Giriş Tezgahı Ne Kadar Uzun ve Geniş Olmalıdır?

Bir giriş yolu bankı satın almayı planlıyorsanız, giriş yolunuzun bankınızı barındıracak kadar büyük olduğundan emin olmanız gerekecektir. Giriş banklarının ne kadar uzun ve geniş olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olmak için araştırmayı yaptık, böylece bu mobilya parçasının alanınız için uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Giriş yolu bankının standart boyutu 40 inç ila 80 inç genişliğindedir. Önerilen aralık 42 inç ila 60 inç genişliğinde ve 18 inç ila 20 inç uzunluğundadır. Seçtiğiniz bankın boyutu, aynı anda kaç kişinin bankta oturmak istediğinize de bağlı olacaktır.

Giriş yolu tezgah boyutları, bazı örneklerin neler olduğu ve hatta kendi tezgahınızı nasıl inşa edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Tüm bunları ve daha fazlasını ele alacağız. Okumaya devam et!

lambri ve güzel mavi ön kapılı duvarda yuvarlak ayna, Giriş Tezgahı Ne Kadar Uzun ve Geniş Olmalı?

Önerilen Tezgah Uzunlukları

Bankınız giriş yolunuzda yer alırken, konuklar geldiğinde ekstra oturma için veya kapıdan çıkmadan önce hazırlanmak için bir yer olarak tezgahı kullanırken kendinizi bulabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir zamanda bankı kullanacağını öngördüğünüz kaç kişinin belirlemek isteyeceksiniz. Giriş yolu bank uzunlukları, onu kaç kişinin kullanacağı açısından önerildiği için, sizin için hangi boyutun doğru olduğunu seçmeden önce bunu belirlemek önemlidir.

En Kısa Menzilli Banklar

Bir giriş yolu bankı için önerilen en kısa uzunluk, iki yetişkinin oturması için yapılan 42 inç ila 52 inçtir. Daha küçük bir giriş yolunuz varsa, bu dikkate alınması gereken iyi bir uzunluktur. Konuklarınızı oturtmak için bankınızı kullanmayı planlamıyorsanız, bu daha küçük boyutu da kullanabilirsiniz.

Walker Edison Giriş Tezgahı

Bu bank, bir giriş yolunda daha küçük bir bankın nasıl kullanılabileceğinin güzel bir örneğidir. Yastıklarla dekore edilmiş bu giriş bankı, kolay erişim için ayakkabı ve çantaların saklanabileceği bir yer olabilir. Eğer eğleniyorsanız misafirlerin paltolarını tutabileceğiniz bir yer olarak da kullanılabilir. Burada iki kişi rahatça oturabilir. Bu bankın boyutları 48 inç uzunluğunda ve 18 inç yüksekliğindedir.

Bu tezgahı Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

SEI Mobilya Depolama Tezgahı

Önerilen en küçük uzunluktan biraz daha kısa olan bu tezgah, öncelikle depolama için kullanılmak üzere tasarlanmış iyi bir örnektir. Üç adet gömme çekmece ve tezgah altında bol miktarda alan ile giriş yolunuzda sakladığınız eşyalarınızı düzenli tutabilirsiniz. Klasik bir bankı andıran bu koltuk, sabahları çıkmaya hazırlanmayı daha konforlu hale getirerek oturmak için de kullanılabilir.

Bu tezgahı Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Orta Sınıf Banklar

Ortada önerilen aralık 53 inç ila 80 inç genişliğindedir ve üç yetişkini rahatça oturur. Bu, orta büyüklükte bir giriş yolu veya konukları eğlendirmek için iyi bir seçimdir.

Daha İyi Evler ve Bahçeler Giriş Tezgahı

Bu tezgah 58 inç genişliğinde ve 13 inç yüksekliğinde. İdeal oturma yüksekliğinden biraz daha kısa ve saklama bölmeleri için bölmelerle, bu, öncelikle depolama için kullanılabilecek bir bankın harika bir örneğidir. Bununla birlikte, bank üç yetişkine kadar rahatça oturacak ve bu da onu çok eğlendirici bir ev için iyi bir seçim haline getirecektir.

Bu tezgahı Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

Linon Ev Dekorasyonu Giriş Tezgahı

Bu, giriş yolu için klasik bir tezgah tasarımının başka bir örneğidir. 50 inç uzunluğunda, bu bankın birincil amacı oturmaktır. Bununla birlikte, bankın oturağı, saklama alanını ortaya çıkarmak için açılan menteşeli bir kapaktır. Giriş yolunuzun daha az dağınık görünmesine yardımcı olmak için öğeleri gözden uzak bir yerde saklayabilirsiniz.

Bu tezgahı Amazon’da görmek için buraya tıklayın.

En Uzun Menzilli Banklar

En uzun giriş bankları 80 inç uzunluğundadır ve dört yetişkini ağırlayabilir. Bu boyut aralığındaki bankların bulunması daha zordur ve yalnızca onları barındıracak kadar büyük giriş yollarına yerleştirilmelidir.

Bu boyut aralığına giren tezgah örneklerini görmek için aşağıdaki raptiye tıklayın:


[/PIN

How Long Is A Three-Person Bench? 

Your bench should be at least 53 inches long to accommodate three adults comfortably. Some manufacturers suggest up to 61 inches in length for a three-person bench. 

How Wide Does An Entryway Need To Be To Fit A Bench? 

Beautiful entryway with chair and a flower vase, How To Create an Entryway in an Open Floor Plan

Designers dictate that entryways need to be at least 42 inches wide, but about 5 feet wide is suggested. Since your bench will most likely run along a wall of your entryway, you will need to be more concerned about your entryway’s length.

Depending on the size of your home, your entryway could be upwards of 15 to 20 feet in length. A smaller home will not be able to accommodate an entryway that large. When choosing a bench for your entryway, you will want to be sure that the bench is shorter than the wall you plan to place it against. 

How Do You Make An Entryway Bench? 

We’ve discussed that the length of your bench will be determined by the number of people who will use it at one time, as well as the size of your entryway. If you find that you need a bench that is longer and shorter than the standard sizes offered at most retailers, you may choose to build the bench yourself. You can also choose this option if you want to save money. 

To make a basic entryway bench, you can follow these steps: 

  1. Cut boards for the top, bottom, and sides of your bench. You can also cut legs, a backing, and storage cubby separators for your bench if you choose to add these features. 
  2. Sand your boards for a smooth finish. 
  3. Paint or stain the boards that correspond to any of the bench parts you wish to add color to. For example, you may choose to paint the sides, separators, and bottom a color that matches your entryway while leaving the top a natural wood finish. 
  4. Seal your boards to prevent damage. 
  5. Assemble your bench. You may wish to use wood glue to help you keep pieces together until you join them with nails or screws. 

For an easy-to-follow Youtube tutorial, check out this video:

Girişteki Bir Bankta Ahşap Ne Kadar Kalın Olmalıdır?

Yaklaşık 1 inç ila 1,5 inçlik standart kalınlık, tezgahınız için yeterli olmalıdır. Bankınız ne kadar uzun olursa, ek destek olmadan sarkma olasılığının o kadar yüksek olacağını unutmayın. Birden fazla kişinin oturması için bir bank oluşturuyorsanız, destekler eklemek veya daha kalın ahşap kullanmak isteyebilirsiniz. Depolama için küçük alanlar ekleyerek bankınızın uzunluğu boyunca destekler oluşturabilirsiniz.

Kapanışta

lambri ve güzel mavi ön kapılı duvarda yuvarlak ayna, Giriş Tezgahı Ne Kadar Uzun ve Geniş Olmalı?

Sizin için doğru olan tezgah boyutunu seçmeden önce, giriş yolunuzun boyutunu ve tezgahınızı ne için kullanmayı planladığınızı düşünmek isteyeceksiniz. Bankınızı ekstra oturma yeri olarak veya birden fazla kişinin oturup evinize girmeden önce ayakkabılarını çıkarabileceği bir yer olarak kullanmayı seçerseniz, bankınız bu insanların rahatça oturması için yeterince uzun olmalıdır.

Öte yandan, bankınızın giriş yolunuzu dolduracak kadar uzun olmasını istemezsiniz. Neyse ki, ihtiyacınız olan uzunluk için birçok seçenek var.

Gitmeden önce ilginizi çekebilecek diğer ev dekorasyonu kılavuzlarına göz atmayı unutmayın:

Bir Osmanlı İçin En İyi Yükseklik Nedir? [By Function]

Küçük Bir Giriş Yoluna Ne Koymalısınız? [7 Crucial Items]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir