Giyinme odanızı nasıl tasarlarsınız

 

Konu evimizi yenilemeye geldiğinde son kaprislerimizden ve dileklerimizden biri,giyinme odası pinterest , balkonu giyinme odası yapmak , ebeveyn banyosunu giyinme odası yapmak , pinterest giyinme odası , balkondan giyinme odası , giyinme odası örnekleri , çatı katı giyinme odası , alçıpan giyinme odası , giyinme odası ölçüleri , aynalı giyinme odası, mümkünse bir giyinme odası eklemektir. Buradaki fikir, ne kadar küçük olursa olsun sahip olduğunuz alandan yararlanmak ve onu işlevsel hale getirmektir.

Giyinme Odası Tasarım Fikirleri 

Giyinme odasını bir koridora veya salona, ​​bir yatak odası veya banyonun köşesine kurmayı deneyebiliriz ya da perdeler, paravanlar, sürgülü kapılar kullanarak odadan ayırmayı deneyebiliriz … “zaten büyümüş ve bağımsız olmuş çocuklar, rüya gibi bir giyinme odasına sahip olabiliriz!

Her halükarda bugün, çok fazla alana sahip olmak ve onu nasıl organize edeceğini bilmemek kadar işlevsel ve pratik iyi bir giyinme odası tasarımına sahip olmak da aynı derecede önemlidir.

Giyinme odası
giyinme odası pinterest , balkonu giyinme odası yapmak , ebeveyn banyosunu giyinme odası yapmak , pinterest giyinme odası , balkondan giyinme odası , giyinme odası örnekleri , çatı katı giyinme odası , alçıpan giyinme odası , giyinme odası ölçüleri , aynalı giyinme odası,

Gardırobumuzu çizmeye başlamadan önce ihtiyaçlarımızı hesaba katmalı ve gerekirse bir iç mimardan yardım istemeliyiz: Hem uzun hem de kısa asmak için çok fazla elbisemiz varsa, çok çekmeceye ihtiyacımız varsa veya tam tersine, tüm giysilerimizin raflarda ve raflarda katlanmasını istiyorsak. Oldukça hantal olan paltoları, yatak takımlarını saklamamız veya muhteşem bir ayakkabı rafına yer açmamız gerekip gerekmediğini de hesaba katmalıyız.

Aksesuar olarak, bir ömür boyu tipik çubuklara ek olarak, alanı ihtiyaçlara göre düzenlememizi kolaylaştıran yeni seçeneklerimiz var. Sahibiz çıkarılabilir pantolononları asarken yerden tasarruf etmemizi sağlayan; yükseklik çıkarılabilir askılar, çok yüksek tavanlardan yararlanmak ve tek bir deliği boşa harcamamak; harika tepsiler, metal çekmeceler, çorap organizatörü, kravatlar, gizli ayakkabılık çekmeceleri şeklinde çeşitli çekmeceler ve çekmeceler… gerçi kravat askıları veya yükseklikte askılar da kullanabiliriz. Tüm bunlarla birlikte, ihtiyaçlarımıza tam olarak uyum sağlayacak giyinme odasına sahip oluyoruz.

Yatak odası için asma tavan modelleri

Soyunma odamızın içeriye nasıl dağıtılacağına şimdiden karar verdik; şimdi dışarıda nasıl olacağına karar vermeliyiz.

Onu bırakma seçeneğimiz var açık (dağınık için uygun değil) veya sürgülü veya katlanır kapılar koyun. Açık bırakmayı planlıyorsak, daha fazla çekmece ve çekmece veya saklama kutuları kullanarak sahip olduğumuz her şeyi kesinlikle görmekten kaçınmanın bir yolunu bulabiliriz. Her şeyin görülebildiği ve her şeyin elinizin altında olduğu iyi bir açık, düşünceli ve iyi organize edilmiş giyinme odası bulabileceğimiz en pratik tasarımdır.

Bu tip gardırop, daha klasik tarzda ahşaptan yapılabileceği gibi eşekler ve metal raflar ile biraz daha yaratıcı bir şekilde, hatta duvarları duvar kağıtlarıyla kaplayarak inşa edilebilir.

Aksine kapalı giyinme odası tercih edersek hem sürgülü hem de katlanır kapılara başvurabiliriz; kanatlı kapılara sahip olmak her zaman pratik olmadığından, soyunma odasının dış alanını hesaba katmak zorunda kalacağız. Açmak ve kapatmak için hokkabazlık yapmak zorunda kalırsak, dolabın içindeki her şeyi görmek ne güzel!
Aynı şekilde, sürgülü kapılar tüm giyinme odasını tamamen açık görmemize izin vermiyor, bu nedenle giyinme odasını konforu kaybetmeden kapatmanın başka yolları da var: perdelerle, perdelerle veya kısmen kapatarak.giyinme odası pinterest , balkonu giyinme odası yapmak , ebeveyn banyosunu giyinme odası yapmak , pinterest giyinme odası , balkondan giyinme odası , giyinme odası örnekleri , çatı katı giyinme odası , alçıpan giyinme odası , giyinme odası ölçüleri , aynalı giyinme odası,

Neyse ki, gizli ayakkabı dolapları, kusursuz giyinmek için küçük ütü masaları veya giyinirken oturmak için banklar gibi yerden tasarruf sağlayacak veya işlevselliği artıracak ekstra unsurlar var. Alan geniş ise seçenekler sınırsızdır, ancak bir tabure yeterli olacaktır ve ona yumuşak bir halı ile eşlik edersek çok daha rahat olacaktır.giyinme odası pinterest , balkonu giyinme odası yapmak , ebeveyn banyosunu giyinme odası yapmak , pinterest giyinme odası , balkondan giyinme odası , giyinme odası örnekleri , çatı katı giyinme odası , alçıpan giyinme odası , giyinme odası ölçüleri , aynalı giyinme odası,

Son olarak, ışığın doğal olmasını isterdik, ancak bu her zaman mümkün değildir ve uygun spot ışıklarının yerleştirilmesi gerekecektir: gömme veya serbest, ideal olarak hava gemileridir, çok uzakta olmadıklarını ve kıyafetlere gölge düşürmeyin.

giyinme odası pinterest