabı rafını Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Duvar Kancaları

Duvar kancaları, aynı zamanda daha fazla alan kullanmak için harika bir araç olabilir, aynı zamanda onu organize ve tutması kolay tutar. Piyasada süper şık seçenekler olduğundan bahsetmiyorum bile.

Amazon hakkında daha fazlasını görmek için burayı tıklayın.

Şemsiye Saklama

Bir şemsiye kovası (veya bir spor kovası) alın. Bu, bazı değerli zemin alanlarını yaratıcı bir şekilde kullanmanın şık bir yoludur. Şemsiye kullanacak biri değilseniz, bunun yerine bir spor sopa kovası ekleyebilirsiniz, bu da hokey sopalarını veya beyzbol sopalarını saklamak için harika bir yer yapar!

Amazon hakkında daha fazlasını görmek için burayı tıklayın.

Düzenlemek!

Artık dolap alanınıza depolama çözümleri yüklediğinize göre, bunları bir araya getirmenin zamanı geldi.

Ad Etiketleri Ekleyin

Herkesin ceketi, sırt çantası, çantası veya çantası için her zaman bir yer olması için ceket kancalarına ad etiketleri ekleyin. Bu, herkesin kapıdan içeri girerken eşyalarını koyabileceği belirli bir yere sahip olmasını sağlayacak ve bu yeni düzenlenmiş alanı korumayı kolaylaştıracak.

Kış Kıyafetleri İçin Yeriniz Var

Kış malzemeleri için bir yer ayırın ve etiketleyin. Bunun gibi bir alan, tüm kış kıyafetlerini saklamak için dolaba koyduğunuz plastik bir çöp kutusu veya kışlık eşyalar için belirlenmiş bir kanca olabilir.

Kışlık giysiler kullanışsız olabilir ve çok yer kaplayabilir, bu nedenle bir yere sahip olmak, düzenli kalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, etrafta dolaşırken ve kaçınılmaz olarak evin etrafında bırakılacak şeyleri toplarken temizlik sürecini kolaylaştırmanıza da yardımcı olacaktır.

Coats organize edin

Bazıları mevsime göre organize etmeyi tercih ederken, diğerleri kişiye göre organize etmeyi tercih ediyor. Konukların paltoları için dolaba fazladan birkaç askı bıraktığınızdan emin olun.

Ayakkabıları Organize Et

Kapı üstü ayakkabı rafını kullanın veya standart bir ayakkabı rafını tercih ediyorsanız ve alanınız varsa, bunu kullanın. Organize ayakkabılar, yerdeki bir ayakkabı karmaşasından çok daha iyi görünüyor ve kullanım için onları yakalama kolaylığı düşünüldüğünde çok daha verimli.

Ayakkabıları sahiplerinin kategorilerine göre düzenlemek için bir dizi plastik çekmece de kullanabilirsiniz. Evde çocuklarınız varsa ve onları ayrı tutmanız gerekiyorsa, bu yararlı bir çözüm olabilir.

Giriş yolunuzda ayakkabıların nasıl düzenleneceği ile ilgili makalemize göz atın!

Ya Yeterli Alanınız Yoksa?

Yeterli alana sahip olmak, bakanın gözündedir. Biraz yaratıcı olmaya çalışın ve bir şeyleri depolamanın geleneksel yolunu yeniden düşünün. Giriş kapısı dolabı için kare görüntüden yoksun evler veya daireler için, “giriş dolabınızı” hemen dışarıya, altında bazı çekmeceler bulunan bir bank ekleyerek uzatın.

Girişteki dolabınızın hemen dışında kolayca erişilebilecek bir alana sahip olmak için bu çekmecelerde şapkalar, eldivenler, eşarplar ve kulak manşonları saklamayı seçebilir, dolabın kendisinde yer açabilirsiniz, ancak yine de yeterince yakın olacaksınız. giriş yolunuzun depolama alanı.

Amazon’daki bu Ashley Mobilya tezgahını görmek için buraya tıklayın.

Ya Çok Fazla Eşyanız Varsa?

Çok fazla eşyaya sahip olmak organizasyon sürecini engelleyebilir, çünkü dolaplar kolayca aşırı dağınık ve dolayısıyla bunaltıcı hale gelebilir. Yukarıdaki 2. adımı izledikten sonra, saklamanız gereken öğeleri depolamanın geleneksel yöntemini de yeniden düşünebilirsiniz.

Örneğin tüm paltoları ana mont dolabında tutmak yerine, montları kişiye göre ayırın. Her aile üyesinden ekstra paltolarını kendi dolaplarında saklayın ve her bir kişi için yalnızca en çok kullanılan paltoyu ana dolapta saklayın.

Aynı konsept ayakkabılara ve ek kış kıyafetlerine de uygulanabilir. Bunun gibi bir yöntem, en çok kullanılan eşyalar için giriş dolabınızı kullanmanıza izin verir, ancak saklamayı tercih edeceğiniz şeyleri tamamen küçültmenizi gerektirmez.

Giriş Dolabına Ne Koyarsınız?

Bazı insanlar girişteki dolaplarını ne için kullanacakları konusunda genel olarak bunalmış hissedebilirler. Girişlere konulan en yaygın eşyalar paltolar, şapkalar, eldivenler, şemsiyeler, spor malzemeleri, kar pantolonları, botlar, ayakkabılar ve terliklerdir. Elbette herkesin ailesine olan ihtiyacına göre farklı bir çeşitlilik olacaktır.

Bu dolapta ne saklanacağına gelince gerçekten doğru ya da yanlış yok. Bir dolabın giriş yolunda konumlandırılmasının amacı, genellikle, evinize veya bir arkadaşınızın evine girerken doğal olarak çıkardığınız ve koyacağınız eşyaları yerleştirmek veya çıkarmak için bir yere anında erişim sağlamaktır.

Dolapta Şapka, Eldiven Ve Atkıları Nasıl Düzenliyorsunuz?

Bir dolabın içinde şapkalarınızı, eldivenlerinizi ve atkılarınızı düzenlemek zor görünebilir, ancak gerçekten dolabın geri kalanını düzenlemekle aynı kavramları takip eder. Çok basit bir yol, her öğe için, erişimi kolay bir rafa veya bir bölmeye düzgün bir şekilde yerleştirilmiş etiketli bir çöp kutusu bulundurmaktır.

Bu eşyaları düzenlemenin bir başka süper basit yolu, geleneği yeniden düşünmek (bir kez daha) ve kapı üstü ayakkabı rafı kullanmaktır. Eldivenleri şapkanın içine, şapkayı atkının içine yerleştirip yuvarlayarak eldivenleri, şapkaları ve atkıları birleştirebilirsiniz. Ayakkabı düzenleyicinin cebine koyun ve artık ihtiyacınız olan tüm eşyalar tek bir tutuşla elinizin altında.

Tek bir atkı askısında da atkılar kolaylıkla saklanabilir. Eşarp askıları, atkıların askıdan zahmetsizce çıkmasına yardımcı olur ve çok düzgün ve düzenli bir görünüm sunar.

Bu eşarp askısını Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Kapanışta

Giriş kapısı dolabınızı nasıl organize edeceğinizi anlamaya çalışmak çok zor görünse de, umarım, bu basit takip kılavuzu ile süreci biraz daha kolay hale getirdik. Gerçekten önemli bir kısım, dağınıklığı ortadan kaldırdığınızdan, bağış yaptığınızdan ve imha ettiğinizden emin olmaktır. Bu, en zorlu işleri bile yönetilebilir hale getirebilir. Organizasyon yolculuğunuzda iyi şanslar!

Gitmeden önce ilginizi çekebilecek diğer ev dekorasyonu kılavuzlarına göz atmayı unutmayın:

Giriş Yolsuz Bir Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir

Küçük Bir Giriş Yoluna Ne Koymalısınız? [7 Crucial Items]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir